Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 08, 2020 5:41 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
bergamotka napisał(a):
Jestem tu na forum niemal w jednym, permanentnym sporze. Całe życie w opozycji

Jest opozycja i Opozycja. Można się kłócić o to czy Król Anglii jest brunetem czy blondynem lub o to, czy Anglia ma króla, lub czy Anglia w ogóle istnieje. Ty, z tego co kojarzę, nie wchodziłaś w dyskusje na tematy będące dla tutejszej "elity" tym, czym czerwona płachta, dla byka.
bergamotka napisał(a):
Więc boro twoja teoria ma dziury. Ludzie są mili, moderacja jest miła

Uznam to za słaby żart.
bergamotka napisał(a):
A wracając do tematu, i dalej wciskając się między wódkę a zakąskę, to Boro jeśli rzeczywiście chcesz zakończyć swą aktywność na forum a nie robić dramę to się zam zablokuj. Nikt cię nie musi banować. Jeśli przy logowaniu wpiszesz błędnie hasło pokreśloną ilość razy, nie będziesz mógł się zalogować - jeśli Admin cie nie odblokuje.

Chciałbym jednak aby moja kariera po ponad 10 latach zakończyła się jasnym postawieniem sprawy. Przyszedłem się pożegnać i nie spodziewałem się, że merss stanie okoniem. Może da się jednak jeszcze przekonać :twisted:

So maja 30, 2020 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Ty, z tego co kojarzę, nie wchodziłaś w dyskusje na tematy będące dla tutejszej "elity" tym, czym czerwona płachta, dla byka.

Ale za to wchodziłam w inne tematy, te które dla katolików są jak płachta dla byka, do moderacji miałam czasami zbyt ciężką rękę bo nie chciałam się bawić w jakieś dyskusje. Serio Boro, twoja teoria ma dziury jak ser szwajcarski i próby łatania jej w stylu "tak, ale nie" tego nie zmienią.
Uznam to za słaby żart.

No widzisz, nawet poczucie humoru mam słabe. Co ja jeszcze robię na forum? :mrgreen: A to potwierdza to co napisałam - moderacja jest miła.
Chciałbym jednak aby moja kariera po ponad 10 latach zakończyła się jasnym postawieniem sprawy. Przyszedłem się pożegnać i nie spodziewałem się, że merss stanie okoniem. Może da się jednak jeszcze przekonać

No i widzisz powoli dochodzimy do sedna. Czyli chodzi o merss:x Ja już kiedyś pisałam że ona może wpędzić człowiek w kompleksy - napisze jednego posta i ludzie odchodzą z forum... Przychodzą... Toczą boje... Przekonują... Ty dziesięć lat się z nią zmagasz... Idę spać, zanim się pogrążę w rozpaczy :mrgreen:

So maja 30, 2020 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Serio Boro, twoja teoria ma dziury jak ser szwajcarski i próby łatania jej w stylu "tak, ale nie" tego nie zmienią.

Rozumiem, ale uważam, że taka opinia w połączeniu z tą o miłej moderacji, może wynikać jedynie z zaślepienie lub z braku wiedzy na temat ich poczynań. Pierwszą możliwość wspaniałomyślnie wykluczam, więc pozostaje druga, którą z kolei łatwo rozstrzygnąć dostarczając informacji. Napisz na czym konkretnie polega dana dziura w teorii, a ja przyślę Ci link do stosownych postów, które podeprą moje słowa.

So maja 30, 2020 11:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Ciąg dalszy jednak proronuję zakończyć na privie. Taki regulamin II/11. Wybrałam 'lub' jako klasyczne plotki: co kto powiedział i co ja myślę o tym.

N maja 31, 2020 12:23 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Pomijając ten bełkot powyżej.
Czy bezinteresowne dobro wraca w wymiarze ziemskim tj.na tym świecie?
Jeszcze w sumie chciałem, spytać co możecie polecić do czytania, ale już znalazłem książki, które będę czytał w tym miesiącu więc w sumie pytanie bezzasadne.

W ogóle nie musicie się martwić jeszcze żyje . :lol:

Pn cze 01, 2020 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Czy bezinteresowne dobro wraca w wymiarze ziemskim tj.na tym świecie?
Tyle odpowiedzi ilu ludzi. Nie wiem czy Chrystus lub Apostołowie coś mówili na ten temat.

