Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 25, 2020 3:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nieoczekiwane skutki propagandy LGBT 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Nieoczekiwane skutki propagandy LGBT
Chcę podzielić się pewnym problemem na temat skutków ubocznych propagowania "świadomości społecznej o osobach homo, trans i biseksualnych":

Jestem hetero, ale jak wielu hetero mam kolegów. Wśród tych kolegów jest jeden, którego znam jeszcze ze szkoły średniej. Obaj mamy żony, ale nasze żony są domatorkami, tzn. nie lubią wyjazdów. My za to zawsze lubiliśmy wycieczki. Dlatego czasem ustalaliśmy wspólne wyjazdy gdzieś w Polskę, żeby np. pochodzić po górach lub zwiedzać. Zawsze lepiej jest wyjeżdżać we dwóch niż samotnie, a do tego podrośnięte dzieci nie zawsze miały ochotę na wyjazdy z ojcami.

Jeszcze 10-15 lat temu nie zauważało się problemu, ale później coraz częściej spotykały nas wrogie komentarze typu: "dwa stare pedzie", "cioty na wycieczce", były dziwne miny, uśmieszki, kpiny, czasem nawet otwarta agresja.
Sam fakt, że dwóch facetów spaceruje razem, zaczął się wielu ludziom wydawać mocno podejrzany.

Było mi głupio, koledze też, więc zaprzestaliśmy w ogóle tej tradycji wspólnych wyjazdów. Nie mam teraz z kim wyjeżdżać, bo żona nie chce, dzieci nie chcą, a zapraszanie samotnych koleżanek z pracy może się skończyć źle.

Zauważam w Polsce coraz więcej podejrzliwości o zboczenia, jakieś groźne dewiacje wobec osób hetero. A podobno uświadomienie społeczeństwa wobec problematyki LGBT miało przynieść większą tolerancję i otwartość społeczeństwa. Niestety skutek jest odwrotny.

Wt lut 26, 2019 3:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nieoczekiwane skutki propagandy LGBT
Spotkałam się z tym, o czym piszesz w sytuacji, gdy znajoma stwierdziła, że jej kuzynka jesteś pewnie lesbijką, bo wynajmuje pokój w czasie studiów z koleżanką, a nie z kolegą. Chyba najlepiej się nie przejmować, tylko twardo robić swoje. Na wyjazdy z kolegą można nakładać T-shirt z jakimś wizerunkiem reprezentującym uczczenie rocznicy ślubu np. "Jan i Zofia 30 lat razem," czy coś w tym stylu.

Wt lut 26, 2019 4:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wygląda to raczej na efekt wzrostu przyzwolenia na takie zachowania wobec osób homoseksualnych niż na efekt zwykłej edukacji.

Wt lut 26, 2019 4:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Wygląda to raczej na efekt wzrostu przyzwolenia na takie zachowania wobec osób homoseksualnych niż na efekt zwykłej edukacji.

Nie wydaje mi się. Pamiętam swoje dzieciństwo w PRL-u i pamiętam jak często wtedy używano wyzwisk typu "pedał" i "ciota". Dewiacje seksualne były tożsame z przestępstwem i karane przez milicję. Ale wtedy nikt tak nie podejrzewał każdego o dewiacje. Zboczeńcy to była jakaś mała grupka z marginesu społecznego, jakieś chore osoby o których się nie mówiło.

Sytuacja powinna być teraz przecież znacznie lepsza niż w PRL-u, ale przez to ciągłe mówienie o gejach, lesbijkach itp. i o ich jakichś prawach, sytuacja stała się gorsza i dla nich i dla wszystkich, także hetero. Dawniej nie było takiego podejrzewania każdego o dewiacje.

Wt lut 26, 2019 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
W życiu by mi nie przyszło do głowy, że dwóch normalnie ubranych i zachowujących się facetów, którzy razem spacerują, to geje. Jeśli leżeliby obok siebie na plaży, albo siedzieli w klubie nocnym w dwójkę przy stoliku, to jeszcze może, ale przecież to raczej da się w sekundę rozpoznać po stylu, zachowaniu, ekspresji emocji a nawet po twarzy. Może po prostu ktoś szukał zaczepki i nie wiedział co wymyślić?

Wt lut 26, 2019 7:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
W życiu by mi nie przyszło do głowy, że dwóch normalnie ubranych i zachowujących się facetów, którzy razem spacerują, to geje. Jeśli leżeliby obok siebie na plaży, albo siedzieli w klubie nocnym w dwójkę przy stoliku, to jeszcze może, ale przecież to raczej da się w sekundę rozpoznać po stylu, zachowaniu, ekspresji emocji a nawet po twarzy. Może po prostu ktoś szukał zaczepki i nie wiedział co wymyślić?

To się zdarzało niemal na każdym naszym wyjeździe. Nie wiem, może wyglądamy gejowato :-o , chociaż nie wydaje mi się. Nie trzymaliśmy się za ręce ani nic takiego. W mediach pokazywany jest na ogół gej o wyglądzie i zachowaniu nie odbiegającym od przeciętnego, więc pewnie dlatego takie były reakcje.

Wt lut 26, 2019 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co to oznacza wyglądać "gejowato"?

Wt lut 26, 2019 7:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):

Chyba chodzi o zniewieściałość, jakieś zachowania podobne do kobiecych, sposób mówienia, ubierania może?

Wt lut 26, 2019 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Trudno to zdefiniować. A co to znaczy wyglądać męsko albo kobieco? Po prostu jeśli ktoś widział wiele razy kobietę, mężczyznę i geja, to zauważa pewne prawidłowości.

