Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 12, 2019 7:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
 Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.) 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.)
merss napisał(a):
King napisał(a):
Nie ma dowodów że jakakolwiek warstwa Ziemi ma kulisty kształt ponieważ nikt nie prowadził żadnych badań w tym zakresie a to że ktoś tak twierdzi to zwykła opinia.

Ja robiłam takie badania w ramach ćwiczeń rekreacyjnych i wzmacniania mięśni. Bierze się szpadelek i chłopa do pomocy (King i tak pomyli szpadel z łopatą) i zaczyna kopać dołek. Taki dołek ma nazwę: odkrywka podstawowa. Kopiesz dołek ze schodkami, ale nie byle jak. Ściana czołowa powinna być oświetlona, więc najpierw musisz rozpoznać słońce (to taka żółta kula przynoszaca dzień). Jak wykopiesz wymiarowy dołek, zgodnie z wymogami; pobiera się próby z każdej z warstw.
Skład mechaniczny określa się korzystając z sit. Widać więc co na nich zostaje. Można obliczyć skład procentowy poszczególnych frakcji glebowych i na tej podstawie ustalić rodzaj gleby i charakter skały macierzystej. Na sitach pozostają elementy mające kształt kulisty. Lupa w kieszeni to podstawa, więc osoba o niezaburzonych funkcjonowaniu zmysłu wzroku to widzi. Kingowi polecam leczenie, bo zaprzeczył doznaniom zmysłu wzroku.

Idąc dalej tropem kulistości...bierze się w ręce trochę wilgotnej glebyi i lepi kulkę. I jeśli kulka się rozpada -> w ręce jest piasek. Jeśli da się ulepic kulkę -> w ręce jest glina lub ił. Trzeba więc teraz tę kulkę rozwałkować w rączkach w walek i zgiąć go w podkowę. Pękł? Mamy glinę. Dał się wygiąć? Mamy niezwykle plastyczny ił.

I widzi King, co doświadczenie to mamy nie płaskie a kuliste. Sprawdzone? Tylko dla tych sprawdzalne, u których nie szwankuje wzrok i obszary mózgu odpowiedzialne za refleksję intelektualną.

Jeśli uważasz mnie za debila po co tłumaczysz mi cokolwiek? Twoje doświadczenie nie dowodzi kulistej formy Ziemi bo z racji ogromu Ziemi należy przekopać tysiące km wzdłuż i wszerz i potwierdzić istnienie ,,krzywizny Ziemi'' (wklejałem tu kiedyś obrazek gdzie podane były stosowne parametry) więc doświadczenie jest błędne. Adam napisał, zacytuje tylko niewielki fragmencik ,,trudno ta kulistosc zauwazyc'' mowa tam była o pasażerach w samolocie ale z powierzchni przecież nie jest inaczej. Czyli wniosek jest jeden, nie da się naocznie stwierdzić że Ziemia jest kulista i nikt tak twierdził nie będzie, chyba że się naogląda za dużo Gwiezdnych Wojen i uzna fikcje za rzeczywistość. W tej sytuacji należy stwierdzić że to religijni wyznawcy kulistości ziemi są głupi, ślepi, pijani albo psychicznie chorzy, albo wszytko na raz. Widocznie kulistość nie tak łatwo udowodnić jak chcą to wmówić jej sympatycy, kopać przez tysiące albo i dziesiątki tysięcy kilometrów i szukać tej wyimaginowanej krzywizny Ziemi...brać się do roboty albo leczenia.

Peter, udowadniać ze Ziemia jest Płaska to jak udowadniać że trawa jest zielona, woda mokra a psy że szczekają. Wszytko jest na tym samym poziomie co w 100% dowodzi Płaskości Ziemi(nie mówimy tu o ukształtowaniu terenu typu góry, doliny itp) Jeśli spojrzysz na róże kierunków geograficznych to one biegną zupełnie prosto co w zupełności wyklucza kulistą formę Ziemi(na kuli prosty bieg kierunków geograficznych nie będzie miał żadnego sensu)
Zbudowana przeze mnie kula? to zwolennicy kulistej ziemi powinni zaprezentować swój model udowadniając tym własne tezy, to w ich interesie leży przekonać sceptyków że ich model ,,zdaje egzamin w praktyce'' wykręt w pięknym stylu, przekonujesz tym samym że kulista Ziemia nie działa w praktyce(jest fałszywa).

Spadniesz z kulistej Ziemi, jakie będzie nachylenie tu gdzie żyjemy w stosunku do poziomu zero? (od bieguna Ziemia w każdym kierunku będzie się zakrzywiać jeśli jest kulą) Woda też nie utrzyma się na takiej Ziemi, to jest nieodrzeczne w co wierzysz. Jak mi nie wierzysz to spróbuj poruszać się po jakiejś wielkiej kuli.

Adam, skoro zwolennicy innego kształtu ziemi są na forach to problem analfabetyzmu ich nie dotyczy, przynajmniej nie są to impotenci intelektualni. Płaska Ziemia nie jest dla idiotów tylko dla prawdziwych pasjonatów świata, osób niestrudzonych i nietuzinkowych.

,,Rzymianie nie tylko nie rozwinęli geografii, ale niejednokrotnie zapomnieli o osiągnięciach greckich, kwestionując nawet kulisty kształt Ziemi (Lukrecjusz, Tacyt), naiwnie tłumacząc zjawiska przyrodnicze, wprowadzając fantastyczne wyobrażenia o ludziach zamieszkujących krańce ekumeny'' Wikipedia-Historia Geografii
Można? Można :)

So kwi 28, 2018 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Jakie miałeś oceny z fizyki?

So kwi 28, 2018 9:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
offtop 8)

So kwi 28, 2018 9:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Istotny offtop, bo patrząc na to, co wypisujesz, ciężko nie dojść do wniosku, że przechodziłeś na kolejne poziomy edukacji na słowo honoru. Wiedzę na tematy związane z grawitacją masz na ocenę niedostateczną.

So kwi 28, 2018 9:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wiedzę na temat plaskiego charakteru podłoża, mimo braku wzniesień również. To płaskie podłoże ma budowę kulistą.

So kwi 28, 2018 10:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Płaskie to płaskie a kuliste to kuliste, doświadczenie z poruszaniem się na płaskim podłożu i na kulistym pokazałoby jaki kształt ma racje bytu. Inna sprawa to rozmiar Ziemi które nie wiadomo czy są prawidłowe a funkcjonują jak jakieś dogmaty. Długość promienia Ziemi w formie kuli to przecież czysta abstrakcja.

Wt maja 08, 2018 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, ignorancie. Podawane rozmiary Ziemi to jest wynik pomiarów. :)

Śr maja 09, 2018 8:05 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Pomiary dowody prosze.

N maja 27, 2018 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pomiary i dowody na co?

N maja 27, 2018 10:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
zabrakło ,

Chodzi o pomiary ziemi i dowód na nie.

Pn maja 28, 2018 7:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pomiary to jest coś, co się wykonuje, a nie czego dowodzi, zaś pierwsze dotyczące wymiarów Ziemi wykonano już w starożytności (potem doprecyzowano wyniki za pomocą innych metod). Zapraszam do lektury.

Pn maja 28, 2018 8:24 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Lektura całkiem koszerna.
Ale mamy tam mase założeń i przypuszczeń na podstawie których robione były obliczenia, które stawały się prawdą. Czyli wychodzimy od przypuszczeń przepuszczamy to przez matematyków i badaczy kosmosu aby dotrzeć do twardych wielkości jak waga i rozmiary ziemi. A słowo ciałem się stało.

Pn maja 28, 2018 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każde odkrycie naukowe zaczyna się od przypuszczenia (gr. hypóthesis – przypuszczenie), które następnie jest sprawdzane, a potem, zależnie od wyników badań, odrzucane jako błędne lub przyjmowane jako zgodne z prawdą. I tak się składa, że kolejne doświadczenia na przestrzeni ostatnich 2,5 tys lat potwierdziły zarówno kształt Ziemi (w przybliżeniu kulisty), jak i jej rozmiary.

Pn maja 28, 2018 12:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wróciłem z rejsu szkoleniowego o którym mówiłem chyba w lutym albo jeszcze wcześniej. Cała nawigacja zbudowana jest na założeniu kulistości ziemi, a mapy prostokątne mają przyjęte współczynniki zniekształcenia wielkości ze względu na te uproszczenia.

Z tego względu należy brać je pod uwagę i przy wyznaczaniu swojego położenia bez GPSu na mapach Merkatora obszary są bardzo zniekształcone. Jednocześnie mapach pokazywane sa wysokości latarni w celu określenia swojej odległości od pkt emitującego światło uwzględniając wysokość budowli.

Niestety uważam, że rozważania podjęte przez Flatersów skutecznie obalił kapitan z którym płynąłem. Polecam rejsy obejmujące zajęcia z nawigacji.

Pn maja 28, 2018 2:24 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
(Dla zainteresowanych nauką, a nie propagandą: dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami zwana jest metrologią.)
Nigdy jeszcze nie dokonano pomiarów średnicy, ani obwodu Ziemi.
Nie ma takich przyrządów, narzędzi, czy też urządzeń pomiarowych.

Pn maja 28, 2018 9:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona