Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 13, 2020 2:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2977 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Podoba mi się wizerunek Jezusa z kanału YT "Prorok":
Obrazek
Nie można powiedzieć że na tym obrazie ani że się usmiecha ani że jest zly.

N maja 17, 2020 11:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Lewandowski strzelił dziś gola (liga niemiecka wróciła do gry). Jutro otworzą zakłady fryzjerskie i restauracje. I wszystko niby wraca do normalności, ale wciąż czegoś brak... i to chyba w życiu wewnętrznym a nie zewnętrznym, tak sądzę. Przybijająca monotonność codzienności, bieganie, spacery i praca, a jeszcze jakiś film ^^ I to by było na tyle - ale wszak trzeba mieć nadzieję, zawsze, i bez względu na okoliczności nam towarzyszące. Znam to na pamięć, ale czy z wiekiem trudniej te oczywistości zaakceptować?

N maja 17, 2020 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Podoba mi się wizerunek Jezusa z kanału YT "Prorok":
Obrazek
Nie można powiedzieć że na tym obrazie ani że się usmiecha ani że jest zly.

Nie dziwne. Jest to wizerunek pośmiertny na podstawie Całunu Turyńskiego.

Pn maja 18, 2020 8:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chodziło mi o to, że stan twarzy jest doskonale wyważony.
Tak że patrząc na obraz a mając dobre myśli, zdaje się że się trochę uśmiecha, a mając złe myśli, zdaje się że ma trochę wyrzut.
Twarz choć z Całunu, nie jest martwa. To stan ze Zmartwychwstania.

Pn maja 18, 2020 10:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A być może ten przełom życiowy nadchodzi właśnie w TEJ chwili, coś co wydawało się niemożliwe. Takie zagmatwanie i szereg myśli w jednym. Niezbadane są wyroki Boskie. Ach, i jutro do fryzjera, i odwiedziny bliskiej osoby i cały czas...naprzód, choć małymi krokami.

Pn maja 18, 2020 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
A być może ten przełom życiowy nadchodzi właśnie w TEJ chwili, coś co wydawało się niemożliwe. Takie zagmatwanie i szereg myśli w jednym. Niezbadane są wyroki Boskie. Ach, i jutro do fryzjera, i odwiedziny bliskiej osoby i cały czas...naprzód, choć małymi krokami.

Coż za metafizyczne rozważania. Czlowiek mając wszystko będzie zawsze odczuwał brak. Bo tylko Bóg jest w stanien człowieka wypełnić.

Wt maja 19, 2020 11:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzie dostrzegają, ludzie dają maseczki, uśmiechają się, rozmawiamy... to jest to - fakt czucia się potrzebnym i docenianym ^^ Tak w życiu powinno być. Starsza pani wsiada do autobusu i siada obok innej, a ta: "Na inne miejsce trzeba..." Co ma babcia zrobić? Zaprosiłem "na swoje" podwójne miejsce", na co ona: "Podobno nie można" - Co tam, trzeba być CZŁOWIEKIEM, mieć ludzkie odruchy. I komunikaty w autobusach: Proszę zakrywać usta i nos - a gość bez maski jedzie i ta sama pani: "A pana to nie dotyczy?" Tutaj racja i zgoda. Trzeba odnaleźć złoty środek w umiarkowaniu, żeby nie popadać w głupią nadgorliwość i tak samo głupią "swobodę" i egoizm. I jeszcze orzełka w koronie, którego w kurtce nosiłem na sercu wczoraj zginął... Takie życie ^^

Wt maja 19, 2020 1:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bieganie nocą (22.00), żaby rechocą, pusta ścieżka rowerowa, spokój i cisza. Piękne niebo, krajobraz cudny (zalew), i tak w myślach przypominam sobie film dokumentalny... tak biegał Mike Tyson ;) sam i nocą. I film, ale już niedokumentalny - Rocky ;p Też było bieganie (ale raczej o świcie niż nocą). I nawet w zakonie było bieganie ...jeszcze przed Kompletą ^^

Wt maja 19, 2020 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I dziś jest ten dzień, a raczej wieczór ^^ Znajomi, sportowy pub w centrum Lublina, loża dla VIP-ów, rozmowy i pizza, muzyka w tle ;p Czas znowu odświeżać życie towarzyskie ;) Tyle się nie widzieliśmy (lata z niektórymi), wspomnienia, dyskusje, (tematy sportowe). Mam nadzieję na owocny wieczór i zabawę do "białego rana" ;p

