Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 13, 2019 4:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Im trudniej, tym lepiej 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Im trudniej, tym lepiej
towarzyski.pelikan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I zaczyna się zaklinanie rzeczywistości, czyli zdajesz sobie sprawę z faktu tej sprzeczności i swoich kłamstw jakobyś miała objawienia Ducha Świętego.

Bynajmniej. Kwestionuję jedynie tezę, mówiącą, że "to, co wypisuję, zaprzecza objawieniom Boga na temat Chrystusa".

Nie zmuszaj żebym zacytował wszystkie twoje kłamstwa

Wt lip 10, 2018 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Sprzeczność Twoich pomysłów z nauczaniem objawionym przez Boga (mimo prób wmówienia, że to tylko "interpretacje" PeteraW) jak wół widać w tym postcie

Żeby Twój zarzut był uzasadniony, musiałbyś najpierw udowodnić, że nauczanie Kościoła rzymskokatolickiego opiera się na
1) poprawnej interpretacji Słowa Bożego oraz
2) trafnej weryfikacji, co tym Słowem Bożym jest.

Ponieważ nie możesz tego udowodnić, Twój zarzut jest pozbawiony podstaw.

Jockey napisał(a):
Nie zmuszaj żebym zacytował wszystkie twoje kłamstwa

Lepiej odpowiedz na moje pytanie:

Cytuj:
Jockey napisał(a):
Jezus powiedział o sobie i powiedział że da nam Ducha Świętego i ten Duch działa w Kościele
.

Cytuj:
Skąd przekonanie, że Jezus Chrystus miał na myśli Kościół rzymskokatolicki?

Wt lip 10, 2018 10:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z Biblii.
O sukcesji apostolskiej słyszałaś? O obietnicy i władzy danej apostołom?

Śr lip 11, 2018 1:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pojęcie sukcesji apostolskiej nie pochodzi z Biblii. A kościół rzymskokatolicki wykrastylizował się na długo po powstaniu Biblii. Wobec czego nie ma żadnego dowodu na to, że Jezus Chrystus wypowiadał się na temat kościoła rzymskokatolickiego.

Śr lip 11, 2018 10:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pelikan
Czyż nie powiedział Jezus Chrystus do ŚW. Piotra, paś owieczki moje? Czyż nie w Watykanie miał swą siedzibę? Czyż nie przekazał tam swym następcom, ten rodzaj posługi? Czyż do dzisiaj ta posługa w tym mięjscu, nie jest czyniona i przekazywana na kolejne pokolenia? Są to nie zaprzeczalne dowody, tego kto ma spuściznę po Chrystusie. Czemu więc wątpisz w to kto ma tą spuściznę? Po co tobie są konieczne dowody do wiary w Boga? Mając dowody nic nie zmienisz, bo one świadczą o istnieniu. Każdy dowód świadczy o innym aspekcie istnienia. Poza tym wiara pomaga w życiu, chcesz pomocy to uzyskasz ją przez wiarę, nie przez dowody. Dowodów na wyłączność nie kupisz, nie są na sprzedaż. Możesz tylko na nie się powoływać poprzez wiarę.
Oto parę prawd które sobie przemyśl, bo już popłynęłaś zbyt daleko w tym, co możesz poprzez wiarę osiągnąć. To a propo twych wypowiedzi, po moim poprzednim poście.

Śr lip 11, 2018 11:12 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pojęcie sukcesji apostolskiej nie pochodzi z Biblii. A kościół rzymskokatolicki wykrastylizował się na długo po powstaniu Biblii. Wobec czego nie ma żadnego dowodu na to, że Jezus Chrystus wypowiadał się na temat kościoła rzymskokatolickiego.

To masz problem. Bo kanon NT został ustanowiony właśnie przez Kościół Rzymsko-katolicki
Sobór w Kartaginie (397 r.)

Śr lip 11, 2018 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witoldm
Ja nie żądam dowodów na wiarę w Boga tylko dowodów na poparcie tego, że jestem kłamcą. A że jedynym sposobem na udowodnienie, że jestem kłamcą jest udowodnienie, że kościół rzymskokatolicki ma patent na prawdę, toteż takiego dowodu pośredniego wymagam.

