Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 15, 2021 11:43 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 38  Następna strona
 Potencjalna szczepionka Covid 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
polexit. Musisz wziąć pod uwagę to że zarządzenia dla ogółu powinny być jednoznaczne. Na ulicy zakładaj, w domu nie musisz - bez wnikania w niuanse.

Taka analogia. Kiedyś światła mijania w samochodach włączało się jak się zmierzchało. Ten zmierzch to różnie bywał - u niektórych w okolicach północy. Od chwili gdy trzeba cały dzień mieć włączone - problem się rozwiązał (inna sprawa to z tymi co to mają "dzienne" włączone o północy.. No ale debili się nie da do końca wyeliminować)

Śr kwi 14, 2021 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
polexit. Musisz wziąć pod uwagę to że zarządzenia dla ogółu powinny być jednoznaczne. Na ulicy zakładaj, w domu nie musisz - bez wnikania w niuanse.

No tak brak logiki, usprawiedliwiajmy tym ze musza być jednoznaczne. W wielu krajach z powodzeniem zastosowali np maseczki tylko na przystankach czy w zamknietych pomieszczeniach
W krajach zachodniej europy nie musisz nosic maseczki wszedzie.

Śr kwi 14, 2021 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

polexit napisał(a):
Tak z dzisiejszej porcji absurdów z Ministerstwa Świętego Wirusa: można już uprawiać sport na świeżym powietrzu, gdyż jak stwierdził główny szaman rady mędrców covidowych tutaj to ryzyko zakażenia, transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsze. Jednocześnie na tym samym świeżym powietrzu należy nadal nosić kagańce idąc nawet pustą ulicą. No chyba, że to park, albo ogród botaniczny tuż obok tej ulicy - wtedy nie trzeba...

A w jaki sposób do tego doszli? Mają jakieś przełomowe badania? Czy dopiero się teraz ocknęli? Przecież już jakoś w ubiegłym roku poszła fama że ten wirus jak i inne przenosi się drogą kropelkową i trzeba bliskiego kontaktu z osobą zarażoną. Czy ktoś miał po prostu lepszy humor, czy jak?
Pojawia się też pytanie na jakiej podstawie wprowadzają te ograniczenia, skoro potem z dnia na dzień z nich rezygnują uznając że nie ma potrzeby? Wiosną ubiegłego roku w Polsce spacerowanie nie było w ogóle koszerne, w tym sezonie owszem już tak, ale tylko w masce, teraz można już częściowo brykać bez. Jak się nie tu nie czuć jak idiota, skoro ja przykładnie chodziłam w masce, a od dziś się okazuje że nie muszę wszędzie. Ok, dobrze, ale w imię czego musiałam wcześniej?

Śr kwi 14, 2021 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):

Kiedy właśnie nie są. Jednoznacznie to byłoby gdyby powiedziano - zawsze i wszędzie, w każdym miejscu publicznym, także na świeżym powietrzu trzeba nosić maskę i kropka. Nie jest logiczne, czemu w parku, czy na plaży nie trzeba mieć maski, gdy tymczasem na chodniku biegnącym obok parku albo deptaku przy plaży trzeba. Jeśli rządzący pozwalają nie nosić maski w niektórych miejscach na otwartej przestrzeni tłumacząc to tym, że tam wirus jest niegroźny, to tym samym podważają zasadność zakładania jej gdziekolwiek na wolnym powietrzu. A zasady powinny być w pierwszym rzędzie sensowne - odpowiadające na rzeczywistą potrzebę i logiczne.

Nie bardzo widzę tą analogię do świateł mijania. Światła co do zasady rzeczywiście polepszają widoczność samochodu na drodze - żaden kierowca temu nie zaprzeczy. Zmiana przepisów miała właśnie wyeliminować niejednoznaczności (co to jest "zmierzch", albo kiedy jest ta "zła widoczność"). W przypadku maseczek mamy chaos, wynikający z głupiego założenia, że maseczka na dworze ma jakikolwiek sens. Rząd raz to niby po cichu przyznaje, zwalniając z obowiązku jej noszenia w niektórych miejscach, a jednocześnie nadal każe je nosić w innych.

bergamotka napisał(a):
A w jaki sposób do tego doszli? Mają jakieś przełomowe badania? Czy dopiero się teraz ocknęli?

