Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 24, 2019 11:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
 Moje GOTOWANIE - lub dobra KUCHNIA ;) 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje GOTOWANIE - lub dobra KUCHNIA ;)
Brandeisbluesky właśnie nie, to jest trudne, bo ona się ciągnie jak smoła lub klej.

Jeśli gotujesz dla wielu, zrób większą porcję i porozkładaj gotową np. na spodeczki czy talerzyki - jeśli na ciepło. (Dodatek bakalii na wierzch bardzo tu pasuje)

Możesz wylać ją do zastygnięcia, koniecznie z warstwą papieru do pieczenia* lub folii aluminiowej** między nią a salaterką/dużym talerzem bo inaczej może się nie odkleić!
Jak kiedyś zrobiłam porcję +- wielkości tabliczki Wedla, grubą na jakieś 2 cm, to miała wprawdzie stałą konsystencję ale była miękkawa (odkształcała się w dotyku). Można by ją wtedy jeść łyżeczką albo jak ptasie mleczko - kawałkami. Taki batonik.

W lodówce od zimna powinna stwardnieć. Wtedy może się uda pokroić ją nożem na cząstki i wyjdą czekoladki. Ale bardzo mało robiłam takich eksperymentów, zwykle jedliśmy z garnuszka jak tylko troszkę przestygła - kompletnie niewytwornie i niedeserowo :)

Ogólnie spodziewaj się miękkiej, ciągliwej, lepkiej, trudno krajalnej masy. Na pewno dużo zależy od proporcji masła do miodu do kakao, sądzę że dużo kakao działa jak utwardzacz.

* - papier się przykleił do spodu czekolady i trudno go było oderwać, zostawały strzępki!
** - nie testowałam, ale to prawie jak celofonia, powinna sprawdzić się lepiej niż (*).

PS. Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, mam nadzieję że się przyda i że nie spowoduję strat w kuchni ani w żywności!

Wt lip 09, 2019 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Carmallow napisał(a):
Brandeisbluesky właśnie nie, to jest trudne, bo ona się ciągnie jak smoła lub klej.
(...)

Dzięki za doprecyzowanie :D Ale mnie zachęciłaś :x Na pewno będzie to ciekawy eksperyment. Jeśli ma konsystencję smoły, to jeśli jej nie zjemy, to pobawimy się nią jak ciastoliną. :-D

Śr lip 10, 2019 1:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Carmallow napisał(a):
Maciek nie wiem, nigdy nie próbowałam. To się może nie udać, bo czekolada wychodzi lepka i ciągliwa. A może to zaleta? Spróbuj dodać dużo kakao, wtedy będzie sztywniejsza, i eksperymentuj :) Przewaga (ilościowa) miodu nad masłem też może pomóc, ale nie jestem pewna.

Dzięki Carmallow i przepraszam, że dopiero teraz się odnoszę.
Jeżeli czekolada wychodzi jak połączenie krowy ciąg0Ootki z nutellą to jak dla mnie zaleta. Cukier (biały) pewnie sprawi twardość i trochę wosku carnauba.
I tak jak napisałaś kakao też.

Brandeisbluesky napisał(a):
Maciek napisał(a):
steven34 napisał(a):
(...)
Brandi, ale zrobiłaś reklamę Magic Bulletowi. ;)
(...)

To jest produkt, którego nie trzeba reklamować. Mam już drugi, bo w pierwszym już zdążyłam zużyć najmniejszy kubek do miksowania, który był najbardziej użyteczny. Nie jest specjalnie drogi. :) Według mnie jego ogromną zaletą jest to, że nie jest duży! Można w nim przygotowywać indywidualne porcje. W mojej rodzinie każdy lubi jeść coś innego, także bez sensu byłoby mieć jakiś ogromny blender na przygotowywanie małych porcji, a potem go myć i przeznaczać sporo miejsca na przechowywanie w kuchni. Ponieważ jest mały, trzymam go cały czas na blacie kuchennym i nie koliduje on z maszyną do parzenia kawy i z SodaStream. Magic Bullet sprawdzał się w przygotowywaniu pokarmów dla małych dzieci, sosów do sałat, smoothie dla córki, ucieraniu chrzanu, przygotowywaniu ciasta na naleśniki, itp.

Brandi, ale do zup w których miksuje się warzywa ten blender chyba się nie nadaje? Bo z tego co widzę, to tylko w tych pojemnikach można miksować. (?)

Cz lip 11, 2019 12:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Miksowałam w nim ugotowane warzywa i mieszałam potem z wywarem aby otrzymać zupy kremowe. Ja mam w zestawie jeden większy dzbanek, który jest wystarczająco duży. Jeśli chciałbyś robić zupy z surowych warzyw, to trzeba mieć coś z lepszym silnikiem. Moja bratowa używa Vitamix, bo w nim to podobno można nawet mąkę mleć. Strona Vitamix podaje swoje przepisy na zupy. :)

Cz lip 11, 2019 12:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ok, dzięki.
Raz zmiksowałem surowe (pomidorowa) i później zagotowałem, niezbyt wyszło, odradzam, (według mnie) lepiej najpierw zagotować. Wiem że blenderem takim bez pojemnika można miksować po ugotowaniu bezpośrednio w garnku.

Cz lip 11, 2019 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zupa "egg drop"

Przypuszczam, że większość z Was jadła chińską zupę jajeczną, tzw. egg drop soup. Niektórzy ją uwielbiają, a niektórzy nienawidzą. Ja akurat lubię ją i od czasu do czasu przygotowuję. U mnie podstawą w przepisie jest smaczny rosół, który bardzo lekko zagęszczam mąką ziemniaczaną i dopiero w taki gotujący się płyn wlewam rozmieszane jajka i króciutko wszystko mieszam, tak by jajeczne płatki delikatnie się ścięły w zupie.

Jeśli ktoś taką zupę przygotowuje, czy macie swoje kulinarne tajemnice i urozmaicenia, by wyszła ona rewelacyjnie?

Pt sie 09, 2019 10:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35