Wt lut 26, 2019 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja zorientowałam się, że Michael Voris (z Church Militant) mógł mieć kiedyś relacje męsko-męskie dopiero wtedy, gdy prowadził wywiad z Milo Yiannopoulos'em. Patrzył na niego tak, jak normalnie mężczyzna patrzy na atrakcyjną kobietę. Voris faktycznie przyznał się do tego w jednym publicznym wystąpieniu, ale wyrzekł się tego postępowania i powierzył się Maryi w opiekę. Gdyby nie ten wywiad, nigdy bym nie zgadła, że mógł mieć takie skłonności.

Wt lut 26, 2019 8:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
zawsze w tym temacie mam problem...gdzie sie konczy tolerancja dla innych, a gdzie sprzeciw wobec grzechu

Wt lut 26, 2019 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
G.HY. napisał(a):
Jeszcze 10-15 lat temu nie zauważało się problemu, ale później coraz częściej spotykały nas wrogie komentarze typu: "dwa stare pedzie", "cioty na wycieczce", były dziwne miny, uśmieszki, kpiny, czasem nawet otwarta agresja.
Sam fakt, że dwóch facetów spaceruje razem, zaczął się wielu ludziom wydawać mocno podejrzany.

Bo ci od LGBT w nosie mają interes homoseksualistów/biseksualistów etc. Chodzi o to, żeby rozwalić instytucję małżeństwa, rozmyć różnice między płciami, zniszczyć rodzinę. A że ludzie oceniają po pozorach, to do tych ruchów przyłączają się dobrowolnie również poczciwi, Bogu ducha winni ludzie o skłonnościach homoseksualnych etc, którzy sprawy sobie nie zdają z tego, że są wykorzystywani w tej całej propagandzie. Pretensje będą kierować w stronę homofobicznego społeczeństwa, a agresja społeczeństwa wcale nie jest skierowana na homoseksualizm, tylko na propagandzistów LGBT. Społeczeństwo tak bardzo rzyga tęczą, że każdy symptom homoseksualizmu (choćby usilnie wmówiony) odbierze jako integralną część tej propagandy.
A LGBT ta cała agresja jest w smak, bo tylko potwierdza ich tezę, że społeczeństwo jest homofobiczne, nietolerancyjne, a to z kolei uzasadnia te wszystkie ich parady, akcje uświadamiające, cuda wianki.

Wt lut 26, 2019 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
G.HY. napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):

Chyba chodzi o zniewieściałość, jakieś zachowania podobne do kobiecych, sposób mówienia, ubierania może?

A nie pomyslales ze probowali was poderwac. :-)
Zaden normalny czlowiek nie bedzie sie dziwnie na kogos gapil czy przygladal, wiec moze wlasnie w taki sposob probuja was poderwac. :-)
Moze ten co sie dziwnie na ciebie gapil, zazdroscil ci kolegi. :-)
Nikt normalny jadac w gory nie bedzie gapil sie na turystow, bo ma ladniejsza widoki wokolo, a jak sie gapi to przyjechal w tym celu, a nie ogladac widoki.

Nie ma sie co takimi pierdolami przejmowac, ignoruj i rob swoje po co przyjechales np. w gory. Idiotow zostaw samym sobie z ich idiotycznymi myslami.

Wt lut 26, 2019 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
G.HY. napisał(a):
[
Nie wydaje mi się. Pamiętam swoje dzieciństwo w PRL-u i pamiętam jak często wtedy używano wyzwisk typu "pedał" i "ciota". Dewiacje seksualne były tożsame z przestępstwem i karane przez milicję. Ale wtedy nikt tak nie podejrzewał każdego o dewiacje. Zboczeńcy to była jakaś mała grupka z marginesu społecznego, jakieś chore osoby o których się nie mówiło.
.

W późnym PRL po raz pierwszy odwiedziłem kilka dużych miast jednego z tych niedobrych, kapitalistycznych :-D krajów. Pamiętam jedno z wrażeń - względnie duża, w porównaniu z Polską, ilość osób niepełnosprawnych widoczna na ulicach- pierwsza impresja bardzo jeszcze młodego człowieka była w stylu "co tu z nimi jest nie tak?". Potem przyszło zrozumienie,że mieli znacznie mniej barier w funkcjonowaniu niż podobnie pokrzywdzeni ludzie w siermiężnym PRL.

W PRL, zwłaszcza w latach trwania akcji "Hiacynt" , homoseksualiści musieli głęboko skrywać swój styl życia bo byli zwyczajnie represjonowani. Dlatego nie było ich widać. Co ciekawe represyjny stosunek do tych osób był charakterystyczny dla krajów totalitarnych.
Teraz przypadkiem poczułeś co tych ludzi dotyka.To nie "propaganda LGBT" tylko pogarda jest przyczyną. Na wyrugowanie pogardy trzeba wielu dekad.

Śr lut 27, 2019 10:49 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Nie ma sie co takimi pierdolami przejmowac, ignoruj i rob swoje po co przyjechales np. w gory. Idiotow zostaw samym sobie z ich idiotycznymi myslami.

No tak, łatwo to powiedzieć, ale w sumie takie nawet drobne zdarzenia mogą skutecznie zepsuć całą wycieczkę. Byłoby to pewnie łatwiejsze do zaakceptowania dla pary prawdziwych gejów, bo mogliby się poczuć jako "szlachetne ofiary dyskryminacji zacofanego społeczeństwa". Ale gorzej się to odbiera, gdy takie zachowania są całkowicie niezasłużone i niesprawiedliwe.

Śr lut 27, 2019 11:45 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona