Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 13, 2020 1:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zamiast zadawać pytania racz lepiej odnieść się do faktu, że Chrystus nie wprowadził nakazów co do uczestnictwa w Mszy Świętej i przyjmowania Komunii w Triduum Paschalnym i okresie wielkanocnym.

"TO czyńcie na moją pamiątkę." TO czyli co? Uobecnienie Ofiary z krzyża a następnie spożywanie Ciała i Krwi.
Nie ma tam: "TO możecie czynić". Co to znaczy na pamiątkę? To znaczy upamiętnić ten czyn, tej Osoby. Kiedy? Wtedy kiedy się stał: "Tak nadszedł dzień Przaśników, w którym należało ofiarować Paschę."

A teraz prosze odpowiedzieć na pytanie, od którego Pan uciekł: Dlaczego Kościół wprowadził obowiązek przyjmowania Komunii akurat w Wielkanoc?

So kwi 18, 2020 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Zamiast zadawać pytania racz lepiej odnieść się do faktu, że Chrystus nie wprowadził nakazów co do uczestnictwa w Mszy Świętej i przyjmowania Komunii w Triduum Paschalnym i okresie wielkanocnym.

"TO czyńcie na moją pamiątkę." TO czyli co? Uobecnienie Ofiary z krzyża a następnie spożywanie Ciała i Krwi.
Nie ma tam: "TO możecie czynić". Co to znaczy na pamiątkę? To znaczy upamiętnić ten czyn, tej Osoby. Kiedy? Wtedy kiedy się stał: "Tak nadszedł dzień Przaśników, w którym należało ofiarować Paschę."

Nadal nie ma tu nakazu uczestnictwa w Mszy Świętej i przyjęcia Komunii w czasie Triduum lub okresu wielkanocnego. Twoje przeinaczanie tekstu wypowiedzi Zbawiciela i próby ucieczki od tej kwestii niczego nie zmienią w fakcie, że to jest dogmat Twojej religii, a nie katolickiej.

So kwi 18, 2020 8:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Poza tym obowiązek dotyczy komunii wielkanocnej a ten kto wpowadza ma prawo to zmienić i czas nie ma tu żadnego znaczenia.

Chyba, że coś wprowadził sam Chrystus. Jeden z dogmatów katolickich brzmi: "Eucharystia jest prawdziwym Sakramentem ustanowionym przez Chrystusa".
Tak samo Pan Jezus ustanowił nakaz spożywania jego Ciała i Krwi.
Spór jedynie tutaj toczy się o to czy biskupi mieli prawo "dyspensować" od tego obowiązku w Wielkanoc. Ja podałem argumenty za tym, że w Wielkanoc nie mają prawa, bo ten obowiązek narzucił sam Chrystus. "TO czyńcie na moją pamiątkę". Pamiątkę czego? Pamiątke Ofiary w Triduum. Tak samo biskup nie może dać czasowej dyspensy od małżeństwa.

So kwi 18, 2020 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadal nie ma tu nakazu uczestnictwa w Mszy Świętej i przyjęcia Komunii w czasie Triduum lub okresu wielkanocnego. Twoje przeinaczanie tekstu wypowiedzi Zbawiciela i próby ucieczki od tej kwestii niczego nie zmienią w fakcie, że to jest dogmat Twojej religii, a nie katolickiej.

Pytam 3x: Dlaczego Kościół wprowadził obowiązek przyjmowania Komunii akurat w Wielkanoc?

So kwi 18, 2020 8:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie odpowiadam na offtopy mające na celu odwrócenie uwagi od niewygodnych faktów. Zajmij się lepiej wyjaśnieniem dlaczego wmawiasz nam, że Chrystus wprowadził taki nakaz chociaż w Ewangeliach go nie ma.

So kwi 18, 2020 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak zwykle Wespecjan robi z gęby cholewę. Wypowiedział fałszywe twierdzenie. Poproszony o dowód, zamiast wycofać się z kłamstwa, kombinuje jak koń pod górę.

So kwi 18, 2020 8:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jak zwykle Wespecjan robi z gęby cholewę. Wypowiedział fałszywe twierdzenie. Poproszony o dowód, zamiast wycofać się z kłamstwa, kombinuje jak koń pod górę.

Dlaczego Kościół wprowadził nakaz uczestnictwa w Ofierze Mszy i spożywania Komunii akurat w Wielkanoc?

So kwi 18, 2020 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):

Dlaczego Kościół wprowadził nakaz uczestnictwa w Ofierze Mszy i spożywania Komunii akurat w Wielkanoc?
Nie na temat. Jak powiedział Yarpen - nie damy się zwieść z tematu. Postawiłeś fałszywą tezę i jej dowiedz albo przyznaj uczciwie, że mówiłeś na wiatr, a na temat kolejnych pytań porozmawiamy, jak załatwimy tę sprawę.

So kwi 18, 2020 8:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikt nie kwestionuje, że Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii. Nikt nie kwestionuje, że wydał nakaz Jej spożywania. Nikt nie kwestionuje, że dokonał tego i nakazał dokładnie w czasie Triduum. Więc jeśli moje pytanie: "Dlaczego Kościół wprowadził obowiązek uczestnictwa w Ofierze i spożywania Ciała akurat w Wielkanoc?" uważacie Panowie za nie na temat, to nie widzę już ani woli ani płaszczyny porozumienia w tym temacie.

So kwi 18, 2020 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Metody erystyczne:

16. Mutatio controversiae: Widząc, że przeciwnik podąża argumentacją, którą nas pobije, wytrącić go z biegu, zmienić temat, odwrócić uwagę.

Nie damy się na to nabrać. Zajmij się lepiej wyjaśnieniem dlaczego wmawiasz nam, że Chrystus wprowadził taki nakaz, chociaż w Ewangeliach go nie ma.

So kwi 18, 2020 9:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Arytmetyka napisał(a):
w 1918-19 roku zabiła 50 milionów osób i to najwięcej ludzi w przedziale wiekowym 20-40 lat, z największą śmiertelnością wśród 28 latków

W 1920 roku, gdy szalała hiszpanka mój pradziadek był w przedziale wiekowym 20-40 i miał 28 lat i przeżył tę pandemię. Cóż za zwycięstwo.

Wt kwi 21, 2020 3:21 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
"Liczba zgonów z powodu koronawirusa na całym świecie może być nawet o 60 proc. wyższa niż wynika to z oficjalnych statystyk, szacuje w brytyjski dziennik "Financial Times". "FT" porównał liczbę zgonów z różnych przyczyn w marcu i kwietniu 2020 r. w 14 krajach ze średnią za ten sam okres w latach 2015-2019.

W 14 państwach - wyłącznie zachodnioeuropejskich - oficjalne statystyki w tym okresie (marzec - kwiecień 2020 r.) wykazały 77 tys. zgonów z powodu koronawirusa, podczas gdy ogólna liczba zgonów zwiększyła się o 122 tys. w stosunku do średniej za ten okres dla ostatnich pięciu lat.

"FT" zastrzega, że niektóre z tych 122 tys. zgonów powyżej średniej mogą być wynikiem innych przyczyn niż Covid-19, ponieważ ludzie częściej teraz unikają szpitali z powodu pozostałych dolegliwości. Ale zwraca uwagę, że nadmierna śmiertelność najgwałtowniej wzrosła w tych miejscach, które najmocniej zostały dotknięte epidemią, co sugeruje, że większość z tych zgonów jest bezpośrednio związana z wirusem."

https://niezalezna.pl/326102-faktyczna- ... 60-procent

Więc zamiast kłócić się czy przyczyna śmierci w karcie zgonu jest prawidłowa, wystarczy porównać ilość zgonów w 2020 z latami poprzednimi.

Pn kwi 27, 2020 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
2003 Golec uOrklestra wydaje płytę Kto się ceni
2003 - Wybuch SARS

2009 - Golec uOrkiestra wydaje płytę Góralskie tango
2009 - Epidemia świńskiej grypy

2020 Golec uQrkiestra wydaje płytę Nie gaś ducha
2020- Pandemia koronawirusa

LUDZIE PRZEJRZYJCIE NA OCZY!!!

Pn kwi 27, 2020 2:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
[ciach - chamski offop zawierający diagnozę psychologiczną ukrytą pod osłoną cytatu z książki.
BAN 2 tygodnie po trzecim ostrzeżeniu. Reg.II/8.1 grubiańskie personalne wycieczki jako kroka nad i

viewtopic.php?p=1167914#p1167914

Pn kwi 27, 2020 2:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za danie wyrazu niechęci w stosunku do mnie. Ponieważ jednak nie jest to wątek o mnie, twoje zarzuty kupy się nie trzymają, a ja nie mam przyjemności w rozmowie z tobą po twoich chamskich wistach wobec mojej osoby, daruję sobie polemikę.

Pn kwi 27, 2020 9:17 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona