Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 03, 2020 9:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
Co widziałam, napisalam. Jeśli jednak zapierasz się nogami i rękoma, i próbujesz coś na mnie projektować to odpowiadam: nie ma innej opcji. Narozdrabialiście lub wiedzieliście coś o czym reszta pojęcia nie ma.

Nie. Ty "widzisz" coś, czego nie ma, bo nabawiłaś się przekonania, że potrafisz rozgryźć na podstawie kilku zdań każdego i wiesz, o co mu chodzi. Więcej pokory. Zajmij się tym, co jest napisane, a nie swoimi przekonaniami na temat tego, o co komuś chodzi.

merss napisał(a):
Pisalam też, że przepraszam się nie pojawi, bo duma na to nie pozwoli.

Nie mam za co przepraszać, bo nie odpowiadam za to, co sobie wymyśliłaś i próbujesz mi przypisać jako rzekomą winę.

Pt gru 13, 2019 8:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dom Prosper Guéranger OP (1840)

"Nienawiść do łaciny jest wrodzona wszystkim wrogom Rzymu. Uznają ją oni za więź łączącą wszystkich katolików na całym świecie, za arsenał ortodoksji przeciw subtelnościom ducha sekciarskiego (...). Musimy przyznać, że mistrzowskim posunięciem jest wypowiedzenie wojny temu świętemu językowi. Gdyby udało im się go kiedyś zniszczyć, byliby na prostej drodze do zwycięstwa."

św. Franciszek Salezy "Filotea, czyli droga do życia pobożnego"

II.I.6. Jeśli mi zawierzysz, `Ojcze nasz`, `Zdrowaś Maryo` i `Wierzę w Boga`, odmawiać będziesz po łacinie. Każde zaś ich słowo, masz doskonale we własnym języku umieć i rozumieć, żebyś odmawiając je w języku kościelnym, mogła wszakże nasycać się znaczeniem przedziwnem i słodkości pełnem onych świętych modlitw, które odmawiać należy z głębokiem zatopieniem myśli i serca w onem ich znaczeniu. I nie mów ich z pośpiechem, by odmówić wiecej, lecz z uwagą, by odmówić serdeczniej. Bo jedno `Ojcze nasz`, odmówione z uczuciem, więcej warte od wiela mówionych z kwapieniem."

Pt gru 13, 2019 9:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie odczytałam nienawiści do łaciny. To raczej chęć dokuczenia adwersarzowi. Nie reagowałabym, gdyby nie doprowadziło to do odczucia, że ktoś jest persona non grata na tym forum. Nie jest.
Co do łaciny, to proszę przewinąć na 35 minutę filmu o różańcu. YZ wyłączam z tej propozycji, bo zrozumie co niepowiedziane, inni mogą odsłuchać. Podana jest historia powstawania różańca, sposób jej odmawiania i cytaty modlitw po łacinie. Po 35' wyjaśnia celowość odmawianie po łacinie. To już jednak szkoła dla mocno zaawansowanych, tak myślę. Ja na dziś nie umiem.
https://www.youtube.com/watch?v=dRetNCuBcMY

Pt gru 13, 2019 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ze smutkiem przeczytałam to nieporozumienie i wymianę zdań pomiędzy Mniszkiem, a Yarpenem i Jockeyem. Zupełnie niepotrzebną. Dobrze by było gdybyście Panowie podali sobie ręce. Cóż to za zarzut, że ktoś modli się po łacinie? Żenujące .

Mniszku smutne, że odchodzisz z forum. Będzie Ciebie nam brakować. Chcę żebyś wiedział, że cieszę się, że Cię forumowo poznałam :)

Pt gru 13, 2019 11:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Napisalam, by został. Zobaczymy. Mam nadzieję, że tak pechowy dzień się nie powtórzy.

Pt gru 13, 2019 11:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity,
No co Ty? Nie uciekaj z forum :)

Pt gru 13, 2019 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
poleca zatem sie glupimi zaczepkami nie przejmować i robic swoje.

Cytuj:
No i właśnie mniszku_pospolity jest przecież dyskusja w wątku sportowym. Chciałeś tam kogoś do rozmowy i masz :P Bez ciebie on umrze zupełnie :cry: Nie to żebym coś sugerowała ale zastanów się może jeszcze.

Cytuj:
Absens carens i Adhibe rationem difficultatibus -> do mniszka

Cytuj:
Mniszku smutne, że odchodzisz z forum. Będzie Ciebie nam brakować. Chcę żebyś wiedział, że cieszę się, że Cię forumowo poznałam :)

Cytuj:
Napisalam, by został. Zobaczymy

Cytuj:
mniszek_pospolity,
No co Ty? Nie uciekaj z forum

Powyższe zdania są czymś najwspanialszym co mnie spotkało w tym mijającym roku. I są to też najlepsze argumenty przemawiające za tym, żebym swoją pochopną decyzję cofnął.

Trzeba było może się z tym przespać, przemodlić, wziąć różaniec do ręki i zadać sobie samemu pytanie: Czy błędem było rejestrować się tutaj? Jak z automatu wyskoczyła odpowiedź: Nie. Czy w takim razie byłoby czymś zdroworozsądkowym (tak, merss :wink: ) obrażać się i odchodzić? Też nie. A może czymś w porządku byłoby zignorować prywatne wiadomości i powiadomienia na poczcie, żebym jednak to przemyślał i nie odchodził? Nie.

Nie wiem czy sumienie by mnie "gryzło", czy też nie, ale jedno wiem na pewno: to 3 x nie jest tak naprawdę 3 tak dla tego forum, dla osób, z którymi pisze się fantastycznie, dyskusje są na poziomie, to miejsce jest taką odskocznią od dnia codziennego, ale nie tylko. Ono ma w sobie wartość - nieocenioną. A forum tworzą ludzie - różni, z innymi poglądami, ale wszystkich nas tu zebrało, więc... Mam nadzieję, że wybaczycie to "pożegnanie", które było tak niedojrzałe jak winogrona w czerwcu. Może za mało mam do siebie dystansu, może jestem zbyt przewrażliwiony, zbyt pełne kieszenie emocji. W dodatku ciężki dzień, nerwy, stres... a wtedy nie trudno o pochopne decyzje.
Wolałem na "świeżo" sytuację wyjaśnić, niż wrócić tu za pół roku i dać o sobie znać.

Dziękuję merss, bergamotce, sachol, Brandeisbluesky, Arwenie... a na pierwszym miejscu Bogu, że jednak z każdego kryzysu potrafi wyjść cało - w tym wypadku "posłużył" się wartościowymi, mądrymi, sympatycznymi kobietami (dziewczynami?), żeby rozjaśnić nieco ten mrok :cfaniak:

So gru 14, 2019 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mój mąż często rozmawia tak jak Yarpen Zirgin i zawsze ma dobre intencje. Nie jesteśmy małżeństwem rok czy dwa ale sporo więcej. Dlatego nie zrozumiałam tego zamieszania tutaj i Twojego odejścia.

So gru 14, 2019 12:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie chwal. Niech trzy dni chociaż pokutują i będą jak aniołki.

So gru 14, 2019 1:23 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale co było złego w zachowaniu Yarpena? To ze zapytał dlaczego po łacinie? O po co ten atak na Yarpena? Żeby nie odpowiedzieć na jego pytanie? Zawsze tak to na forum wyglada. Ktoś robi jakaś bzdurę Yarpen zadaje pytanie delikwent wije się jak piskorz a Yarpen nie odpuszcza i wtedy jest zarzut ze to niby Yarpen rozwala dyskusje. Zazwyczaj atak jest ze strony osoby przypartej do muru albo jego/jej stronników.

A czy nie jest prawda to co ja pisałem o wywyższaniu się łacinników ponad posoborowcow?
Z taka pogarda jak z ich strony to nawet u ateistów się nie spotkałem.

So gru 14, 2019 9:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie chwal. Niech trzy dni chociaż pokutują i będą jak aniołki.

Cytuj:
A czy nie jest prawda to co ja pisałem o wywyższaniu się łacinników ponad posoborowcow?
Z taka pogarda jak z ich strony to nawet u ateistów się nie spotkałem.

Czar prysł :czarodziej:

So gru 14, 2019 10:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Łacinnicy", "posoborowcy", "tradycjonaliści", "moderniści", "ci od Rydzyka", "tamci od Hołowni"... i my się zastanawiamy nad kryzysem w Kościele... teraz wiem co Józek miał na myśli pisząc o "polskim piekiełku".

Prędzej bym się śmierci spodziewał, niż to, że ktoś będzie pytał na forum katolickim o to czemu ktoś modli się po łacinie. W oczach wielu zostałem być może "średniowieczniakiem" czy jak to tam Barney określał, bo 10 razy na Mszy w klasycznym rycie rzymskim byłem, bo różaniec raz na jakiś czas zmówię po łacinie. No straszne... Normalnie herezja, sekta, świętokradztwo :wink: Na Mszach o uzdrowienie i uwolnienie, u charyzmatyków byłem z 50 razy, i co? Modernistą też jestem>? :wink: Kto tak katolików dzieli, ten nic dobrego nie robi...

Modlę się idąc za głosem serca, tak jak czuję i ufam głęboko, że Bogu to nie przeszkadza, a co więcej nie obraża się na mnie z tego powodu. Tak jak merss pisała. To sprawa osobista i sumienia. Miałem łacinę na teologii, poznałem kilka modlitw, potem nowicjat zakonny i też łacina i znowu modlitwy.

Nie wiem jaka odpowiedź Yarpena będzie zadowalać (wątpię czy jakakolwiek), ale to już nie mój problem.

Nie mam obowiązku tłumaczyć się ze swojego życia duchowego, tak jak nikt nie ma prawa wchodzić w moje życie z buciorami i "przesłuchiwać" na zasadzie: udowodnij, że nie jesteś wielbłądem.

Chcecie polować na czarownicę, to proszę bardzo. Pytajcie, ale następne pytania Yarpena po prostu będę ignorował. Akurat tak w tym temacie o stanie wojennym tak pasowało jak wół do karety.

So gru 14, 2019 10:28 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Może wejdź mniszku na wątki gdzie tzw. zwolennicy tradycji lżą osoby które akceptują SVII. Poczytasz jak to jesteśmy źli itp. Poczytasz sobie i zobaczysz jak to ci co akceptują sobor i modlą się w językach narodowych i chodzą na msze NOM są odstępami od wiary katolickiej. Powiedz kto zaczął podziały? Lustro u tradycjonalistów najlepiej pokaże kto.
Kto dzieli tam tez się dowiesz. Może warto żebyś się uderzył we własne piersi a nie cudzie?

Co do łaciny to mamy języki narodowe w modlitwie. A rozmawiamy nie o modlitwie w sercu czy w swojej izdebce a na forum oficjalnie ukazując swoją wyższość nad tymi co w językach narodowych. To jak się modlisz prywatnie to twoja sprawa. Ale to jak pokazujesz na forum to juz jest sprawa publiczna i Yarpen miał prawo napisać to co napisał.

Oczywiście ze pytanie o stan wojenny zostało rozjechane przez sposób modlitwy ale powiedz mi kto rozpoczął temat modlitwy po łacinie? Kto pokazał swoją wyższość nad tymi posoborowcami?
Ja akurat jeszcze coś tam pamietam z łaciny ale większość ludzi mających dzisiaj do 40 lat raczej nie rozumieją twoich wpisów po łacinie. Wiec powiedz czy to nie pogarda dla nich? Wyglada to tak ze ja mniszek znający łacinę modlę się tak jak Kościół przez wieki a wy nieuki i posoborowcy....

Twoje prawo nie odpowiadać na pytania Yarpena a prawem Yarpena jest domagać się na forum publicznym odpowiedzi na pytania zadane.

So gru 14, 2019 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey, ja ci może nie tysiąc razy, ale ze dwadzieścia na pewno pisałem, że nie mam nic wspólnego z żadnymi tradycjonalistami. Jestem na forum, czytam wątki i ja tam nigdy nie pisałem, że "NOM jest gorsze od Trydenckiej", że SV II to masońska i diabelska rzecz, że papież to heretyk, że Antychryst. Też możesz to sprawdzić i nigdy nie znajdziesz w moich wypowiedziach coś co neguje sobór itd.

Ja się biję we własne piersi, ale to nie ja na podstawie jednej krótkiej modlitwy w języku łacińskim rozpoczynam burzę, która czynie więcej spustoszenia, niże to warte.

Cytuj:
Ktoś robi jakaś bzdurę

Bzdurą nazywasz modlitwę za poległych w stanie wojennym? Tak Wam ta łacina przeszkadza jakby to było negowanie całego Kościoła i prawd wiary. W ogóle Boga. W regulaminie forum nie ma ani słowa o tym, że nie można zacytować czegoś po łacinie, czy wkleić tekst łacińskiej modlitwy, pomodlić się. To jest czepialstwo.

Cytuj:
modlitwy ale powiedz mi kto rozpoczął temat modlitwy po łacinie? Kto pokazał swoją wyższość nad tymi posoborowcami?
Ja akurat jeszcze coś tam pamietam z łaciny ale większość ludzi mających dzisiaj do 40 lat raczej nie rozumieją twoich wpisów po łacinie. Wiec powiedz czy to nie pogarda dla nich? Wyglada to tak ze ja mniszek znający łacinę modlę się tak jak Kościół przez wieki a wy nieuki i posoborowcy....

Temat modlitwy rozpoczął Yarpen zadając pytanie. Ja się jedynie pomodliłem, a nie przypuszczałem, że tak poczujecie się urażenie formą, językiem. Do głowy by mi to nie przyszło.

To są Twoje chybione interpretacje, no chyba, że Ty wiesz sam lepiej niż ja w jakim celu użyłem łaciny. Na pewno nie po to, żeby się "wywyższać", tak samo jak ktoś nie idzie do kościoła na Mszę Świętą, żeby się "wywyższać" nad innymi, tak samo jak ktoś napisze po angielsku (który ja znam mimo zdanej matury i policealnej szkoły) średnio i też mam czuć się poniżony, bo mniej zrozumiem jak ktoś użyje angielskiego? Przecież to jest nonsens./

Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby się tu wywyższać, kiedy pisałem słowa modlitwy "Wieczny odpoczynek" w języku łacińskim. No, ale wy z Yarpen już wydaliście osąd, oceniliście mnie z góry na dół, wiecie lepiej ode mnie samego w jakim celu to uczyniłem, więc o czym tu jeszcze pisać?

Nikogo tu nie nazwałem nieukami, posoborowcami, to Twój język, szufladkujesz ludzi na podstawie krótkiej modlitwy po łacinie, co samo w sobie jest jakąś groteską.

Idąc takim tokiem rozumowania, to każdy kto czegoś nie zrozumie (w dowolnej dyskusji) od razu ma poczuć się pogardzony przez innych? Jak ty Jockey u w dziale polityka piszesz do mnie w taki sposób:

Cytuj:
Resztę twojego postu pominę. Majaczenia dziecka któremu wydaje się ze pozjadało wszystkie rozumy

To nie jest pogarda z Twojej strony, prawda? Ale jak ja napiszę tekst modlitwy po łacinie, to pogardzam innymi? Dobrze rozumuję Twój tok myślenia?

Jak używam w niektórych postach "terminologii zakonnej", to pewnie też gardzę innymi, bo nikt prócz mnie nie był w zakonie... przecież to nonsens. I wywyższam się, proszę Cię Jockey, przeczytaj to sobie na spokojnie i sam zauważ jak to brzmi i wygląda. Albo jak piszę o piłce nożnej, to też pogardzam innymi z forum, bo nie znają nazwiska skrzydłowego PSG z Argentyny?

Zresztą meers, sachol, bergamotka, koziels i inni też się wypowiedzieli. Tylko Ty jak na razie i Yarpen macie z tym jakiś problem. To się nazywa szukanie dziury w całym i "z igły widły",

Jockey, jakoś jak zażądałeś przeprosin od Yarpena za "oszołomów", to on nie przeprosił (a przynajmniej publicznie, bo nie wnikam kto z kim i co pisze przez PW) i jakoś sprawa się "rozeszła po kościach", gdzie faktycznie było obrażanie, ale co tam. Wszak "najlepszy kompan z forum", to można puścić w niepamięć.

Gdy tymczasem mniszek napisał króciutką modlitwę po łacinie za dusze poległych w stanie wojennym, to od razu "machina ruszyła": ileż już tu inwektyw i nieprawdziwych osądów padło: o wywyższanie się, pogardzanie, "posoborowcy", "nieuki": to jest dorabianie sobie po prostu ideologii na siłę. Szukacie czegoś co nie miało miejsca...

Jeśli zamierzacie ten wątek ciągnąć i brnąć w to do Bożego Narodzenia, Nowego Roku albo i jeszcze dłużej, to proszę bardzo. Ja co miałem napisać, wyjaśnić już napisałem i nie mam nic więcej do dodania w tej sprawie. EOT

So gru 14, 2019 12:01 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Modlitwa po łacinie na forum to pogarda dla innych... Odlot.
Idąc tym tokiem rozumowania należy wstrzymać się z wstawianiem cytatów po angielsku, bo to pogarda dla tych, którzy go nie znają.

Poza tym pogardzanie innymi czy niechęć do łaciny, języka sakralnego śmierdzi siarą.

Obracam się wśród ludzi związanych ze starym rytem i jeszcze nie słyszałem wśród nich pogardliwych opinii o ludziach uczęszczających na NOM.

So gru 14, 2019 12:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona