Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 20, 2019 7:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Wszyscy to rozumiemy Jockeyu, ale wielu osobom nie podoba się po prostu brak symetrii w działaniach moderacji. Jeśli o mnie chodzi to poza jednych wybrykiem Petera, nie mam do moderacji żadnych zastrzeżeń, ale naturalną reakcją na to co czasem obserwuję, jest pisanie o tym wyraźnie i dosadnie.

Wt sie 20, 2019 4:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
O dlatego trollowales i pewnie dlatego zmartwiło cię to co napisał Wespecjan.
Zaiste jesteś usprawiedliwiony.

Wt sie 20, 2019 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zmartwiło mnie to bynajmniej. Zdziwiło. "Trollowałem" natomiast aby pokazać Twoje podwójne standardy. Zgodzisz się chyba, że pewne tezy na temat postaw pewnych osób można śmiało postawić bez konieczności popierania ich jakimikolwiek cytatami.

Wt sie 20, 2019 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Nie zmartwiło mnie to bynajmniej. Zdziwiło. "Trollowałem" natomiast aby pokazać Twoje podwójne standardy. Zgodzisz się chyba, że pewne tezy na temat postaw pewnych osób można śmiało postawić bez konieczności popierania ich jakimikolwiek cytatami.
Domaganie się konkretnych cytatów by udowodnić jakaś tezę to typowa sola scriptura. Przekonanie protestanta o niepokalanym poczęciu czy wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - to mission impossible.

Wt sie 20, 2019 5:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Domaganie się konkretnych cytatów by udowodnić jakaś tezę to typowa sola scriptura.

Zaś przypisywanie komuś poglądów, których nigdy nie wyraził, to zwykłe kłamstwo.

Wt sie 20, 2019 5:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Domaganie się konkretnych cytatów by udowodnić jakaś tezę to typowa sola scriptura.

Zaś przypisywanie komuś poglądów, których nigdy nie wyraził, to zwykłe kłamstwo.
No wiesz, protestant, mógłby powiedzieć, że Kościół Katolicki okłamuje swoich wiernych, że Maryja została wniebowzięta, bo nie ma na to tekstu w Biblii.

Wt sie 20, 2019 5:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Musiałby najpierw udowodnić, że w Kościele katolicki obowiązuje wyznawana przez niego nauka, że "jak czegoś nie ma w Biblii, to taka nauka jest kłamstwem". Już pomijam fakt, że musiałby wykazać również prawdziwość tego założenia... :D

Wt sie 20, 2019 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko pokazuje pozycję kogoś, kto uznaje tylko takie a nie inne dowody na coś i koniec. Jak mu nie podstawisz czegoś z zbioru dowodów, które on uznaje, to cokolwiek by to było - nie jest dla niego dowodem.

Był taki prokurator generalny w Związku Radzieckim, Andrzej Wyszyński (polskiego pochodzenia zresztą), który forsował tezę że jeśli chodzi o kodeks karny, przyznanie się do winy - jest koroną dowodów. Jak się ktoś przyzna do winy, to przestaje się szukać jakichkolwiek innych dowodów. No i w Związku Radzieckim wystarczyło zeznanie oskarżonego, w którym się przynaje zarzucanego czynu, nawet wymuszone torturami i śledztwem, bo ludzie w stresie potrafią się przyznać nawet do rzeczy, których nie popełnili, dlatego np FBI w Stanach weryfikuje przyznanie się do winy innymi dowodami.

Ostatnio była sprawa, gdzie na Cyprze jakaś młoda Brytyjka oskarżyła kilku Izraelczyków o gwałt zbiorowy. Zostali zatrzymani. Po kilku dniach wszyscy zostali zwolnieni i wylecieli do Izraela bo Brytyjka wydała oświadczenie, że sfingowała oskarżenie, bo ktoś ja sfilmował podczas spółkowania telefonem i puścił w internet i była zła na kolegów tego Izraelczyka. Wróciła do UK i nagle stwierdziała że to cypryjska policja wymuisiła na niej to oświadczenie mocnym przesłuchaniem i maglowaniem a teraz będąc w UK i czując się bezpieczniej - podtrzymuje tezę że nastąpił na neij gwałt zbiorowy.

Wt sie 20, 2019 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ja tylko pokazuje pozycję kogoś, kto uznaje tylko takie a nie inne dowody na coś i koniec. Jak mu nie podstawisz czegoś z zbioru dowodów, które on uznaje, to cokolwiek by to było - nie jest dla niego dowodem.

Jeżeli kogoś oskarżasz, to masz obowiązek przedstawić niezbite dowody, które potwierdzą prawdziwość oskarżenia, a nie "bo ja tak uważam". To, że sobie coś ubzdurasz na czyjś temat, nie oznacza jeszcze, że Twoje urojenia odpowiadają rzeczywistości.
Takie życie... :D

Wt sie 20, 2019 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Jeżeli kogoś oskarżasz, to masz obowiązek przedstawić niezbite dowody, które potwierdzą prawdziwość oskarżenia, a nie "bo ja tak uważam". To, że sobie coś ubzdurasz na czyjś temat, nie oznacza jeszcze, że Twoje urojenia odpowiadają rzeczywistości.
Takie życie... :D
Nie mam nic więcej do dodania poza tym, byś sobie przemyślał argument, który podał tutaj wcześniej Harpunnik, ten z Hitlerem i holokaustem.

Wt sie 20, 2019 6:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A wiesz oczywiście ze jest to argument człowieka którego tak zawzięcie zwalczasz czyli JKM.
Taki sam jego argument jak wiele jego pomysłów. Normalnie tak jak prawnicy pochodzenia żydowskiego w USA którzy powiedzieli ze dzisiaj spokojnie wybronili by zbrodniarzy hitlerowskich z odpowiedzialności za udział w holocauście. No w bardzo ciekawym towarzystwie jesteś.

Wt sie 20, 2019 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Normalnie tak jak prawnicy pochodzenia żydowskiego w USA którzy powiedzieli ze dzisiaj spokojnie wybronili by zbrodniarzy hitlerowskich z odpowiedzialności za udział w holocauście.

Nie widzisz, że piszesz przeciwko sobie? Przecież to, co ci prawnicy żydowscy chcieliby zrobić z hitlerowcami, robisz znosząc odpowiedzialność z obecnie panujących.
Siebie i innych tu na forum możesz okłamywać, ale Pana Bóg na takie plewy się nie nabierze.
https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-nie-moze-przyjmowac-komunii-sw-mocne-slowa-wykladowcy-kul-6251307332957825a
Politycy PiS przekonują, że są przeciwni aborcji. Jak zwraca jednak uwagę, ks. Prof. Guz, nie robią nic, by zmienić aktualny stan prawny, który pozwala na usunięcie ciąży w przypadku gwałtu, zagrożenia życia matki lub dziecka. Wykładowca KUL uważa, że wszyscy, którzy na to przyzwalają, ponoszą bardzo poważne konsekwencje.

Wt sie 20, 2019 7:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey
Potrafisz obalić ten argument inaczej niż atakując chochoła? Zamieniam się w słuch. Wykaż brak analogii.

Wt sie 20, 2019 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A wiesz oczywiście ze jest to argument człowieka którego tak zawzięcie zwalczasz czyli JKM.
Taki sam jego argument jak wiele jego pomysłów. Normalnie tak jak prawnicy pochodzenia żydowskiego w USA którzy powiedzieli ze dzisiaj spokojnie wybronili by zbrodniarzy hitlerowskich z odpowiedzialności za udział w holocauście. No w bardzo ciekawym towarzystwie jesteś.
Ale ja nie jestem taki, że jak ktoś kogo nie darzę sympatią a wręcz odwrotnie - antypatią, wypowie jakiś fakt czy prawdziwe stwierdzenie, to mam to odrzucić, bo kogoś nie lubię. Nie muszę się odwoływać do Korwina, bo sam czytałem Mein Kampf i tam nic nie ma o "mordowaniu żydów w Oświęcimiu". Są ciekawe fakty, ale też dużo bzdur np "o rasie". Byłbym idiotą gdybym kryterium prawdy kojarzył z osobą, która lubię czy nie lubię. Ks Natanka ogólnie bardzo lubię za prostotę wypowiedzi, przykłady z życia codziennego, szczerość i gorliwość wiary, ale wygaduje czasami jakieś głupoty i jestem ostrożny jak go słucham.

Wt sie 20, 2019 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wciąż czekam na odpowiedź Panie Moderatorze. Czy przyznajesz, że mamy prawo wnioskować na temat postaw oraz motywów niektórych osób, mimo iż nie znamy ich wypowiedzi, które by je jednoznacznie potwierdzały? Dlaczego uciekasz od odpowiedzi Jockeyu?

Śr sie 21, 2019 11:26 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona