Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 21, 2020 5:46 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 64  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
A co stan zdrowia premiera ma wspólnego z teoriami spiskowymi rozumianymi w sposób zrozumiały ogólnie? Jeszcze jedno takie 'wydalenie' z siebie/trolling i wylecisz z wątku. Nie prowadzimy na forum terapii psychologicznych a trollowanie jest źle widziane.
To informacja a nie temat do racjonalizacji.

Wt kwi 07, 2020 8:41 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Co wykorzystuje się w spektroskopii :wink:

Co do 5G, to promieniowanie o takiej częstotliwości penetruje bardzo słabo. Większość zatrzymuje nawet ludzka skóra, a przez ściany nie przenika już praktycznie wcale.

No dobra. Rak skóry, łuszczyca mi wystarczy aby pchnać badania pod tym kątem. Są jakies?

Teorgia głosi ponadto że niby w Wuhan testowano w grudniu 5G potem we Włoszech itd. Co ponoc pokrywa sie z coronavirusem.
Oczywiście ochydna brednia bo:

Cytuj:
The first country to adopt 5G on a large scale was South Korea, in April 2019.

Pierwszy kraj w kóeym zastosowano 5G na skale masowa to Korea Płd Kwiecień 2019.

Australia
Telstra began its 5G service in areas of Sydney and Melbourne in [b]May 2019
with plans to roll out the service to other cities in the coming years.[64]
Optus has also switched on 5G in limited areas, and are currently expanding their 5G network across Australia.
Vodafone's 5G network is expected to go live in mid-2020.[/b]

Australia testy jus w maju 2019.

On 23 February 2018, Bharti Airtel and Chinese multinational telecom gear Huawei have successfully conducted India's first 5G network trial under a test setup
at the former's network experience centre in Manesar, Gurugram.[87] However, the Indian government is looking to ban Huawei from future 5G spectrum auctions due
to security reasons.

Tutaj testy Huawei i Chinach z roku 2018 - styczeń.

Tak że teoria leży i kwiczy.

Wt kwi 07, 2020 9:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wi ... wierzchnie

Nasze wstępne dane dostarczają wskazówek, że wirus nie jest przenoszony przez powierzchnie, ale raczej w bliskim kontakcie.

Pn kwi 13, 2020 7:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Zauważyłem ciekawą prawidłowość. Im nominalny katolik bardziej otwarty, charyzmatyczny czy posoborowy tym bardziej popiera i przyklaskuje ograniczenieniom sprawowania i uczestnictwa w kulcie, a kiedy pojawiają się te ograniczenia nie pojawia się w kościele. I odwrotnie, im ktoś bardziej tradycyjny w swoim katolizyźmie (od księży do wiernych) tym więcej mu się nie podobają te ograniczenia, protestuje i szuka możliwości bycia na mszy. Znam księży i ludzi, którzy zrobili wszystko by mogli być na mszach w każdą niedziele i święto przykazane od początku zakazów - i byli (różnymi sposobami). Też widać to samo na tym forum w postawach ludzi.

Cz kwi 16, 2020 11:24 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chodzenie na msze nie czyni katolika lepszym, czyli nie przybliża do zbawienia. To magiczne myślenie. Tylko nawracanie pozwala zmienić optykę myślenia. Przyczyna więc leży w zamkniętym lub otwartym umyśle, bez przypisywania tego czasowi historycznemu. Psychologicznie uzasadnionym sposobem myślenia jest podział na słomianych i opierającychwiarę na skale. Słomiana wiara też szuka dostepu do mszy, by zaspokoić głody emocjonalne.
Wiara to nie rąbanie drewna a człowiek jest bardziej skomplkowany niż etykietowany na przed- i posoborowca. Można zastosować też zamienniki: archeologa szukającego kości lub niespokojnego ducha szukającego celu, by móc się w tym odnaleźć i iść w górę. To trzeba zweryfikować i taki czas jak dziś to przybliża.
Walisz sloganami aż się kurzy. Topola i dąb to drzewa, tyle że jedno jest traktowane przez leśników jako chwast.

Cz kwi 16, 2020 11:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Chodzenie na msze nie czyni katolika lepszym, czyli nie przybliża do zbawienia. To magiczne myślenie. Tylko nawracanie pozwala zmienić optykę myślenia.
Aha, czyli mamy już zrzucenie z najwyższego punktu Ofiary Mszy Świętej i spożywanie Ciała - a postawienie na piedestale protestanckiej Sola Fide. Przedawkowała Pani "nauki" arcykaznodziei z Łodzi.

------------
Mysterium fidei - Tajemnica Wiary - "i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. "

Cz kwi 16, 2020 11:54 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie. Mamy próbę naszej wiary. Może się okazać, że pogoń za mszami to przymus psychiczny a nie duchowa potrzeba. Brak różnicowania między przymusem, który prezentujesz a dyskretną tęsknotą. O tej ostatniej się po prostu nie trąbi na prawo i lewo. Bóg zabiera także wówczas, gdy nie potrafisz uszanować istoty Eucharystii. Zabiera, gdy chce człowieka wznieść. Zabiera, gdy chce oddzielić ziarno od plew. Należy rozeznać w stosunku do siebie.
Próba ognia oczyszcza złoto i niszczy słomę, zostanie popiół. To Słowo Boga. Krytykancki krzyk jest latwy do identyfikacji. Człowiek Boga próbuje jednoczyć i dawać nadzieję, człowiek świata bezmyślnie krytykuje, by zaistnieć. Wykorzystuje okazję i gada górnolotne frazy. Myli archeologię z teologią. Ignoruje słowa Chrystusa: nie wszystko wiecie, Duch was poprowadzi.
To nie teorie spiskowe, dla wierzącego oczywiście Mamy dopust Boży w jakimś celu. Zawsze czemuś służy i na pewno nie wytykaniu palcem innych, by wskazać na siebie lepszego. I jeszcze jedno. Podążam za twoim tokiem krytykowania a nie przed tobą.

Wiara jest tajemnicą, więc należy okazywać powściągliwość i dyskrecję a nie trąbić o podziałach na tradsów i modernistów z przypiętymi etykietkami: be i ok. Człowiek jest też tajemnicą, więc etykietowanie to zwierzęcość w człowieku, to kompletowania stada 'za' i przeciw'.

Cz kwi 16, 2020 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss, od dziś Cię, za to co napisałaś, kocham. Serio.

Cz kwi 16, 2020 4:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie. Mamy próbę naszej wiary. Może się okazać, że pogoń za mszami to przymus psychiczny a nie duchowa potrzeba. Brak różnicowania między przymusem, który prezentujesz a dyskretną tęsknotą. O tej ostatniej się po prostu nie trąbi na prawo i lewo. Bóg zabiera także wówczas, gdy nie potrafisz uszanować istoty Eucharystii. Zabiera, gdy chce człowieka wznieść. Zabiera, gdy chce oddzielić ziarno od plew. Należy rozeznać w stosunku do siebie.
Próba ognia oczyszcza złoto i niszczy słomę, zostanie popiół. To Słowo Boga. Krytykancki krzyk jest latwy do identyfikacji. Człowiek Boga próbuje jednoczyć i dawać nadzieję, człowiek świata bezmyślnie krytykuje, by zaistnieć. Wykorzystuje okazję i gada górnolotne frazy. Myli archeologię z teologią. Ignoruje słowa Chrystusa: nie wszystko wiecie, Duch was poprowadzi.
To nie teorie spiskowe, dla wierzącego oczywiście Mamy dopust Boży w jakimś celu. Zawsze czemuś służy i na pewno nie wytykaniu palcem innych, by wskazać na siebie lepszego. I jeszcze jedno. Podążam za twoim tokiem krytykowania a nie przed tobą.

Wiara jest tajemnicą, więc należy okazywać powściągliwość i dyskrecję a nie trąbić o podziałach na tradsów i modernistów z przypiętymi etykietkami: be i ok. Człowiek jest też tajemnicą, więc etykietowanie to zwierzęcość w człowieku, to kompletowania stada 'za' i przeciw'.

Człowiek ma poszukiwanie prawdy wkodowane w swoją naturę i jest to także bezpośredni nakaz boży, bo Pan Bóg tuż po stworzeniu, nakazał Adamowi nazywać (etykietować) zwierzęta. Nazywanie, rozróżnianie i rozsądzanie jest niezbędną drogą dochodzenia do prawdy, tomistyka, która stała się oficjalną filozofią Kościoła katolickiego się także kłania, więc to co Pani napisała to bzdury nie mające nic wspólnego z katolicyzmem. Po co Pani to wymyśla? Czy to jakiś rodzaj nieodpartego pragnienia wyrzucenia z siebie emocji w sposób nieskoordynowany, pod płaszczem "katolickich nauk"?

Cz kwi 16, 2020 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Chodzenie na msze nie czyni katolika lepszym, czyli nie przybliża do zbawienia. To magiczne myślenie.

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."
"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim."

Cz kwi 16, 2020 9:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak, ale uszczegółowienie znajduje się w cytowanym przeze mnie Liście do Koryntian. Tam Paweł opisuje czym tak naprawdę jest Eucharystia. Po 30 latach napisze o Eucharystii Jan i poda jej istotę: weź miednicę i umyj człowiekowi nogi. Nawet nie poda słów Konsekracji. O miednicę na ołtarzu chodziło? To jest Eucharystia, gdy jesteś nie tylko usposobiony, ale ona ciebie zmienia. To nie darmowy bilet do nieba. Paweł opisuje ostatnią Wieczerzę i Koryntianie czynią takie same gesty jak Jezus, wypowiadają słowo Konsekracji, spożywają. A Paweł do nich, że niczego nie rozumieją. Ich interesuje scenariusz wedle którego mają to odprawiać. To nie przedstawienie z czynnym udziałem słuchaczy.
O Eucharystii są inne miejsca na forum.
Nie należy też zapominać, że Listy są zawsze jedynie uszczegółowienien, tym czego nie rozumiano z Ewangelii. Tak je należy czytać, nigdy w opozycji do Ewangelii.

Cz kwi 16, 2020 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Tak, ale uszczegółowienie znajduje się w cytowanym przeze mnie Liście do Koryntian. Tam Paweł opisuje czym tak naprawdę jest Eucharystia. Po 30 latach napisze o Eucharystii Jan i poda jej istotę: weź miednicę i umyj człowiekowi nogi. Nawet nie poda słów Konsekracji. O miednicę na ołtarzu chodziło? To jest Eucharystia, gdy jesteś nie tylko usposobiony, ale ona ciebie zmienia. To nie darmowy bilet do nieba. Paweł opisuje ostatnią Wieczerzę i Koryntianie czynią takie same gesty jak Jezus, wypowiadają słowo Konsekracji, spożywają. A Paweł do nich, że niczego nie rozumieją. Ich interesuje scenariusz wedle którego mają to odprawiać. To nie przedstawienie z czynnym udziałem słuchaczy.
O Eucharystii są inne miejsca na forum.
Nie należy też zapominać, że Listy są zawsze jedynie uszczegółowienien, tym czego nie rozumiano z Ewangelii. Tak je należy czytać, nigdy w opozycji do Ewangelii.

Eucharstia nie jest symbolem czegoś nie jest symbolem umywania nóg a realnym ciałem Jezusa Chrystusa.
A to co pisze św. Paweł dotyczy tego ze Korytianie uzadzili sobie posilek z Eucharysti a nie Wieczerze Panską.
św Pawel sam wszakze pisze
"Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. "
I oczywiscie ze nie jest biletem do nieba bo:
 "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało wyrok sobie spożywa i pije.  Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło."
Wiem ze sa inne miejsca ale sama ten temat poruszylaś tutaj

Pt kwi 17, 2020 8:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
I okrężna droga przyznałas racje Merss.
Wniosek masz dokładnie taki sam jak Merss.

Pt kwi 17, 2020 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
I okrężna droga przyznałas racje Merss.
Wniosek masz dokładnie taki sam jak Merss.

Nie wydaje mi sie

Pt kwi 17, 2020 9:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli moje obserwacje (oczywiście spiskowe, a jakże) są prawdziwie (różnica pomiędzy recepcją przyjęcia praktycznej likwidacji kultu i dyktatury władz świeckich w dziedzinie religii pomiędzy katolikami otwartymi, posoborowymi a tradycyjnymi i tym którym zależy na praktyce) to warto teraz się pokusić o odpowiedzi dlaczego tak to wygląda.

Otóż, moje spekulacje na ten temat sprowadzały by się do tego, że ta przedziwna łatwość nominalnych katolików posoborowych w rezygnacji z nabożeństw i mszy, wynika z tego, że tak podświadomie, wcale tej swojej mszy nie cenili. Mówię tu o NOM. Widać wielka część z nich (sądząc po braku buntu i pojedynczych osobach w kościele) nie uważa tej mszy za inspirującą, pokrzepijacą i dodającą ducha. Dodam tu zupełnie szczerze, że w sumie im się nie dziwię, bo mam już porównanie. Na miejscu tych katolików tak ochoczo korzystających z "wakacji od kościoła, mszy" głęboko bym się zastanowił jakie priorytety w ich życiu wyszły przy tej okazji. Za stawianie mocniejszych tez, które cisną się na usta, wyrzucono by mnie z tego forum, więc na tm poprzestanę.

Pt kwi 17, 2020 11:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 952 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 64  Następna strona