Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sty 24, 2021 2:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3020 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Cytuj:
Co prawda bezboznik i grzesznik zatwardzialy, ale rowniez skladam zyczenia jak najlepszego zdrowia w pzyszlosci i przy okazji zwracam uwage ze musisz przestac sie eksploatowac w taki sposob jak dotychczas. 9 miesiecy pracy bez zadnych dni wolnych nie jest dla przecietnego czlowieka i po jakims czasie bedzie skutkowalo ciaglym narastajacycm zmeczeniem i zniecheceniem z powodu pracy, ktorej "nie mozna przerobic".
To musi wczesniej czy pozniej odbic sie na zdrowiu.
Oczywiscie to wina zlej organizacji pracy przez wlasciciela firmy, lub raczej "parcie" na obnizke kosztow kosztem zdrowia pracownikow. Nie wiem jaki jest rodzaj pracy ktory wykonujesz, ale musisz znalezc taka w ktorej bedziesz mial zapewniony 8 godz dzien pracy i co najmniej 1 dzien odpoczynku w tygodniu, nie mowiac o urlopie ra w roku ( co najmniej ).
Niezbedne dla zdrowia zarowno fizycznego jak psychicznego co sprawdzilismy z zoma na sobie.

Co do bezbożnika i grzesznika, to merss mnie pięknie wyręczyła ;)

Tak, masz rację (jak i Jockey), że za bardzo goniłem, za dużo chciałem na siebie wziąć, łapałem dodatkowe godziny, bo "więcej się zarobi", ale bez zdrowia to sobie można...pomarzyć ;d Praca jest bardzo ważna, ale na pewno nie najważniejsza. Odpoczywam póki co, kuruję się i 7 października wracam (śni mi się praca, firma po nocach, może to oznaka pracoholizmu? xD). Tak czy inaczej serdecznie dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia i znikam już z moją "życiową telenowelą" ; )

Pt wrz 25, 2020 3:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żeby być nazwanym/traktowanym jak bezbożnik i grzesznik wcale nie trzeba mieć poczucia grzechu. Wystarczy że żyjemy w otoczeniu ludzi którzy uważają nas za takich.

Pt wrz 25, 2020 4:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie. To ich opinia. Kiedy natomiast używasz zaimka 'ja' to piszesz o sobie. Nie przeszkadza ci to jednak, bo myślisz inaczej i nie jesteś podsterowny. Gdybyś był zależny od opinii innych to reagowałbyś agresywnie, przenosiłbyś być może to na nich.
Katolik może powiedzieć o sobie, że jest największym grzesznikiem. A otacza go patologia. On ich usprawiedliwi a swoje sumienie ma bardzo delikatne, tacy są święci. To w kontekście braku wglądu w siebie i swój grzech. Tylko to pozwala podjąć wzrost duchowy, żadne litanie i tasiemcowe modlitwy z kaluzulą skuteczności. Najpierw poznanie siebie. To prawda, że poznajemy siebie też przez innych, bo wytykają grzechy. Jakoś to jednak należy zweryfikować, bo od bordera możesz dostać taką wiązankę, że do końca życia nie ogarniesz swej podłości.
Dobra, to chyba wyczerpuje sprawę. Zażartowałam sobie z Adama i jego bezbożnictwa a tu kolejna odsłona. :-D

Pt wrz 25, 2020 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie. To ich opinia. Kiedy natomiast używasz zaimka 'ja' to piszesz o sobie. Nie przeszkadza ci to jednak, bo myślisz inaczej i nie jesteś podsterowny. Gdybyś był zależny od opinii innych to reagowałbyś agresywnie, przenosiłbyś być może to na nich.
Katolik może powiedzieć o sobie, że jest największym grzesznikiem. A otacza go patologia. On ich usprawiedliwi a swoje sumienie ma bardzo delikatne, tacy są święci. To w kontekście braku wglądu w siebie i swój grzech. Tylko to pozwala podjąć wzrost duchowy, żadne litanie i tasiemcowe modlitwy z kaluzulą skuteczności. Najpierw poznanie siebie. To prawda, że poznajemy siebie też przez innych, bo wytykają grzechy. Jakoś to jednak należy zweryfikować, bo od bordera możesz dostać taką wiązankę, że do końca życia nie ogarniesz swej podłości.
Dobra, to chyba wyczerpuje sprawę. Zażartowałam sobie z Adama i jego bezbożnictwa a tu kolejna odsłona. :-D

