Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lip 02, 2020 10:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269 ... 296  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):
Akurat chodziło o post Adama, ale może i tam też coś opacznie zrozumiałem. Jednak wierzcie lub nie, ale już setki razy coś takiego słyszałem i czytałem: "To normalne, nawet zwierzęta tak robią..." Stąd mój post, ale jak nie to miał Adam na myśli, to sorry.

Nie przejmuj się, Harpunnik vulgo Boro to agnostyk udający chrześcijanina na dodatek zaorany korwinizmem. Lubi też ciuszki projektowane przez zboczeńców.

ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Starałem się dać Ci nowy kredyt zaufania Wespecjanie i traktować z szacunkiem, mimo iż na niego nie zasługujesz. Teraz widzę, że nie ma sensu rzucać pereł przed wieprze.

Panowie proszę o spokój. Jakaś herbatkę z melisy zamiast obrażania się.
Wespecjan to co robisz to zwyczajne adpersonam. Proponuje zacząć szanować osoby z którymi dyskutujesz. Przypomnę tylko ze po powrocie z bana masz juz jedno ostrzeżenie. Kolejne przewinienie zakończy twoja obecność na forum. Znowu na miesiąc.

Śmiały Harpunnik jedziesz po bandzie. Jak masz tak odpisywać to lepiej odejdź od komputera i spróbuj za pare godzin jak emocje opadną.

Pn lip 22, 2019 1:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey:
Ja się nie obrażam na Harpunnika a to jest wydzielony temat od kłapania dziobem, czyli mocniejszych polemik, więc nie wiem po co interweniujesz.
Poza tym Jockey, robisz coś wyjątkowo dziwnacznego i w sumie strasznego nawet jak na forum psooborowego katolicyzmu a mianowicie upominasz Harpunnika za to, że w ferworze użył mocnego, ale jednak cytatu z Pisma Świętego, samych słow Chrystusa o rzucaniu pereł przed wieprze.

Zastanów się co ty robisz chłopie, wpierw cenzurujesz klasyczne określenia homoseksualistów (lud powinien mieć prawo do prostych i sprawdzonych określeń oddających sedno rzeczy) a teraz tępisz za cytowanie Pisma Świętego.

Pn lip 22, 2019 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wespecjan zaznaczył, że człowiek nie jest (tylko) zwierzęciem, więc to odwołanie do świata zwierząt nie ma żadnych podstaw.

Pomiedzy zwierzetami a ludzmi istnieje raczej ciaglosc niz brak ciaglosci, wiec jesli nie ma wyraznych przeslanek by tak nie robic, zasadne jest dopatrywanie sie podobienst i wyciaganie na ich podstawie wnioskow.
Wg W. homoseksualizm = praktykowanie homoseksualizmu.

Jesli Pan Duze W. uzywa innej definicji homoseksualizmu niz powszechnie przyjeta, to nalezaloby to podkreslic. W przeciwnym razie nie moze oczekiwac, ze zostanie dobrze zrozumiany.

Pn lip 22, 2019 5:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pomiedzy zwierzetami a ludzmi istnieje raczej ciaglosc niz brak ciaglosci, wiec jesli nie ma wyraznych przeslanek by tak nie robic, zasadne jest dopatrywanie sie podobienst i wyciaganie na ich podstawie wnioskow.

W przypadku (samo)świadomości to podobieństwo jest bardzo słabe. Chyba, że masz jakieś dowody na to, że zwierzęta np. podejmują aktywność seksualną w sposób świadomy/refleksyjny?
Cytuj:
Jesli Pan Duze W. uzywa innej definicji homoseksualizmu niz powszechnie przyjeta, to nalezaloby to podkreslic. W przeciwnym razie nie moze oczekiwac, ze zostanie dobrze zrozumiany.

Pan Duże W to zrobił parę postów temu:
Cytuj:
Takie pytania zadają ludzie wierzący w determinizm biologiczny w sprawach moralnych. Homoseksualizm to funkcja predyspozycji hormonalnych i nieobecności ojca. Z tym że nawet tego pierwszego nie musi być, bo drugi czynnik jest ważniejszy, gdzie ojciec musi wpierw być - by być nieobecny.
Mozna mieć predyspozycje do picia wódki jak u ludów północnych (Finowie, Szwedzi, Szkoci, Rosjanie) a nie zostać alkoholikiem, bo alkoholikem się nie zostaje dopóki się nie zacznie pić, tak samo homoseksualistą się nie zostaje dopóki się nie podejmie aktów homoseksualnych

Pn lip 22, 2019 5:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W przypadku (samo)świadomości to podobieństwo jest bardzo słabe. Chyba, że masz jakieś dowody na to, że zwierzęta np. podejmują aktywność seksualną w sposób świadomy/refleksyjny?