So maja 23, 2020 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I minął rok. Dokładnie 27 maja rok temu przeszedłem bardzo poważną i skomplikowaną operację na oddziale chirurgi w klinice. Cóż to był za czas. Dzień wcześniej spowiedź, sakrament namaszczenia chorych i obawa...a potem Konfederacja nie weszła jednak do Europarlamentu, (a w nocy niby weszła xD), i nerwy, stres i ten cały babiniec: mama, ciocia, dwie siostry rodzone, dwie cioteczne...i "głupi Jaś" ;) Żartowanie z panią pielęgniarką w drodze na salę operacyjną, pytanie pani chirurg ile % daje mi na przeżycie xD a potem do pani anestezjolog, że na pewno nie zasnę - albo się nie obudzę. I trach, 3.5 godziny, wybudzenie i pierwsze osoby - pielęgniarki, wyjeżdżam i ksiądz kapelan (bardzo dobry człowiek i mądry kapłan) :) i ciocia z mamą, a wcześniej siostra cioteczna macha... i wszystko pamiętam jakby to było wczoraj... Ech, sentymenty, melancholia... Czas ucieka, wieczność czeka ^^

Śr maja 27, 2020 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
I minął rok. Dokładnie 27 maja rok temu przeszedłem bardzo poważną i skomplikowaną operację na oddziale chirurgi w klinice. Cóż to był za czas. Dzień wcześniej spowiedź, sakrament namaszczenia chorych i obawa...a potem Konfederacja nie weszła jednak do Europarlamentu, (a w nocy niby weszła xD), i nerwy, stres i ten cały babiniec: mama, ciocia, dwie siostry rodzone, dwie cioteczne...i "głupi Jaś" ;) Żartowanie z panią pielęgniarką w drodze na salę operacyjną, pytanie pani chirurg ile % daje mi na przeżycie xD a potem do pani anestezjolog, że na pewno nie zasnę - albo się nie obudzę. I trach, 3.5 godziny, wybudzenie i pierwsze osoby - pielęgniarki, wyjeżdżam i ksiądz kapelan (bardzo dobry człowiek i mądry kapłan) :) i ciocia z mamą, a wcześniej siostra cioteczna macha... i wszystko pamiętam jakby to było wczoraj... Ech, sentymenty, melancholia... Czas ucieka, wieczność czeka ^^

Sentymen do choroby? Trzeba wdziecznośck za zdrowie:) może Pan Bóg Ci je dal.żebyś jrszcze dzieci odchował :P

Śr maja 27, 2020 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zdaje się że jest coraz gorzej: u mnie, w polityce, w rodzinach, w Kościele, w gospodarce.
Do tego ten Covid19. Na początku myślałem że to kara Boga i że będzie czymś pozytywnym w ostatecznym rozrachunku, teraz coraz bardziej wydaje się że Covid19 to raczej sprawa szatana.
I te szczepionki: choruje w Polsce kilka tysięcy ludzi a będą szczepić 38 milionów, Lekarstwo gorsze od choroby.

Cz maja 28, 2020 3:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Zdaje się że jest coraz gorzej: u mnie, w polityce, w rodzinach, w Kościele, w gospodarce.
Do tego ten Covid19. Na początku myślałem że to kara Boga i że będzie czymś pozytywnym w ostatecznym rozrachunku, teraz coraz bardziej wydaje się że Covid19 to raczej sprawa szatana.
I te szczepionki: choruje w Polsce kilka tysięcy ludzi a będą szczepić 38 milionów, Lekarstwo gorsze od choroby.
wyłacz telewizor to i covida w zyciu mniej bedzie. Zamiast widzieć same nagatywy to moze lepiej na koniec kazdego dnia zrobić sibie podsukowanie pozytywów i tego za co możemy być Panu Bogu wdzięczni. Poczawszy od zwykłego pieknego widoku, spiewu ptaków itd. Zacznijmy widzieć pozytywy zamiast ciaglego malkonctwa. Bo każdego dnia dostajemy tyle wspnialych darów od Pana Boga tylko ich nie dostrzegamy skupiajac sie na tym czego nam brak

Cz maja 28, 2020 4:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Andy72 napisał(a):
wyłacz telewizor to i covida w zyciu mniej bedzie. Zamiast widzieć same nagatywy to moze lepiej na koniec kazdego dnia zrobić sibie podsukowanie pozytywów i tego za co możemy być Panu Bogu wdzięczni. Poczawszy od zwykłego pieknego widoku, spiewu ptaków itd. Zacznijmy widzieć pozytywy zamiast ciaglego malkonctwa. Bo każdego dnia dostajemy tyle wspnialych darów od Pana Boga tylko ich nie dostrzegamy skupiajac sie na tym czego nam brak

Amen.

Cz maja 28, 2020 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziś o WIELE lepiej, wczoraj miałem zły dzień

Cz maja 28, 2020 10:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2977 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199  Następna strona