Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 21, 2019 6:04 pm

Nieplanowane - film kontrowersyjny? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Nieplanowane - film kontrowersyjny?
Od jakiegoś czasu na ekranach polskich kin możemy zobaczyć ten poruszający dramat obyczajowy. Oglądał już ktoś z Was? Jeśli tak, to pomocna byłaby Wasza opinia.

Nie milknie fala krytyki środowisk lewicowych dotyczących tego filmu. Stary schemat: że nieprawda, że kłamstwa, itd. Czemu tak się oburzają? Czy Lobby aborcyjne czuje się zagrożone? A może film jako prawdziwy burzy ich marksistowski świat i trend?

Tutaj kilka linków: żeby nie było, że temat stronniczy, to dodam z dwóch "stron barykady".

https://www.pch24.pl/nieplanowane---film--ktorego-boi-sie-lewica--zobacz--co-powinienes-o-nim-wiedziec,71924,i.html

https://krytykapolityczna.pl/kultura/film/antyaborcyjne-klamstwa-film-nieplanowane/

zwiastun filmu -----------> https://www.youtube.com/watch?v=mc7sxrqtvI8

Cytuj:
Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...

Cz lis 14, 2019 9:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nieplanowane - film kontrowersyjny?
Wszystko co pochodzi prawdziwie z Nieba, że tak powiem, napotyka na zdecydowany opór Zła. Z resztą podobnie było z filmem "Pasja". Szatan nie może znieść tego, że przez te filmy traci wiele. Jego dzieła są niweczone po części i się wścieka.

Pt lis 15, 2019 7:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałam się wypowiedzieć po obejrzeniu filmu i właśnie dzisiaj go widziałam. Powiem tak jeżeli o mnie chodzi to Bogu dzięki nie byłam po stronie pro choice i nie musiałam go oglądać by ewentualnie zmieniać poglądy.
Moje wrażenia:
-film jest mocny, bo pokazuje wszystkie aspekty związane z biznesem opartym na zabijaniu dzieci;
- pokazuje powody, zagubienie ale i lajtowe podejście kobiet , które decydują się na aborcję;
- zakłamanie pracowników kliniki nastawione na zysk ;
- działanie pigułki "dzień po" ;
- przemianę głównej bohaterki;
- daje nadzieję, że zło nie pokona dobra.

Film powinny zobaczyć te kobiety, które są za tzw. prawami kobiet ale na pewno dziewczyny, kobiety, które myślą o tym, by dokonać aborcji. Zawsze jest wyjście by tę ciążę donosić. Zabieg nie jest żadnym rozwiązaniem, bo jak słusznie w tym filmie mówi bohaterka: " możesz ciążę wymazać fizycznie, ale nie wymażesz z pamięci".

Największe wrażenie zrobiła na mnie końcówka filmu : ilość ale przede wszystkim kolor kwiatów.

So lis 16, 2019 8:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Film powinny zobaczyć te kobiety, które są za tzw. prawami kobiet ale na pewno dziewczyny, kobiety, które myślą o tym, by dokonać aborcji

Zgadzam się z Tobą Arweno, w 100% - taką opinię podzielają też osoby, z którymi w ostatnim czasie rozmawiałem. Powtarzają, że właśnie dobrze jakby film obejrzały feministki, lewicowe działaczki, które tak pomstują na Kościół... I przede wszystkim zwolenniczki aborcji, "praw kobiet".

Problem niestety w tym, że GW oraz inne media (Krytyka Polityczna) już na samym starcie (nim film zdążył się jeszcze pojawić na ekranach kin) narobiła olbrzymiej nagonki, że są tam kłamstwa, że "płód nie ucieka" itd. Odrzuciły od razu i nadały tak nieprzychylną narrację, jakby chodziło o jakiś film propagandowy wychwalający Hitlera. Smutne to, ale prawdziwe.

Niemniej nie traćmy nadziei, że Bogu dzięki zobaczy ten film jedna czy dwie dziewczyny, które mają pogląd na aborcję pozytywny. Może poruszy ich serca... i zmienią zdanie. Przypadków w życiu nie ma, jest Opatrzność Boża.

Cz lis 21, 2019 5:59 pm