Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 25, 2020 4:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 891 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
1.Czy kobieta jest bardziej kusząca w obcisłych spodniach ?
2.Czy nagośc to ukazywanie kształtu ?
3.Czy kobieta bedaca w spodnicy nie zakrywajacej kolan wysyła sygnały jak prostytutka ?
4.Czy mężczyznie nie mogą się podobać nogi kobiety i czy może on na nie spojrzeć czysto ?
5.Czy to prawda co jest w tych przypisach ?
6.Czy spodnie są nieskromne ?

45. "Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że kobieta będąca w spódnicy, nie zakrywającej przynajmniej kolan, wysyła sygnały erotyczne dokładnie takie same jak prostytutka[85]?
A skoro wysyła sygnały erotyczne, to wywołuje wyłącznie reakcje erotyczne, nigdy podziw[86], fascynację, a najwyżej pożądanie?"

"Czy jesteś świadomy tego, że nagość to właśnie widoczny kształt ciała? To widok kształtu ciała, a nie jedynie widok koloru skóry uruchamia wszystkie procesy związane z pożądaniem, które przez Stwórcę są przewidziane do budowania miłości i przekazywania życia.
Obecnie, więc prawie wszystkie kobiety przebywają nago w miejscu publicznym, również w świątyni!
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że kobieta będąca nago (ukazująca kształt ciała), a więc gdy jest bez spódnicy, w samych rajtuzach (getrach, legginsach), jest bardziej kusząca, bardziej atrakcyjna, niż gdyby tych rajtuz czy obcisłych spodni wcale nie miała[88], gdy byłoby widoczne jej gołe ciało?"

88 "Obcisłe ubranie nie spełnia funkcji ochronnej, a wręcz –poprzez efekt makijażu –za-krywając wszelkie niedoskonałości, wygładzając, dodając tu, gdzie jest zbyt mało, a uj-mując, przesuwając tam, gdzie jest zbyt dużo (getry, bielizna modelująca), ubranie to uwydatnia walory seksualne, ukazując fizyczność kobiety znacznie bardziej atrakcyjniej dla każdego na nią patrzącego w publicznym miejscu, niż postrzega ją własny mąż, pozdjęciu tych wszystkich protez, w małżeńskiej sypialni.Siła oddziaływania, stymulowania, ale i wręcz molestowania seksualnego zdecydowanej większości współczesnych kobiet –jest większa, niż gdyby były całkowicie pozbawione ubrania! Dzieje się tak nawet w świątyniach katolickich!Dramatem jest także to, że większość kobiet nie jest zupełnie świadoma wartości swo-jego ciała, jego znaczenia i sygnałów jakie nagością wysyła każdemu na nią patrzące-mu "

85,86"Nie ma znaczenia czy po ulicy chodzą mężczyźni trzymający w ręku długie czy krótkie noże. Zawsze odkryty nóż powinien budzić obawę o swoje bezpieczeństwo, lęk. Wma-wianie kobietom, że mają przejść do porządku dziennego i nie reagować na mijającego go mężczyznę z nożem, jest wbrew naturze i świadczy o braku prawdziwej troski o ko-bietę, o publiczne bezpieczeństwo oraz jest przejawem skrajnej nie odpowiedzialności.Również nie ma znaczenia czy każdy mężczyzna będzie niósł jeden kwiat czy cały bu-kiet kwiatów. Taka postawa mężczyzn zawsze będzie wywoływać pozytywne uczucia, znacznie bardziej przyjazne niż widok mężczyzn z nożami.Podobnie jest z nagością: nie ma większego znaczenia czy kobieta ma spódniczkę do połowy uda, czy taką, która jedynie zakrywa pośladki. W obu sytuacjach jej przekaz jest jednoznaczny –wzbudza pożądanie, wskazuje, że jest towarem, a nie osobą, urucha-mia –najpierw w sobie, później w mężczyźnie te procesy, które powinny służyć budo-waniu miłości tylko w małżeństwie i służyć przekazywaniu życia.Wmawianie mężczyznom, że mają dostrzegać piękno, gdy czują się molestowani sek-sualnie, widząc bezwstyd, czując zgorszenie, jest tak samo „mądre”, jak uczenie kobiet szacunkui zaufaniado mężczyzn na widok facetów z nożami.86Nieraz wydaje się być przesadą zdanie, że kobieta ma wybitne poczucie piękna. Gdyby je miała w takimstopniu, nie poddawałaby się na pewno dyktaturze mody, która czyni z niej niekiedy monstrum. Moda nie zawsze wiąże się z estetyką. Gdy po ulicach miasta chodzą "typy" ubrane tak, jak gdyby wyszły z balu maskowego, to zamiast zainteresowania doznajemy uczucia niesmaku.S. Wyszyński, Chrześcijańskie a pogańskie koncepcje kobiety,Wyd. KUL, Lublin 1957, s. 402

ze strony
http://www.godnosc.org/
http://www.godnosc.org/godnosc/list_50p ... zypisy.pdf
http://www.godnosc.org/godnosc/list_50pytan_tresc.pdf

N mar 22, 2020 6:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
random14 napisał(a):
"Czy jesteś świadomy tego, że nagość to właśnie widoczny kształt ciała? To widok kształtu ciała, a nie jedynie widok koloru skóry uruchamia wszystkie procesy związane z pożądaniem, które przez Stwórcę są przewidziane do budowania miłości i przekazywania życia.

Mężczyźni również nie powinni nosić obcisłych spodni i koszuli / koszulek, podkreślających ich sylwetkę / przyrodzenie / pośladki / tors, albo obnosić swoje wyrzeźbione nagie klaty i kaloryfery w miejscach publicznych. Kobiety także posiadają seksualność.

Cytuj:
Gdy po ulicach miasta chodzą "typy" ubrane tak, jak gdyby wyszły z balu maskowego, to zamiast zainteresowania doznajemy uczucia niesmaku.

A ja noszę męskie ubrania, męską fryzurę, zero makijażu, naturalność 100%, i chyba gej zwróciłby na mnie uwagę, ale za chwilę mogą okrzyknąć mnie jako - gender!!! Ot, masz. Jak się stroisz to wyuzdanie, owszem, kobiety czasem a może nawet często przesadzają w stroju i kokieterii, a jak się nie stroisz to o zgrozo jesteś zapewne gender nie wiadomo co.

N mar 22, 2020 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Najlepiej proponujcie domy mody czy projektantów mody, którzy Waszym zdaniem, godnie i ładnie ubierają chrześcijańskie kobiety, tzn. mają dobre propozycje do wyboru.

N mar 22, 2020 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Najlepiej proponujcie domy mody czy projektantów mody, którzy Waszym zdaniem, godnie i ładnie ubierają chrześcijańskie kobiety, tzn. mają dobre propozycje do wyboru.

Marie Zélie - tworzą modę dla chrześcijańskich kobiet.

Naszym celem jest promowanie ubrań pięknych i w elegancki sposób podkreślających kobiecość. Wyznajemy i cenimy wartości chrześcijańskie. Wierzymy, że będą one widoczne w naszych działaniach: w jakości produktów, w kulturze pracy, w podejściu do klienta i traktowaniu współpracowników.

Pn mar 23, 2020 11:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Marie Zélie - tworzą modę dla chrześcijańskich kobiet.

Mam od nich kilka rzeczy. I jestem zadowolona. Wszystkie kupiłam korzystając z obniżek i promocji bo ceny wyjściowe w mojej ocenie są tam często nieadekwatne. Ale oni maja dziwną politykę tworzenia swoich kolekcji - np. teraz kiedy oczekiwać można by było już lekkich ubrań wiosenno - letnich wypuścili sporo, jak to określają, sukienek całorocznych, wysokie gramatury, ciemne kolory. I sweterków. W zeszłym roku nowe modele sukienek letnich były u schyłku lata. Mnie osobiście trudno się tam na coś zdecydować - jak mi się podoba fason sukienki to nie podoba mi się wzór lub kolor, jak podoba mi się wzór to fason już nie. A jak mi się podoba i wzór i fason to stosunek jakości (skład materiału) do ceny jest taki że kupiłabym gdyby cena była niższa o kilkadziesiąt procent - przykładowo ja nie wydam na sukienkę z wiskozy 350 zł, a z bawełny bez względu na to jak oryginalny jest wzór materiału 650 zł, bo i taka rekordzistkę mieli. I stąd jak zaczęłam, ja kupuje gdy trafi się porządna okazja.
A i jeszcze chociaż chwalą się że szyją z naturalnych tkanin to obecnie zdarza im się mieć składy z dużą sztuczną domieszką.

Pn mar 23, 2020 6:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No, nie popadajmy w przesadę z dbałością o szczegóły w takim czasie. 8O
Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová z dobraną kolorystycznie do stroju maseczką na twarz:
https://twitter.com/ZuzanaCaputova/status/1241398837631160321/photo/1

Wt mar 31, 2020 7:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 891 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60