Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 21, 2020 5:09 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 64  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Nie wiem czy już było.
Wszystkim się obecnie nudzi, bo kwarantanna więc grunt podatny jest na teorie spiskowe.
Ja spotykam sie z masą! Głównie na portalach społecznościowych.

Ciekawi mnie czy jest tu ktoś kto zna sie na 5G i falach elektromagnetycznych. Co prawda większość filmików z youtuba to kompletne bzdury ale mam pewne wątpliwości które zapewne wynikaja z braku wiedzy.
Przyznam się że jestem w trakcie nauki, więc za dużo nie wiem w temacie.
Chętnie poczytałbym coś peer reviewed na temat badań nad bezpieczeństwem fal w zakresie 30-100Ghz. Chodzi mi głownie o zdrowie. Jakby ktoś coś wiedział poproszę o link lub ew. dyskusję.

5G nie jonizuje to fakt - więc wszelkie brednie o tym mozna sobie odpuścić.
Że powoduje wirusa czy wysysa tlen z płuc - to skrajnie oczywista brednia. Odpuszczamy.

Ale :

1.Jak to wygląda ze skanerami - takimi jak maja na lotniskach, gdzie widac klientów jakby bez ubrań - bo to bardzo podobna częstotliwość - czy to jest bezpieczne?

2. Jakie sa obecne prawa - wymogi co do natęzenia fal w tym zakresie na m2 na terenie zabudowanym? Czy takie samo prawo obowiązuje w każdym kraju - czy to robi każdy kraj osobno na własną rękę?

Obrazek

Zakładając że graf jest poprawny - 5G jest na granicy.
Dzieki odrazu za wszelka pomoc.

Pn kwi 06, 2020 4:49 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jedną z teorii spiskowych jest, że to Bóg nacisnął przycisk reset bo powiedział już BASTA.

W takim wariancie nie oczekiwałbym szybkiej poprawy sytuacji, a wręcz przeciwnie.

Gnijąca rana wymaga oczyszczenia, a to boli. Czasami nawet amputacji.
Ale to może uratować pacjenta (ludzkość).

Pn kwi 06, 2020 8:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):

Na granicy czego? Poniżej IR, czyli mniejsza energia od podczerwieni.

Pn kwi 06, 2020 9:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):
Nie wiem czy już było.
Wszystkim się obecnie nudzi, bo kwarantanna więc grunt podatny jest na teorie spiskowe.
Ja spotykam sie z masą! Głównie na portalach społecznościowych.

Ciekawi mnie czy jest tu ktoś kto zna sie na 5G i falach elektromagnetycznych. Co prawda większość filmików z youtuba to kompletne bzdury ale mam pewne wątpliwości które zapewne wynikaja z braku wiedzy.
Przyznam się że jestem w trakcie nauki, więc za dużo nie wiem w temacie.
Chętnie poczytałbym coś peer reviewed na temat badań nad bezpieczeństwem fal w zakresie 30-100Ghz. Chodzi mi głownie o zdrowie. Jakby ktoś coś wiedział poproszę o link lub ew. dyskusję.

5G nie jonizuje to fakt - więc wszelkie brednie o tym mozna sobie odpuścić.
Że powoduje wirusa czy wysysa tlen z płuc - to skrajnie oczywista brednia. Odpuszczamy.

Ale :

1.Jak to wygląda ze skanerami - takimi jak maja na lotniskach, gdzie widac klientów jakby bez ubrań - bo to bardzo podobna częstotliwość - czy to jest bezpieczne?

2. Jakie sa obecne prawa - wymogi co do natęzenia fal w tym zakresie na m2 na terenie zabudowanym? Czy takie samo prawo obowiązuje w każdym kraju - czy to robi każdy kraj osobno na własną rękę?

Obrazek

Ta teoria spiskowa jest chyba jedną z najbardziej absurdalnych jakie wymyślono.

Pn kwi 06, 2020 11:52 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
H2O napisał(a):

No tak napisałem nieporadnie. Na granicy jonizacji. Tak wynika z grafu przynajmniej.

Pn kwi 06, 2020 4:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):
PeterW napisał(a):
H2O napisał(a):

No tak napisałem nieporadnie. Na granicy jonizacji. Tak wynika z grafu przynajmniej.