Coś w temacie wglądu w siebie

https://youtu.be/B_T3erT0buw

Pt wrz 25, 2020 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W wątku o filmach napisałam, że oglądam teraz serię o Jezusie i Jego uczniach
"The Chosen". W związku z tym filmem słuchałam rozmowy pomiędzy odtwórcą roli Jezusa Jonathan'em Roumie z teologiem Scott'em Hahn'e (fragmenty na youtube https://www.youtube.com/watch?v=82_U_pfD2RI, https://www.youtube.com/watch?v=1ZtZpWAIVNs). W tej rozmowie Scott Hahn przywołał podobno swego czasu bardzo popularne stwierdzenie "The family that prays together stays together" czyli „Rodzina, która modli się razem, pozostaje razem”. Stwierdzenie to wiąże się z akcją Krucjaty Różańca Rodzinnego rozpropagowaną przez duchownego Patrick'a Peyton'a. Nie przypominam sobie, żebym słyszała o tej krucjacie. Mnie, niestety, jak do tej pory nie udaje się zorganizować wspólnej modlitwy w rodzinie, ani rano, ani wieczorem.

So wrz 26, 2020 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
W wątku o filmach napisałam, że oglądam teraz serię o Jezusie i Jego uczniach
"The Chosen". W związku z tym filmem słuchałam rozmowy pomiędzy odtwórcą roli Jezusa Jonathan'em Roumie z teologiem Scott'em Hahn'e (fragmenty na youtube https://www.youtube.com/watch?v=82_U_pfD2RI, https://www.youtube.com/watch?v=1ZtZpWAIVNs). W tej rozmowie Scott Hahn przywołał podobno swego czasu bardzo popularne stwierdzenie "The family that prays together stays together" czyli „Rodzina, która modli się razem, pozostaje razem”. Stwierdzenie to wiąże się z akcją Krucjaty Różańca Rodzinnego rozpropagowaną przez duchownego Patrick'a Peyton'a. Nie przypominam sobie, żebym słyszała o tej krucjacie. Mnie, niestety, jak do tej pory nie udaje się zorganizować wspólnej modlitwy w rodzinie, ani rano, ani wieczorem.
Ja z Małżonką modliliśmy się od początku naszego małżeństwa. Nasze dzieci modliły się z nami do wieku nastu lat, ale potem chciały osobno więc nie zabranialiśmy. Teraz gdy mają po dwadzieścia parę zachęciliśmy je do modlitwy przed posiłkiem z nami. Z początku było trochę oporu ale teraz to już stało się naturalne...

So wrz 26, 2020 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pewnie nie jesteście takimi indywidualistami jak moje ludki :idea:. Nie wiem, jak ich zachęcić na dłuższą metę.

So wrz 26, 2020 8:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Pewnie nie jesteście takimi indywidualistami jak moje ludki :idea:. Nie wiem, jak ich zachęcić na dłuższą metę.
Myśmy zaczęli od znaku krzyża przed wspólnymi posiłkami... :)

So wrz 26, 2020 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czas...na "balety" :cfaniak: Już dziś urodziny dobrego kolegi, spotkanie w grupie około 10 osób w pubie sportowym, w tzw. Vip-roomie (pomieszczenie zarezerwowane tylko dla nas) ; Gala KSW, dobre jedzenie, wspomnienia, rozmowy i świętowanie do "białego rana" (choć pewnie po 00.00 będę się zabierał). Gdyby Lublin był w strefie czerwonej, to nie opłacałoby się jechać na 20.00, żeby o 22.00 wracać do domu...

Tak mało okazji do jakiegoś wyjścia, spotkania się ze znajomymi. Świat żyje dziś tylko pandemią koronawirusa (a na pewno świat medialny), bo "szary Kowalski" wie, że musi pracować, jeść, iść do apteki, czy na pocztę, a życie toczy się dalej. Wiele by można pisać, zastanawiać się, analizować itd., ale czy to na dobrą sprawę cokolwiek zmieni? Można się buntować, stresować, nie zgadzać, można też ślepo wszystkiego słuchać. Nie stać mnie na mandaty po 500zł. (wolę za te pieniądze coś kupić do ubrania, zjeść "na mieście", itd.), więc noszę te maseczki, zachowuję dystans, dezynfekuję ręce, ale... czy nie będzie tak, że po prostu nie da się "zatrzymać" tego wirusa? Więcej testów zrobią, to i więcej zarażeń wykryją. Jakby tak zrobili 100 000 dziennie, to jakie mielibyśmy odsetek chorych?

So paź 10, 2020 3:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Czas...na "balety" :cfaniak: Już dziś urodziny dobrego kolegi, spotkanie w grupie około 10 osób w pubie sportowym, w tzw. Vip-roomie (pomieszczenie zarezerwowane tylko dla nas) ; Gala KSW, dobre jedzenie, wspomnienia, rozmowy i świętowanie do "białego rana" (choć pewnie po 00.00 będę się zabierał).

Koledzy niewierzący czy żyja jakimiś wartościami?

So paź 10, 2020 4:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
z takimi ciężkimi winami pracować?

So paź 10, 2020 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Baw się dobrze mniszku. :D

So paź 10, 2020 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Koledzy niewierzący czy żyja jakimiś wartościami?

Różnie pewnie z tym bywa... Jubilat i mój przyjaciel - obaj "mają" ślub kościelny, przyjaciel ochrzczone dziecko, kolega jubilat niebawem zostanie ojcem, chodzą (a na pewno chodzili co niedziela na Mszę) - jak jest teraz to nie wiem, ale chyba po tym jak wprowadzono te restrykcje z uczestnictwem we Mszy Świętej "przerzucili" się na telewizję i... tak zostało (choć wczoraj przyjaciel był na Mszy za zmarłego brata i babcię). Kolejny nie chodzi do kościoła, ale zapewniał, że modlił się za mnie jak leżałem we wrześniu w szpitalu. Jeden chyba kiedyś był świadkiem Jehowy (?), ale teraz też nie wiem... Jeden w związku z dziewczyną, mają dziecko, ona inne dziecko, z innego związku, ślubu wiadomo nie mają. Pozostali chyba tacy "letni", ale kim ja jestem, żeby oceniać ich wiarę? Wszak tylko sam pan Bóg zna prawdziwą wiarę człowieka.

Cytuj:
Baw się dobrze mniszku. :D

Dzięki, ;) wrażenia takie mieszane mam, bo co tu dużo pisać... ze względów zdrowotnych mam zakaz spożywania alkoholu, a tam 7 facetów, 2 dziewczyny i każdy pijący, a mniszek jak ta czarna owca w rodzinie ;d

Fajna muzyka, fenomenalna walka Mameda Khalidowa (chyba tak się pisze) , nie jestem kibicem KSW, jedzenie pyszne i w sumie towarzystwo dobre, ale, ale nieco za długo. Wróciłem do domu o 01.30, trzeźwy, ale niegłodny i niezmęczony. ;d Po prostu ciężko było tak po 22.30 - bo już trochę sobie inni wypili, i w sumie o czym rozmawiać? O Św. Tomaszu z Akwinu, pogodzie czy serialach? >; Oni mieli jakiś tam swój "stan", choć cały czas zagadywali... było, minęło, szału nie było, ale nie żałuję - dyplomatycznie ;)

To co cieszy po powrocie do pracy to... bardzo miłe przywitanie. Był ktoś na zastępstwie za mnie, ale...najdelikatniej mówiąc nikt z niego i jego pracy przede wszystkim nie był zadowolony. Kilka osób w tym kierownik wprost mi to powiedzieli, tak jak koordynatorka i inne dziewczyny, które ucieszyły się, że wracam ja. No dzięki :wink: To zawsze jakoś motywuje do dalszego działania, starania się itd. Wszystko Bogu dzięki - jak zawsze ^^

Wt paź 13, 2020 3:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam okazję zobaczyć, jak wygląda wirtualne nauczanie religii, bo taką metodę obecnie zaproponowano moim dzieciom. Nie jest źle, zwłaszcza, że widać iż dzieci są zmotywowane. Nie jest też bez problemów, bo jak się okazało, trafiła się anonimowa osoba bez włączonej kamerki, i bez zaproszenia do udziału w spotkaniu katechetycznym. Niesamowite, ale gdy osoba prowadząca zablokowała takiego włamywacza, ten zaraz znowu był w stanie dołączyć do spotkania z innego konta i zaczął protestować i rzucać mięsem. Spotkanie trzeba było zakończyć i dopracować zabezpieczenia. Wiecie, dosłownie miałam wrażenie, że zły duch chciał wprowadzić takie zamieszanie, z drugiej strony dziwne, że ta osoba twierdziła, że jest na spotkaniu po to, by się czegoś dowiedzieć o religii.

Cz paź 15, 2020 1:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zamówiłam sobie książkę Przepowiednie Sybylii. Bardzo jestem ciekawa co ta biblijna wieszcza przepowiadała

Cz paź 15, 2020 1:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3020 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202  Następna strona