Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 16, 2021 1:08 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Problem z wiarygodnością Iustusa 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
Iustus napisał(a):
Już Panu udzieliłem bezpośredniej odpowiedzi.

Nie. Wasza ekscelencja zaprezentował plejadę uników, a nie odpowiedź na pytanie. Także i to...
Cytuj:
Jeśli Pan uważa, że (...)

... jest kolejnym unikiem. Pytanie, które zadałem, jest zamknięte, a na takie odpowiada się "tak" lub "nie". Powtórzę:

Czy mogę napisać, że wasza ekscelencja jest durniem, bo widziałem kiedyś tekst w internecie na ten temat?

Hipokryto:

viewtopic.php?f=8&t=30462&start=135

Wt mar 16, 2021 3:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Iustus napisał(a):
Już Panu udzieliłem bezpośredniej odpowiedzi.

Nie. Wasza ekscelencja zaprezentował plejadę uników, a nie odpowiedź na pytanie. Także i to...
Cytuj:
Jeśli Pan uważa, że (...)

... jest kolejnym unikiem. Pytanie, które zadałem, jest zamknięte, a na takie odpowiada się "tak" lub "nie". Powtórzę:

Czy mogę napisać, że wasza ekscelencja jest durniem, bo widziałem kiedyś tekst w internecie na ten temat?
Skoro pytanie skierowane jest do mnie, to z moim stanem wiedzy oraz według zdrowego sumienia, odpowiedź jest jedna: "nie".

Wt mar 16, 2021 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Iustus napisał(a):
bergamotka, nie za bardzo rozumiem o tym wcieleniu, ktoś tu ze mnie żartował, że jestem jakimś "klonem". Co to znaczy? Bo co do wcieleń, to ja w nie nie wierzę.

To już jednak nie do mnie pytanie, nie wiem kto żartował. Moim zdaniem przebija się przez to smutna autorefleksja że nowi użytkownicy to nie są zainteresowani rejestracją na tym forum. Więc jak ktoś taki się pojawia to jak nic to jakiś stary wyjadacz, który na nowym nicku toczy stare wojny by zburzyć błogostan na tym forum i swobodę dyskusji którą się tu można rozkoszować. Zatem na starcie już trzeba go odpowiednio powitać.

Wt mar 16, 2021 3:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Iustus napisał(a):
Skoro pytanie skierowane jest do mnie, to z moim stanem wiedzy oraz według zdrowego sumienia, odpowiedź jest jedna: "nie".

Aha... A czy Waszej ekscelencji wolno napisać na czyjś temat, że dopuszcza się czynów sprzecznych z nauczaniem Kościoła, bo gdzieś kiedyś ekscelencja o tym słyszała w jakimś programie?

Wt mar 16, 2021 3:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

bergamotka napisał(a):
Iustus napisał(a):
bergamotka, nie za bardzo rozumiem o tym wcieleniu, ktoś tu ze mnie żartował, że jestem jakimś "klonem". Co to znaczy? Bo co do wcieleń, to ja w nie nie wierzę.

To już jednak nie do mnie pytanie, nie wiem kto żartował. Moim zdaniem przebija się przez to smutna autorefleksja że nowi użytkownicy to nie są zainteresowani rejestracją na tym forum. Więc jak ktoś taki się pojawia to jak nic to jakiś stary wyjadacz, który na nowym nicku toczy stare wojny by zburzyć błogostan na tym forum i swobodę dyskusji którą się tu można rozkoszować. Zatem na starcie już trzeba go odpowiednio powitać.
To teraz mi się rzeczy zaczynają do siebie dodawać. Spodziewałem się, że wobec nowego człowieka będzie traktowanie łagodne i życzliwe zwracanie uwagi. Mogłem tak zakładać, bo w każdym środowisku ludzie są wyrozumiali wobec nowych i obcych. Tymczasem są wyjątki, gdzie na starcie chcą mu nastukać młotkiem po głowie.

Yarpen Zirgin, tak, wolno mi tak pisać, bo niestety są ludzie, którzy w Kościele chcą rozkrzewiać homoseksualizm, kapłaństwo kobiet i inne niedorzeczności. I o tych ludziach ja piszę. Nie rozumiem, gdzie Pan widzi problem? Mam udawać, że w Kościele wszyscy są nieskalani? To byłby absurd.

Wt mar 16, 2021 3:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin, tak, wolno mi tak pisać, bo (...)

Aha... Czyli mamy tak:

– Powiedz mi – zapytał Staś – co to jest zły uczynek?
– Jeśli ktoś napisać na temat Kalego coś fałszywego na podstawie pamięci – odpowiedział po krótkim namyśle – to jest zły uczynek.
– Doskonale! – zawołał Staś – a dobry?
Tym razem odpowiedź przyszła bez namysłu:
– Dobry, to jak Kali o kimś tak napisze.

Wt mar 16, 2021 3:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin, tak, wolno mi tak pisać, bo (...)

Aha... Czyli mamy tak:

– Powiedz mi – zapytał Staś – co to jest zły uczynek?
– Jeśli ktoś napisać na temat Kalego coś fałszywego na podstawie pamięci – odpowiedział po krótkim namyśle – to jest zły uczynek.
– Doskonale! – zawołał Staś – a dobry?
Tym razem odpowiedź przyszła bez namysłu:
– Dobry, to jak Kali o kimś tak napisze.
To jest klasyczne oszczerstwo. Nie po raz pierwszy przypisuje mi Pan intencje, czyny i rzeczy, których nie zrobiłem.
Jeśli Pan uważa, że kogoś oczerniłem, to proszę napisać to bezpośrednio. Kogo oczerniłem? I na czym polega oszczerstwo? Uprzedzam odpowiedź, zarzut pod adresem Kościoła, że są w nim rozbijackie środowiska homoseksulane i domagające się kapłaństwa kobiet, nie jest wymysłem, tylko przykrym faktem.

Wt mar 16, 2021 3:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Iustus napisał(a):
To jest klasyczne oszczerstwo.

Nie. To jest podsumowanie postawy waszej ekscelencji, która dopuszcza jako właściwe zachowanie napisanie przez siebie złych rzeczy na czyjś temat na podstawie "tak słyszałem", ale jak ktoś zrobi to samo względem waszej ekscelencji, to jest to już niedopuszczalne.
Zwykła, przerażająco typowa, moralność Kalego.

Iustus napisał(a):
Jeśli Pan uważa, że kogoś oczerniłem, to proszę napisać to bezpośrednio. Kogo oczerniłem?

Zostało to wskazane w tym postcie. Niech wasza ekscelencja przestanie udawać Greka.

Wt mar 16, 2021 3:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Iustus napisał(a):
To jest klasyczne oszczerstwo.

Nie. To jest podsumowanie postawy waszej ekscelencji, która dopuszcza jako właściwe zachowanie napisanie przez siebie złych rzeczy na czyjś temat na podstawie "tak słyszałem", ale jak ktoś zrobi to samo względem waszej ekscelencji, to jest to już niedopuszczalne.
Zwykła, przerażająco typowa, moralność Kalego.

Iustus napisał(a):
Jeśli Pan uważa, że kogoś oczerniłem, to proszę napisać to bezpośrednio. Kogo oczerniłem?

Zostało to wskazane w tym postcie. Niech wasza ekscelencja przestanie udawać Greka.
Przypominam, że jest Pan moderatorem. Może Pan się zapomniał, czemu to służy. Proszę zobaczyć na podstawowy słownik:
Cytuj:
moderacja
1. «zmniejszanie prędkości neutronów»
2. «kierowanie dyskusją»
3. daw. «umiarkowanie, powściągliwość»
źródło: https://sjp.pwn.pl/sjp/moderacja;2568182
Jak Pan widzi, powinien Pan tonować rozmowy, być powściągliwy, wykazać się jakimkolwiek umiarkowaniem (przypominam katolikom, że taką cnotę mamy). Tymczasem Pan nieustannie jątrzy konflikty. Nie zauważył Pan, że ja w nich nie gustuję? Proszę się mitygować.

Greka nie udaję, uczciwie proszę o jasną deklarację. Kogo oczerniłem i czym. Wtedy się bez problemu odniosę do tego, co Pana gryzie. Zamiast tego Pan bez sensu rozwleka wątek.

Wt mar 16, 2021 3:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Iustus napisał(a):
Przypominam, że jest Pan moderatorem.

Nie jestem, a ta próba zmiany tematu niczego nie zmienia w tym, co wskazałem. Jest za to kolejną próbą ucieczki waszej ekscelencji od niewygodnych faktów, które wskazałem, a co jednoznacznie pokazuje, że wasza ekscelencja zdaje sobie sprawę z niestosowności własnego zachowania i tego, co zamieściła na forum.

Wt mar 16, 2021 3:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Przepraszam, kolorki mi się pomyliły. Jestem nowicjuszem na forum i to właśnie teraz wyszło bokiem. Ale uwagi odnośnie prowadzenia rozmowy podtrzymuję. Permanentne jątrzenie jest bez sensu.

No właśnie nie zdaje sobie sprawy, z tego co Pan wypisuje. Dlatego prosiłem się o konkretną rzecz:
1. kogo oczerniłem
2. czym
Jak Pan poczyta bodajże 2 moje posty wcześniej, to tam już ma Pan odpowiedzi.

Wt mar 16, 2021 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Skoro wasza ekscelencja ewidentnie udaje Greka i bawi w erystykę (aktualnie ad personam), to ja sobie tę rozmowę odpuszczę. Szkoda mojego czasu.
EOT

Wt mar 16, 2021 4:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Od kiedy to dopraszanie się przez oskarżonego o sformułowanie zarzutów kierowanych pod jego osobą jest erystyką czy argumentem ad personam?

Uwaga odnośnie pańskiego stylu nie miała służyć za argument dyskusji. Niech Pan będzie świadomy, że ciągły atak na człowieka niczemu dobremu nie służy. To była uwaga poboczna, niemerytoryczna, chciałem aby dyskusja przypominała rozmowę, a nie jatkę.

Wt mar 16, 2021 4:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Iustus napisał(a):
Przepraszam, kolorki mi się pomyliły. Jestem nowicjuszem na forum i to właśnie teraz wyszło bokiem. Ale uwagi odnośnie prowadzenia rozmowy podtrzymuję. Permanentne jątrzenie jest bez sensu.

No właśnie nie zdaje sobie sprawy, z tego co Pan wypisuje. Dlatego prosiłem się o konkretną rzecz:
1. kogo oczerniłem
2. czym
Jak Pan poczyta bodajże 2 moje posty wcześniej, to tam już ma Pan odpowiedzi.

Oczerniłes hierarchów katolickich w USA. Swoją wypowiedzią o przyjmowaniu do Kościoła. Przy domaganiu się z mojej strony źródeł informacji uciekłeś. A ro potrzeba konkretnie albo masz dowody i je przedstawisz. Albo dowodów nie masz i przepraszasz za pomówienia.

Wt mar 16, 2021 4:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Nie oczerniłem. Dokładnie jak pewne gremia dokooptowują na podstawie upodobań seksualnych, tak samo robią i w innych kwestiach rażących religię katolicką. Przeczenie temu jest zwykłym zaklinaniem rzeczywistości.

Wt mar 16, 2021 4:30 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona