Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 26, 2019 8:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
W czytaniu z niedzieli mogliśmy się dowiedzieć, że Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z uczniów Jezusa udali się na nocy połów ryb, ale nic nie złapali. Jednak, gdy posłuchali Jezusa, który im się ukazał na brzegu, od razu pochwycili w sieć ogromną ilość ryb. Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że były to sto pięćdziesiąt trzy ryby. Nigdy się nie zastanawiałam, dlaczego jest podana tak dokładna liczba, ale dzisiaj nasz kaznodzieja zwrócił uwagę, że możliwe jest, iż ta liczba reprezentuje wszystkie gatunki ryb, jakie były w Morzu Tyberiadzkim, czyli oznacza wszystko, co można było złapać. Dalej mówił nam, że można na to patrzeć tak, że bez Jezusa nic nie uzyskamy, a z Jezusem wszystko, wystarczy go słuchać i pozytywnie odpowiedzieć na Jego wezwanie. Z jednej strony wszystko, to może być życie w pełni i życie wieczne, a z drugiej nawrócenie wszystkich narodów świata. Pierwszy raz zwróciłam uwagę na liczbę 153, zatem się dzielę nowym spostrzeżeniem.

J 21, 11
11 Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości, sieć się nie rozerwała.

Na str. jezuici.pl też można przeczytać o 153.
https://jezuici.pl/2019/04/w-galilei-po-zmartwychwstaniu/
Uczniowie zawierzają nierozpoznanemu jeszcze Mistrzowi. Mimo zmęczenia, frustracji, wypływają ponownie na połów. Owoc zawierzenia jest niewyobrażalny. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć (J 21, 6). Jan podaje liczbę złowionych ryb: sto pięćdziesiąt trzy. Bibliści różnie ją interpretują. Święty Hieronim widzi w niej symbol pełni. Współcześni Jezusowi zoologowie uważali, że w jeziorze Genezaret żyją sto pięćdziesiąt trzy gatunki ryb. W tym kontekście liczba ta oznacza misję Kościoła wśród przedstawicieli wszystkich ludów. Inni uważają, że wyraża uniwersalizm, powszechność, a zarazem obfitość znamienną dla czasów mesjańskich. Być może, że wytłumaczenie jest bardziej naturalne; uczniowie byli pod takim wrażeniem ilości złowionych ryb, pomimo wcześniejszego fiaska, że postanowili je policzyć. Najważniejszym wydaje się jednak fakt, że tak obfity połów był możliwy dzięki Jezusowi; dokonany na Jego rozkaz i w sposób wyznaczony przez Niego.

Pn maja 06, 2019 2:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niedawno obejrzałem na Netflixie jeden odcinek standupu z udziałem Joe Rogana. Nie specjalnie odpowiada mi ta forma rozrywki, skusiły mnie jednak tagi : sprośny , cyniczny i niepoprawny politycznie. Występ jak występ nie będę go oceniał. Uderzyło mnie w nim jedno. Facet co chwila przypominał że to występ , że in tylko tak gada, że to żarty bo naprawdę tak nie myśli itp. itd.
I teraz zastanawiam się czy facet musiał tak psuć swój występ bo inaczej zniszczyliby go procesami? Czy macki political correctness sięgają już tak daleko i głęboko że błazen nie może bezpiecznie błaznować?

Pt maja 10, 2019 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Niedawno obejrzałem na Netflixie jeden odcinek standupu z udziałem Joe Rogana. Nie specjalnie odpowiada mi ta forma rozrywki, skusiły mnie jednak tagi : sprośny , cyniczny i niepoprawny politycznie. Występ jak występ nie będę go oceniał. Uderzyło mnie w nim jedno. Facet co chwila przypominał że to występ , że in tylko tak gada, że to żarty bo naprawdę tak nie myśli itp. itd.
I teraz zastanawiam się czy facet musiał tak psuć swój występ bo inaczej zniszczyliby go procesami? Czy macki political correctness sięgają już tak daleko i głęboko że błazen nie może bezpiecznie błaznować?

W Ameryce dzieją się cuda, próbują wprowadzać tzw anti-BDS laws czyli ustawy karające bojkotowanie ekonomiczne Izraela czy wogóle za antysemityzm (przy czym Amerykanin nadal może swobodnie bojkotować ekonomicznie swoje państwo). Kultura w SZAP, ta medialna na pewno, jest tak użydowiona, politycznie poprawna, że to jest już nie tylko niesmaczne i kuriozalne, ale groźnie, bo ludzie, którzy nie mogą mówić - zaczynają działać (strzelaniny w synagogach)

Pt maja 10, 2019 9:28 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Co jest ważniejsze postanowienie dane sobie czy słowo dane innemu człowiekowi? I co jeśli jedno koliduje z drugim?

So maja 18, 2019 1:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzisiejsze czasy: warto mieć kamerkę w aucie: https://www.youtube.com/watch?v=FBeRMhF_Bcc&feature=youtu.be
Nieudana próba wymuszenia odszkodowania

So maja 18, 2019 1:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Dzisiejsze czasy: warto mieć kamerkę w aucie: https://www.youtube.com/watch?v=FBeRMhF_Bcc&feature=youtu.be
Nieudana próba wymuszenia odszkodowania

Niestety, takie sytuacje są nagminne na autostradach, gdy to znacząca część kierowców planująca w pewnym momencie zjechać z autostrady z premedytacją nie ustawia się wystarczająco wcześnie na prawym wolniejszym pasie prowadzącym do zjazdu, tylko korzysta z lewych szybkich pasów, a dopiero w ostatnim momencie ostro ścina w prawo i zwalnia gwałtownie przed innymi samochodami, jadącymi z odpowiednią prędkością, stwarzając zagrożenie wypadku drogowego. Dla wielu jest to preferowana i powielana dziadowska technika jazdy — musi być, by tego jest zbyt dużo, były to tylko przypadki dotyczące niedoświadczonych kierowców. Dwa dni temu widziałam przed sobą nową Hondę Oddysey z wgniecionym tyłem. Nagle samochód ten skręcił w prawo na drodze szybkiego ruchu, by zjechać z niej do centrum handlowego i prawie dwa razy doprowadził do stłuczki z samochodami, które były na dwóch prawych pasach. Nie dziwne, że Honda miała wygnieciony tył.

N maja 19, 2019 1:06 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czy powinno się hierarchizować cierpienie poprzez dawanie rad z cyklu "inni mają gorzej"?

Śr cze 05, 2019 1:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie. Rada powinna być indywidualna. Człowiek tak często ma, że widząc swoje cierpienie w tle innych uspokoi się, dostrzeże bowiem jego małą wagę. Neurotykowi nie pomoże, bo jego cierpienie jest niewyobrażalnie wielkie i ma tendencję to spychania winy na innych. Obarczy ich winą. Obarczy też winą Boga, ale nigdy Zlego.
Tak więc nie stopniowanie cierpienia jest tu punktem wyjścia, ale celowość podejmowania z kimś tematu. Szybko się zorientujesz w którą stronę pójdzie rozmowa. Bez rozmowy nie dowiesz się czy to nie był unik z twojej strony, bo w takich sytuacjach radząc możesz oberwać.
Zrozumiałam, że taka rada to nie schematyczne, że inni mają gorzej ale wskazanie przykladów cierpienia innych ludzi.

Śr cze 05, 2019 7:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie. Rada powinna być indywidualna. Człowiek tak często ma, że widząc swoje cierpienie w tle innych uspokoi się, dostrzeże bowiem jego małą wagę. Neurotykowi nie pomoże, bo jego cierpienie jest niewyobrażalnie wielkie i ma tendencję to spychania winy na innych. Obarczy ich winą. Obarczy też winą Boga, ale nigdy Zlego.
Tak więc nie stopniowanie cierpienia jest tu punktem wyjścia, ale celowość podejmowania z kimś tematu. Szybko się zorientujesz w którą stronę pójdzie rozmowa. Bez rozmowy nie dowiesz się czy to nie był unik z twojej strony, bo w takich sytuacjach radząc możesz oberwać.
Zrozumiałam, że taka rada to nie schematyczne, że inni mają gorzej ale wskazanie przykladów cierpienia innych ludzi.

Ks prof Chrostowski w komentarzu do Księgo Hioba, powiedział, że w obliczu niezasłużonego cierpienia innego człowieka dopóki miliczysz - to masz rację.

Śr cze 05, 2019 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przede wszystkim to to co mowimy i robimy swiadczy o nas samych.
Nic nie robienie tez nie jest dobre, ale milczenie nie zawsze jest nic nierobieniem.

Śr cze 05, 2019 10:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ks prof Chrostowski w komentarzu do Księgo Hioba, powiedział, że w obliczu niezasłużonego cierpienia innego człowieka dopóki miliczysz - to masz rację.

A kiedy zapytano o terapię leczącą cierpienie JPII odpowiedział, że najlepiej leczy widok większego cierpienia. Odpowiedź jednak traktowałam nie jako jedyną receptę.
A ja uważam, że należy rozeznać sytuację. Szuka się oporu. Takiej rady nie wolno udzielić osobie chorej na depresję. Cierpiętnika zdenerwuje, bo cierpienie stanowi cechę jego tożsamości, bez tego nie wie kim jest. Neurotyk nic nie zrozumie, bo jego świat kręci się jedynie wokół niego. To jest piękne w katolicyzmie, że nie ma schematycznych zachowań. Mądrość rozsądza co dobre a co złe. Są też fundamenty służące budowie. A rzeczoną Księgę Hioba można oglądać z różnych punktów widzenia. Odpowiada na wiele pytań. Tam też widać, że talerzami człowiek rzuca w niebo a nie w podłogę, widać głupich doradców oraz mylenie swego szczęścia z Bogiem, sprawdza przyjaźń z Bogiem; sporo jest takich warstw. O cierpieniu traktuje wiele opowieści biblijnych, bo rożne sa tego przxyczyny, więc i terapie różne. Kiedy Eliasz udał się do pewnej wdowy, udał że to on potrzebuje wsparcia i się go domagał. Powolutku został odsłonięty właściwy problem, pojawiło się też znikąd jakieś dziecko. Piękno Biblii...
Osobiście mnie denerwuje taki ewolucyjny schematyzm i bezrozumność niektórych osób. Coś napisałam w konkretnym kontekście a ktoś mi wyrzuca, że napisałam, ale temat jest już inny. Może nawet wykorzystano wieloznaczność użytego pojęcia.