Pn cze 01, 2020 7:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ależ mnie obchodzi zdanie ludzi znajdujących się na forum, a ponieważ na forum nie ma aż tak dużo ludzi, tak więc tych punktów widzenia nie będzie jakoś szczególnie dużo o ile w ogóle{zależność chęci do odpowiedzenia na moje pytanie}. :D

Cz cze 04, 2020 12:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ja widzę to tak. Kiedy czynisz coś bezinteresownie to uważasz, że tak trzeba i nie liczysz na gratyfikacje. Wpisujesz to w powinność i nie zajmujesz się buchalterią. Kiedy jednak zastanawiasz się nad powrotem dobra to już mamy myślenie interesowne. To jest o tyle dobre, że to widać. Nie widać interesowności ukrytej pod wzniosłymi hasełkami, czasem bardzo pobożnościowymi. Niech nie wie lewa ręka co czyni prawa. Po prostu nie liczysz, bo uważasz, że tak trzeba. Mogę i potrafię pomóc, pomogę. Widzę, że ktoś próbuje mnie wykorzystać to mamy interes i nie muszę w niego wchodzić. Mam wyrzuty sumienia z tego powodu? Pytanie: dlaczego je mam.
Wiele sytuacji etycznych jest skomplikowanych i trudno dotrzeć nawet do odpowiedzi o interesowność. Brakuje narzędzi to sprawdzających.
Odpowiem więc na twoje zapytanie tak: nie wiem, bo mnie to nie obchodzi. Samarytanin pomógł i poszedł dalej swoją drogą. Nie przywołano żadnych mów wewnętrznych. Miał sprawę, ktora mu weszła w pole życia to rozwiązal tak jak potrafił. Ci, którzy nie pomogli mieli usprawiedliwienie. Pan Jezus nakarmil ludzi, bo byli glodni. Dwa razy to czynił a nauczał trzy lata. Jak go chcieli ludzie zaanektować to im uciekł.

Cz cze 04, 2020 12:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Ależ mnie obchodzi zdanie ludzi znajdujących się na forum, a ponieważ na forum nie ma aż tak dużo ludzi, tak więc tych punktów widzenia nie będzie jakoś szczególnie dużo o ile w ogóle{zależność chęci do odpowiedzenia na moje pytanie}. :D
Pierwszy ewangeliczny cytat, który przychodzi mi do głowy to "Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Jednak interpretuje to w sensie takim, że Ojciec odda, ale dopiero w zyciu wiecznym. Nie wierzę w "powracanie dobra" w tym życiu. Przynajmniej nie od Boga. Gdyby Bóg wynagradzał ziemsko za ziemskie uczynki, kto by myslał o życiu wiecznym. Może istnieć takie zjawisko, ale czysto w wymiarze ziemskim to znaczy zrobisz komuś coś miłego, dobrego, to jeśli bedzie dobrze wychowany to może się odwdzięczy.

Bóg oddaje dopiero po śmierci: "Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną.". A kto szuka atencji i poklasku ju z tu na ziemi za dobro które uczynił wypłaca sobie skarby ze skarbca niebieskiego i je przejada tu na ziemi.

Jedyne dobro od Boga, tu na ziemi, które jest jakby lustrem naszych uczynków, to jest kiedy wstrzelimy się w nasze powołanie, kiedy rozpoznanmy Boży plan wobec nas i za nim pójdziemy, wtedy jest i gratyfikacja, bo każdy kto wjeżdża na tory położone od Boga ma gładszą podroż. Kto wjeżdża na bezdroża, ten się męczy.

I tak, jestem interesowny, bo chcę osignąć zbawienie, więc będę starał sie czynić dobrze. Bo bez dobrych iuczynków pójde do piekłą, bo choć Ofiara Chrystusa na krzyżu jest konieczna do zbawienia, to jednak niewystarczająca, bo musi być nasza odpowiedź uczynkami. Ale nie w sensie protestanckim, że wdzięczę się za pewność zbawienia, tylko aktywnie zbieram sobie na (niepewne) zbawienie.

Cz cze 04, 2020 2:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale miałam przedwczoraj historię. Ktoś przy mnie doznał mikroudaru. Miałam wcześniej wiedzę jakąś, bo ktoś mi o tym opowiadał - dzięki Bogu bo bez tego możliwe że nie zareagowałabym właściwie - ale czym innym jest wiedzieć a czym innym zobaczyć. Pierwszy "atak" był tak krótki i łagodny że gdybym nie patrzyła na tą osobę to bym przegapiła. A tak to pomogłam jej usiąść i zadzwoniłam po pogotowie. Bo myślałam że co by to nie było, coś jest nie tak. Potem znowu się to powtórzyło ale już silniej praktycznie ta osoba była przez chwilę bez kontaktu - dobrze że już siedziała, bo tak to by upadła - a potem znowu go odzyskała, ale przez chwilę bełkotała dosłownie. A za chwilę jakby nic mówiła normalnie. I już byłam przrkonana że to w istocie był mikroudar. To było stresujące doświadczenie ale i w pewien sposób fascynujące jak możliwym jest takie szybkie i płynne przejście że kontaktu do braku świadomości i z powrotem, normalnej mowy do bełkotu i z powrotem.

Cz cze 04, 2020 3:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nawet poważniejszy udar szybko kończy się powrotem do 'normalności'. Tomograf dopiero wykazuje rzeczywisty obraz. Pomoc szpitalna okazuje się tu standardowym zachowaniem - natychmiast odesłać człowieka do szpitala w celu zdiagnozowania.

Cz cze 04, 2020 3:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja o zwyklym udarze to wiem jeszcze mniej niż o mikroudarze. :) Ta opowieść którą wcześniej słyszałam oscylowała wokół tego ja nieodpowiedzialna rzeczą jest zlekceważyć objawy mogące świadczyć o mikroudarze. Jak przyjechało pogotowie to już nabrałam wątpliwości czy nie przegiełam w drugą stronę. I ta osoba na dodatek.już sprawiała całkiem dobre wrażenie tak że opowiadając to wszystko dodałam że się przestraszyłam - żeby on zrozumiał że to wyglądało źle. Ale to był lekarz i on wiedział jak to może wyglądać. Tak że uspokajająco odpowiedział że tak, tak można się przestraszyć gdy stan kogoś tak nagle się pogorszy. Ale ja zrobiłam wszystko dobrze. Ludzie są mili, lekarze są mili :)

Cz cze 04, 2020 3:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: 4 Przykazanie Boże. CZCIJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWOJĄ
merss napisał(a):
To co napisałaś jest zwykle wykorzystywne przeciw Kościołowi jako insytucji. Z powodu grzechu nawet wielu dyskredytuje się całą instytucję.

?

Cytuj:
Należy wskazać kilku winnych, by uznać całą instytucję, w tym przypadku Kościół, za patologię.

?

Cytuj:
W tym przypadku moderacja zareagowała właściwie a ty oskarżasz forum. O co konkretnie?

?

Cytuj:
Takie postawy są przede wszystkim dalekie od katolicyzmu, gdzie grzech nie ma charakteru wspólnej za niego odpowiedzialności

?

Merss, to jest jak odlot w zupełnie nieznane rejony. Nie wiem w jaki sposób doszłaś do takich wniosków po moim zdaniu w którym wyrażam dezaprobatę co do pewnych wypowiedzi na forum.

Pn lip 06, 2020 2:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Merss, to jest jak odlot w zupełnie nieznane rejony. Nie wiem w jaki sposób doszłaś do takich wniosków po moim zdaniu w którym wyrażam dezaprobatę co do pewnych wypowiedzi na forum.

Ależ nie. Wypowiedź brzmiała nastepująco;
Cytuj:
Skoro Maciek nie może pisać to nie wiem czy jest sens i czy można się odnosić do tego co napisał, ale ja chyba ogólnie daruję sobie to forum i dyskusje tutaj, skoro można natrafić na takie kwiatki. Na forum katolickim i gdzie wypowiadają się katolicy. W taki sposób. Coś się pomieszało.

Nie odniosłaś się do pewnych wypowiedzi, ale konkretnej osoby i konkretnej wypowiedzi. To jest pierwsze zdanie. Ma ono charakter implikacji. Skoro Maciek może pisać takie kwiatki (mimo, że moderator wyprosił go z wątku) ja się pożegnam z tym forum. Podałam więc fałszywe wynikanie i poprzez wypowiedź Maćka piszesz o całym forum.
Nalezalo jeszcze raz przeczytać co napisalaś, bo może chciałaś coś innego, ale głupio wyszło a nie reagować znakami zapytania zaśmiecając postem wątek i oskarżając mnie o odloty.

To metoda bardzo brzydka, więc zareagowałam wskazując, że reaguję na takie zasady odpowiedzialności zbiorowej za czyny jednostek/ jednostki. Łapie się delikwenta o cechach trolla i oskarża forum, wskazując jego katolicki charakter. Tym bardziej nieładnie to wygląda, bo moderator wyprosił go wcześniej właśnie za owe 'kwiatki'.

Podkreślam jeszcze raz, że jedno zdanie zawiera informację o Maćku (a nie pewnych wypowiedziach) i z tego wynika niechęć do forum tak duża, że chodzi o zaprzestanie pisania na nim. To zrozumiałe, że forum może nie odpowiadać, ale podany pretekst był niesprawiedliwy. Mógł być nieprzemyśalny, ale temu zaprzeczyłaś oskarżając mnie o odlot, bo to zauważyłam.
Podałam analogię: z powodu grzechów nawet wielu katolików, w tym duchownych atakuje się instytucję Kościoła. Nie ma bowiem i w tym przypadku wynikania.

Pn lip 06, 2020 3:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82