Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 13, 2019 1:08 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Yarpen Zirgin napisał(a):
W miejscu, które podkreśliłem.

Aha... Jeżeli masz problemy z formułowaniem zdań w sposób zrozumiały dla czytelnika, to kilka razy przeczytaj swoje posty przed ich wysłaniem i popraw niejasności. Nikt nie ma obowiązku domyślać się, co sam2 miał na myśli, za to każdy ma pełne prawo bazować na tym, co napisałeś, i odnosić się do tych treści.

tak, nikt nie ma obowiazku sie domyslac, ja tez nie mam takiego.
Natomiast slowo dyskusja, wymaga nie tylko precyzji wyrazania mysli, ale takze upewnienia sie ze wlasciwie rozumie sie mysli oponenta.
Zawsze sie znajdzie ktos kto innaczej cos zrozumie, wiec nikt nie jest fizycznie w stanie wyrazic swoich mysli perfekcyjnie jednoznacznie.
Jak ci juz pisalem, przestan polowac na czarownice, to troche wiecej bedzie pozytku z twojego pisania i mojego.
Czy nie potrafisz po prostu zapytac, jesli cos w twoim rozumieniu nie pasuje, by miec pewnosc ze wlasciwie zrozumiales zanim odpowiesz na czyjs wpis?
To tez jest jedna z zasad kuturalnej dyskusji, przez co unika sie zbednego pisania i niepotrzebnych personalnych wycieczek.
Zobacz ile wpisow juz niepotrzebnie zrobilismy, a gdybys zapytal, to bym od razu wyjasnil to w czym zauwazyles jakis blad.
Nie sadzisz ze to chocby ulatwialo dyskusje, nie wspominajac o kulturze dyskusji.

Cz paź 17, 2019 1:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Natomiast slowo dyskusja, wymaga nie tylko precyzji wyrazania mysli, ale takze upewnienia sie ze wlasciwie rozumie sie mysli oponenta.

Nie. Nikt nie ma obowiązku zakładania, że masz na myśli coś innego, niż napisałeś i dopytywania iks razy o to, czy sam2 chciał napisać to, co napisał, a nie coś innego. Palnąłeś bzdurę o tym, że diakoni mogą sprawować Eucharystię, na co zwróciłem Ci uwagę, więc honor wymagał by przyznania, że się pomyliłeś, a nie zwalania winy na czytelników, że Cię rzekomo źle zrozumieli.

Cz paź 17, 2019 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
sam2 napisał(a):

Nie. Nikt nie ma obowiązku zakładania, że masz na myśli coś innego, niż napisałeś i dopytywania iks razy o to, czy sam2 chciał napisać to, co napisał, a nie coś innego. Palnąłeś bzdurę o tym, że diakoni mogą sprawować Eucharystię, na co zwróciłem Ci uwagę, więc honor wymagał by przyznania, że się pomyliłeś, a nie zwalania winy na czytelników, że Cię rzekomo źle zrozumieli.

Widzisz, strzelasz sobie w kolano tym co dalej kontynujesz.
widzisz, niie musisz nic sie domyslac, wystarczy ze zapytasz czy dobrze zrozumiales i wtedy jakiekolwiek dysproporcje rozumienia beda widoczne i ewentualne poprawki czy wyjasnienia mozliwe w formie normalnej dyskusji, a nie polowania na czarownice. Gdybys zapytal zanim odpowiedziales, wyjasnil bym i gdyby to bylo konieczne poprawil sformulowania na bardziej jednoznaczne, czy ewentualnie przyznal do jakiegos bledu, natomiast gdy przechodzisz od razu do odpowiedzi i to negatywnych-krytycznych ktore nie maj nic wspolnego z mysla ktora wyrazilem we wpisie, to zadne poprawianie nie ma juz zadnego sensu i pozostaje jedynie bezsensowna dyskusja o pisaniu a nie o temacie dyskusji.
Widzisz sam ze nie chcialo ci sie zapytac, ale chcialo ci sie pisac tyle zbednych postow prowadzacych do nikad. To chyba tez o czyms swiadczy.
To twoje polowanie na czarownice udowadnia tu wlasnie twoja chec bycia zawsze tym najlepiej rozumiejacym wiare i Pisma, dlatego ciagle kazdemu wynajdujesz bledy, bo to co robisz to jest wynajdywanie bledow za wszelka cene, co prowadzi cie do skrajnosci, pomijajac juz samo zamieszanie w tematach i personalne offtopy.
G

Cz paź 17, 2019 2:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
@sam2
Również czasem mam wrażenie, że Yarpenowi nie chodzi o porozumienie, a o wywołanie kłótni. W tym konkretnym powyżej przypadku, moim zdaniem Yarpen nie ma racji interpretując Twój wpis w sposób który przedstawił. Z kontekstu bowiem dyskusji i tego o czym mowa w doniesieniach prasowych odnośnie synodu dla Amazonii wynika, że rozważa się wprowadzenie diakonatu z władzą nad Eucharystią (w konkretnych terenach). Wyraźnie napisałeś, że posługa diakonów ma raczej dotyczyć sprawowania opieki nad Hostią, a nie prowadzenia Eucharystii. Ja rozumiem to tak, że w taki sposób odbierasz zamysł propozycji synodalnych. Gdzie tu niby Twoja niewiedza odnośnie niemożliwości sprawowania Eucharystii przez diakonów?? To chyba tylko Yarpen Zirgin raczy wiedzieć. :?

Cz paź 17, 2019 6:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75