Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 19, 2019 5:47 pm

Jak w zarobić i stracić 5 tysięcy złotych 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Jak w zarobić i stracić 5 tysięcy złotych
Odkąd założyłem firmę, podając maila i telefon, miałem oferty od różnych ludzi, Na samym początku zgłosiła się do mnie księgowość, którą bardzo chwalę. Potem na przykład miałem telefony z TMobile gdzie facet nie mógł przerwać wciskania modemu i laptopa mimo moich wielokrotnych odmów aż się rozłączyłem. Był też “doradca inwestycyjny”, który wydał mi się ciekawy, i powiedziałem że mógłby się odezwać, kiedy będzie ciekawa oferta. W czwartek odezwał się mówiąc że jest interesujący debiut firmy tworzącej gry na smartfony. Pokazał mi wykresy innych dwóch tego typu firm, które w ciągu 1 roku i 5 lat dużo urosły. Mówił że to debiut 30 kwietnia i w ciągu kilu dni cena wzrośnie jak to w tego typu przypadkach o 19%. (niewiele w porównaniu z takimi kryptowalutami, ale giełda bardziej "pewna") Najpierw myślałem o zainwestowaniu na próbę 1000 złotych, potem może dwa. Ale najniższa kwota to 5 tysięcy. Wtedy nie zarobiłbym głupich 200 zł ale cały tysiąc.
Potem przeszedłem na stronę oszustów stockgeneral, wyglądała profesjonalnie, założyłem konto, kliknąłem na doładowanie konta kwotą 5 tysięcy, pokazał się numer konta do wpłaty (więc nie dostałem go na w mailu ale z profesjonalnie wyglądającej strony, co było nie podejrzane). I wpłaciłem. Potem wysłałem potwierdzenie. Za jakiś czas z innego numeru zadzwonił inny facet, i mówił że gdyby wpłacić 25 tysięcy to bym dostał dofinansowanie 10 tys. a jak 10 tys to 5 tys. To wydało się podejrzane, i powiedziałem że rezygnuję.
Mieli odezwać się w piątek. Potem zobaczyłem że na moim koncie w stockgeneral jest już 5000 czyli pieniądze “nie przepadły” co mnie uspokoiło. Jednak się nie odezwali, telefony - nie ma takiego numeru. Nie daje się wypłacić z ich MBanku do MBanku , mimo że pisze że jest “withdrawal request”.
Poszedłem na Policję. Długo czekałem na poczekalni, potem mówili że nie wiadomo czy to przestępstwo, dopiero będzie wiadomo gdy minie 14 dni a nie uzyskam pieniędzy. Choć wiadomo po likwidacji telefonów, po nie wypłacaniu a zwłaszcza po drugim ich telefonie.
Co mnie pociesza: te stracone 5 tysięcy to 5 tysięcy zarobione kiedyś na Bitcoinach. Wyrównało się.
W Bitcoiny zainwestowałem zaledwie 1200 zł (żałowałem że nie więcej) i sprzedałem gdy kosztowały 5 razy więcej - 6 tysięcy zarabiając 5 tysięcy (potem żałowałem że nie trzymałem), Tu chciałem zarobić tysiąc inwestując 5 tysięcy i straciłem to co przedtem zarobiłem. Gdy sprzedawałem Bitcoiny, to w ogóle nie miałem skądinąd wziąć pieniędzy na węgiel a teraz chociaż mam dobrą pracę. Więc można powiedzieć że teraz tylko oddałem "pożyczkę". Nie mi nie przyszło z inwerstycji - mam nauczkę. Wniosek: powinienem zarabiać praca własnych rąk, może pracą umysłową - w pocie czoła pracować będziesz, zamiast szukać super-okazji, spekulując, być bogatym rentierem a potem wywyższać się że jestem lepszy i mam więcej szczęścia bo udało mi się kupić tanio. Tak więc, żadne ICO (teraz np. drogi Telegram) i inne akcje , kryptowaluty itp. Tylko własna praca. Oczywiście żadne lotto też.

So kwi 28, 2018 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak w zarobić i stracić 5 tysięcy złotych
Andy72 napisał(a):
Nie mi nie przyszło z inwerstycji - mam nauczkę. Wniosek: powinienem zarabiać praca własnych rąk, może pracą umysłową - w pocie czoła pracować będziesz, zamiast szukać super-okazji, spekulując, być bogatym rentierem a potem wywyższać się że jestem lepszy i mam więcej szczęścia bo udało mi się kupić tanio. Tak więc, żadne ICO (teraz np. drogi Telegram) i inne akcje , kryptowaluty itp. Tylko własna praca. Oczywiście żadne lotto też.

Wygraną w lotto bym nie pogardziła, ale nie gram. :-D
Przyznam,że mi ulżyło; niewiele mając w kieszeni ponad to, co zarobiliśmy z mężem ( co zarabiamy idzie na biężąco) wychodzi na zero. I dzięki Tobie okazuje się, że fajnie jest mieć zero :D :D

N kwi 29, 2018 7:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To ważna wypowiedź dla ludzi zwłaszcza młodych i nie znających życia.
Tak sprawdzają się słowa z Biblii.
W pocie czoła będziesz pracował.
To nie jest wyrok lecz ostrzeżenie przed naciągaczami, którzy istnieją od zarania dziejów. Jest to stwierdzenie faktu i nic więcej, jakże uniwersalne bo w całości dające pogląd na to że człowiek ma kondycję taką jaką pracę wykonuje.
Kiedyś było głównie szamaństwo, uzdrowicielstwo wróżbiarstwo, takie różne formy zagrywek na ludzkich emocjach, by czerpać z czyjejś naiwności dla siebie korzyści.

Ja ten etap z racji że na ogół nie miałem kieszonkowego w młodości. Przeszedłem na odpustowych jarmarkachn, lecz bacznie obserwując kiedy i jak ktoś wygrywa.
Widziałem zdziwienie u szulera, jak po pierwszej wygranej zrezygnowałem z dalszej gry, choć ten zapewniał mnie że mam szczęście bo raz już wygrałem. On tylko dał mi wygrać w sposób z komedii Franka Dolasa.
Potem to jeszcze kilka wpłat w totolotku i na tym koniec mych zapędów o wygraną. Chociasz kasą do tej pory nie śmierdzę.
No i sporo rozczarowanych gęb jak odmawiam im racji o moich korzyściach.
To zwykła ziemska edukacja z życia wzięta, oczywiście jakiś tam dzwonek ostrzegawczy miałem z odczytu Biblii.

Tu praca na swoje i rodziny utrzymanie jest taką barierą zabezpieczającą raz przed (zabijaniem) się w pracy dla pieniędzy. Jak i steruje ona ilością pieniędzy, bo ile mogę tyle zarobię. Tyle też wydam i nie mam pokus że więcej i więcej, no bo nie mam tyle sił do pracy na więcej.
Jest to bezpieczny samosterujący się układ zależności. Obce mi są konkury, wygrane, oraz kuszące swym wyglądem obrazki.
To daje poczucie spełnienia na miarę swych możliwości.
A o więcej niech się martwią ci co są nienasyceni. Możliwe że mają do tego predyspozycje, oby nie na kłamstwie oparte.
Potwierdzam zasadę, wygrane nie tuczy, łatwo przyszło łatwo poszło.

N kwi 29, 2018 10:24 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Inwestowanie jest jak najbardziej dla ludzi, takich ktorzy maja nadwyzki pieniedzy ponad to co niezbedne jest do zabezpieczenia zycia na poziomie na ktorym zyja, ale zawsze jest to oczywiscie ryzykowne i wymaga sporo wiedzy, czesto zdobytej sporym kosztem.
Ty Andy dales sie nabrac na pierwsza lepsza strone bedaca oszustwem internetowym, jako ze nie masz wiedzy jak rozpoznac takie strony, nie znasz angielskiego wiec nie mozesz zadzwonic i sprawdzic czy taka firma naprawde istnieje, czy jest to tylko worek do zbiorki pieniedzy przez naiwnych.
W takich warunkach bezpieczniej uzyc brokera, bo on moze chociaz odsiac oszustow.
Jezeli prawda jest ze tylko praca wlasnych rak mozna zarobic, to skad ta praca ma sie brac, kto ja bedzie dla ciebie organizowal ?
Nie sadze ze Bog to zrobi.

N kwi 29, 2018 4:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak wkleiłem to, to ktoś napisał że się wywyższam, zwłaszcza nad ludzi, którzy zarabiają w inny sposób. Może i prawda, jak jedną wadę usiłuję zwalczyć, to pojawia się następna. Taka przykrótka kołdra.

N kwi 29, 2018 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzie sa rozni, maja rozne zdolnosci intelektualne, wytrwalosc w pracy czy dazeniu do osiagniecia celu, czy wreszcie talenty - to tylko ideologia komunistyczna wbila ludzim w glowe ze wszyscy jestesmy jednakowi i ze to "grzech" jesli jestes w czyms lepszy, czy chociaz inny od reszty.
To wlasnie nie ginacy jakos w Polakach "homo sovieticus" sie wowczas odezwal.

N kwi 29, 2018 5:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdzie to piszę, sam mam pracę umysłową, gdzie się zbytnio nie przemęczam, a gdy próbuję choćby wrzucać węgiel do piwnicy, to zaraz mi się odechciewa. A niektórzy pracują ciężko fizycznie.

N kwi 29, 2018 6:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba sie nie rozumiemy, moj komentarz dotyczyl czyjegos komentarza o wywyzszaniu sie.

N kwi 29, 2018 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Wygraną w lotto bym nie pogardziła, ale nie gram. :-D

I całe szczęście. Grających w lotto można zapytać: dlaczego sądzisz że akurat ty powinieneś wygrać. Zwykle odpowiadają ping-pongiem: a dlaczego akurat ja nie mam wygrać?
A jest to absurd. Jest 14 milionów kombinacji (dokładnie 13'983'816), pudełko zapałek ma długość 5.5 cm. Gdy ustawimy taką ilość pudełek zapałek jedno za drugim, całą droga bezie miała 769 km!. Wyobraźmy sobie że jedziemy samochodem i mijamy kilometr pudełek zapałek, mamy zgadnąć, w którym to jest. Jeden kilometr.. a tu mamy drogę przez Polskę, 769 km.
Wielokrotność niewiele pomaga, bo 20 lat co tydzień losowanie daje nam 1000 prób.
No dobra, ale ktoś może liczyć na cud. Powiedzmy że stał się cud i miliony osób wygrało w lotto, taki cud po pierwsze pozbawił by nas wiary, bo o ile moglibyśmy sobie wytłumaczyć telepatią że wszyscy wytypowali ten sam numer, to jak wytłumaczyć ,że ten numer wypadł?
Po drugie: gdyby to się zdarzyło, otrzymalibyśmy mniej niż za trójkę. Więc nici.
No dobra. Ale chcę cud, że akurat ja wygram. Zauważmy że inny w swoim mniemaniu też jest takim środkiem Wszechświata i też na to liczy. Myślenie że akurat ja a nie miliony innych to podświadomy solipsyzm. Czyli myślenie - ja jestem realny, a inni jak nawet istnieją, to nierealnie, nie tak jak ja. Proszę to rozważyć. Więc lotto to grzech hazardu, solipsyzmu i wynoszenia się nad innych. Księżą powinni w kościele mówić o tym by nie grać w lotto.
Druga sprawa: czy wygrana da szczęście? czy dla równowagi nie otrzymamy jakiegoś ciosu, przy którym ta wygrana zblednie? Jedna kobieta jak był jeszcze totolotek (chyba lata 60-te) wygrała milion złotych. Kupiła samochód, na drugi dzień w nim zabił się jej syn. Powiedziała: po 20 latach widzę teraz że gdybym miała manko 20 zł i teraz wyszła z więzienia , w tej chwili była bym w lepszej sytuacji.
Poza tym nie jest dobre jak gra się w lotto , i na wygraną czeka się "jak na Zbawienie".

Pn kwi 30, 2018 1:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Europa zaczela upadac kiedy zamieniono "Ora et labora" na "spekuluj".

Pn kwi 30, 2018 1:48 pm