Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 11:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 Dlaczego oskarża się Jana Pawła II o ukrywanie pedofilii? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego oskarża się Jana Pawła II o ukrywanie pedofilii
rol23mak napisał(a):
Podaj dokładny cytat, zaleceń jest wiele. Być może źle to interpretujesz.
No pewnie...Ty oczywiście interpretujesz właściwie Biblie, a cały Kościół źle... :D
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc po co pleciesz, że gdyby księżmi byli żonaci, to nie byłoby tych problemow...?
Nic takiego nie powiedziałem. Nie uważnie przeczytałeś moją wypowiedź.
Czyżby...?
Napisałeś:
dlaczego nie wybiera się na księży ludzi zgodnie ze wskazaniem apostoł Pawła w 1 LIST DO TYMOTEUSZA, 3, 1:7?[czyli żonatych]
Wtedy nie byłoby na przykład problemu z pedofilią, nierządem, homoseksualizmem.

Cz sty 29, 2015 8:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poza tym księży się nie wybiera. Wybiera ich Bóg a nie społeczność gminy

Cz sty 29, 2015 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No pewnie...Ty oczywiście interpretujesz właściwie Biblie, a cały Kościół źle... :D

Widzę, że boisz się cytowań. Tam nie ma wskazania do wyboru biskupa czy księdza.

sahcim napisał(a):
Czyżby...?
Napisałeś:
dlaczego nie wybiera się na księży ludzi zgodnie ze wskazaniem apostoł Pawła w 1 LIST DO TYMOTEUSZA, 3, 1:7?[czyli żonatych]
Wtedy nie byłoby na przykład problemu z pedofilią, nierządem, homoseksualizmem.
[/quote]

Tylko, że żonaci jest jedną z kilkunastu charakterystyk tych ludzi i nie twierdzę, ze ona jedyna decyduje o tym, że ktoś nadaje się na biskupa. Tam jest wymienionych szereg cech.

Cz sty 29, 2015 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
Tylko, że żonaci jest jedną z kilkunastu charakterystyk tych ludzi i nie twierdzę, ze ona jedyna decyduje o tym, że ktoś nadaje się na biskupa. Tam jest wymienionych szereg cech.
Chcesz powiedzieć, że biskupem wg tamtego wskazania Pawła może zostać taka osoba, którą Pan powołał gdy była w stanie bezżennym...?

Cz sty 29, 2015 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że biskupem wg tamtego wskazania Pawła może zostać taka osoba, którą Pan powołał gdy była w stanie bezżennym...?

Nie, musi spełniać kilkanascie charakterystyk jednocześnie.

Cz sty 29, 2015 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i na biskupa papież wybiera osobę która spełnia dużo warunków

Cz sty 29, 2015 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Nie, musi spełniać kilkanascie charakterystyk jednocześnie.
Czyli wg Twojej interpretacji taki Chrystus Jezus nie może być Głową Kościoła, bo nie spełnia jednego z warunków Pawłowych...a i sam ap Paweł również nie może przewodniczyć żadnej wspólnocie Kościoła, bo przecież nie miał żony... :roll:

Cz sty 29, 2015 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czyli wg Twojej interpretacji taki Chrystus Jezus nie może być Głową Kościoła, bo nie spełnia jednego z warunków Pawłowych...a i sam ap Paweł również nie może przewodniczyć żadnej wspólnocie Kościoła, bo przecież nie miał żony... :roll:

Dziwne masz pomysły, żeby Jezusa robić biskupem. Z tego wynika, że apostoł Paweł nigdy nie był biskupem, bo przecież nie łamałby swoich zaleceń.

Cz sty 29, 2015 11:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
Dziwne masz pomysły, żeby Jezusa robić biskupem. Z tego wynika, że apostoł Paweł nigdy nie był biskupem, bo przecież nie łamałby swoich zaleceń.
Biskup, to ten, który jest powołany aby stać na czele wspólnoty Kościoła(przewodzić jej), zatem zgodnie ze słowami Pawła:
"Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?"
Chrystus, jako Głowa Kościoła, stoi na czele/przewodzi całej wspólnocie Kościoła(chwalebnego w niebie, oczyszczającego się w czyśćcu i pielgrzymującego na ziemi), a ap Paweł przewodził wspólnotom Kościoła pielgrzymującego na ziemi, jednak gdyby warunkiem stania na czele/przewodniczenia wspólnocie Kościoła było posiadanie żony, to i Jezus Chrystus i ap Paweł nie mogliby przewodzić Kościołowi... :roll:

Pt sty 30, 2015 12:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Chrystus, jako Głowa Kościoła, stoi na czele/przewodzi całej wspólnocie Kościoła(chwalebnego w niebie, oczyszczającego się w czyśćcu i pielgrzymującego na ziemi), a ap Paweł przewodził wspólnotom Kościoła pielgrzymującego na ziemi, jednak gdyby warunkiem stania na czele/przewodniczenia wspólnocie Kościoła było posiadanie żony, to i Jezus Chrystus i ap Paweł nie mogliby przewodzić Kościołowi... :roll:

Do przewodzenia kościołowi nie trzeba być biskupem. Zalecenia dla biskupów są jednoznaczne i nie wolno ich łamać.

Pt sty 30, 2015 1:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Barney,
w sprawie pedofilii KK nie chodzi o numerki co zes podal (pominmy na razie to, ze nie wierze w ich prawdziwosc.
Oczywiście że nie wierzysz, bo wierzysz tylko w informacje pod swoją tezę.
Poszukaj sobie choćby raport przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji w 2004 roku – odpowiedzialna Charol Shakeshaft (tam znajdziesz dane o 60-krotnie wyższej podatności nauczycieli niż księży na pedofilię, zwróć też uwage na trenerów sportowych).Według badań Phillipa Jenkinsa, pastorzy w zborach protestanckich są niemal 6–krotnie częściej oskarżani o pedofilię niż księża katoliccy.Te same badania potwierdzają, że problem pedofilli dotyka od 0,2 do 1,7% księży katolickich i 2–3% duszpasterzy protestanckich.
[/quote] Rownie dobrze moglby byc tylko jeden na cala zaloge KK.[/quote]Myślę że masz rację - jakby tylko jeden ksiądz z kilkunastu milionów na świecie był pedofilem, nadal tacy jak Ty gadaliby te bzdury o skłonnościach hierarchów katolickich do pedofilli.
rol23mak napisał(a):
Barney napisał(a):
Więc po co takie głupie gadanie o JPII?

Ksiądz powinien być wzorem do naśladowania, nauczycielem, który prowadzi do zbawienia a nie pedofilem, zboczeńcem, czy rozpustnikiem.
Słusznie, powinien. Prosiłem jednak o odpowiedz na temat, a ta nie ma z tematem nic wspólnego.

dienicy napisał(a):
Barney napisał(a):
problem pedofilii istnieje wszędzie, z tym że wśród księży jest akurat wieokrotnie (badania amerykańskie mówią że niemal 100 razy) rzadszy niż np. wśród nauczycieli.
Jesli chodzi o numerki to zadnych badan nie przeprowadzilem. Bazujac na rewelacjach papieza i dziennikarstwie BBC wyglada, ze na dziesieciu pedofilow Kosciol Katolicki zatrudni niemal dziesieciu.
Pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Nawet szkoda komentować tych bzdur.
Ale to charakterystyczne, że wypowiadasz ostre sądy bez choćby powierzchownego zbadania tematu, "bazując na BBC":D :D :D
Cytuj:
W USA jest wielokrotnie wiecej nauczycieli niz katolickich ksiezy (niemal 100 razy) a badania amerykanskie mowia, ze wsrod nauczycieli jest ich (pedofilow) niemal 100 x wiecej niz wsrod ksiezy.
Na tym polega twoj argument?
Nie, nie na tym.
Pisałem o procencie pedofilów, a nie o liczbie, to chyba oczywiste!
Cytuj:
Do przewodzenia kościołowi nie trzeba być biskupem. Zalecenia dla biskupów są jednoznaczne i nie wolno ich łamać.
Czyli Tymoteusz czy Paweł nie byli wg Ciebie biskupami? :)

Pt sty 30, 2015 2:06 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney
W tym sie zgadzamy: pedofile sa i beda, czy to w kosciele czy w kwiaciarni (no chyba, ze znajdziemy sposob na rozpoznawanie pedofili przynajmniej tak skuteczny ja rozpoznawanie brunetow).
Barney napisał(a):
Myślę że masz rację - jakby tylko jeden ksiądz z kilkunastu milionów na świecie był pedofilem, nadal tacy jak Ty gadaliby te bzdury o skłonnościach hierarchów katolickich do pedofilli.
Zle. Mi nie chodzi o pedofilow czy jak smieszne czapki nosza. Nie wiem gdzie i czy pracujesz; u mnie w pracy jesli podejrzewamy kogos o popelnianie przestepstwa (np. bycie pedofilem) to wzywamy takie cos co sie nazywa policja.
Czy jestes w stanie znalezc takie przypadki gdy sad rozkazuje dyrektorowi szkoly by pokazal liste znanych zatrudnianych przez szkole pedofili a dyrektor odpowiada, ze nie ma takiej potrzeby? Albo. Gdy podczas sledztwa, przeprowadzajacy sledztwo znajduja, ze dyrektor szkoly wiedzial, ze podlegli mu pracownicy dzialaja jako pedofile i nic z tym nie zrobil i pytaja dlaczego tak, a ten odpowiada, ze nie wiedzial, ze torturowanie dzieci to cos zlego. Potrafisz skierowac mnie do takich historii w szkolnictwie, bo ja moge ci przedstawic takie z udzialem ksiezy i to w miare swieze bo z zeszlego roku?
To jak ludzie zabieraja sie za problem jest wedlug mnie najpowazniejszym aspektem w tej sprawie, dlatego twierdze, ze ilosci maja drugorzedne znaczenie.
Barney napisał(a):
Ale to charakterystyczne, że wypowiadasz ostre sądy bez choćby powierzchownego zbadania tematu, "bazując na BBC":D :D :D
Barney, przeczytaj cos zanim cos napiszesz. Ja wiem, ze 'quote mining' to duma chrzescijanstwa, ale to zaden argument. Zapoznalem sie powierzchownie z tematem i napisalem:
dienicy napisał(a):
Bazujac na rewelacjach papieza i dziennikarstwie BBC
Tu artykul o ktorym wspomnialem http://www.bbc.co.uk/news/magazine-28526106 , rowniez z zeszlego roku.

Pt sty 30, 2015 8:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Barney napisał(a):
Więc po co takie głupie gadanie o JPII?

Ksiądz powinien być wzorem do naśladowania, nauczycielem, który prowadzi do zbawienia a nie pedofilem, zboczeńcem, czy rozpustnikiem.
Słusznie, powinien. Prosiłem jednak o odpowiedz na temat, a ta nie ma z tematem nic wspólnego.

Jest coś takiego jak grzech zaniedbania. Skoro przejmuje się dowodzenie kościołem, to nie można nie reagować na grzech swoich podwładnych kapłanów.

Barney napisał(a):
Cytuj:
Czyli Tymoteusz czy Paweł nie byli wg Ciebie biskupami? :)

O Tymoteuszu nie wypowiadam się, bo nie znam. Jeżeli chodzi o Pawła, to zakładam, że nie był, jak napisałem.

Pt sty 30, 2015 9:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
Do przewodzenia kościołowi nie trzeba być biskupem.
Ale to Twoje prywatne zdanie, które z Biblią nie ma nic wspólnego...
Cytuj:
Zalecenia dla biskupów są jednoznaczne i nie wolno ich łamać.
A czy to osobiste zdanie Pawła, czy nieomylne nauczanie pasterza, który został powołany aby ustanawiać prawa, zalecenia, czyli przewodzić Kościołowi...?

Pt sty 30, 2015 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1.
Twierdzisz że nie ma takich historii (ukrywanie podofilów) w szkolnictwie.
To ciekawe twierdzenie - jest tego 60-100 razy wiecej, absolutnie nie słyszy się o tym w mediach, i "nie są ukrywane"?
Ależ są i to mnóstwo. Tyle że - podobnie jak w przypadku pedofilli w ogóle - nie czytasz o nich w mediach. Za to jeden PODEJRZANY ksiądz jest mielony w mediach miesiącami.
I potem taki bezmyślny czytacz BBC, TVN lub innych lewackich mediów myśli to, czemu dałeś tu wyraz.
Tylko najbardziej znani pedofile "przebijają się" na chwilę do mediów.
Pamiętasz sprawę dyrygenta chóru pedofila? 20 lat wszyscy wiedzieli że molestuje dzieci - i figa, nawet przyznawano mu medale za zasługi dla miasta.
Inny przykład – pod koniec 2012 roku warszawski polityk PO został oskarżony o molestowanie 14 (!) dzieci. Czy słyszałeś o tym w mediach? Albo czy po tym, jak oskarżono dwóch innych działaczy tej partii, ktokolwiek mówił o „aferze pedofilskiej w PO” i domagał się wypowiedzi w tej sprawie od władz partii?

W ciągu minionych 10 lat sądy skazały za czyny pedofilskie 27 duchownych. Jeżeli zestawić to z 615 osobami świeckimi skazanymi za podobne czyny tylko w 2012 roku, dziwić musi fakt, że w powodzi telewizyjno–prasowych oskarżeń w tym roku nie pojawił się ani jeden opis przypadku, w którym winien był nie–ksiądz.

Celebryci w TV zachłystują się oburzeniem, iż ksiądz zamieszany kilkanaście lat temu w sprawę pedofilli jest proboszczem. Myślę, że oburzenie to jest słuszne. Tylko dlaczego jednocześnie media nie oburzają się, że jedną z najbardziej wpływowych osób w Parlamencie Europejskim jest człowiek, który nie tylko był zamieszany w aferę pedofilską, ale zachwalał seks z dziećmi w telewizji francuskiej, mówiąc „to fantastyczne, bo to jest gra… […] absolutnie erotyczna, maniakalna” (emisja kopii tego wystąpienia jest dziś blokowana przez dysponentów francuskiej telewizji). I ten człowiek przyjeżdża do Polski, jest fetowany w siedzibie wysonakładowej gazety…

dienicy napisał(a):
Barney
W tym sie zgadzamy: pedofile sa i beda, czy to w kosciele czy w kwiaciarni (no chyba, ze znajdziemy sposob na rozpoznawanie pedofili przynajmniej tak skuteczny ja rozpoznawanie brunetow).
Barney napisał(a):
Myślę że masz rację - jakby tylko jeden ksiądz z kilkunastu milionów na świecie był pedofilem, nadal tacy jak Ty gadaliby te bzdury o skłonnościach hierarchów katolickich do pedofilli.
Zle. Mi nie chodzi o pedofilow czy jak smieszne czapki nosza. Nie wiem gdzie i czy pracujesz; u mnie w pracy jesli podejrzewamy kogos o popelnianie przestepstwa (np. bycie pedofilem) to wzywamy takie cos co sie nazywa policja.
Czy jestes w stanie znalezc takie przypadki gdy sad rozkazuje dyrektorowi szkoly by pokazal liste znanych zatrudnianych przez szkole pedofili a dyrektor odpowiada, ze nie ma takiej potrzeby? Albo. Gdy podczas sledztwa, przeprowadzajacy sledztwo znajduja, ze dyrektor szkoly wiedzial, ze podlegli mu pracownicy dzialaja jako pedofile i nic z tym nie zrobil i pytaja dlaczego tak, a ten odpowiada, ze nie wiedzial, ze torturowanie dzieci to cos zlego. Potrafisz skierowac mnie do takich historii w szkolnictwie, bo ja moge ci przedstawic takie z udzialem ksiezy i to w miare swieze bo z zeszlego roku?
To jak ludzie zabieraja sie za problem jest wedlug mnie najpowazniejszym aspektem w tej sprawie, dlatego twierdze, ze ilosci maja drugorzedne znaczenie.
Barney napisał(a):
Barney, przeczytaj cos zanim cos napiszesz. Ja wiem, ze 'quote mining' to duma chrzescijanstwa, ale to zaden argument. Zapoznalem sie powierzchownie z tematem i napisalem:
dienicy napisał(a):
Bazujac na rewelacjach papieza i dziennikarstwie BBC
Tu artykul o ktorym wspomnialem http://www.bbc.co.uk/news/magazine-28526106 , rowniez z zeszlego roku.

2
Teraz druga sprawa - tezę o ukrywaniu - jako rzekomo powszechnej praktyce w Kościele - podajesz jako tezę oczywistą. Skąd to mniemanie?
Być może zdarzyło się to gdzieś, ale skąd mniemanie o powszechności takiego stanowiska - a tym bardziej skąd oskarżenie JPII o podobną postawę?
Cytuj:
Jest coś takiego jak grzech zaniedbania. Skoro przejmuje się dowodzenie kościołem, to nie można nie reagować na grzech swoich podwładnych kapłanów.
Pozostało Ci teraz jedynie udowodnić zaniedbania.

3
Cytuj:
O Tymoteuszu nie wypowiadam się, bo nie znam. Jeżeli chodzi o Pawła, to zakładam, że nie był, jak napisałem.
Na podstawie jakiego fragmentu Pisma?
Nie ma żadnego zakazu bycia biskupem dla osób wolnych. Czytasz Biblię fragmentami i bez kontekstu.

Pt sty 30, 2015 11:11 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona