Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 25, 2019 12:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Barney i Yarpen trymaja sie tak blisko Biblii i Ortodoksji ze nie widza wyraznie co napisane w Biblii i co to jest Ortodoksja.
Z tak bliska nawet okulary nie pomoga. Wszystko bedzie zamglone.

Masz racje ze oni sie zawsze obronia, a powinni Wiary.

Nie zawsze im sie chce i nie musza, wiec dlaczego ja musze?
Czyzbym byl jakims kosmita podlegajacym innym prawom?

Wybranie? o czym ty piszesz, kazdy jest wybrany, tylko nie kazdy robi to co powinien i jak powinien.
Zwlaszcz zyc jak Chrzescijanin i tym zyciem glosic Ewangelie i dawac swiadectwo.

Objawienia tez sa swiadectwem, a jesli ktos je traktuje jako chwalenie sie, to mi go po prostu szkoda.
Chyba pamietasz jak pisalem ze to sa lekcje nauki?
przez ponad 25 lat bylem po prostu idiota, a teraz moge powiedziec ze mam podstawowe wyksztalcenie.
Gdybym byl jakims prorokiem moglbym powiedziec ze mam doktorat, ale go nie mam.
Jesli powiem ci ze szklanka stojaca na brzegu stolu zaraz spadnie gdy przesuwasz ten stol, to uznasz mnie za proroka? Marek niestety tak rozumuje i uwaza ze to proroctwa. :) Jak na znawce Pism slabe to.

Styl piszacego nie ma nic do rzeczy gdy chodzi o dyskusje, bo korekty i pytania korekcyjne sa czescia normalnej dyskusji, wlasnie po to by kazdy kazdego rozumial, zamiast kazdy kazdego negowac czy ignorowac.
Mysle ze jaks konkretna definicja dyskusji powinna znalesc miejsce w regulaminie to wiele rzeczy bylo by prostrze.

Z tym niszczeniem ewangelii masz racje, problemem jest ustalenie kto i jak?

Zarzuty tez musza bysc z obu stron wyjasnione i podparte Biblia, bo tu niewielkie roznice w rozumieniu moga powodowac kolosalne bledy w ogolnym rozumieniu wiary.
Jesli takie roznice wystepuja, to powinny byc wyjasnione z obu stron, a nie jednej nadaje sie odgornie prawde, a druga ma udowadniac. Od tego sa dyskusje, ale takie prawdziwe, a nie chamskie nachalne zadania i oskarzenia o herezje na podstawie wlasnych wyobrazen.

Moj system rmyslenia jest taki ze jedynie manipulatorom nie odpowiada, boja sie wpadki.
Uczciwi nie maja zadnych obaw.
Zreszta w trakcie ostatnich dyskusji 2 osoby skierowalem do Kosciola wiec forum tak naprawde mnie nie interesuje w kwestii Gloszenia Ewangelii.
Wielokrotnie lepsze rezultaty daje kontakt osobisty, zwlaszcza z "przypadkowymi" osobami.

Czy mialas mozliwosc sprawdzic konkretnie co bedzie gdy znajacych Pisma nie ma na forum?
Nie sadze by byla jakakolwiek roznica.
Wiara sama sie obroni.
Jesli ktos rozumie to na opak, bedzie zbulwersowany.

Wt sie 06, 2019 11:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To co mialam do powiedzenia, powiedzialam. Wszystko wyjaśniłam. Moja rola zakończona. Powinno być wyjaśnione wcześniej.
Ja staram się kazdego traktować tak jak ujęto to w regulaminie - z należytą starannością. Moje motywy są istotne a nie co kto w tym widzi.

Wszyscy chcieliby być pierwsi. Tyle, że można się o to poklócić (Mk 9, 33-34). Chcieli ukryć co im w sercu gra. To zawsze prowadzi do kłótni. Z powodu pychy potrafimy nawet udawać pokornych, z przemocą opowiadamy o sobie jako o ofiarach losu, z uporem kozla robimy z siebie kozlów ofiarnych, by tylko wzbudzić śladowy choćby podziw. Konia z rzędem temu kto się przyzna.

Mamy też tekst o byciu ostatnim, który może być pierwszym. Może, bo może pozostać ostatnim. To na koniec, bo już milknę. i tak za długo o tym.
Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrode? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali (!Kor 9, 24)
W lutym 2018 roku w Japonii (Kasaoka) doszło do zdarzenia, które pozwala zrozumieć ten tekst biblijny. Zorganizowano minimaraton na dystansie 3km. Brało w nim udział 263 uczniów. Wszyscy wbiegli na metę, ale zwycięzcą został ten, który przybiegł ostatni. Pozostałych zdyskwalifikowano, gdyż biegli w złym miejscu, skracając sobie trasę o cały km. Tylko ten ostatni biegł prawidłowo.
Nie ten otrzymuje nagrodę, kto pierwszy wbiega na metę, ale ten, kto biegnie prawidłową trasą, zważając na znaki. Chodzi o to, by żyć w zgodzie z prawdą Ewangelii, w zgodzie ze sobą, pogodzony z Bogiem i losem. Trudno żyć w zgodzie z Ewangelią, gdy się jej nie zna. Za cmentarzem mamy eschatologiczną metę.

Pozostaw wiarę innych ludzi tym, którzy zapłacą. Nikomu nie można dać ewangelicznej oliwy do lampy. Każdy odpowiada za siebie, ale prawidłowego głoszenie Ewangelii kolegom nie zarzucisz. Inaczej o niej myśleć oznacza bieg inną trasą. Oni zwracają uwagę tym, którzy z trasy schodzą, by i inni nie pobiegli jak ci uczniowie. I za to oblewani są nie raz pomyjami. To jest zaplata za dobro.
A wiarę innych ludzi pozostaw Bogu. Każdy idzie inną, swoją drogą.

Wt sie 06, 2019 11:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uwazam ze jest kolosalna roznica miedzy gloszeniem Ewangelii swoim zyciem, jej czytaniem-mowieniem innym, a jej tlumaczeniem innym.
Pierwsze jest tym biblijnym gloszeniem, drugie dotyczy czytania Ewangelii tym ktorzy jeszcze o niej nie slyszeli bo byla im jedynie gloszona , a trzecie jest wyjasnianiem szczegolow tym ktorzy przyjeli Ewangelie -uwierzyli.
Na forum widac poplatanie z pomieszaniem i tlumaczy sie Ewangelie tym ktorzy jej nie przyjeli, czyta tym ktorzy ja znaja na pamiec , ale niewielu ja glosi i nie sa nimi Marek i Yarpen. Oni tylko probuja tlumaczyc z jezyka pisanego na pisany co mi przypomina jak pewna kobieta na markiecie w UK kupowala mielone mieso, a Anglik sprzedawca nie rozumial co ona chce, wiec przeliterowala mu po polsku, mowiac powoli i wyraznie " p o l k i l o g r a m a m i e l o n e g o p r o s z e".

Śr sie 07, 2019 4:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wypada mi polemizować z Twoimi opiniami na mój temat (zresztą co taka polemika miałaby przynieść? Masz prawo mieć opinie jakie chcesz), ale przyznam, że niektóre tezy mnie zafascynowały. Na przykład teza, że nie należy trzymać się blisko Pisma i ortodoksji ponieważ wówczas się ich... nie widzi:
sam2 napisał(a):
Barney i Yarpen trymaja sie tak blisko Biblii i Ortodoksji ze nie widza wyraznie co napisane w Biblii i co to jest Ortodoksja.
Z tak bliska nawet okulary nie pomoga. Wszystko bedzie zamglone.

:-D już różne teksty na forach czytałem, ale to jest naprawdę niezłe ;)

Cytuj:
Moj system rmyslenia jest taki ze jedynie manipulatorom nie odpowiada, boja sie wpadki.
Uczciwi nie maja zadnych obaw.
To jest ciekawe o tyle, że wynika z tego, że właściwie wszyscy Twoi oponenci są manipulantami. I jeszcze o tyle, że owi "manipulanci" usiłują skłonić Cię do wyjaśnienia Twoich tez - co trochę ;) nie pasuje do tezy o "baniu się wpadki"...

Mamy zatem jasny obraz świata:
  • tych, którzy się zgadzają z sam2 (co świadczy o tym, ze są "uczciwi")
  • ci, którzy się z sam2 nie zgadzają (ksywa "manipulatorzy bojący się wpadki") :(

Na takie dictum właściwie nie ma odpowiedzi.

Śr sie 07, 2019 12:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na twojeimaginacje cudzych wypowiedzi tez znie da sie odpowiedziec.
Jeszcz gdyby to byla jedna imaginacja w jednym wpisie to bylby jaks sens wyjasnic-poprawic to co sobie wyimaginowales, ale jesli w jednym zdaniu piszesz kilka swoich imaginacji a jedna podpowiada ci druga to takiej kombinacji nie da sie poprawic.
Mozesz jedynie sam sobie odpowiadac bo tylko ty wiesz co sobie wyimaginowales.

Śr sie 07, 2019 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Bardzo przepraszam szanownego Pana Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za posądzanie go o celowe sprzyjanie aborcji eugenicznej na podstawie tylko bierności i braku legislacji w tym temacie. Jockeya i moderacje przepraszam za uporczywie trwanie w zapalczywości przy obstawaniu przy swoim zdaniu, które było oparte tylko na poszlakowych dowodach, bez wskazania kategorycznej, jednoznacznej wypowiedzi Pana Prezesa, w której by przyznał się do popierania aborcji eugenicznej.
Mea culpa.

Zamieść to lepiej w temacie, w którym zabawiałeś się wpisanie pomówień pod adresem J. Kaczyńskiego. Dużą czcionką.

Ostatnio edytowano Wt sie 20, 2019 2:18 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Ew. przeniesienie rozmów

Wt sie 20, 2019 1:23 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Serio Wespecjanie? Co Cię skłoniło do napisania takiego postu? Naprawdę żałujesz tego co napisałeś, czy pękłeś pod groźbą banicji?

Wt sie 20, 2019 1:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie sadzę, że obawia się banicji. Nie sądzę też, że nim powodował strach. To jednak za trudne dla ŚH. Z łaski swojej dajcie mu święty spokój.

Wt sie 20, 2019 2:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie sadzę, że obawia się banicji. Nie sądzę też, że nim powodował strach. To jednak za trudne dla ŚH. Z łaski swojej dajcie mu święty spokój.

Wytłumacz mi w takim razie? Nie spodziewałem się po Wespecjanie takiej reakcji. Zarówno strach jak i skrucha mi to nie pasują, więc jestem zwyczajnie ciekawy. To chyba jednak za trudne dla merss :*

Wt sie 20, 2019 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Wytłumacz mi w takim razie? Nie spodziewałem się po Wespecjanie takiej reakcji. Zarówno strach jak i skrucha mi to nie pasują, więc jestem zwyczajnie ciekawy.(... )

Chesz to pytaj się go na PW. Nie uważam żeby wskazanym było roztrząsanie tego na forum.

Wt sie 20, 2019 2:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uwagi do obsługi rzeczywiście nie były odpowiednim miejscem, ale jesteśmy teraz w kąciku towarzyskim.

Wt sie 20, 2019 3:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Serio Wespecjanie? Co Cię skłoniło do napisania takiego postu? Naprawdę żałujesz tego co napisałeś, czy pękłeś pod groźbą banicji?

Taka zabawę zepsuł Smialemu. Juz miał taki plan męczenia moderacji swoim trollingiem odnośnie bana a tu taki zawód.
Po co drążyć temat. Napisał to co napisał. I powiem ze w moich oczach zyskał.
A jak chcesz wiedzieć dlaczego to pytaj go w prywatnej wiadomości. Jak będzie chciał to odpowie. Nie widzę powodów dyskusji o tym nawet w takim temacie jak ten.

Wt sie 20, 2019 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@ Śmiały Harpunnik.
Wszystko jedno ten czy inny dział. Imho to jego prywatna sprawa , co go do tego skłoniło. Chce to powie publicznie nie chce to nie.Twoja ciekawość nie jest tu żadnym powodem , by to rozstrząsać. Zapytaj się na PW.

Wt sie 20, 2019 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Skoro tak moderacji zależy na łubu-dubu..
Też chciałbym złożyć laudację.

O Naczelniku Jarosławie,
Wielki obrońco życia nienarodzonych,
Prowadź nas uciemiężonych,
Ku świetlanej przyszłości..

Wybaczcie, żem błądził i nie widział
geniuszu naszego żoliborskiego stratega!

Wt sie 20, 2019 3:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moderacji zależało na tym żeby przedstawiane treści miały oparcie w faktach. I ze albo się udowadnia podając źrodła albo przeprasza za pomówienia
Nikt ciebie do tablicy nie wywoływał ale cóż na złodzieju czapka gore.

Wt sie 20, 2019 3:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Następna strona