Homoseksualizm nie jest czyms wymagajacym samoswiadomosci. Oczywiscie bedac samoswiadomym mozna w pewnym stopniu wplynac na stan rzeczy, ale to dotyczy tak samo orientacji, jak i wielu innych cech, na temat ktorych powszechnie wnioskuje sie poslugujac modelami zwierzecymi. Temat dotyczyl tego, czy homoseksualizm (jako orientacja, nie czynnosc) moze byc cecha wrodzona.
Pan Duże W to zrobił parę postów temu:

Sluszna uwaga. Szkoda, ze Wespecjan potrzebuje Pelikana zeby sformulowac swoje mysli. Nie jestem tez przekonany czy uzywajac slowa "pedal" mial na mysli tylko i wylacznie tych aktywnych pedalow.

Pn lip 22, 2019 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Homoseksualizm nie jest czyms wymagajacym samoswiadomosci. Oczywiscie bedac samoswiadomym mozna w pewnym stopniu wplynac na stan rzeczy, ale to dotyczy tak samo orientacji, jak i wielu innych cech, na temat ktorych powszechnie wnioskuje sie poslugujac modelami zwierzecymi. Temat dotyczyl tego, czy homoseksualizm (jako orientacja, nie czynnosc) moze byc cecha wrodzona.

Jeśli homoseksualizm zdefiniujemy jako świadome podejmowanie aktów seksualnych z osobą tej samej płci, to już tak.
Wespecjan nie wspominał co prawda (z tego co pamiętam), że homoseksualizm wymaga świadomości, ale sądzę, że nie nazwałby "pedałem" osoby silnie upośledzonej umysłowo, która bezrefleksyjnie daje upust swoim predyspozycjom homoseksualnym. Taka osoba jest bowiem trochę jak zwierzę.

Pn lip 22, 2019 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli homoseksualizm zdefiniujemy jako świadome podejmowanie aktów seksualnych z osobą tej samej płci, to już tak.

To trochę truizm.
Wespecjan nie wspominał co prawda (z tego co pamiętam), że homoseksualizm wymaga świadomości, ale sądzę, że nie nazwałby "pedałem" osoby silnie upośledzonej umysłowo, która bezrefleksyjnie daje upust swoim predyspozycjom homoseksualnym. Taka osoba jest bowiem trochę jak zwierzę.

Moje argumenty nie dotyczyły aktu homoseksualnego lecz posiadania takiej a nie innej orientacji. Nie widzę sensu roztrząsania tego czy uprawianie seksu z osoba tej samej płci jest wrodzone, bo tak złożone czynności nigdy nie są wrodzone. Wrodzony może być co najwyżej pociąg wobec takich osób. Jeśli miałbym przyjąć, że W. miał na myli czynność a nie orientację, to przecież cała wcześniejsza rozmowa z nim nie trzyma się kupy.

Pn lip 22, 2019 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To trochę truizm.

Dla osoby, która sprowadza homoseksualizm do orientacji seksualnej/pociągu z pewnością to zdanie truizmem być nie może...
Cytuj:
Moje argumenty nie dotyczyły aktu homoseksualnego lecz posiadania takiej a nie innej orientacji. Nie widzę sensu roztrząsania tego czy uprawianie seksu z osoba tej samej płci jest wrodzone, bo tak złożone czynności nigdy nie są wrodzone. Wrodzony może być co najwyżej pociąg wobec takich osób. Jeśli miałbym przyjąć, że W. miał na myli czynność a nie orientację, to przecież cała wcześniejsza rozmowa z nim nie trzyma się kupy.

Czyli prowadziłeś rozmowę z samym sobą, gdyż Wespecjan od samego początku homoseksualizm definiował tak jak to zacytowałam. Przyznał, że istnieją pewne predyspozycje homoseksualne (w tym również wrodzone), jednak one same nie stanowią przyczyny homoseksualizmu - a wiec podjęcia aktywności homoseksualnej. Szkoda tylko, że zamiast mieć pretensje do samego siebie, że nie włożyłeś wysiłku w zrozumienie W., zwalasz winę na niego. Trochę to niedojrzałe, nie uważasz?

Pn lip 22, 2019 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla osoby, która sprowadza homoseksualizm do orientacji seksualnej/pociągu z pewnością to zdanie truizmem być nie może...

Dlaczego zawsze tak trudno jest ustalić z Tobą proste fakty i po prostu iść dalej?
Napisałaś: Jeśli homoseksualizm zdefiniujemy jako świadome podejmowanie aktów seksualnych z osobą tej samej płci, to już tak (wymaga świadomości).
Jeśli nie jest dla Ciebie truizmem, że świadome działanie wymaga świadomości, to kapituluję :wink:
Czyli prowadziłeś rozmowę z samym sobą, gdyż Wespecjan od samego początku homoseksualizm definiował tak jak to zacytowałam.

Na to wychodzi. Pomimo iż moje argumenty ewidentnie nie pasowały do takiej definicji, natomiast ewidentnie pasowały do innej, jakoś mu nie przeszkadzał :wink:
Przyznał, że istnieją pewne predyspozycje homoseksualne (w tym również wrodzone), jednak one same nie stanowią przyczyny homoseksualizmu - a wiec podjęcia aktywności homoseksualnej.

Jako predyspozycję homoseksualizmu rozumiałem (bo tak się raczej powszechnie przyjmuje) warunki kwalifikujące do grupy podwyższonego ryzyka posiadania danej orientacji.
Szkoda tylko, że zamiast mieć pretensje do samego siebie, że nie włożyłeś wysiłku w zrozumienie W., zwalasz winę na niego. Trochę to niedojrzałe, nie uważasz?

Ale co na niego zwalam, bo nie do końca rozumiem? Uważam, że mówił mało spójnie i posługiwał się własnymi definicjami, przez co źle go zrozumiałem. Oczywiście ja również mogłem poświęcić więcej czasu wczytując się w jego mądrości, więc wina nieporozumienia jest obustronna, ale jakoś nie uważam ich za godne poświęcenia większej ilości czasu. Byłby to czas niepoświęcony na coś rzeczywiście wartościowego lub ciekawego.

Faktem jest również to, że W. zapytany o argumenty zaczął mnie obrażać. Tego nie zauważyłaś?

Pn lip 22, 2019 7:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dlaczego zawsze tak trudno jest ustalić z Tobą proste fakty i po prostu iść dalej?
Napisałaś: Jeśli homoseksualizm zdefiniujemy jako świadome podejmowanie aktów seksualnych z osobą tej samej płci, to już tak (wymaga świadomości).
Jeśli nie jest dla Ciebie truizmem, że świadome działanie wymaga świadomości, to kapituluję :wink:

A to przepraszam, inaczej zrozumiałam słowo "truizm". Myślałam, że chodzi Ci o to, że sama ta myśl jest banalna.
Cytuj:
Na to wychodzi. Pomimo iż moje argumenty ewidentnie nie pasowały do takiej definicji, natomiast ewidentnie pasowały do innej, jakoś mu nie przeszkadzał :wink:

Po czym wnosisz, że nie przeszkadzał?
Cytuj:
Ale co na niego zwalam, bo nie do końca rozumiem? Uważam, że mówił mało spójnie i posługiwał się własnymi definicjami, przez co źle go zrozumiałem. Oczywiście ja również mogłem poświęcić więcej czasu wczytując się w jego mądrości, więc wina nieporozumienia jest obustronna, ale jakoś nie uważam ich za godne poświęcenia większej ilości czasu.

No właśnie na tym polega to zwalanie.
Moim zdaniem (osoby postronnej) W. wyrażał się bardzo klarownie i spójnie oraz na samym początku rozmowy zdefiniował homoseksualizm, czego dowodem jest fakt, że bez nadmiernego wysiłku i czasu zrozumiałam jego wypowiedzi, nie mając zdolności czytania w ludzkich myślach.
Niby się przyznajesz, że też dałeś ciała, ale próbujesz się wybielić zarzucając nieprzejrzystość wywodom W., co jest nieprawdą. Do tego dochodzi racjonalizacja - zresztą i tak jego wypowiedzi nie są warte większej uwagi.

Serio, nie widzisz tego? :roll:
Cytuj:
Faktem jest również to, że W. zapytany o argumenty zaczął mnie obrażać. Tego nie zauważyłaś?

Zauważyłam i tego nie pochwalam, ale jak znam W., wiem że jest narwany i taka jego uroda. Mnie też się nieraz od niego dostało.
A ponieważ sama jestem też z natury narwana, to wiem, że szczególnie takim osobom często ciężko powstrzymać się od gwałtownych reakcji. To wkurzające, kiedy komuś się coś sie cierpliwie tłumaczy, a nie dociera.

Pn lip 22, 2019 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po czym wnosisz, że nie przeszkadzał?

Po tym, że moja argumentacja ewidentnie nie przystawała do takiego stanowiska.
No właśnie na tym polega to zwalanie.
Moim zdaniem (osoby postronnej) W. wyrażał się bardzo klarownie i spójnie oraz na samym początku rozmowy zdefiniował homoseksualizm, czego dowodem jest fakt, że bez nadmiernego wysiłku i czasu zrozumiałam jego wypowiedzi, nie mając zdolności czytania w ludzkich myślach.
Niby się przyznajesz, że też dałeś ciała, ale próbujesz się wybielić zarzucając nieprzejrzystość wywodom W., co jest nieprawdą. Do tego dochodzi racjonalizacja - zresztą i tak jego wypowiedzi nie są warte większej uwagi.

Odseparujmy od siebie dwa fakty. Pierwszy z nich jest taki, że nie doczytałem co W. ma na myśli pisząc o homoseksualizmie, wiec przyjąłem po prostu definicję słownikową. Przyznaję, że dałem tutaj ciała.
Drugi i zupełnie niezależny fakt jest taki, że kulturalna i logicznie myśląca osoba raczej zorientowałaby się i dała znać, że piszę na trochę inny temat. Ale to tylko moje skromne zdanie.
Zauważyłam i tego nie pochwalam, ale jak znam W., wiem że jest narwany i taka jego uroda. Mnie też się nieraz od niego dostało.
A ponieważ sama jestem też z natury narwana, to wiem, że szczególnie takim osobom często ciężko powstrzymać się od gwałtownych reakcji.

Ja jednak widzę zasadniczą różnicę pomiędzy narwaniem a zwyczajnym chamstwem.
To wkurzające, kiedy komuś się coś sie cierpliwie tłumaczy, a nie dociera.

Również bywam w takich sytuacjach narwany, dlatego też zupełnie nie przeszkadza mi narwanie innych. W. to jednak inny przypadek. W zasadzie to ciekawy i chętnie bym o nim pogadał, ale jak już to raczej na privie.

Nie jestem też pewien czy mówisz tutaj o prawdzie ogólnej, czy postrzegasz moją rozmowę z W. tak, jakby on mi coś cierpliwie tłumaczył a do mnie nie docierało? Jeśli tak, to zauważ, że ja podałem odnośniki do siedmiu badań naukowych, a Wespecjan grzecznie zapytany o argumenty nazwał mnie oszukanym chrześcijaninem podszytym korwinizmem :P

Pn lip 22, 2019 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro czy moge skopiowac twoj post z literatura z tego watku ?

Pn lip 22, 2019 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po tym, że moja argumentacja ewidentnie nie przystawała do takiego stanowiska.

Cytuj:
Drugi i zupełnie niezależny fakt jest taki, że kulturalna i logicznie myśląca osoba raczej zorientowałaby się i dała znać, że piszę na trochę inny temat. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Sądząc po wypowiedziach W., zorientował się, że piszesz nie na temat i cierpliwie tłumaczył swoje stanowisko. Nie napisał wprost, że piszesz nie na temat, ale ten przekaz jest zawarty w jego wypowiedziach, np:
W odpowiedzi na Twoją listę badań:
Cytuj:
Ale ja ci napisałem, że homoseksualizm jest często poprzedzony warunkami hormonalnymi (nie genetycznymi, bo nie ma i nie może być żadnego "genu pedała", jako, że taki gen by się nie powielał i zginął w populacji) ale to nie są determinanty homoseksualizmu, tylko uwrażliwienie, które może być podglebiem do różnych zaburzeń czy schorzeń

To znaczy, że te Twoje badania w żaden sposób nie przeczą teorii W., bo on w ogóle nie zaprzeczał nigdzie tym predyspozycjom homoseksualnym, które sam nazywa uwrażliwieniem. Innymi słowy: są nie na temat.
Cytuj:
Ja jednak widzę zasadniczą różnicę pomiędzy narwaniem a zwyczajnym chamstwem.

Jak to rozróżniasz? Czy narwanie wyklucza chamstwo? Żeby nie było ad personam możesz pisać ogólnie (nie personalnie o W.).
Cytuj:
Nie jestem też pewien czy mówisz tutaj o prawdzie ogólnej, czy postrzegasz moją rozmowę z W. tak, jakby on mi coś cierpliwie tłumaczył a do mnie nie docierało? Jeśli tak, to zauważ, że ja podałem odnośniki do siedmiu badań naukowych, a Wespecjan grzecznie zapytany o argumenty nazwał mnie oszukanym chrześcijaninem podszytym korwinizmem :P

Postrzegam Twoją rozmowę tak, że W. cierpliwie Ci tłumaczył swoje stanowisko, a Ty nadal swoje, tak jakbyś nie czytał, co on pisze. Na koniec się wkurzył i Cię zwyzywał, bo z jego perspektywy "rżniesz głupa". Mógł się poczuć strollowany, więc taka chamska reakcja jest zrozumiała, choć (podkreślam) nie na miejscu u chrześcijanina. Pytałeś wielokrotnie o argumenty, które padły z jego strony na samym początku dyskusji, co może sprawiać wrażenie trollingu.

Pn lip 22, 2019 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Postrzegam Twoją rozmowę tak, że W. cierpliwie Ci tłumaczył swoje stanowisko, a Ty nadal swoje, tak jakbyś nie czytał, co on pisze. Na koniec się wkurzył i Cię zwyzywał, bo z jego perspektywy "rżniesz głupa". Mógł się poczuć strollowany, więc taka chamska reakcja jest zrozumiała, choć (podkreślam) nie na miejscu u chrześcijanina. Pytałeś wielokrotnie o argumenty, które padły z jego strony na samym początku dyskusji, co może sprawiać wrażenie trollingu.

Rozumiem. Z mojej perspektywy wyglądało to jednak następująco:
Wespecjan napisał, że homoseksualizm jest czymś nabytym.
Podałem mu dowody na to, że tak nie jest.
W. odpisał, że istnieją predyspozycje, ale warunkami koniecznymi jest poza nimi brak relacji z ojcem oraz pedał mentor.
Wciąż miałem na myśli normalną definicję homoseksualizmu, więc zrozumiałem, że aby posiadać taką a nie inną orientację muszą być spełnione takie warunki. Uznałem jednak tę tezę za racjonalną, i grzecznie zapytałem o uzasadnienie. Staram się być dla siebie w tej chwili surowy ale nie dostrzegam do tej pory ze swojej strony żadnego nietaktu wobec Wespecjana.
Jak to rozróżniasz? Czy narwanie wyklucza chamstwo? Żeby nie było ad personam możesz pisać ogólnie (nie personalnie o W.).

Intuicyjnie. Pewnie jak bym się zastanowił, to podałbym jakąś definicję, ale to chyba nie jest w tej chwili kluczowe. Zgadzam się, że Ty jesteś jedynie narwana. Siebie też uważam za taką osobę, chociaż są na tym forum osoby wobec których robię wyjątki i bywam chamski. Zapracowały na to jednak w pocie czoła, a ja nie jestem z tego jakoś bardzo dumny.
Chamstwo oczywiście nie wyklucza narwania, ale przyćmiewa je tak, że wspomnieć o jednym pomijając drugie jest pewnym zgrzytem.
Adam M. napisał(a):

Nie ma problemu.

Pn lip 22, 2019 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Po co? Będziesz wklejał to w komentach gazetapeel by chłostać tam "nauką" katolików i gminnych januszów po tradycyjenmu uważających, że jak (ciach -J) to tylko z grażynką?
-------------
(ciach adpersonam -J)

Pn lip 22, 2019 10:53 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269 ... 296  Następna strona