Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 28, 2020 5:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Chwała mugolom! 

Uważam że książka Harry Potter
Jest ciekawą, niewinną lekturą 41%  41%  [ 7 ]
Jest nudna 24%  24%  [ 4 ]
Autorka nieświadomie dopuściła się służenia złu 12%  12%  [ 2 ]
Książka celowo odwodzi od Boga i chrześcijaństwa 6%  6%  [ 1 ]
Inne 18%  18%  [ 3 ]
Liczba głosów : 17

Chwała mugolom! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chwała mugolom!
Jakub Trela napisał(a):
Jeśli taki dzieciaczek wbimba sobie w google "książki o magii" to może dostać odesłanie do jakiś krwiożerczych ksiąg opisujących rzucanie klątw i przywoływanie demonów poprzez mordowanie nietoperzy itp.

1) A po przeczytaniu dowolnej innej książki z motywami magii nie może? :wink:
2) Może się nie znam, ale nie wydaje mi się, żeby prawdziwa magia polegała na mordowaniu nietoperzy :-D Nie sądzę też, żeby były na ten temat łatwo dostępne i rzeczywiście niebezpieczne książki.
Jakub Trela napisał(a):
Bogu dzięki że mały ja nie znalazł tego w osiedlowej księgarni.
A szukał...

Też kiedyś szukałem tego typu książek. Nie pociągał mnie satanizm, ale byłem zwyczajnie ciekawy o co chodzi. Zacząłem czytać Biblię Szatana spodziewając się czegoś grubego, tymczasem okazała się ona grafomańskim bełkotem człowieka o zbyt przerośniętym ego.

N cze 04, 2017 1:38 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Bo ten satanizm to właściwie po prostu hedonistyczne podejście dio życia :D

N cze 04, 2017 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
W ankiecie jestem w większości ;) Też uważam Harry'ego Pottera za literacką fikcję i nic tam demonicznego się nie dopatrzyłem. Czytałem wiele razy, oglądałem filmy i jakoś "daję radę" :cfaniak:

Żaden ksiądz mnie nigdy nie straszył chłopcem z blizną na czole świetnie latającym na miotle, duchowni z mojej parafii jak i innych kościołów nie poruszali tej kwestii. Ot, bajka jak Kopciuszek i nic poza tym.

Te listy przedstawione wcześniej można w sumie do każdej innej książki odnieść.

"Mugole"... Hagrid to był taki gbur, prostak bez wykształcenia, który i do czarodziejów nie zawsze kulturalnie się odnosił. Poza tym mugol = niemagiczny gość. Niektóre rodziny kochały i szanowały niemagicznych ludzi, byli nimi zachwyceni ------> Artur Weasley (ojciec najlepszego przyjaciela Harry'ego) był największym fanem wszystkiego co tylko mugolskie czyli niemagiczne (pociągi, telefony, barierki na dworcach, samochody).

Inna kwestia to sama autorka. Niestety, ale Rowling to lewicowa i liberalna osoba - tzn. wszystko co konserwatywne jest dla nie złe.

Swego czasu bardzo mocno wspierała napływ imigrantów islamskich, Donalda Trumpa przyrównała do Lorda Voldemorta (ten super zły z serii HP, czarnoksiężnik i morderca).

Wt kwi 09, 2019 8:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2