Jockey
Mnie nie interesuje, że kościołł coś uznał za natchnione. Mnie interesuje to, czy Chrystus uznał w którymkolwiek miejscu Biblii, że kościół rzymskokatolicki ma patent na prawdę.

Śr lip 11, 2018 11:47 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem

Mnie nie interesuje, że kościołł coś uznał za natchnione. Mnie interesuje to, czy Chrystus uznał w którymkolwiek miejscu Biblii, że kościół rzymskokatolicki ma patent na prawdę.

Chrystus naukę Swoją scedował na św. Piotra, który był pierwszym papieżem.. A papieże jak wiadomo są namiestnikami Chrystusa i przewodniczą Kościołowi. (BTW z małej litery "kościół" to budynek, z wielkiej "Kościół" to nazwa wspólnoty).
Mt 16, 15-19
15 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew6, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą7. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».

J 21, 15-17
15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!

Śr lip 11, 2018 12:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey

A na jakiej podstawie przyjmujesz, które teksty należą do Biblii, a które nie należą? Np. tutaj http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Nag_Hammad ... ioteka.pdf masz zbiór wypowiedzi przypisywanych Jezusowi. Uznajesz je za słowa Jezusa, czy nie?

Śr lip 11, 2018 1:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Chrystus naukę Swoją scedował na św. Piotra, który był pierwszym papieżem..

Cały czas się kręcimy w kółko. Próbujecie mi udowodnić, że Chrystus nadał Kościołowi rzymskokatolickiemu autorytet w przekazywaniu nauki o Prawdzie powołując się na stanowisko Kościoła rzymskokatolickiego.

To jest pospolity błąd w rozumowaniu.

Anawim napisał(a):
A na jakiej podstawie przyjmujesz, które teksty należą do Biblii, a które nie należą? Np. tutaj http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/Nag_Hammad ... ioteka.pdf masz zbiór wypowiedzi przypisywanych Jezusowi. Uznajesz je za słowa Jezusa, czy nie?

Oczywiście, że Ewangelia Tomasza zawiera słowa Jezusa albo kogoś innego kto pozostawał pod wpływem natchnienia Boga (to samo stanowisko mam w sprawie innych Ewangelii). Kościół nie zaliczył jej do kanonu, bo jest niewygodna.

Śr lip 11, 2018 1:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Chrystus naukę Swoją scedował na św. Piotra, który był pierwszym papieżem..

Cały czas się kręcimy w kółko. Próbujecie mi udowodnić, że Chrystus nadał Kościołowi rzymskokatolickiemu autorytet w przekazywaniu nauki o Prawdzie powołując się na stanowisko Kościoła rzymskokatolickiego.

To jest pospolity błąd w rozumowaniu.

Mi się wydaje że cierpisz na analfabetyzm funkcjonalny. Jeszcze raz przeczytaj to co na niebiesko. Ale tym razem ze zrozumieniem. Możesz przeczytać dowolną ilość razy.

Śr lip 11, 2018 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Mi się wydaje że cierpisz na analfabetyzm funkcjonalny.

Albo ja cierpię na analfabetyzm funkcjonalny, albo PeterW na schizofrenię.

W wyniebieszczonym tekście nie ma żadnej wzmianki o instytucji papieża, ani Kościele rzymskokatolickim. Naprawdę :D

Śr lip 11, 2018 2:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Mi się wydaje że cierpisz na analfabetyzm funkcjonalny.

Albo ja cierpię na analfabetyzm funkcjonalny, albo PeterW na schizofrenię.

W wyniebieszczonym tekście nie ma żadnej wzmianki o instytucji papieża, ani Kościele rzymskokatolickim. Naprawdę :D

JEST

Śr lip 11, 2018 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dowód bezpośredni na patent prawdy, jest taki. Że w Kościele Rzymsko Katolickim prawdą jest Bóg, prawdą jest słowo, jest zakaz mówienia kłamstw. Skoro już w samej zasadzie jest nie kłamanie, także walka z kłamstwem. To jak można tego nie uznawać za dowód na prawdziwość zarówno istnienia jak i funkcjonowamia tego Kościoła. Jeśli to jest podstawą jego działań. Mało tego w tym Kościele mówi się że ostateczną prawdę zna tylko Bóg. Więc w tym Kościele nikt nawet prawdziwych słów, nie traktuje jako prawdę ostateczną. Każde słowo jest badane czy jest prawdziwe. Dopiero gdy nie można znaleźć w nim fałszu, takie słowo jest brane pod uwagę że głosi prawdę. Tak wielkie obwarowania co do prawdy, wskazują na to że jest to patent na prawdę. Na unikanie błędów i fałszu. To jest bardzo poważny argument za prawdziwością tego Kościoła. Jak głosi tak czyni. Nie wiem co u ciebie. -pelikan budzi wątpliwości co do tego Kościoła. Bo to że ktoś mógł w przeszłości skłamać, a to nie zostało wykryte. I tak do dziś ono jest powielame jako prawda. To żaden argument. Nawet jeśli coś by było nie wykrytym kłamstwem, to i tak w tym Kościele istnieje prawo do pomyłek. Więc nikt tu nie twierdzi że jest wszystko prawdą ostateczną. Ta prawda ma być znama po sądzie ostatecznym. Im więcej się nad tymi sprawami zastanawiać, tym bardziej widać jak wielka jest dbałość Kościoła o prawdę słowa. Nawet jak zaznaczyłaś że nie wszystko co kiedyś było zapisane jest ujęte w biblii. Że jak napisałaś niewygodnej prawdy nie ujęto w bibli. No przepraszam jeśli ma być tam spisana tylko prawda, to po co pisać wszystko co było napisane. Zwłaszcza te treści które są kontrowersyjne. Czyli dwuznaczne i nie można stwierdzić z całą pewnością ich prawdziwości. Kościół promuje pojednanie ludzi przez prawdę. Inaczej się nie da pojednać ludzi. Fałsz zawsze ludzi dzieli. Dlatego słusznie niewygodnych spraw się nie porusza, bo i po co. Tu wszystko w szczegołach jest nastawione na jedność w prawdzie. Mało tego, po to ten Kościół istnieje.
Więc takie argumenty że jest fałszywy, są bezpodstawne w całości.

Śr lip 11, 2018 6:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm

Problem polega na tym, że "prawdą" w nauczaniu Kościoła rzymskokatolickiego jest to, co jest zgodne z nauczaniem Kościoła rzymskokatolickiego, czego dowodem jest to, że kiedy taki towarzyski.pelikan napisze coś, co nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła rzymskokatolickiego, to od razu zostanie to okrzyknięte "fałszem".

Można to zestawić z analogiczną sytuacją, kiedy mamy zwolenników jakiejś teorii naukowej np. ewolucjonizmu, którzy są przekonani, że ewolucja jest prawdą. Będą zaciekle odpierać argumenty kreacjonistów z cnotliwej przecież pobudki - szacunku do prawdy. I tak naprawdę nie przekona ich żaden argument (nawet najdobitniejszy) tak długo, jak długo za prawdę będą uznawać tylko to, co wspiera teorię ewolucji.

Przedstawiciele obu frakcji poruszają się po orbicie błędnego koła, ponieważ nie dopuszczają możliwości, że mogą się mylić. Bardzo im zależy na tym, aby prawdę posiąść na własność. Są chciwi.

A Chrystus rzekł:
„Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego”
"Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie"

Kiedy w człowieku znika chciwość, chęć gromadzenia bogactwa, w tym także albo przede wszystkim posiadania "patentu na prawdę", wówczas Królestwo Niebieskie roztwiera na oścież swoje wrota i człowiek staje oko w oko z Bogiem, z najczystszą Prawdą.

Każda religia, także ateistyczna, która opiera swoją naukę na bezdyskusyjnych "prawdach wiary" stoi w opozycji do prawdy, ponieważ zamyka się na możliwość weryfikacji, uparcie pielęgnując swoje święte krowy.

Śr lip 11, 2018 8:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona