Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 25, 2019 12:46 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powody utraty wiernych przez KK
Po co ten pesymizm? Wbrew niemu w wątku doszło do ścierania się, nie do końca rozumienia zasad wiary praktyczmie rozumianej. Z samym fundamentem wiary. Może i pewnie w wielu przypadkach tak jest. Że wiara jest nie do końca zrozumiała dla kogoś. Stawia w niej sobie niedościgłe cele. W momencie zaobserwowsnia tego że nic z tego nie będzie. Jest to dla niego powód odejścia od praktykowania wiary w KK. Zwykłe niezrozumienie, to ten jeden z powodów. Nie rozstrzygam o piszących, że ktoś z tego powodu odchodzi. Bo to są sprawy osobiste. Ważne że słowo Ewangelii ma moc docierać do każdego błądzącego. I nie jest ostateczną zmyłką, lecz służy rostrzyganiem w trudnych sprawach. Czasem wydawało by się że nie do rozstrzygnięcia.

Wt sie 06, 2019 7:56 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Witold, ja zauwazam w tym forumowym nawracaniu, ze jest to bardziej zmuszanie do nawrocenia niz nawracanie.
Szczegolnie to widac u SJ i Protestantow, Niestety wielu Katolikow blednie rozumiejac nawracanie probuje rekompensowac bledy swojego zycia w wierze wlasnie nawracaniem innych tak jakby to byl warunek zbawienia. To tak jakby powiedziec , nie daje rady z poprawieniem wlasnego zycia i wiary, to chociaz zrekompensuje to nawracaniem innych.
Pisma wyraznie podaja ze mamy glosic Ewangelie ale swoim wlasnym zyciem i przykladem.
Trafnie zauwazyles ze Slowo Ewangelii ma moc docierac do kazdego bladzacego, tylko nie kazdy bladzacy jest gotowy na przyjecie Slowa. Wlsnie slowa te ktore sa spisane maja moc, a nie jakiekolwiek inne czy czyjes prywatne interpretacjie, chocby nie wiem jak dokladne i zgodne z Pismami byly.
Wystarczy poczytac watki w ktorych bierze udzial Gregor, wybrana, czy niegdys Krzysiekniepieklo.
To nie byly zadne nawracania tych osob, tylko zwyczajne chamskie tlamszenie ludzi ktorzy probuja sie zblizyc do Kosciola.
To ze pisali jakies herezje, to wynika jedynie z niepelnego rozumienia wiary, a tu zamiast Chrzescijanskich pouczen, wylewano na nich wszelkie zolcie.
Jak by tak popytac szczegolowo wielu Katolikow systematycznie uczestniczacych w niedzielnych Mszach Sw. to obawiam sie ze sporo bylo by takich ktorzy gorzej od wybranej, Gregora, czy Krzyskaniepieklo rozumieja wiare.
Jka sie dokladnie przyjzec dyskusja z tymi osobami to widac wyraznie eskalacje zlosci i wrecz nienawisci, a z dugiej strony coraz glebsze utrwalanie sie bledow ktore chciano na sile poprawic.
Zastanawiajace jest ile z takich osob po takim traktowaniu na forum ma jakiekolwiek szanse na powrot do Kosciola?
Kosciol bedzie sie im zawsze kojarzyl z tym czego tu na forum czy od innych Chrzescijan doznali.
Uwazam tez ze to jest przyczyna tego ze wielu z nich uwaza ze kazdy z osobna ma dbac o swoje zbawienie, bo wsrod innych maja tylko problemy i gory nieprzyjemnych doznan.
Takie nawracanie to nasaczanie Ewangelii trucizna.
Jesli ktos w swoim zyciu nie dba o wypelnianie slow Ewangelii to nie ma najmniejszego prawa jej glosic.
To tak jakby szatan glosil Ewangelie. Kto mu uwierzy?

Wt sie 06, 2019 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe. Podać podstawy własnej wypowiedzi sam2 nie umie, ale najwyraźniej nie przeszkadza mu to w napisaniu sterty bzdur oskarżających innych.
Obrazek
Czas wyciąć ten żenujący off-top.

Wt sie 06, 2019 2:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesz co - sam 2. Możesz mieć rację w niekturych przypadlach. Lecz trudno jest do końca coś wiedzieć na pewno. Że ktoś ma zdecydowanie złe intencje. Dlatego Jezus powiedział, jeśli macie czyste serce ( sumienie), to niech ktoś rzuci kamieniem w tą nierządnicę. To obowiązuje nadal. To że i mnie razi gruboskurność odzywek, niekturych na forum. To jeszcze nie powód by rzucać w nich kamieniem ( potępiać ich ). Potępiamy czyny ich, jeśli są godne potępienia. Podam prosty przykład - dokształć się i nic więcej w wypowiedzi. Że ktoś czegoś nie umie i nie rozumie, to sam to wie. Tu należało by wyjaśnić sedno, a następnie podać radę, by sięgnąć po to czy tamto, by pogłębić owe sedno. Zadawać mniej wtedy pytań, w sprawach dosyć łatwych do zrozumienia. Nie powinno tu dochodzić do utraty cierpliwości w wyjaśnianiu. I podawanie jak wspomniane wyżej zalecenie edukacyjne, wtedy jest nie na miejscu. Tak to widzę, że nie jest to złośliwe. A tylko złośliwość czyjaś, powinna być od razu tępiona. Bo to eskalacja, nakręcanie spirali zła. Nie ma powodu od razu, uważać złośliwości w wyjaśnianiu spraw religijnych. Nawet gdy ktoś traci cierpliwość. To że ludzie wiary uczą się cierpliwości, także wyjaśniania. Nie oznacza że sprostają temu wyzwaniu, choć dobrze by było. Z kolei poświęcenie dla swej edukacji tych co już ją mają za sobą, choć wielkie to jednak najpierw służy im samym. Po to podięli to poświęcenie. Nie stać ich na cierpliwe wyjaśnianie, niech sobie odpuszczą. Musu edukacyjnego na forum nie ma. Nawet jeśli ten mus mają, z zaciągniętego zobowiązania z poza forum. Forum siłą rzeczy jest dla spóźnionych edukacyjnie. Nie jest dubelkiem właściwej w Kościele formacji. Jest dla tych głównie co się w porę nie zabrali, bez względu na przyczynę tego opuszczenia. Są to sprawy zwykle dla tych spóźnialskich drażliwe. Bo już czasu mają mało, tu łatwo ich urazić i zrazić nawet do wiary i Kościoła.
Trzeba tu ostrożności. Forum to nie konkurs piękności tu naszej wiary. Dlatego warto o tym pamiętać i nie wylewać nawet dorosłych dzieci z kąpielą.

Wt sie 06, 2019 2:43 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ciekawe. Podać podstawy własnej wypowiedzi sam2 nie umie, ale najwyraźniej nie przeszkadza mu to w napisaniu sterty bzdur oskarżających innych.
Obrazek
Czas wyciąć ten żenujący off-top.

Bo on to prorok. Kolejny na tym forum. A jego zachowanie to klasyczny trolling.
Nie ma co oczekiwać ze odniesie się merytorycznie do czegokolwiek. Wypisuje jakaś bzdurę a potem broni jej do upadłego. I brnie w bzdury coraz mocniej aż się zaczyna w tym gubić. A wtedy przechodzi do wycieczek personalnych i temat do zamknięcia. Oczywiście on nie rozumie dlaczego go prześladują żądając udowodnienia tez postawionych.
Można powiedzieć ze jego argumentacja jest jak w dowcipie góralskim:
Przychodzi młody juhas do starego mądrego bacy i mówi; "baco przychodzę po naukę, bo mnie cosik nurtuje.." Pytaj o co chcesz synu - mówi baca. "Mówią baco, że ziemia jest kulą, ale nie rozumiem jak ona wisi w przestworzach i nie spada w dół?" "..bo widzisz Janicek ją na swoich barach wspiera, wiec nie spada" No dobrze baco, ale jak to jest że Janicek nie spada w dół razem z ziemią". - "No bo widzisz Janicek stoi stopami na dwóch żółwiach ogromnych.." - odpowiada baca. Juhas na to, " no tak, ale wytłumacz mi baco, dlaczego Janicek, razem z ziemią i z tymi żółwiami nie spadaja na dół? - a baca na to - "słuhaj no smarkaczu, cos mi się wydaje, że ty nie po naukę przyszedłeś, ale żeby po mordzie dostać...

A co to nożyczek to na pewno cześć poleci.

Wt sie 06, 2019 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zwrociles uwagi na jeden szczegol gdy podales przyklad nierzadnicy.
Tam tlumowi chodzilo o jej ukaranie a nie wskazanie ze zle robila.
Nie karalem ani nie myslalem o karaniu kogokolwiek tylko wskazalem bledy i zlo, a to bardzo duza roznica.
To jest napomnienie a nie karanie, tym bardziej ze ma dodatkowy powod a mianowicie temat tego watku. Bez wskazania jakichkolwiek przykladow nikomu nic nie wyjasnisz, tym bardziej tym ktorzy robia zle, ze robia zle.

Wt sie 06, 2019 3:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak tylko zacznie się od nowa szachowanie. Bo z kolei idziesz dalej tym samym tropem. Wyszło tobie że co niekturzy mają głowę w chmurach i trzeba ich w tym upomnieć. A z kolei dla nich to nie chmury tylko oczywistość. Sam widzisz że trudo kogoś do czegoś przekonać, jeśli się sam w tym nie przekona. Tu ciebie chcę ja przekonać do postawy, jeśli ktoś nie robi czegoś złośliwie. To nie ma co na siłę go upominać. On wie że zrobił w takim to a takim przypadku źle. Postara się więcej tego nie robić. To jest sprawa upadku, siły większej od chcenia człowieka. Której jesteśmy wsyscy zakładnikami. Tego nie da się przewidzieć. Nie gań ich jak złoczyńców. I nie mów że nie karzesz ich. Bo w ich oczach może to być kara. Tu się z przykładem nie pomyliłem. Lecz dokładnie chodzi o to by upominać z miłością, jeśli czujesz taką potrzebę. By nie było to upominanie karą. A wszelkie wątpliwości wyjaśniać. Widzisz że sam oskarżycielski ton, to za mało by upomnieć. Rodzi przeciwne od pouczenia skutki. Chyba sam to dostrzegasz.

Wt sie 06, 2019 3:40 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wlasnie tak jak piszesz.
Wielokrotnie zwracalem uwage, ale nic to nie dawalo.
Jak ktos nie poczuje na wlasnej skorze to nie zrozumie.
Podobnie wyjasnialem inny temat i dopiero jak rozmowca poczul osobiscie o czym pisze nazywajac to hipokryzja to wtedy dotarlo, choc tak naprawde komu innemu chcialem to wyjasnic.
No ale jesli ktos z czytelnikow zrozumie to warto bylo zrobic z siebie hipokryte.

Wt sie 06, 2019 3:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kiedy sprawy się nie wyjaśnia w odpowiednim czasie i miejscu, wchodzą inne osoby, które chcą na sporze ubić swój malutki intersik. Należało dokończyć sprawę jak was przeniosłam do kawiarenki. Ja za was nie bedę tego czynić, mimo że doskonale wiesz, że wiem o co tak naprawdę chodzi. Ty jednak nie wiesz wszystkiego, bo mnie o to nie zapytałeś.
Bardzo złą metodę obrałeś, samie. Jeśli komuś zarzucasz aresję, sam nie powinieneś grać tymi samymi kartami, by moderator rozwiązał wasz problem. Moderator miejsca go nie zna i nie jest stroną w sprawie.

Inaczej się ewangelizuje...inaczej niż to proponujesz. Chcesz cudzymi rekoma usunąć przeciwników sporu. Zupełnie pomijasz sprawę łaski. Jeśli Bóg będzie z tobą, najbardziej nieskładny tekst dotrze, mocą Boożą, tam dokąd ma dotrzeć. Jeśli jednak chcesz nawracać a nie ewanglizować mocą Bożą, wyjdzie pyskówka i nikt nie będzie wiedział o co ta kłótnia.

Nawraca nie ten, który ma wiedzę, ale ten komu Bóg dał swego Ducha. Moderator nie jest tu pośrednikiem. Nie moderuję tego działu, ale sprawę znam od podszewki, więc pozwoliłam sobie zabrać głos.

To pycha najwyższych lotów, jeśli ktoś przypisuje sobie moc Ducha a innych jej pozbawia, bo mu się tak wydaje. Sprawa Krzyśka niczego cię nie nauczyła? Zawsze lepiej wychodzi się na współpracy niż walce. Oni mają naprawdę dobrą wolę. Może Bóg czeka aż wszystkim rozum wróci do głowy. CAŁEJ TRÓJCY!

Pozabijam jak mi któryś piśnie słowo. Na kolana i sprawę przemodlić! Cała trójca forumowa! Nie ma planów wywalenia sama z forum, więc należy może zmienić trochę strategię i nie opędzać się od niego jak od psa. Tylko na to was stać? Trochę finezji.

Wt sie 06, 2019 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss, ja tam wszystko zniose.
A tak szczerze mowiac to juz myslalem ze tym razem zrozumieja i bede mogl spokojnie odpoczac od forum. :(
To co moglem napisac w zwiazku z tym co mi sie przydarzylo to juz dawno napisalem, a wiecej nie mam zamiaru i nie moge.
To co ostatnio pisalem to zwykle spostrzezenia, ktore mozna latwo zauwazyc jesli stanie sie z boku.

Wt sie 06, 2019 4:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie zniesiesz. Kłamiesz tak jak naklamałeś w Uwagach.
Na forum prezentujesz siebie a nie likwidujesz cudzymi rekoma swych wyimaginowanych przeciwników.

Wt sie 06, 2019 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiem i pisalem o tym.
Nie rozumiem tylko jednego ze wiele osob jak sie zafiksuje na jednym szczegole to pozniej wszystko rozumieja i widza przez pryzmat tego jednego szczegolu.
Nie potrafia stanac obok i popatrzec na wszystko z boku. To wcale nie jest takie trudne, a ulatwia zycie.

Wt sie 06, 2019 5:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Nie twoja to sprawa na czym się kto zafiksuje. Nie ma obowiązku odpowiadać na coś co uzna się za nie warte odpowiedzi. Nie jesteś sumieniem innych ludzi, bacz by swojego nie poplamić bzdetami.
Nie jesteś też cenzorem, by się kogoś uczepić. Jeśli wejdziesz w taką rolę, usłyszysz: sprawdzam! Wówczas należy przecyzyjnie napisać o co chodzi a nie lać wodę. Z tej roli nie wybrnąłeś i masz wątek. I co teraz zrobisz?
Pech chiał, że pisaleś inaczej niż się to czyta. Tak ukrywałeś istotę sprawy, że wyszło mydło i powidło. Jak z tym podpisem. I tak nie dotarło tam dokąd to kierowałeś.

Wt sie 06, 2019 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tym wpisem w uwagach to masz racje, dostalem ostrzezenie i gdy sie zapomnialem wstawilem kilka nowych wpisow zanim zauwazylem ze nie moge tam pisac, a skutkim byly dwa kolejne osty i ban.

Wiem ze nie moja to sprawa ale to nie znaczy ze nie wolno poruszyc takiego tematu.
Ja zawsze innaczej myslalem niz wiekszosc.
Nawet zatwardziali komunisci sie tego bali.
Jak wchodzilem do urzedu miasta to naczelnik wychodzil tylnymi drzwiami, zostawiajac sekretarce polecenie by podpisala to z czym przyszedlem. ;)
Po prostu mysle innym systemem i innymi kategoriami i wlasnie tego sie boja niektorzy, bo nie potrafia takimi jak ja manipulowac, bo schematy manipulacji sa zwykle takie same i polegaja na przewidywaniu reakcji innej osoby.
Natomiast gdy nie potrafia przewidziec reakcji boja sie bo wyjda ich manipulacje.

Pisalas ze ktos powie sprawdza, ale chyba nie zauwazylas ze wlasnie tego chcialem by ktorys z dyskutantow sprawdzil. Jak widac w watku, zaden sie nie odwazyl podac swojego rozumienia tematu by sprawdzic.
Jesli ktos twierdzi ze inny jest w bledzie to znaczy ze zna wlasciwa odpowiedz, dlaczego wiec bali sie ja podac by mnie sprawdzic? Przeciez jak widac uwazaja ze nalezy wyjasniac i nawracac, a tu nagle zonk i skupili sie na personalnych komentarzach na moj temat i chodzili wokol oferty sprawdzenia jak pies wkolo jeza.
Strach? Jesli tak to przed czym? Nie znali wlasciwego rozumienia? Czy obawiali sie ze wyjda ich manipulacje?
Jakas przyczyna tego jest ze nie sprawdzili.
Witold nie mial nic do ukrycia i choc moze nie mial pewnosci czy dobrze rozumie o co chodzi nie mial problemu z kontynuacja dyskusji-wymiany zdan.

Wt sie 06, 2019 6:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie zauwazyłam, by Barney czy YZ podawali w sposób nieordodoksyjny wykładnię Pism. Oni się zawsze obronią, gdy im zarzucisz fałsz. Wiem jak to wkurza jak ktoś czyni zarzuty w sprawach oczywistych. Nie zawsze się im chce i nie muszą. Warto więc najpierw sprawdzić zanim uczyni się komuś zarzut. Jeśli napiszę stwierdzenie i ktoś mnie zapyta o odpowiedni fragment w Biblii, który to potwierdza, nie mam problemu, by wskazać. Mogę nie chcieć tego czynić, bo widzę inną motywację.
Napiszę np, że Bóg powoływał do pracy apostolskiej ludzi, którzy byli uznawani za zera, uznawanych za głupców i prześladowanych, odnajdę to np w 1 Kor1, 26-31, wskażę św. Faustynę i to jak ją traktowano przez długie lata. Kiedy napiszę, że prorokiem mógł być ktoś pochodzący z przeklętej rodziny, wskażę Jeremiasza. Kiedy jednak ktoś czuje się prześladowany przez innych i z tego wyprowadza swe wybranie - nic nie znajdzie. To, że ktoś miał najpiękniejsze objawienia nie wolno wyprowadzać wybrania.
To, że ktoś nie zostaje zrozumiany jest winą stylu piszacego a nie czytającego. Doprecyzowuje się myśl, jeśli chce się dalej rozmawiać. Ja czasem doskakuję do komputera i gdy czytam to drugi raz widzę brak precyzji; jak jestem w gorącej wodzie kapana, tak to czasem wychodzi.

Jeśli ktoś w swoich wypowiedziach niszczy Ewangelię a jednocześnie się na nią powołuje, to albo jest chory psychicznie (inna logika), albo zakłamany, albo jest hipokrytą, albo koniem trojańskim. Tu potrzeba jednak precyzji cytowania. To niszczenie Ewangelii stanowi zarzut pod twoim adresem. Ten zarzut stawiano wybranej, Krzyśkowi i innym. Bronić się należy Pismem i to precyzyjnie a nie chlapać przykladami bez ładu i składu. Konkretny przyklad jak to podałam wyżej.

Dociskanie kogoś do muru ma za zadanie zmuszenie go do myślenia w prawdzie. Dziękuj Bogu, że osoby znające Biblię są na forum.

To, że myślisz innym systemem zawsze niepokoi. Ludzie powinni się rozumieć. Katolicy powinni myśleć w oparciu o tę samą logikę i bazę pojęciową.

Ostatnio edytowano Wt sie 06, 2019 7:45 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

pomyłka proroków

Wt sie 06, 2019 7:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Następna strona