Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 25, 2019 3:37 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 275  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
@ŚmiałyHarpunnik" I Ty śmiesz pisać o ad personam?
Ty, ktory wchodzisz tu i rzucasz kalumnie na mnie "ogólnie" - bo to nie wymaga żadnego uzasadnienia. Gdybyś miał coś konkretnego, zgłaszałbyś uwagi na bieżąco do moderacji. Gdybyś miał argumenty - przedstawiłbyś je w wątku. A tak, to wchodzisz tu robiąc precyzyjnie to, o co mnie oskarżasz.

Znalazłeś sobie drugiego heitera - Wespecjana i społem hałasujecie - na mnie, na moderację, na Yarpena. Cóż, jak się nie umie inaczej, nie ma się argumentów w wątkach, można próbować i tak.

Pt sie 09, 2019 12:24 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Arwena napisał(a):
No żeby przyrównać ewentualny trolling na forum katolik pl. do holocaustu i aborcji to trzeba być Barneyem. Cóż moderacja zrobi jak będzie uważać ale skoro Yarpen i Barney mają w tej kwestii takie samo zdanie ... ;)
Niczego nie przyrównywałem i wyraźnie zaznaczyłem różnicę rang.
Natomiast zasada z jakiej wynika postawa jest ta sama "nie protestuj przeciw czemuś złemujeśli możesz w tym nie uczestniczyć".
Czytaj zanim odpowiesz.

Jeżeli chodziło Ci o taką zasadę , mogłeś ją po prostu napisać, no ale Ty wolałeś swoim zwyczajem zaszokować: no jakżesz to walczymy z holokaustem, walczymy o życie nienarodzonych bez pardonu, to walczmy z równą determinacją, bez innych wyborów z trolingiem . Analogia nawet jak pominąć rangę jest nie adekwatna, bo i owszem jak w przypadku hollokaustu i aborcji nie można zastosować i popierać zasady " twój rozum,twoje sumienie, twoja sprawa" " twój brzuch twoja decyzja" - nie wtrącam się. Tak w przypadku trollingu jak najbardziej zasada nie wtrącam się , nie protestuję jeżeli mogę w czymś nie uczestniczyć, ma zastosowanie i jest nawet zalecana " nie karm trola".

Pt sie 09, 2019 7:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@ Sachol trudno mi się ustosunkować do Twojej uwagi, gdyż jak na razie nie znam realiów forum na wiara.pl , nie udzielam się tam.

Pt sie 09, 2019 7:09 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
I Ty śmiesz pisać o ad personam?
Ty, ktory wchodzisz tu i rzucasz kalumnie na mnie "ogólnie" - bo to nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kłamiesz. Podaj mi choć jeden przykład, kiedy użyłem argumentu personalnego. Nie jestem fanatykiem, więc obiecuję, że jeśli tak było, to przeproszę.
Barney napisał(a):
Gdybyś miał coś konkretnego, zgłaszałbyś uwagi na bieżąco do moderacji.

Zadeklarowałem, że mogę podać konkrety, ale Tobie szkoda było czasu. Uwag nie zamierzam zgłaszać, bo łatwiej jet po prostu Cię ignorować. Poza tym zostałem nauczony, że uwagi dotyczące czyjegoś zachowania należy wyjaśniać z daną osobą, a nie za jej plecami.

Pt sie 09, 2019 8:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Barney napisał(a):
Arwena napisał(a):
No żeby przyrównać ewentualny trolling na forum katolik pl. do holocaustu i aborcji to trzeba być Barneyem. Cóż moderacja zrobi jak będzie uważać ale skoro Yarpen i Barney mają w tej kwestii takie samo zdanie ... ;)
Niczego nie przyrównywałem i wyraźnie zaznaczyłem różnicę rang.
Natomiast zasada z jakiej wynika postawa jest ta sama "nie protestuj przeciw czemuś złemujeśli możesz w tym nie uczestniczyć".
Czytaj zanim odpowiesz.

Jeżeli chodziło Ci o taką zasadę , mogłeś ją po prostu napisać
"Po prostu napisałem" i zaznaczyłem tę różnicę rang wyraźnie, jednak Ty wolałaś zareagowac na wzmiankę o Holocauście jak pies Pawłowa na lampkę. Nie doczytałaś i teraz się awanturujesz zamiast przeprosić za nieporozumienie, które sama wywołałaś.

ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Barney napisał(a):
I Ty śmiesz pisać o ad personam?
Ty, ktory wchodzisz tu i rzucasz kalumnie na mnie "ogólnie" - bo to nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kłamiesz. Podaj mi choć jeden przykład, kiedy użyłem argumentu personalnego.
Ta wymiana zdań - co zresztą wprost napisałem w powyższym: "wchodzisz tu i rzucasz kalumnie na mnie "ogólnie" ;)
Nie czytasz postów, na które odpowiadasz?
Cytuj:
Nie jestem fanatykiem, więc obiecuję, że jeśli tak było, to przeproszę.
Zatem czekam na przeprosiny.
Cytuj:
Barney napisał(a):
Gdybyś miał coś konkretnego, zgłaszałbyś uwagi na bieżąco do moderacji.

Zadeklarowałem, że mogę podać konkrety, ale Tobie szkoda było czasu. Uwag nie zamierzam zgłaszać, bo łatwiej jet po prostu Cię ignorować.
Jaasne. Zadeklarowałeś, że podasz przykłady gdzie Twoim zdaniem naciągam fakty i to w dodatku w oderwaniu od kontekstu - bo gdybys zgłaszał od razu, natychmiast byłoby widać kontekst. Nie próbuj być za cwany.
Cytuj:
Poza tym zostałem nauczony, że uwagi dotyczące czyjegoś zachowania należy wyjaśniać z daną osobą, a nie za jej plecami.
Ciekawe, bo napisałeś na publicznym wątku a nie na priv, i bynajmniej nie w trybie "wyjasniania" czegokolwiek. Nie ściemniaj chłopie.

Pt sie 09, 2019 8:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@ Barney

Zasada , o której piszesz w przypadku troliingu nie ma zastosowania, tak jak w przypadku hollokaustu, czy aborcji, gdyż można nie uczestniczyć w trolingu nie karmiąc trola i nie bedzie to równie naganne ' jak w przypadku tych pierwszych.

Ps. Prośba do Ciebie.Chcesz dalej prowadzić polemikę w tej sprawie - przejdźmy ma ring.

Pt sie 09, 2019 9:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Przeniosłam na ring. Jeśli coś mi umknęło i zostało przeniesione a powinno pozostać w Uwagach, jestem przekonana o tym, że wróci do Uwag ze zwielokrotnioną siłą perswazji. Z góry jednak przepraszam. Zachowałam ciąg rozmów.

Pt sie 09, 2019 9:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ma zastosowanie do każdego zachowania, które jest niedobre również dla innych. Więc daruj sobie.
A "dyskusję" Ty zaczęłaś wprowadzając ten temat do wątku moderacyjnego (z którego słusznie go wywalono).

@Merss, słuszna decyzja. Choć śmietnik byłby bardziej na miejscu.

Pt sie 09, 2019 9:34 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Uważam, że nie można przełączyć na obiektywizm, decyzja zawsze pozostaje subiektywną oceną moderatora. Podpisalam się, by było wiadomo do kogo strzelać. Inaczej wszyscy są równo na celowniku. To jak z trollowaniem, jedna osoba widzi trolling a druga nie dostrzega przekroczenia granic, bo też i stosuje inny klucz odczytu, nie wg schematu czyjegoś tam. Interpretacje mają charakter subiektywny.
Osobiście uważam, że nie nalezy stosować schematyzmów do człowieka, więc mamy zapis regulaminowy o traktowaniu każdego z należytą starannością. Nie oznacza to równo.

Pt sie 09, 2019 9:46 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ta wymiana zdań

Kpisz Barneyu? Rozmawiamy w tej chwili o Tobie wiec napisalem co na Twoj temat uwazam. Argument personalny polega na odnoszeniu sie do cech rozmowcy aby zdyskredytowac jego argumenty na niezalezny temat.
Barney napisał(a):
Zatem czekam na przeprosiny.

Tak jak napisalem, zrobie to, jesli podasz mi moj cytat, w ktorym stosuje argument personalny. Na czym on polega, wyjasnilem powyzej. Mozesz tez sobie sprawdzic na wikipedii, bo tak jak myslalem, masz problemy ze zrozumieniem na czym on polega.
Barney napisał(a):
Jaasne. Zadeklarowałeś, że podasz przykłady gdzie Twoim zdaniem naciągam fakty i to w dodatku w oderwaniu od kontekstu - bo gdybys zgłaszał od razu, natychmiast byłoby widać kontekst. Nie próbuj być za cwany.

Kontekst kazdy moze sprawdzic. Ty natomiast nie jestes w stanie podac nawet tego, wiec zwyczajnie klamiesz na moj temat.
Barney napisał(a):
Ciekawe, bo napisałeś na publicznym wątku a nie na priv, i bynajmniej nie w trybie "wyjasniania" czegokolwiek. Nie ściemniaj chłopie.

Poiewaz dotycza one publicznej rozmowy a nie na priv.

Pt sie 09, 2019 9:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
@ Barney

Zasada , o której piszesz w przypadku troliingu nie ma zastosowania, tak jak w przypadku hollokaustu, czy aborcji, gdyż można nie uczestniczyć w trolingu nie karmiąc trola i nie bedzie to równie naganne ' jak w przypadku tych pierwszych.

Na powyższe odpowiedziałeś:

Barney napisał(a):
Ma zastosowanie do każdego zachowania, które jest niedobre również dla innych. Więc daruj sobie.
(...)
.

Możesz ustosunkować się bardziej:
Czy nie uczestniczenie w czymś złym( trolingu) , nie karmiąc trola - nie ma zastosowania?
Jeżeli tak do dlaczego? Jezeli nie to dlaczego?

Pt sie 09, 2019 10:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Barney napisał(a):
Ta wymiana zdań

Kpisz Barneyu? Rozmawiamy w tej chwili o Tobie wiec napisalem co na Twoj temat uwazam.
Nie rozmawialiśmy o mnie, kiedy to napisałeś. Po prostu chamski, nie sprowokowanhy atak.
Cytuj:
Argument personalny polega na odnoszeniu sie do cech rozmowcy aby zdyskredytowac jego argumenty na niezalezny temat.
Argument personalny to argument personalny i nie ma znaczenia czy chlapiesz na kogoś błotem bezpośrednio w wątku, czy ni z tego czy z owego masz życzenie obrzucić go błotem.

Na dalszą cześć listu nie odpowiem, bo nie widzę powodu by ciągnąć to dalej. Baw się w te gierki forumowe sam.
Albo z Arweną, z ktorą też rozmowy nie zamierzam ciągnąć - co miałem napisać, napisałem.
Nudzicie mnie tą swoją zajadłością.

Pt sie 09, 2019 10:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No proszę jakie to typowe u Ciebie.Co miałem napisać napisałem, jak ktoś podejmie polemikę, która nie idzie po linii , to awanturuje się , jest zajadły, troluje itp.

Jak masz jeszcze trochę honoru to proszę wskaż , w którym miejscu tutaj się awanturowałam awanturuję, a w ktorym byłam , jestem zajadła?

Pt sie 09, 2019 10:42 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Argoment personalny to cos zupełnie i nego niż "chlapanie błotem". To drugie mi się zdarzało, kiedy byłem sprowokowany, przyznaję. To pierwsze, w przeciwieństwie do Ciebie, nigdy.

Widzę trzy możliwosci. Albo będziemy dalej okazjonalnie wymieniali uprzejmosci, ignorowali wzajemnie swoje posty (co proponowałem), albo damy sobie czyste konta i ja zapomne o Twoim chamstwie (realnym lub wyimaginowanym przeze mnie, jakkolwiek :wink:) a Ty o tym, że 10 lat temu pisałem pogardliwie na temat Twojej religii i zaczniesz odnosić się do treści a nie do osoby. Co sądzisz?

Pt sie 09, 2019 10:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wątpię w "propozycje pojednania" które zawierają w swoim wnętrzu kolejne porcje błota które próbujesz rzucić.
Deklaracje są tanie - zachowuj się porządnie i uczciwie, a nic Ci z mojej strony grozić nie będzie - jak zresztą dotąd by nie groziło, gdybyś tak robił.

Pt sie 09, 2019 11:17 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 275  Następna strona