Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 18, 2019 8:33 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 277  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Zachowywałem się porządnie a pomimo to byłem atakowany. Nie interesowało Cię nawet co pisze. Patrzyłeś na nick i to wystarczało żeby sformułować post. Podać przykłady?

Pt sie 09, 2019 11:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Napisałem Ci już: kłap sobie dziobem sam. Widac Cię to bawi albo zaspokaja jakieś Twoje potrzeby.
Albo co gorsze jedno i drugie.
Tylko nie rób mi nieszczerych propozycji pojednania, zawierających w sobie kolejne błoto.
EOT

Pt sie 09, 2019 12:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Napisałem Ci już: kłap sobie dziobem sam. Widac Cię to bawi albo zaspokaja jakieś Twoje potrzeby.
Albo co gorsze jedno i drugie.

Daje mi satysfakcję, bo uważam, że fanatyzm religijny należy obnażać i zwalczać. Dotrzymuję jednak dżentelmeńskich umów, więc propozycja była szczera. Zauważ, że nie zaproponowałem jedynie pojednania, ale też wzajemne ignorowanie.

So sie 10, 2019 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałbyś ;) Będziesz zachowywał się dobrze - nic ci z mojej strony nie grozi. Będziesz robił to co dotąd - nie mam zamiaru przymykać na to oczu.

So sie 10, 2019 12:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ty naprawdę nie jesteś cyniczny, tylko wierzysz w to co piszesz? Fanatyzm religijny musi być czymś koszmarnym.

So sie 10, 2019 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie ma to jak epitet zamiast odpowiedzi. Właśnie o takich Twoich zachowaniach piszę.

So sie 10, 2019 12:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedzi na jakie pytanie? Żadnego nie zadałeś, a do bycie fanatykiem religijnym sam się kiedyś przyznałeś.
Zaproponowałem trzy możliwe rozwinięcia naszej forumowej znajomości, z czego dwa odrzuciłeś, a teraz nagle się dziwisz, że uskuteczniam trzecie :wink:

So sie 10, 2019 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Oto exeter w temacie o demografii zaprezentował swoją najnowoszą hipotezę, która w skrócie brzmi: "człowiek wierzący w Boga nie może być naukowcem, a na pewno dobrym naukowcem, bo "musi nie wierzyć w Boga by wierzyć w naukę" i wogóle "ludzie na poziomie nie wierzą w Boga"". Czyli hipoteza w skrócie brzmi: ten kto jest przekonany, że nie ma skutków bez przyczyn - nie może być naukowcem.

Jako, że osoba wygłaszającą takie głupstwa może być tylko skończonym matołem albo trollem, w naszej kulturze, wątpliwości roztrzygamy na korzyść delikwenta, więc uznaję, że exeter nie wierzy w to co wypisuje i miłosiernie etykietuje go jako prowokatora. Oczywiście macie prawo do odwrotnej opinii.

Śr sie 14, 2019 9:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
@Wespecjan
Nie chce mi się nawet kopiować tej mowy co myślisz o wypowiedzi rzecznika Episkopatu.
Prawo akcji i reakcji zaczyna działać i trafiło na mnie. Myślisz, że nie widać, że uzurpujesz sobie prawo do paplania co ślina na język przyniesie, ale jednocześnie wykazujesz ogromną wrażliwość na wszelką krytykę pod swoim adresem i od razu komentujesz swe poczucie krzywdy w Uwagach?

Czytam to jako wypowiedź człowieka, którego cechuje fałszywa pobożność i brak zrozumienia świata. Fałszywa pobożność, bo nie ma zielonego pojęcia na czym opiera się wiara i ku czemu prowadzi. A prowadzić powinna ku dojrzałości. Człowiek dojrzały wie: kiedy i co może powiedzieć. Potrafi robić swoje nawet wówczas, gdy otaczają go perwersyjni i zakłamani przełożeni . Nie niszczy granic, ale je widzi. Reaguje adekwatnie do sytuacji. Odwagę prezentuje się w realu a nie na forum, życiem a nie paplaniem bez ładu i składu.
Tę cechę należy ćwiczyć jednak u siebie a nie całego świata wskazując innym paluszkiem co powinni robić. To wskazywanie paluszkiem, te prośby o ukaranie też innych, wytykanie c to zwykła niedojrzałość.

Pojawi się jeszcze raz post o podobnym charakterze a osobiście wywalę cię z tego wątku. To nie wątek, ktory jutro się skończy, więc proszę to przemyśleć.

W czasach ostatecznych całe zainteresowanie Kościoła będzie skoncentrowane na tych, których można jeszcze uratować. To chyba Apokalipsa? Inni pójdą swoją drogą. Moja troska jest też ukierunkowana na tobie a nie tych, którzy sobie poszli dokąd chcą. Ciebie wywalę z wątku a nie wszystkich podobnie piszących.
Szkoda polemiki z twoimi projekcjami, chciałem tylko zaznaczyć, że nie tylko mnie tutaj nie podobają się wystąpienia obecnego rzecznika KEP, ale tylko ja dostaję po głowie za podjęcie tematu i nazwania rzeczy po imieniu.
p.s. przecież to Barney już nie pierwszy raz szczuje na mnie a ty piszesz, że jestem winny "próśb o ukaranie innych".

Pt sie 16, 2019 8:46 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie masz bladego pojęcia o języku dyplomacji oraz metodach ich pracy, więc dobrze byłoby nie paplać co ślina na język i nie oceniać tego. Nie pisaleś o problemie, ale chciałeś zaistnieć jako ten odważny. Odważny to bądź zmierzając się ze swymi problemami i nie niszcz Kościoła bluzgami bez ładu i składu.
Nie ma ślepego posłuszeństwa w katolicyzmie, ale głupota jest zawsze ślepa. Myślisz, że Prymas Wyszyński o wszystkim informował komunistów i podał do publicznej wiadomości, że biskupi mają ustawić się za nim a nie w szeregu? Tam, gdzie zaczynają się mowy dyplomatyczne a wypowiedź rzecznika Episkopatu do takich należy tam zaczynają się też niekompetencje niewtajemniczonych.

Jeśli ktoś szczuje to odbierz mu broń a nie zachowuj się jak skarżypyta. I tak postęp, że nie polecialeś na mnie na skargę do Uwag rozdzierając szaty, tylko osobiście odpowiedziałeś. Pisałam wcześniej - czasem to chce się ciebie czytać, innym razem jakby ktoś inny zagospodarował nick.

Pt sie 16, 2019 9:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Tam, gdzie zaczynają się mowy dyplomatyczne a wypowiedź rzecznika Episkopatu do takich należy tam zaczynają się też niekompetencje niewtajemniczonych.

Ja w przeciwieństwie do ciebie, nie wierzę w żaden "wielki plan" KEP, który rzecznikowi nakazuje mowę-trawę. Rzecznik wg mnie nie nadajde się na to stanowisko ze względu na swoją osobę a Episkopat jako organ zrezygnował z Chrystusowego Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi

Znalazła się tylko garstka biskupów sprawiedliwych z Jedraszewskim na czele, jak Lot z rodziną, ale być może dlatego że arcybiskup Jędraszewski jest bardziej świadomy, bo mieszkał w Sodomie gdy był biskupem pomocniczym u abp Paetza w Poznaniu.

Pt sie 16, 2019 9:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ja w przeciwieństwie do ciebie, nie wierzę w żaden "wielki plan" KEP, który rzecznikowi nakazuje mowę-trawę. Rzecznik wg mnie nie nadajde się na to stanowisko ze względu na swoją osobę a Episkopat jako organ zrezygnował z Chrystusowego Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi

I to oczywiście daje ci prawo do obrażania księdza mówiąc o nim ze „dał głos”
Moim zdaniem kwalifikujesz się albo do psychiatry albo do egzorcysty. Nienawiść do Kościoła i księży która reprezentujesz na forum właśnie potwierdza moja diagnozę.

Pt sie 16, 2019 11:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Moim zdaniem kwalifikujesz się albo do psychiatry albo do egzorcysty. Nienawiść do Kościoła i księży która reprezentujesz na forum właśnie potwierdza moja diagnozę.
Nie utożsamiam beztreściowych karierowiczów, homoseksualistów, byłych kapusiów i liberałów w koloratkach z Kościołem.

Wy chcecie, by świadomy katolik lał tylko kojącą oliwę na rany Kościoła, a tu trzeba lać jeszcze wino, a alkohol szczypie.

Pt sie 16, 2019 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Nie utożsamiam beztreściowych karierowiczów, homoseksualistów, byłych kapusiów i liberałów w koloratkach z Kościołem.

Łk 18,9-14
9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Pt sie 16, 2019 12:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To że ktoś jest grzeszny i chodzi do spowiedzi nie oznacza, że ma być niewidomy, głuchy i niemy. W sektach obowiązuje nakaz bycia posłusznym, bezrozumnym, głuchym i ślepym idiotą, Kościół nie jest sektą.

Pt sie 16, 2019 12:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 277  Następna strona