E tam.. Podczerwień nie jonizuje, wszystko co mniej energetyczne od niej tym bardziej.

Pn kwi 06, 2020 4:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Podczerwien aktualnie chwala bo jonizuje ujemnie - ale jednak jonizuje.
Ogrzewanie w ten sposób mieszkania jest ekonomiczny - niby dobry tez bo eliminuje zanieczyszczenia w powietrzu poprzez jonizacje, gdzie wytwarza sie tlen w postaci atomowej który najzwyczajniej utlenia. Czy to naprawde zdrowe nie wiem. Szereg producentów machin tego typu na skale przemysłową ma specjaistów do prowadzenia kursów jak z tego korzystać po stronie klienta tak, aby nikt nie ucierpiał. Te domowe produkty reklamuja jako bezpieczne a wrecz korzystne dla zdrowia. Suszarki, sauny czy zwykłe ogrzewacze mieszkań.
Jedno wiem - Ozon jest szkodliwy dla zdrowia. Owszem zabija wirusy i bakterie i eliminuje wiele alergenów, ale równiez nasze tkanki - co juz naukowo wielokroć opisywano. Nie jestem na sto procent przekonany o bezpieczeństwie 5G. Bedzie tego masa bo nadajniki mają krótki zasięg, więc co kilkanaście metrów .... Jakby ktos miał namiar do jakieś konkretnej lektury w temacie to byłbym wdzieczny za podlinkowanie.

Ostatnio edytowano Pn kwi 06, 2020 4:42 pm przez H2O, łącznie edytowano 1 raz

Pn kwi 06, 2020 4:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):
Podczerwien aktualnie chwala bo jonizuje ujemnie - ale jednak jonizuje.

Jakieś źródło tej informacji nam zdradzisz?

Cytuj:
Ogrzewanie w ten sposób mieszkania jest ekonomiczny - niby dobry tez bo eliminuje zanieczyszczenia w powietrzu poprzez jonizacje, gdzie wytwarza sie tlen w postaci atomowej który najzwyczajniej utlenia.

Chętnie też zapoznam się ze źródłem, z którego posiadasz tę rewelację.

Pn kwi 06, 2020 4:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Link niezbyt naukowy - dlatego prosze o cos peer reviewd.

https://www.ogrzewnictwo.pl/poradnik/sy ... dczerwieni

Inne zastosowania: Terapia promieniowaniem IR, infraterapia – dział fizykoterapii wykorzystujący działanie promieniowania podczerwonego na tkanki. Penetrację tkankową tego rodzaju promieniowania szacuje się na 0,5–30 mm.
Piszą że od pewnego czasu uźywa sie infrared do ogrzewania inkubatorów dla noworodków. Mam nadzieje że to jest bezpieczne.

Pn kwi 06, 2020 4:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):

Inne zastosowania: Terapia promieniowaniem IR, infraterapia – dział fizykoterapii wykorzystujący działanie promieniowania podczerwonego na tkanki. Penetrację tkankową tego rodzaju promieniowania szacuje się na 0,5–30 mm.

Ale co to ma wspólnego z jonizacją?

Cytuj:
Piszą że od pewnego czasu uźywa sie infrared do ogrzewania inkubatorów dla noworodków. Mam nadzieje że to jest bezpieczne.

Tak jak podgrzewanie tradycyjne.. Zawsze można się oparzyć..

Pn kwi 06, 2020 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
H2O napisał(a):

Kiepskie do źródło.

Pn kwi 06, 2020 7:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ok źródło faktycznie kiepskie.
Wyczytałem na chłopski rozum tak:
Nie jonizujące fale - te od podczerwieni przez mikrofale moga wybic elektronu z atomu ale mogą podgrzać np wodę.
Na jakiej zasadzie te drgania? Chodzi o prędkość ruchu elektronów wokół jadra?
Jeśli zakładamy że penatracja podczerwieni to od 0.5mm do 3 cm to czy nie ma to żadnych skutków ubocznych.

Na wiki pisze tak o mikrofalach:
Cytuj:
Mikrofale wprawiają cząsteczki wody znajdujące się w nagrzewanym ciele w drgania rotacyjne. Energia drgających cząsteczek wody w wyniku silnego tłumienia drgań rozprasza się i jest przekazywana cząsteczkom podgrzewanego ciała – tym samym rośnie jego energia termiczna, a zatem i temperatura. Zjawisko to odkrył przypadkowo amerykański inżynier Percy Spencer podczas badań nad wytwarzaniem fal elektromagnetycznych stosowanych w urządzeniach radarowych (częstość 1–40 GHz).

Na jakiej zasadzie te drgania?

Pisze też:
Cytuj:
Płynna woda z powodu bardzo silnego tłumienia drgań nie posiada wyraźnego maksimum rezonansowego, lecz pochłania silnie fale elektromagnetyczne w dość szerokim zakresie częstotliwości mikrofalowych. Częstotliwość mikrofal kuchenki musi mieścić się w tym zakresie i jest wynikiem kompromisu pomiędzy dostępnymi częstotliwościami w paśmie ISM (Industrial, Scientific, and Medical band) a głębokością wnikania fal (która jest odwrotnie proporcjonalna do stopnia ich pochłaniania). Przy częstotliwości 2,45 GHz cząsteczki wody drgają na tyle szybko, by zapewnić dobre pochłanianie, a tym samym i szybkie ogrzewanie potrawy, lecz mikrofale wnikają w głąb tylko na około 2,5 cm (w zależności od zawartości wody w ogrzewanym produkcie). Przy niższych częstotliwościach fale wnikałyby głębiej, lecz przenikałyby przez cienkie struktury – tym samym ogrzanie potrawy mogłoby trwać dłużej.

Czy podczerwień działa na podobnej zasadzie? Chodzi o ogrzewanie.

Pn kwi 06, 2020 9:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To nie wątek na to.. Po prostu wiązania chemiczne wpadają w rezonans z częstotliwością promieniowania IR. Inaczej mówiąc promieniowanie podczerwone ma częstotliwość rezonansową wiązań chemicznych.
Wzbudzone drgania przekładają się na efekt cieplny.

Pn kwi 06, 2020 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Co wykorzystuje się w spektroskopii :wink:

Co do 5G, to promieniowanie o takiej częstotliwości penetruje bardzo słabo. Większość zatrzymuje nawet ludzka skóra, a przez ściany nie przenika już praktycznie wcale.
Natomiast promieniowanie o nieco niższych częstotliwościach, jak to wykorzystywane w GSM, 4G lub wifi jest szkodliwe i wiemy to raczej na pewno. Problem polega na tym, że nie mamy pojęcia jakie dawki zaczynają wpływać na nas w istotny sposób, a wszelkie normy ustalane są na podstawie aktualnego poziomu tego promieniowania, co jest dosyć śmieszną sprawą.

Ciekawe jest też to, że nie wiadomo w jaki sposób promieniowanie niejonizujące nam szkodzi, bo efekt termiczny jest raczej zbyt słaby żeby pełnił tutaj istotną rolę. Wiele jest jeszcze przed nami do odkrycia.

Pn kwi 06, 2020 10:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wieczorem brytyjskie media poinformowały, że premier Boris Johnson został przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

https://niezalezna.pl/321591-stan-zdrowia-brytyjskiego-premiera-sie-pogorszyl-duda-jestem-myslami-z-borisem-johnsonem

Tia, nie życzę nikomu źle, ale chyba koronawirus podjął challange, który mu rzucił Johnson.

Cytuj:
Podczas czwartkowej (12.03.2020) konferencji prasowej premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił, że kraj przechodzi z fazy powstrzymywania epidemii koronawirusa do fazy jej opóźniania. Na razie nie będzie zamykania szkół i odwoływania imprez masowych, ponieważ – jak powiedział Johnson – „opinia naukowa jest taka, że ma to niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się, ale stanowi obciążenie dla innych służb publicznych”.

https://www.dw.com/pl/wielka-brytania-wyj%C4%85tkowe-podej%C5%9Bcie-do-koronawirusa/a-52770729

Wt kwi 07, 2020 8:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 64  Następna strona