Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 19, 2019 9:21 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 377  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Ależ jak wyznaję Jezusa jako swojego Pana i Boga. I tak robi każdy ŚJ.
Nie uznajemy tylko Jezusa za Boga Najwyższego [wszechmocnego] bo tym jest tylko i wyłącznie jego Ojciec Jehowa Bóg.
No dobra Jacku...skoro uznajesz w osobie Jezusa Boga ale nie tego który jest Najwyższy, to dlaczego wyznajesz swoim Panem i Bogiem kogoś innego(inną osobę) niż nakazuje Najwyższy? i gdzie w Piśmi jest napisane, że można wyznawać(powtarzam wyznawać) swoim Panem i Bogiem innego Boga poza Najwyższym ??
Jacek.J napisał(a):
Sam Jezus nauczał;

Jan 10: 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?
No i gdzie tutaj masz powiedziane, że możesz kogoś innego niż tylko Boga Najwyższego wynazwać(powtarzam - wyznawać) swoim Panem i Bogiem oraz czy możesz wskać w nauczaniu apostolskim(Dziejach Ap, Listach czy Apokalipsie) taką praktykę żeby ktoś z uczniów Pańskich wyznawał Panem i Bogiem kogoś innego poza Bogiem Najwyższym ?

So maja 11, 2019 8:01 pm
Gaduła
Gaduła

Sajmon pisze

Cytuj:
Jacek.J napisał(a):
Chociaż w dostępnych przekładach Biblii zastąpiono to imię słowem Pan lub Bóg i niejako go w NT niema to ta rzeczywistość jest w Biblii opisana choć nie jest nazwana "terminem technicznym".

Bzdury piszesz.W dostępnych przekładach nie zastąpiono słowa "Jehowa" słowem Pan lub Bóg, gdyż w Startym Testamencie NIE występuje słowo "Jehowa" ale tetragram JHWH.Natomiast Nowy Testament w ogóle nie zawiera tetragramu.

Ja piszę bzdury? Przecież ja użyłem twojego osobistego argumentu. To dlaczego gdy ty go używasz to to jest ok.. A jak ja go używam to jest to bzdura?

Cytuj:
Niczego nie muszę dowodzić, gdyż to ty, a nie ja wyszedłeś z tezą, że Biblia nie naucza o Trójcy.

Jasne;)) posłuchamy cię innym razem. Nie potrafisz dowieść tego w co wierzysz więc wykręcasz się sianem. Klasyka;)

Cytuj:
Nie kompromituj się.

"Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida." (Łk 1,30-32)

Ładnie tak zaklinać rzeczywistość ?

Bzdura. Dzisiaj nikt nie wie jak poprawnie wymawiano imię Syna Bożego. Przypuszczalnie brzmiało to Jehoszua, Jehoszea lub Hoszea, ale dokładnie nikt tego nie wie. Natomiast tłumaczenie tego imienia jako "Jezus" jest polską wersją przyjętą w naszym społeczeństwie. Ponieważ jest ono zaczerpnięte z łaciny i poprawnie - za łaciną-powinno się wymawiać "Izus". Zatem moje pytanie do Sajmona. Dlaczego przekręcanie imienia własnego Boga na "Jezus" tobie nie przeszkadza, a dokładnie taka sama sytuacja z imieniem Boga Ojca "Jehowa" jest już nie do przyjęcia?

Cytuj:
Nie będę za ciebie odrabiał pracy domowej, nic z tego.Dostałeś informację, w którym miejscu apostołowie nauczają o Trójcy świętej.A to, że ci to nie pasuje, to już nie mój problem.

Pewnie! Bo twój problem polega na tym że nie rozumiesz iż nauka o Trójcy jest stricte nauką Kościoła w oparciu o wyrwane kontekstu wyinterpretowane fragmenty Biblii. I to jest bardzo dziwne bo w nauczaniu Jezusa i apostołów są takie prozaiczne nauki jak to w jaki sposób uczniowie Chrystusa powinni się ubierać albo jakiej długości nosić włosy, a o fundamentalnej nauce chrześcijaństwa -Trójcy czy Bogu Jezusie" nie ma ani słowa trzeba ją sobie dopiero interpretować na podstawie wniosków z tekstu Biblii

Pn maja 20, 2019 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Zero treści, sama piana. Zupełnie zabrakło w "Prowadzeniu rozmów..." argumentów? ;)

Wt maja 21, 2019 8:25 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Nie uznajemy tylko Jezusa za Boga Najwyższego [wszechmocnego] bo tym jest tylko i wyłącznie jego Ojciec Jehowa Bóg.
No dobra Jacku...skoro uznajesz w osobie Jezusa Boga ale nie tego który jest Najwyższy, to dlaczego wyznajesz swoim Panem i Bogiem kogoś innego(inną osobę) niż nakazuje Najwyższy? i gdzie w Piśmi jest napisane, że można wyznawać(powtarzam wyznawać) swoim Panem i Bogiem innego Boga poza Najwyższym ??
Jacek.J napisał(a):
Sam Jezus nauczał;

Jan 10: 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?
No i gdzie tutaj masz powiedziane, że możesz kogoś innego niż tylko Boga Najwyższego wynazwać(powtarzam - wyznawać) swoim Panem i Bogiem oraz czy możesz wskać w nauczaniu apostolskim(Dziejach Ap, Listach czy Apokalipsie) taką praktykę żeby ktoś z uczniów Pańskich wyznawał Panem i Bogiem kogoś innego poza Bogiem Najwyższym ?

Takie czepianie się słówek i szukanie dziury w cały. To jest kwestią rozumienia i wiary. ŚJ wierzą że Jezus ma Boskie pochodzenie. inaczej jest Boski. i w tym znaczeniu wyznajemy Jezusa za pana i Boga. Ja również mogę ci zadać pytanie gdzie w Biblii jednoznaczne pisze że Bóg jest w trzech osoba i nazywa się to Trójcą?

Wt maja 21, 2019 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Sam Jezus nauczał;

Takie czepianie się słówek i szukanie dziury w cały. To jest kwestią rozumienia i wiary.
Jeśli dla ciebie, to kwestia rozumienia i wiary, więc wyjaśnij mi proszę jak rozumiesz przykazanie Najwyższego: Nie będziesz miał innych bogów obok mnie skoro wg twojej wiary Panem i Bogiem jest ktoś inny niż to nakazuje Najwyższy ?
Cytuj:
ŚJ wierzą że Jezus ma Boskie pochodzenie. inaczej jest Boski. i w tym znaczeniu wyznajemy Jezusa za pana i Boga.
A jak to twoje wyznawanie godzisz z boskim przykazaniem zabraniającym wyznawania swoim Panem i Bogiem kogoś innego niż Najwyższy ?
Cytuj:
Ja również mogę ci zadać pytanie gdzie w Biblii jednoznaczne pisze że Bóg jest w trzech osoba i nazywa się to Trójcą?
Między innymi tam gdzie(skąd) wyczytałeś, że Jezus jest Panem i Bogiem...

Śr maja 22, 2019 9:26 pm
Gaduła
Gaduła

sachcim pisze
Cytuj:
Jeśli dla ciebie, to kwestia rozumienia i wiary, więc wyjaśnij mi proszę jak rozumiesz przykazanie Najwyższego: Nie będziesz miał innych bogów obok mnie skoro wg twojej wiary Panem i Bogiem jest ktoś inny niż to nakazuje Najwyższy ?

Przykazanie Boże z dekalogu ma konkretne odniesienie do obcych, cudzych bogów w ziemi obiecanej do której mieli wejść Izraelici których wielbienie było jednoznaczne z wyznawaniem innej religii którą potępiał Bóg Jehowa. Jezus nie jest obcy ani cudzy. Jest "swój" . Wyznawanie Jezusa za Boskiego nie zmienia religii. I tak to tłumaczy twój ukochany przekład Biblii Tysiąclecia którego chytrze nie zacytowałeś;) a ja zacytuję:)

Wyj 20:
20:2 Ja jetem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
20:3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

Cytuj:

Oczywiście! Jak przychodzi do konkretów to sahcim zaczyna stosować wykręty i odwracać kota za ogon:))

Cz maja 23, 2019 1:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacek.J napisał(a):
sachcim pisze
Cytuj:
Jeśli dla ciebie, to kwestia rozumienia i wiary, więc wyjaśnij mi proszę jak rozumiesz przykazanie Najwyższego: Nie będziesz miał innych bogów obok mnie skoro wg twojej wiary Panem i Bogiem jest ktoś inny niż to nakazuje Najwyższy ?

Przykazanie Boże z dekalogu ma konkretne odniesienie do obcych, cudzych bogów w ziemi obiecanej do której mieli wejść Izraelici których wielbienie było jednoznaczne z wyznawaniem innej religii którą potępiał Bóg Jehowa. Jezus nie jest obcy ani cudzy. Jest "swój" . Wyznawanie Jezusa za Boskiego nie zmienia religii. I tak to tłumaczy twój ukochany przekład Biblii Tysiąclecia którego chytrze nie zacytowałeś;) a ja zacytuję:)

Wyj 20:
20:2 Ja jetem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
20:3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Jeżeli dla ciebie sformułowanie „inny Bóg” nie jest jednoznaczne z tym iż to jest „obcy Bóg” ale że oznacza „swój” to powiedz mi ile ty osób boskich wyznajesz swoim Bogiem...czy aby nie dwie ? ?

sahcim napisał(a):
Oczywiście! Jak przychodzi do konkretów to sahcim zaczyna stosować wykręty i odwracać kota za ogon:))[/quote][/quote]To nie jest żadne odwracanie ale wskazywanie tobie, że w Biblii jest gdzieś napisane o istocie duchowej jaką jest Bóg iż nie jest jedną osobą czyż nie...? bo inaczej skąd byś widział, że można wyznawać swoim(powtarzam słowo swoim) Bogiem jednocześnie dwie osoby boskie ?

Cz maja 23, 2019 7:50 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Przyszło mi do głowy takie pytanie do świadków Jehowy.

Jak wyglądałoby państwo rządzone przez ŚJ? Załóżmy, że w Polsce są tylko ŚJ, albo stanowią oni zdecydowaną (miażdżącą) większość. Nie chodzicie na wybory, nie bierzecie czynnego udziału z życiu politycznym, bo podobno Biblia tego zabrania.

Jak to jest, że według Was każda władza pochodzi od Boga, który tą władzę rozdaje wszystkim, tylko nie świadkom Jehowy?

Pt maja 24, 2019 7:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ja do ŚJ mam kilka pytań

1. Dlaczego JEHOWAH a nie JAHWE. Przecież tu raczej język hebrajski powinien stanowić podstawę. Żydzi mówią Jahwe i chyba tak jest prawidłowo.

2. Dlaczego transfuzja jest zabroniona? Mogę zrozumieć, zakaz jedzenia kaszanki, ale zabraniać transfuzji, która ratuje życie, a PŚ jej nie zabrania

3. Dlaczego odbieracie dzieciom całą masę radości? I co dajecie w zamian? Koszmarnie nudne nasiadówki gorsze od mszy świętej.

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

Wt maja 28, 2019 2:18 pm
Gaduła
Gaduła

Swan pisze

Cytuj:
1. Dlaczego JEHOWAH a nie JAHWE. Przecież tu raczej język hebrajski powinien stanowić podstawę. Żydzi mówią Jahwe i chyba tak jest prawidłowo.

Żydzi w ogóle nie wymawiają imienia Bożego. Taki przesąd mają. To gdzie ty słyszałeś że Żydzi wymawiają Jahwe to ja nie wiem? Dlaczego my mówimy Jehowa? Odsyłam do naszej broszury "Imię Boże"
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101984301

Cytuj:
2. Dlaczego transfuzja jest zabroniona? Mogę zrozumieć, zakaz jedzenia kaszanki, ale zabraniać transfuzji, która ratuje życie, a PŚ jej nie zabrania

To prawda że w Biblii nie jest użyte słowo "transfuzja" ale jest wyraźnie powiedziane że nie można spożywać krwi. A TK jest w pewnym sensie "spożywana" przez organizm biorcy.

Dzi ap 15:. 20 Wystarczy im napisać, żeby powstrzymywali się od tego, co ofiarowano bożkom, od niemoralnych kontaktów seksualnych, od mięsa uduszonych zwierząt i od krwi.

Podobnie w Biblii nie ma słowa transwestyta czy pedofil i ten fakt nie upoważnia automatycznie do praktykowanie takich zwyczajów w chrześcijaństwie. Poza tym w dzisiejszych czasach TK jest raczej archaiczną metodą leczenia właściwą średniowieczu niż współczesnym czasom. Np. w armii USA powszechnie się stosuje bezkrwawą medycynę to znaczy bez TK. Praktykuje się ją przede wszystkim z powodów ekonomicznych. Inaczej! To gigantyczny biznes który w większości nie zaszkodzi ale też nie pomoże choremu za to nabija kabzę komu trzeba. Poniżej podaję parę linków w tym temacie.

https://www.youtube.com/watch?v=X7GuDewHRn8

https://www.youtube.com/watch?v=17XE2E6I54I

Tu link do linków

https://www.google.pl/search?client=ope ... andel+krwią&oq=handel+kwią&gs_l=psy-ab.1.0.35i304i39j0i13i30.5861.5861..13110...0.0..0.160.160.0j1......0....1..gws-wiz.mV8c_0MJgTI

Tu zwróć szczególnie uwagę na filmy z You tube

https://www.google.pl/search?client=ope ... mQU2p8Qle8

Cytuj:
3. Dlaczego odbieracie dzieciom całą masę radości? I co dajecie w zamian? Koszmarnie nudne nasiadówki gorsze od mszy świętej.

? A konkretnie?

Wt maja 28, 2019 6:54 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Olanie odpowiedzi na moje pytania traktuję jak dobrą kartę. Widocznie nie da się sensownie odpowiedzieć na tak niewygodne pytania. Przecierpię brak odpowiedzi.

Śr maja 29, 2019 4:00 pm
Gaduła
Gaduła

Dociekliwy napisał(a):
Olanie odpowiedzi na moje pytania traktuję jak dobrą kartę. Widocznie nie da się sensownie odpowiedzieć na tak niewygodne pytania. Przecierpię brak odpowiedzi.

:taki cierpiętnik z ciebie:)

Śr maja 29, 2019 4:38 pm
Gaduła
Gaduła

sahcim pisze

Cytuj:
Jeżeli dla ciebie sformułowanie „inny Bóg” nie jest jednoznaczne z tym iż to jest „obcy Bóg” ale że oznacza „swój” to powiedz mi ile ty osób boskich wyznajesz swoim Bogiem...czy aby nie dwie ? ? 

Nie. Wyznaję [czczę] jedną osobę jako mojego Boga. Widzę ze masz problem ze zrozumieniem że może być Jeden Bóg wszechmocny, a poza nim osoby Boskie. Dziwi mnie to trochę bo bez problemu rozumiesz złożoność Boga w trzech osobach [Trójcę] o której duchowni twojego kościoła sami mówią że jest to tajemnica nie do pojęcia, a prostej, naturalnej informacji że jest jedno osobowy Bóg wszechmocny i jego Syn Jezus który z racji "pokrewieństwa pierwszego stopnia" jest Boski już nie.

Cytuj:
sahcim napisał(a):
Oczywiście! Jak przychodzi do konkretów to sahcim zaczyna stosować wykręty i odwracać kota za ogon:))
[/quote]To nie jest żadne odwracanie ale wskazywanie tobie, że w Biblii jest gdzieś napisane o istocie duchowej jaką jest Bóg iż nie jest jedną osobą czyż nie...? bo inaczej skąd byś widział, że można wyznawać swoim(powtarzam słowo swoim) Bogiem jednocześnie dwie osoby boskie ?[/quote]

Czyli twoim zdaniem merytoryczna dyskusja polega na cytuję; " w Biblii jest gdzieś napisane o istocie duchowej jaką jest Bóg iż nie jest jedną osobą". Tak gwoli ścisłości?! Tylko ty tak możesz prowadzić dyskusję czy ja też tak mogę? Jeśli ja też tak mogę to w wątku Boga osobowego wiedz że jest tylko jeden Bóg w jednej osobie. Wiesz gdzie to pisze? W Biblii jest gdzieś napisane, to sobie poszukaj, zrozum to sobie, i się przekonaj. …Ja cię kręcę!!! Jaka fenomenalna metoda prowadzenia dyskusji! Rachu ciachu i sahcim już wierzy w jednoosobowego Boga:) genialne!:)))

Śr maja 29, 2019 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacek.J napisał(a):
sahcim pisze

Cytuj:
Nie. Wyznaję [czczę] jedną osobę jako mojego Boga.
Dlaczego kręcisz skoro trochę wcześniej stwierdziłeś, że wyznajsz Jezusa jako swojego Pana i Boga. czyli nie tylko jedną ale także drugą... ? To jak to w końcu jest...Ilu ty Bogów wyznajesz(czcisz) Jacku ?
Cytuj:
Widzę ze masz problem ze zrozumieniem że może być Jeden Bóg wszechmocny, a poza nim osoby Boskie.
Jeśli tylko jeden jest Bogiem wszechmocnym, a drugi nie, to jak możesz wyznawać swoim Panem i Bogiem nie wszechmocnego jeśli masz wyraźnie napisane w Biblii: Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga
Cytuj:
Czyli twoim zdaniem merytoryczna dyskusja polega na cytuję; " w Biblii jest gdzieś napisane o istocie duchowej jaką jest Bóg iż nie jest jedną osobą". Tak gwoli ścisłości?!
Ale o co ci chodzi...toż sam stwierdzasz wyżej(jak rozumiem na podstawie Biblii, a nie jakiegoś widzimisię), że może być Jeden Bóg wszechmocny, a poza nim osoby Boskie...

Śr maja 29, 2019 6:55 pm
Gaduła
Gaduła

Sahcim pisze

Cytuj:
Dlaczego kręcisz skoro trochę wcześniej stwierdziłeś, że wyznajsz Jezusa jako swojego Pana i Boga.czyli nie tylko jedną ale także drugą... ? To jak to w końcu jest...Ilu ty Bogów wyznajesz(czcisz) Jacku ?

Czytaj ze zrozumieniem, a nie z fanatyzmem. Wyraźnie przed stwierdzeniem iż ŚJ wyznają Jezus za Pana i Boga określiłem w jakim znaczeniu. Zatem czytaj kontekst, a nie wyrywaj zdania z kontekstu.

Cytuj:
Jeśli tylko jeden jest Bogiem wszechmocnym, a drugi nie, to jak możesz wyznawać swoim Panem i Bogiem nie wszechmocnego jeśli masz wyraźnie napisane w Biblii: Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga

I tu się właśnie uwidocznia twoja blokada rozumienia. Nie możesz a raczej nie chcesz - jak sądzę- wyjść z narzuconych ci torów myślowych przez Kościół. Słowa z Izajasz które cytujesz trzeba rozumieć pod kontem czasu w jakim zostały wypowiedziane czyli ogólnie mówiąc przed Chrystusem. Zatem w tamtym czasie dla narodu Bożego to był tylko jeden Pan i Bóg Jahwe. Teraz sytuacja jest troszkę inna. Jahwe Bóg ustanowił Jezusa Chrystusa swoim zwierzchnikiem i pełnomocnikiem i przekazał mu właściwie wszystko za wyjątkiem oczywiście Jego samego.

1Kor 15:27 Bóg przecież „wszystko położył pod jego nogi”. Ale gdy powiedziano, że wszystko zostało mu podporządkowane, jest oczywiste, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko podporządkował.

Zatem teraz Panem Jest pełnomocnik Jezus Chrystus.

Hebr 2:10 Aby doprowadzić wielu synów do chwały, Ten, dla którego i przez którego wszystko istnieje, słusznie postanowił, by Naczelny Pełnomocnik w sprawie ich wybawienia został wydoskonalony przez cierpienie.
Hebr 12:. 2 Uważnie wpatrujmy się przy tym w Jezusa — Naczelnego Pełnomocnika i Udoskonaliciela naszej wiary. Dla radości, która go czekała, przetrwał on pal męki, gardząc hańbą, i zasiadł po prawej stronie tronu Boga.
Dzieje 3:15 I zabiliście Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia. Ale Bóg go wskrzesił, czego my jesteśmy świadkami

przy czym logika głośno krzyczy że pełnomocnik nie może być jednocześnie zwierzchnikiem jak by wynikało z dogmatu o Trójcy. Bo bez sensu było by żeby Bóg zwierzchnik ustanowiłby samego siebie Jezusa Chrystusa pełnomocnikiem. To absurd.

Cytuj:
Ale o co ci chodzi...toż sam stwierdzasz wyżej(jak rozumiem na podstawie Biblii, a nie jakiegoś widzimisię), że może być Jeden Bóg wszechmocny, a poza nim osoby Boskie...

Chodzi mi o to że jak przychodzi do konkretów i ja pytam gdzie to pisze to nie przedstawiasz faktów z Biblii tylko " w Biblii jest gdzieś napisane" w domyśle "se poszukaj"

Cz maja 30, 2019 7:05 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 377  Następna strona