Śr cze 05, 2019 12:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Kiedy Eliasz udał się do pewnej wdowy, udał że to on potrzebuje wsparcia i się go domagał. Powolutku został odsłonięty właściwy problem, pojawiło się też znikąd jakieś dziecko.
:lol: :lol:

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

Śr cze 05, 2019 12:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Poczytaj, potem pogadamy skąd to dziecko. Podpowiadam: zwróć uwagę na to, kiedy się ono pojawiło. w jakich okolicznościach.
Głodnemu to chleb na myśli. I myśli, że dzieci to musza być dotykalne. Nie muszą. Można je odesłać do wszystkich diabłów. :-D
A tera to siem mencz

Śr cze 05, 2019 12:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rano w samochodzie zwykle słucham pewnej stacji radiowej. Właśnie wczoraj gospodarze porannej audycji, Karen i Anthony, poruszyli temat randkowania, które ni z gruszki ni z pietruszki nagle zawiesiło się. Prosili słuchaczy o dzwonienie i opowiadanie historii z tym związanych. Jedna z dzwoniących kobiet opowiedziała o tym, że od 2 tygodni nie ma kontaktu z mężczyzną, z którym zaczęła się spotykać i z którym miała rewelacyjny kontakt, uważała, że świetnie ze sobą się dogadują i pasują do siebie, mają ze sobą wiele wspólnego. On był dla niej bardzo miły i nią zainteresowany. Jednak coś nagle się zmieniło, a ona nie wie co. Mężczyzna przestał dzwonić, odpowiadać na telefony, itp. Gospodarze radia zaoferowali, że sami do niego zadzwonią i sfinansują jej i jemu jeszcze jedno wyjście — randkę i może coś z tego będzie. Tym razem mężczyzna odebrał telefon, wysłuchał zapytań o to, dlaczego milczy i propozycji kolejnej randki i poprosił o prywatną rozmowę, jednak naciskany na wytłumaczenie się na antenie wystrzelił z odpowiedzią, że na randkach z dziewczyną zorientował się, że on nie gustuje w kobietach i chce spróbować czegoś innego. Jak sądzicie, czy to jest nowy sposób na zrywanie z dziewczyną, czy raczej zemsta na dziewczynie za to, że zadzwoniła do niego z radia i upubliczniła jego sprawy sercowe i randkowe, czy może celowa propaganda, której pełno wszędzie? Jakoś nie mogę uwierzyć w intencje gospodarzy radia, że chcieli pomóc tej parze.

Cz cze 06, 2019 1:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
2 czerwca 1915 r. w wieku 49 lat zmarł John Hndrix nazywany prorokiem z Oak Ridge. Można znaleźć o nim wzmiankę w książce "Atomowe Dziewczyny" Denise Kiernan klik. John Hendrix miał wiele wizji, z których sporo sprawdziło się po jego śmierci. Jedna z wizji zapowiadała, że ludzie z Oak Ridge w stanie Tennessee w USA będą mieli udział w zakończeniu wielkiej wojny. Hendrix przepowiadał tak: „Powiadam wam, pewnego dnia w Bear Creek Valley znajdą się wspaniałe budynki i fabryki, które pomogą wygrać największą wojnę*, jaka kiedykolwiek nastąpi. (...)" klik. Jak się okazało, słowa Hendixa mogły zapowiadać to, że w Oak Ridge odbywały się później prace nad wzbogaceniem uranu, U-235, który ostatecznie został użyty w bombie atomowej „Little Boy”, użytej do zniszczenia Hiroszymy w 1945 r.

Gdyby ktoś miał ochotę wysłuchać audycji na temat Johna Hendrixa, to jest ona dostępna na kanale Jimmy Akin'a (apologeta na Catholic Answers) https://www.youtube.com/watch?v=WjVM3QjAhKA.

Przyznam szczerze, że jeśli to wszystko prawda i w świecie duchowym dużo wcześniej było wiadomo, że dojdzie do II Wojny Światowej i w jaki sposób się ona zakończy, to ludzie naprawdę powinni się mocno się zastanawiać nad swoimi wyborami i postępowaniem, bo są one dalekosiężne i wszystko, co robimy ma znaczenie.
--------------------
*Nie jest pewne, czy Hendrix mówił o zakończeniu największej wojny świata, czy o jednej z największych wojen świata.

So cze 08, 2019 1:25 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193  Następna strona