Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2019 9:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Katolicy nie w pełnej łączności 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Swan napisał(a):
Ech.... to argument dla osoby wierzącej. Mi takich, błagam, nie podrzucaj. Ja w tym samym stopniu wierzę w grzech pierworodny co chrzest jako antidotum na niego.

Aha. Nie wiedziałam. No cóż, ja akurat mówię ze strony wiary.

Pt lis 30, 2018 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@towarzyski.pelikan

Z jedną częścią Twojej wypowiedzi nie mogę się zgodzić. Z drugą zgadzam się w zupełności.
towarzyski.pelikan napisał(a):
No ale to jest bez znaczenia, co Ty sobie o tym myślisz albo ja, bo na forum katolickim obowiązuje oficjalne nauczanie KK. Przynajmniej w teorii. W praktyce: katolicy sobie żonglują terminem "katolik" tak jak jest im wygodnie w danej sytuacji. Czyli jak będziesz chciał napisać coś w dziale katolickim, to możesz się liczyć z ostrzeżeniem za pisanie w dziale katolickim, jeśli nie jesteś posłuszny w pełni naukom Kościoła,
Forum katolik.pl to nie katolicki kościół. Owszem gospodarzami forum są katolicy. Użytkownicy są gośćmi. Gospodarz ustala zasady korzystania z jego gościnności, które albo przyjmujesz albo nie. Nie ma obowiązku goszczenia na tym forum. Żadne prawo nie może Cię zmusić do uczestniczenia w dyskusjach. Natomiast jeśli chcesz dyskutować, to stosuj się do zasad wyznaczonych przez gospodarza. Mieli moderatorzy jakieś tam powody, żeby te regulacje wprowadzić. Mi osobiście nie robi to kuku. Na marginesie powiem, że zdarzyło mi się opublikować coś w dziale dla katolików, ale oczywiście za zgodą moderatorów i nie były to wypowiedzi negujące istnienie Boga ani podważające nauczanie KK. Były to wypowiedzi z gatunku "ogólnoludzkich".

towarzyski.pelikan napisał(a):
ale jak stwierdzisz, że Polska nie jest państwem katolickim i moralność katolicka nie powinna wobec tego obowiązywać w prawie, to usłyszysz, że większość Polaków to katolicy (czytaj: zostali ochrzczeni)..
Tu idziemy ramię w ramię. Państwo jako coś w czym generalnie musimy wszyscy egzystować nie może faworyzować żadnej religii, żadnej ideologii. Musi być otwarte na potrzeby wszystkich. A powoływanie się na 99% katolików po to by narzucić wszystkim nauczanie KK jest po prostu koszmarnym nadużyciem ze strony Kościoła Katolickiego. Jestem za tym, żeby każdy (choćby w celach podatkowych) zadeklarował w urzędzie swoja religijną przynależność. KK powołując się na statystyki chrztów wypowiada się w moim między innymi imieniu, w imieniu wielu św Jehowy, w imieniu wszystkich tych, którzy nauczanie KK negują. Uważam to za ogromne nadużycie.

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

Pn gru 03, 2018 11:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Swan napisał

Cytuj:
A powoływanie się na 99% katolików po to by narzucić wszystkim nauczanie KK jest po prostu koszmarnym nadużyciem ze strony Kościoła Katolickiego. Jestem za tym, żeby każdy (choćby w celach podatkowych) zadeklarował w urzędzie swoja religijną przynależność. KK powołując się na statystyki chrztów wypowiada się w moim między innymi imieniu, w imieniu wielu św Jehowy, w imieniu wszystkich tych, którzy nauczanie KK negują. Uważam to za ogromne nadużycie.

Nie spotkałem się tu, ani gdziekolwiek z szermowaniem argumentu 99% katolików w Polsce. O wiele częściej usłyszysz o procencie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. On jest już bardziej wykładnikiem rzeczywistości. Dlaczego wyjątkowo kiepskim pomysłem jest deklaracja w celach podatkowych napisałem tu:
viewtopic.php?f=3&t=16349&p=1123450#p1123450

Cytuj:
Tu idziemy ramię w ramię. Państwo jako coś w czym generalnie musimy wszyscy egzystować nie może faworyzować żadnej religii, żadnej ideologii. Musi być otwarte na potrzeby wszystkich.

Nie zauważyłeś w Niemczech, Francji do czego to prowadzi?
Przecież to nieunikniona porażka laickości, utopia. W poniższym poście zamieściłem link do NYT, gdzie "czarownik" organizujący rok później satanistyczne rzucanie klątwy na sędziego Kavanaugh (patrz pozostał linki) wyjaśnia powody rozwoju satanizmu w USA. Jako przyczynę podaje wypłukanie przez ateizm społeczeństwa i powstanie próżni (Dawkins, Hitchens). W Europie większą role zdaje się mieć islam.

viewtopic.php?f=3&t=27943&p=1122310#p1122310

Zrozumiałym jest jeśli kto nie wierzy, lecz ważniejsze jest utrzymanie w miarę monolityczności przekonań społeczeństwa, choćby na bazie katolicyzmu. Inaczej zaczyna powstawać chaos.
Druga wynikająca z tego rzecz. Od Świadkowie Jehowy począwszy, a skończywszy na Kościele Latającego Potwora Spagetti nic w praktyce nie wnieśli w kulturę i spoistość społeczną Polski. Prawnie mogą być równi, ale stosowanie do nich i do Kościoła katolickiego w Polsce tępej urawniłowki do niczego dobrego nie prowadzi. Poliporawne hasełka i rzeczywistość to dwie różne sprawy.

Pn gru 03, 2018 12:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jestem za tym, żeby każdy (choćby w celach podatkowych) zadeklarował w urzędzie swoja religijną przynależność
Czemu ograniczać się do spraw wyznaniowych?
Ja na przykład nie chce finansować współczesnych aren dla gawiedzi, zwanych "stadionami sportowymi".
Nie chcę też finansować większości "instytucji kultury" które z kulturą nie mają nic wspólnego.
Ani organizacji "społecznych" w rodzaju "Krytyki Politycznej" która otrzymuje gigantyczne subwencje, czy "Instytutu sztuki filmowej" który nie tylko za moje pieniądze subsydiuje gnioty (dla niepoznaki wyświetlając je potem w paśmie nocnym) ale też dofinansowuje filmy mające propagandowo na mnie wpłynąć.

Nadto państwo finansuje na potęgę ścieżki rowerowe, z których nie korzystam. Buduje drogi, choć nie wszyscy poruszają się samochodem.
itd

Pn gru 03, 2018 12:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):

Nie spotkałem się tu, ani gdziekolwiek z szermowaniem argumentu 99% katolików w Polsce. O wiele częściej usłyszysz o procencie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. On jest już bardziej wykładnikiem rzeczywistości.
Robur zmiłuj się. Nie wiem czy znajdę odpowiedni cytat, ale pogląd niekatolików na argumenty katolików nie wziął się z kapelusza. Nawet na tym forum spotykałem wypowiedzi w stylu "ponieważ nas katolików jest 97%" itd. A wynika to z tego, że według kartotek kościelnych tylu jest ochrzczonych. Ze mną włącznie.

Robur napisał(a):
Dlaczego wyjątkowo kiepskim pomysłem jest deklaracja w celach podatkowych napisałem tu:
W Niemczech sprawdza się całkiem dobrze o ile wiem. Tam przynajmniej ci, którzy czują więź z KK czy jakimkolwiek opłacają z podatków ten a nie inny związek wyznaniowy. Ale zaznaczam ja jestem poza, ja zadeklarowałem, zgodnie z prawdą że jestem ateistą. Więc jak to w praniu wygląda nie wiem.

Robur napisał(a):
Nie zauważyłeś w Niemczech, Francji do czego to prowadzi?
Przecież to nieunikniona porażka laickości, utopia. W poniższym poście zamieściłem link do NYT, gdzie "czarownik" organizujący rok później satanistyczne rzucanie klątwy na sędziego Kavanaugh (patrz pozostał linki) wyjaśnia powody rozwoju satanizmu w USA. Jako przyczynę podaje wypłukanie przez ateizm społeczeństwa i powstanie próżni (Dawkins, Hitchens). W Europie większą role zdaje się mieć islam.
Ja w Niemczech żyję od ponad 10 lat i żadnej porażki laickości nie dostrzegam. Najstarsze moje dziecko już tu pracuje, średnie robi w przyszłym roku mature a najmłodsze właśnie zaczęło edukację. W żadnym w/w przypadków nie dostrzegam porazki laickości.

Robur napisał(a):
Zrozumiałym jest jeśli kto nie wierzy, lecz ważniejsze jest utrzymanie w miarę monolityczności przekonań społeczeństwa, choćby na bazie katolicyzmu. Inaczej zaczyna powstawać chaos.
Oj boję się takich poglądów. Z historii wiemy, że budowanie monolitycznego społeczeństwa prowadziło niechybnie do terroru. Są tylko dwa sposoby na niepokornych. Usunąć lub zgładzić. Czy popierasz tępienie chrześcijan w imię tworzenia w miarę monolitycznego islamskiego społeczeństwa??

Robur napisał(a):
Druga wynikająca z tego rzecz. Od Świadkowie Jehowy począwszy, a skończywszy na Kościele Latającego Potwora Spagetti nic w praktyce nie wnieśli w kulturę i spoistość społeczną Polski. Prawnie mogą być równi, ale stosowanie do nich i do Kościoła katolickiego w Polsce tępej urawniłowki do niczego dobrego nie prowadzi. Poliporawne hasełka i rzeczywistość to dwie różne sprawy.
Robuuuuuuuur jeszcze raz o zlitowanie proszę. Co to za zwrot "tępa urawniłowka" ??
Dla mnie obojętne jest czy kto wierzy czy nie i w co wierzy. Jesli jego wiara bądź jej brak nie czynią nikomu krzywdy to w normalnym kraju powinni mieć takie same prawa.

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

Pn gru 03, 2018 2:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Swan napisał(a):
Robur napisał(a):
Oj boję się takich poglądów. Z historii wiemy, że budowanie monolitycznego społeczeństwa prowadziło niechybnie do terroru. Są tylko dwa sposoby na niepokornych. Usunąć lub zgładzić. Czy popierasz tępienie chrześcijan w imię tworzenia w miarę monolitycznego islamskiego społeczeństwa??

Myślę, że Roburowi chodzi bardziej o trzymanie się jakiegoś jednego systemu wartości. Do tej pory było to chrześcijaństwo, na naszym polskim gruncie w odmianie katolickiej. Chyba każdy z nas się zgodzi, że wolimy chrześcijaństwo jako fundament moralny niż islam, a na dluzsza mete nie jest mozliwe utrzymywanie w spoleczenstwie porzadku moralnego bez zadnej religii, wiec jesli wywalimy chrzesciajnstwo, wejdzie nam islam.

Szkoda tylko że Robur nie widzi, że obecna uprzywilejowana pozycja Kościoła, który chce się wtryniać za bardzo w życie osób, które nie są katolikami w wąskim tego słowa znaczeniu (a więc żyjący w zgodzie z naukami Kościoła), tylko zniechęca tych niekatolików do chrześcijaństwa i tworzy takie nastroje spoleczne, które z otwartymi ramionami witaja islam w imie buntu "wszystko, tylko nie to opresyjne chrześcijaństwo" :-(
Wiec Kościół robi temu chrześcijanstwu wpisanemu w nasz porzadek kulturow-spoleczny niedzwiedzia przysluge...

Pn gru 03, 2018 5:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11