Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2019 11:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
 Moje GOTOWANIE - lub dobra KUCHNIA ;) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje GOTOWANIE - lub dobra KUCHNIA ;)
Mozna tez zrobic bataty pieczone-gniecione piekac je z kasztanami (nienacietymi) :)

Śr lis 28, 2018 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
(...)Czasem robię tartę, btw na Kwestii Smaku jest tarta francuska z jabłkami do której chętnie sięgam, smakuje też wszystkim. (...)

Tarty są świetne. Taka ze świeżymi owocami (jagody, maliny, kiwi) posypanymi na zastygający krem jest rewelacyjna. Nosiliśmy takie na imieniny do innych jako prezent i reakcja na nie była bardzo dobra. Z jabłkami, to wyrób mojej mamy, wspomnienie z dzieciństwa. Też rewelacja!

N gru 02, 2018 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dowiedziałam się podczas kazania, że podobno Meksykanie tradycyjnie świętują Święto Trzech Króli spotykając się przy cieście galette des rois (cieście Trzech Króli), w którym jest ukryta figurka Dzieciątka Jezus. Ciasto trzeba kroić bardzo ostrożnie, gdyż cięcia noża oznaczają zagrożenie małego Jezusa. Potem goście częstują się i ta osoba, która wybierze kawałek z figurką, albo otrzymuje prezenty, albo powinna zorganizować spotkanie w następnym roku. Tradycja pomaga pamiętać o święcie. Ciekawe - nigdy o czymś takim wcześniej nie słyszałam.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Galette_des_rois

N sty 06, 2019 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Dowiedziałam się podczas kazania, że podobno Meksykanie tradycyjnie świętują Święto Trzech Króli spotykając się przy cieście galette des rois (cieście Trzech Króli), w którym jest ukryta figurka Dzieciątka Jezus. Ciasto trzeba kroić bardzo ostrożnie, gdyż cięcia noża oznaczają zagrożenie małego Jezusa. Potem goście częstują się i ta osoba, która wybierze kawałek z figurką, albo otrzymuje prezenty, albo powinna zorganizować spotkanie w następnym roku. Tradycja pomaga pamiętać o święcie. Ciekawe - nigdy o czymś takim wcześniej nie słyszałam.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Galette_des_rois

Gdyby komuś Jezusek trafił pod zębami, ucierpiałaby figurka. Jednak to nic, pomyślmy co czułby jedzący!
Albo lepiej nie myśleć... :oops:
Niemniej jednak pomysł bardzo dobry. Jest realna szansa na to, że rodzina będzie ponownie świętować, a co najważniejsze- razem :)
Kiedyś jedząc kanapkę z konserwą, natknęłam się na ząb wieprzowy. Od tamtej pory unikam mielonek z puszki. Bezpieczniejsza jest sałata, ser, ogórek czy pomidor.
One by mi tego nie zrobiły :D :D :D

Śr sty 30, 2019 12:19 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34