Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 17, 2019 6:06 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 277  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
W Kościele obowiązuje rozumność. Szczekają tylko małe pieski, duży zna swoją wartość i może też działać. Mogąc działać nie szczeka, ale robi to co niego należy. Jeśli widzisz wypełnianie woli Bożej jako obszczekiwanie innych, to działasz w innej drużynie. Obszczekiwanie wyższych ma zawsze jeden cel: pomniejszenie ich, by samemu wspiąć się po ich garbie. Takie złudzenie...

Pt sie 16, 2019 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
W Kościele obowiązuje rozumność. Szczekają tylko małe pieski, duży zna swoją wartość i może też działać. Mogąc działać nie szczeka, ale robi to co niego należy. Jeśli widzisz wypełnianie woli Bożej jako obszczekiwanie innych, to działasz w innej drużynie. Obszczekiwanie wyższych ma zawsze jeden cel: pomniejszenie ich, by samemu wspiąć się po ich garbie. Takie złudzenie...

Zbanujcie mnie na stałe i będziecie mieć spokój, z kimś kto śmie krytykować osobowo dostojników kościelnych nie będąc papieżem.

Pt sie 16, 2019 12:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Istnieje duża różnica między krytyką, a obrzucaniem błotem, które praktykujesz.

Pt sie 16, 2019 12:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale określenie ze ksiądz dał głos nie jest krytyka a pogarda. Na takie zachowania pobłażliwości nie będzie. Dopóki krytykujesz w sposób merytoryczny jest ok. Ale jak to masz w zwyczaju w chamski sposób pogardzasz i odrzucasz błotem bez cienia dowodów zawsze będzie reakcja moderatorska.
Jesteś pełen nienawiści do Kościoła katolickiego. Widać twoja pogardę do księży, biskupów, kardynałów oraz papieża, widać twoja pogardę do nowych ruchów wewnątrz Kościoła, widać twoja pogardę do rytu mszy świętej.
Jad się wylewa praktycznie w każdym twoim wpisie.

Jednym z reformatorów Kościoła był św. Franciszek z Asyżu. Poczytaj o nim w jaki sposób działał i do czego doprowadził.
Jeśli tak ci zależy na Kościele to pierwszym kierunkiem nie jest wylewanie kubłów pomyj na hierarchów a modlitwa za nich. To jest kierunek działań katolika.

A jak chcesz krytykować to z poszanowaniem osób i bez chamskich tekstów jak to masz w zwyczaju.

Pt sie 16, 2019 1:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że krytyka ma sens. Ks. Gobbi był też mistykiem i przekazał to co objawiła mu Maryja: Przygotujcie się na przeżywanie niewymownego cierpienia opuszczenia przez najwierniejszych, wystawienia na pośmiewisko przez współbraci, odsunięcia na bok przez przełożonch, zwalczania przez przyjaciół, prześladowania przez tych, którzy poszli na kompromis ze światem (...). Nie pozwólcie jednak, by ogarnęło was zniechęcenie. To są czasy odwagi i świadectwa. Wasz głos powinienien przekazywać w coraz silniejszy sposób Słowo Ewangelii i wszystkie prawdy wiary katolickiej. Musicie demaskować błędy - jakiekolwiek by nie były - pokonywać podstępne zasadzki, odrzucać wszelki kompromis z duchem świata, dawać wszystkim przykład wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi (...).
Z książki ks P.Glasa przepisalam.

W przypadku uzurpowania sobie darów Bożych powyższy tekst można uczynić sobie sztandarem dla własnej bezkompromisowości w warunkach forum. Tyle, że w tym nie będzie rozeznania rozumowego.
Napsaleś jakieś kompendium dla początkującego katolika? Wskaż nam opublikowane artykuły? Co czynisz oprócz obrzucanie innych inwektywami? Może problem masz ty sam ze sobą i tylko projektujesz na innych. Ja mialam podstawy do krytyki, ty przypisałeś mi projekcję. Czyj to problem? Jeśli widzisz w kimś sprawiedliwość a za chwilę zmieniasz zdanie - to nie jest dojrzała postawa.

Pt sie 16, 2019 2:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Napsaleś jakieś kompendium dla początkującego katolika? Wskaż nam opublikowane artykuły?
Coś tam zrobiłem, czy to była moja zasługa czy tylko moje fanaberie, nie wiem, może dowiem się po śmierci.

Bóg mówi tak: wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Czyli caritas ma być wykonywane anonimowo. Gdybym tak pochwalił się co wg mojego mniemania udał mi się się zrobić, to wypłacił-bym skarby niebieskie by kupić ziemską atencję.

A tymczasem mamy nie wypłacać z konta, ale gromadzić:

Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną.

Zawsze jest pokusa pochwalić się przed ludźmi, w naszym mniemaniu dobrym uczynkiem, ale ja wolę to trzymać to w banku.

Pt sie 16, 2019 10:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W tym wszystkim należy utrzymać spójność. Modlitwa połączona z jazdami na innych nic nie daje. Wejdź w położenie księży, którzy mieli przełożonego kardynała (dziś świeckiego) będącego zepsutym do szpiku kości. Musieli znaleźć granicę między posłuszeństwem urzędowi przełożonego a posłuszeństwem Bogu. Wejdź w położenie księży, którym zabroniono mówić o grzechu, cudzołóstwie i życiu wiecznym (opisuje to ks. P. Glas). Ci wszyscy księża musieli/muszą odnaleźć się w tej sytuacji dramatu osobistego i odpowiedzialności za powierzonych im wiernych. To jest heroizm.
Kryzys kapłaństwa nie jest widoczny? Może najmocniejszym przykładem jest historia założyciela Legionistów Chrystusa, który - choć założył potężną instytucję kościelną, cenioną i szanowaną także przez papieży - był sodomitą i zniszczył wiele powołań, zdeprawował setki dzieci, krzywdził innych, a na łożu śmierci oznajmił, że jest niewierzący i odrzucił sakrament spowiedzi.
A podawany w Aktualnościach ksiądz homoseksualista z Lublina. Ukryte? Podane są jego wypowiedzi i można samemu dokonać powierzchwnej oceny. Widać jak na dłoni.
O zajściach w Białymstoku mamy wywiad z biskupem w ostatnim GN. Podane sa fakty to poprzedzające. Masz dostęp do informacji, można wyciągać wnioski. Z mów dyplomatycznych nie.

Maryja ma jednak inny plan dla swoich wybranych. Dla oczu będą niewidoczni, dla świata mali i nic nie znaczący. U góry masz napisane o strzeżeniu prawd ewangelicznych a nie jazdach na hierarchów.
Od paprania się w brudach kościelnych są exetery. Oni mają to wywlec na światło dzienne. Inaczej Kościół się nie oczyści. Ty nie powinieneś sobie brudzić sumienia, bo błoto się zawsze przylepi jak się nim zajmujesz.

Pt sie 16, 2019 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Od paprania się w brudach kościelnych są exetery. Oni mają to wywlec na światło dzienne. Inaczej Kościół się nie oczyści.
Taka postawa to gwarancja, że Kościół nigdy się nie oczyści.
Kler, lub zaangażowani, którzy szkodzą Kościołowi od wewnątrz swoim zdemoralizowanym lub wywrotowym działaniem, uwielbiają sytuację gdy są krytykowani przez ludzi z zewnątrz Kościoła, bo przedstawiają to jako "atak wrogów Kościóła".

So sie 17, 2019 8:55 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Taka postawa to gwarancja, że Kościół nigdy się nie oczyści.

Spokojna Twoja rozczochrana. Damy radę. Pamiętaj, że Jezus zbudował swój Kościół na dwóch filarach, na zdrajcy i na mordercy, a bramy piekielne i tak go nie przemogą.

So sie 17, 2019 9:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Jezus zbudował swój Kościół na dwóch filarach, na zdrajcy i na mordercy
O, pierwsze słyszę. Ale sytuacje bzdur wygadywanych przez nominalnych katolików, na tematy katolicyzmu - przestały mnie dziwić.

So sie 17, 2019 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No fakt, jest tam błąd. Św. Piotr nie zdradził, tylko wyparł się Chrystusa.

So sie 17, 2019 9:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak po ludzku to jest jednak zdrada. W krytycznej sytuacji zostajesz sam na pastwie wrogów, a przyjaciel na którego mógłbyś liczyć choćby tylko poprzez jego obecność, mówi że jesteś dla niego obcym człowiekiem..

So sie 17, 2019 11:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wszystko zależy od punktu widzenia i definicji zdrady. Można podciągnąć to pod zdradę, ale w zestawieniu z czynem Judasza, jest to bardzo mocno naciągane.

So sie 17, 2019 11:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ich obu często się zestawia razem, jako równych w swoich czynach. Obaj po fakcie głęboko żałowali, Judasz nawet pobiegł do kapłanów by (bezskutecznie) odkręcić to wszystko. Tyle że stracił wszelką nadzieję i się powiesił. Piotr - nie, nie uciekł z tego świata, ale czy wierzył w chwili śmierci Chrystusa że On rzeczywiście zmartwychwstanie?

So sie 17, 2019 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sądzę, że wierzył, ale kiedy zaparł się Chrystusa zwyczajnie zwyciężył w nim strach o własne życie, a miał prawo uważać, że jest ono zagrożone w tak nieprzyjaznym otoczeniu.

So sie 17, 2019 12:09 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 277  Następna strona