Już objaśniam - w Ministerstwie Świętego Wirusa jest taka maszyna losująca, jak do totolotka, gdzie są kulki z różnymi obostrzeniami. No i w dniu konferencji Wielkiegu Guru Niedzielskiego lub Wielkiego Szpitalnika Dworczyka rada mędrców przystępuje do losowania - najpierw maszyna nam powie gdzie dziś trzeba przykręcić śrubę, a potem gdzie rzucić ludowi jakiś ochłap w postaci delikatnego poluzowania. Zasada kija i marchewki. Ponieważ te obostrzenia są wypluwane z maszyny, sensu tam nie ma za grosz i jednego dnia możemy się dowiedzieć, że maski trzeba nosić, drugiego, że już nie trzeba, a trzeciego, że znowu trzeba.

Cytuj:
Pojawia się też pytanie na jakiej podstawie wprowadzają te ograniczenia, skoro potem z dnia na dzień z nich rezygnują uznając że nie ma potrzeby? Wiosną ubiegłego roku w Polsce spacerowanie nie było w ogóle koszerne, w tym sezonie owszem już tak, ale tylko w masce, teraz można już częściowo brykać bez. Jak się nie tu nie czuć jak idiota, skoro ja przykładnie chodziłam w masce, a od dziś się okazuje że nie muszę wszędzie. Ok, dobrze, ale w imię czego musiałam wcześniej?

To proste - w imię podsycania poczucia zagrożenia, utrzymywania społeczeństwa w stanie permanentnej tresury oraz napuszczania jednych na drugich. Już w zeszłym roku niejaki pan Pinkas Jarosław, ówczesny szef sanepidu, stwierdził, że te maseczki to tak nie do końca może chronią, ale są potrzebne, żeby ludzie wiedzieli, że jest epidemia. No i tak naród popyla w tych szmatach na twarzy, które guzik dają, ale czynią z nas wszystkich współautorów tego "stanu wyjątkowego w outsourcingu" jak to trafnie nazwał kiedyś poseł Braun. Hoduje się w ten sposób samozwańczych szeryfów naskakujących na ludzi bez masek w sklepach, donosicieli kablujących do przełożonych na współpracowników bez masek albo do sanepidu na księdza, który nie pilnuje, by wpuszczać do kościoła tylko w kagańcach itd. Ogłupianie trwa w najlepsze i przynosi świetne efekty. Ciekawe ilu ludzi zadaje sobie podobne pytania jak te, które tu postawiłaś.

Śr kwi 14, 2021 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

polexit napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego to bzdury?

Już tłumaczę. Nie praktykuje się celowego zarażenia wirusem badanych. Nie wiadomo ilu z badanych było rzeczywiście wystawionych na działanie wirusa. Bez zbliżonych wskaźników tego czynnika dla obu grup mówienie o skuteczności nie ma większego sensu.
Po drugie nie wiemy ilu osobom z tej grupy podano placebo a ilu szczepionkę, ale zakładają pół na pół, to 18 zakażeń na 1130 to aż 1.6%... Czyli analogicznie mogę stwierdzić, że nie zaszczepienie się daje 98,4% skuteczności ochrony przed zarażeniem :P

No ale to przeciez wiadomosc medialna z Interii gdzie po prostu rzucono haslo jak zwykle w prasie, trzeba by pojsc do oryginalnego abstraktu badania zeby poznac wszystkie szczegoly i zalozenia oraz jak bylo przeprowadzane. Moja zona kiedys brala udzial w jednym z takich badan i reguly byly bardzo rygorystyczne. Jestem pewien ze dalej jest tak samo.

Śr kwi 14, 2021 4:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

sachol napisał(a):
PeterW napisał(a):

No tak brak logiki, usprawiedliwiajmy tym ze musza być jednoznaczne. W wielu krajach z powodzeniem zastosowali np maseczki tylko na przystankach czy w zamknietych pomieszczeniach

Masz racje. Tylko, że ludzie w krajach Europy są bardziej rozsądni niż w Polsce. Np. w Szwajcarii na stokach zimą ludzie jeździli bez maseczek ale jak mogli mijać się z innymi w odległości mniejszej niż 1,5 metra to już byli w maseczkach, w hotelach wszyscy siedzieli w pokojach i posiłki też w pokojach. Nikt ostentacyjnie nie łamał zakazów. Po prostu inna kultura.

Zobacz jak wygląda przestrzeganie prawa na drogach. Jak szukanie dziur żeby można było się sprzeciwić policji. To wszystko powoduje, że trzeba zrobić proste zasady do przestrzegania bo mówiąc wprost Polacy są głupi.

Przypomnę pierwszy lockdown i zakaz wstępu do lasów i parków. Dlaczego był? Bo jak zamknięto firmy to ludzie poszli do parków grillować i piwko pić i oczywiście bez jakichkolwiek odległości itp. No to wprowadzono zakaz wstępu do parku i problem się rozwiązał. Gdyby Polacy byli rozsądni i zachowywali się w przewidywalny logiczny i bezpieczny sposób to można by było zrobić tak jak to jest w krajach zachodniej Europy, ale u nas jest niestety dzicz jak to możesz zaobserwować na forum i niestety przez te dzicz nie można wprowadzać cywilizowanych zasad.

Śr kwi 14, 2021 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

W sobotę sobie przeglądałam różne statystyki i wykresy odnośnie przyrostu zakażeń na koronawirusa, zgonów itp. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę że statystyka to tylko statystyka. I trudno tak naprawdę porównywać rożne państwa, skoro mogą one według różnych kryteriów dokonywać rejestracji zgonów jako "kowidowych", na różną skalę przeprowadzać testy - oczywistym jest że im więcej testów tym więcej stwierdzonych zakażeń, itd. Pozostaje pytanie też co porównywać ogólna ilość przypadków, zgonów czy w przeliczeniu na liczbę mieszkańców - bo w dużych państwach, mających dużą liczbę obywateli ogólna ilość zakażeń i zgonów może budzić grozę, ale w przeliczeniu na liczbę mieszkańców okazuje się że straszniej jest gdzie indziej, itd. Niemniej jednak nie da się nie zauważyć, że Polska i inne kraje wschodnioeuropejskie na tle krajów UE przodują w tych mniej chlubnych statystykach, a a na tle świata to my się lokujemy bliżej tych tzw. państw trzeciego świata, niż "starych" państw UE. A przecież Czechy czy Węgry wprowadziły jedne z najsurowszych restrykcji. A raczej idą łeb w łeb z Polską, gdzie ludzie nie robią nic tylko warcholą. Można uznać że tam też dzicz jak u nas - poza oczywiście wyjątkami - niemniej jednak podtrzymuję to co pisałam wiosną "Rzecz nie rozbija się o takie czy inne ograniczenia ale de facto o zaufanie radzących do społeczeństwa. A na wyższym poziomie o dojrzałość - tak demokracji jak rządzący i społeczeństwa". W krajach zachodnioeuropejskich ludzie ani nie są bardziej cywilizowani ani bardziej rozsądni. Ale tam są po prostu dojrzalsze demokracje niż w Polsce - czy innych krajach "nowej" unii. Społeczeństwa są dzięki temu bardziej obywatelskie i pokładają większe zaufanie w rządzących. A rządzący nie traktują swoich obywateli z założenia jako debili, niezdyscyplinowanych czy mających złą wolę. I lepiej sobie radzą z kryzysem - co lepiej usposabia ludożerkę i pobudza do współpracy - bo właśnie funkcjonują w dojrzałych demokracjach, mają lepszy Know-how, lepsze procedury, infrastruktury. I last but not least - więcej kasy.

Jeszcze dodałabym, choć mam tu skąpe obserwacje, że PIS w swych przekazach nie liczy się po prostu z opinia publiczną. To przekaz skierowany do jego zwolenników, którzy - z mniejszym czy większym bólem - ale ostatecznie przełkną wszystko, względnie umiarkowanie przestraszonych sytuacją i koronawirusem - dla tych bardziej przestraszonych PiS jest niedostatecznie radykalny w walce z pandemią. Ale PIS raczej i wcześniej dopieszczając swój elektorat średnio liczył się z ogólna opinią, więc po cześć zbiera najpewniej teraz też niechęć którą wcześniej zasiał. I cokolwiek by nie zrobił to dla tych którzy żywią niechęć do tej partii, czy jej członków, i tak będzie źle bo emocję mają swoją logikę.

Ostatnio edytowano Śr kwi 14, 2021 6:03 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Śr kwi 14, 2021 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tak Bergamotka, zgoda we wszystkich punktach.

Śr kwi 14, 2021 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):
PeterW napisał(a):

Masz racje. Tylko, że ludzie w krajach Europy są bardziej rozsądni niż w Polsce. Np. w Szwajcarii na stokach zimą ludzie jeździli bez maseczek ale jak mogli mijać się z innymi w odległości mniejszej niż 1,5 metra to już byli w maseczkach, w hotelach wszyscy siedzieli w pokojach i posiłki też w pokojach. Nikt ostentacyjnie nie łamał zakazów. Po prostu inna kultura.

Zobacz jak wygląda przestrzeganie prawa na drogach. Jak szukanie dziur żeby można było się sprzeciwić policji. To wszystko powoduje, że trzeba zrobić proste zasady do przestrzegania bo mówiąc wprost Polacy są głupi.

Przypomnę pierwszy lockdown i zakaz wstępu do lasów i parków. Dlaczego był? Bo jak zamknięto firmy to ludzie poszli do parków grillować i piwko pić i oczywiście bez jakichkolwiek odległości itp. No to wprowadzono zakaz wstępu do parku i problem się rozwiązał. Gdyby Polacy byli rozsądni i zachowywali się w przewidywalny logiczny i bezpieczny sposób to można by było zrobić tak jak to jest w krajach zachodniej Europy, ale u nas jest niestety dzicz jak to możesz zaobserwować na forum i niestety przez te dzicz nie można wprowadzać cywilizowanych zasad.

Taa w innych krajach wszyscy zdyscyplinowani a polacy to dzicz...

Chyba sam nie wierzysz w to co mówisz..

https://forsal.pl/gospodarka/prawo/arty ... rnych.html
"Ponad 2,2 miliona kar za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych nałożyły francuskie służby od marca 2020 r. zarówno na osoby fizyczne, jak i na właścicieli nielegalnie działających lokali"

https://punkt.media/pl/aktualnosci/poli ... u-dziennym

"W Austrii łamanie zakazów i obostrzeń jest na porządku dziennym"

Cz kwi 15, 2021 6:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Prof. Parczewski członek rady medycznej, specjalista chorob zakaźnych "Noszenie masek na dworze jest bez sensu"
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popo ... Id,5169072

Rozumiem Jockey ze to Cie nie przekonuje i to wszystko wina tej polskiej dziczy co masek na ulicach nosic nie chciała.

Cz kwi 15, 2021 11:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dzisiaj podano w naszej TV ( CBC ) ze prawdopodobienstwo zakrzepow krwi po przejsciu Covid jest 95 x wieksze niz po sczepionce Astra Zeneka, czy J & J.

Cz kwi 15, 2021 4:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nie mamy dostępu do wiedzy. Pojawiają się sprzeczność za sprzecznością. Na obserwacje nakładają się też walki marketingowe firm farmaceutycznych. Pacjent nie ma wyboru szczepionki. Kiedy zapytałam znajomego czym był szczepiony to on był zdziwiony tym pytaniem. Kiedy przyjdzie na mnie kolej to zobaczę jaki będzie stan wiedzy. Zakrzepice pojawiają się u młodych kobiet, czasem przed 30. rż w wyniku zażywania środków antykoncepcyjnych i widząc to niebezpieczeństwo nie rezygnują z nich. Kiedy umarła 24. letnia spotsmenka to kolega trener od razu mi powiedział, że to zakrzepica, bo pewnie łączyła środki anty- z dopingiem; było to dla niego tak normalne jak bułka z masłem.

Cz kwi 15, 2021 4:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Adam M. napisał(a):
Dzisiaj podano w naszej TV ( CBC ) ze prawdopodobienstwo zakrzepow krwi po przejsciu Covid jest 95 x wieksze niz po sczepionce Astra Zeneka, czy J & J.

To jest ciekawe na jakiej podstawie formułują eksperci swoje wypowiedzi, skoro można dojść do zupełnie innych wniosków. Przyznam się że m.in. to mnie zniechęca do szczepienia się teraz że prawdopodobnie to by była Astra Zeneka - przynajmniej wszyscy w porównywalnym do mnie wieku byli nią szczepieni. I takie wyliczenia uważam za lekko bałamutne, bowiem mogą one mieć na uwadze tylko przeprowadzone testy pozytywne. A ich ogólna liczba jest mniejsza niż ogólna liczba chorych. Nadto na ile mam oszacować prawdopodobieństwo że zachoruję na Covid-19, żeby sobie potem odpowiednio wyliczyć prawdopodobieństwo że skutkiem tego dojdzie do zakrzepu? Czy przyjąć z automatu 100%? Jakie jest prawdopodobieństwo ze nawet jeśli się zaszczepię to nie zachoruję na Covid - 19. Bo przecież jak zachoruję to mi chyba grozi potencjalny zakrzep? Robi się zatem błędne koło. A może jak się zaszczepi a potem jednak zachoruje na Covid to jest gwarancja że to już zakrzepu nie obejmie? Bo teraz nawet łagodne przejście choroby może oznaczać poważne powikłania, ba, przecież ci bezobjawowi właśnie bardzo są na nie narażeni. A jak się dzięki szczepieniu łagodnie przejdzie Covid to powikłań nie będzie?

Cz kwi 15, 2021 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

bergamotka napisał(a):
Adam M. napisał(a):

To jest ciekawe na jakiej podstawie formułują eksperci swoje wypowiedzi, skoro można dojść do zupełnie innych wniosków. Przyznam się że m.in. to mnie zniechęca do szczepienia się teraz że prawdopodobnie to by była Astra Zeneka - przynajmniej wszyscy w porównywalnym do mnie wieku byli nią szczepieni. I takie wyliczenia uważam za lekko bałamutne, bowiem mogą one mieć na uwadze tylko przeprowadzone testy pozytywne. A ich ogólna liczba jest mniejsza niż ogólna liczba chorych. Nadto na ile mam oszacować prawdopodobieństwo że zachoruję na Covid-19, żeby sobie potem odpowiednio wyliczyć prawdopodobieństwo że skutkiem tego dojdzie do zakrzepu? Czy przyjąć z automatu 100%? Jakie jest prawdopodobieństwo ze nawet jeśli się zaszczepię to nie zachoruję na Covid - 19. Bo przecież jak zachoruję to mi chyba grozi potencjalny zakrzep? Robi się zatem błędne koło. A może jak się zaszczepi a potem jednak zachoruje na Covid to jest gwarancja że to już zakrzepu nie obejmie? Bo teraz nawet łagodne przejście choroby może oznaczać poważne powikłania, ba, przecież ci bezobjawowi właśnie bardzo są na nie narażeni. A jak się dzięki szczepieniu łagodnie przejdzie Covid to powikłań nie będzie?

W ciązy np też ryzyko zakrzepicy bardzo wzrasta a jednak nie wszyscy na nią zapadają. Zawsze należy poprostu skalkulować za i przeciw

Cz kwi 15, 2021 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

sachol napisał(a):
W ciązy np też ryzyko zakrzepicy bardzo wzrasta a jednak nie wszyscy na nią zapadają. Zawsze należy poprostu skalkulować za i przeciw

Z ciążą to jest taka różnica że przywołanie na świat dziecka może być dużym czynnikiem "za":) Natomiast co ja "skorzystam" na tym szczepieniu - póki co to nie widzę za bardzo profitów w traktowaniu tych zaszczepionych. Kwestia skuteczności tych sczepień jest najwyrażniej otwarta - w każdym razie oceny są różne, czasami skrajne. I to jest właśnie druga rzecz która mnie zniechęca żeby ewentualnie szczepienie realizować teraz. Jak się zaczną aktualizować apokaliptyczne wizje nieszczepionych jako ludzi drugiej kategorii, to zapewne się zgłoszę bo ja dla idei cierpieć raczej nie będę :)

Cz kwi 15, 2021 5:04 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 38  Następna strona