Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 07, 2020 7:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 891 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 60  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Sonia700 napisał(a):
@ Maria Magdelena możesz zobaczyć , jak chodze ubrana. Tak jak na tych filmikach. Mam tez kostiumy z krótkimi spódnicami, ale zakrywajacymi kolana.Nie noszę tylko chusty. https://www.youtube.com/watch?v=3WC9-l4 ... 8GR1f-ov-w.

Właśnie to miałam na myśli.

Jednak doskonale wiesz, ze jest to ubiór niezbyt często spotykany na ulicach. W krajch muzułmańskich wszystko zależy od mężczyzny...nawet ubiór żony. I jak już wspominałam, gdy on jest stary i bogaty, a ona młodziutka i śliczna to właśnie tak chodzi ubrana. I myślę że tutaj należy doszukiwać się skromności.
Jednym słowem jest to na małą skalę, jak niestosowny ubiór chrześcijanek.

Bardzo podoba mi się podział na szkoły dla dziewcząt i chłopców - rewelacyjna sprawa i myślę że tak powinno być wszędzie...Ich świat dba o te granice. To musi być dość trudne dla europejki. Jak sobie z tym radzisz Soniu?

Wt lut 03, 2015 3:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Musze sie przyznac, że to od prawoslawnych chrzescijanke nauczyłam sie ubierac , tak jak należy. Nie powiem, że przed wyjazdem ubieralam sie żle, jednak nie przywiazywalam do stroju dużej uwagi, zwłaszcza , kiedy szłam do kościoła. Teraz nie wyobrażam sobie , żebym poszła na mszę z bardzo krótkimi rekawkami . Zwykle mam je do łokcia. O innych ekstrawagancjach nawet nie myslę.I nikt ale to nikt mnie do takiego sposobu ubieranie sie nie zmusza. Nigdy nie zapomnę, kiedy raz szłyśmy do prawoslawnego klasztoru , nie miałam nic na głową. W pewnym momencie moje towarzyszki to zauważyły i kupiłam chustę. Mam ja do dziś i ona przypomina mi , jak nasze prawosławne siostry szanują swoją wiarę. W Częstochowie widziałam pielgrzymkę z Rosji i wszystkie kobiety miały spódnice sięgajace za kolana i chusty i szale na głowach.Szkoda, że to prawosławne kobiety okazywały szacunek Matce Bożęj a nie my. Ubranie ktore noszę są wygodne. Zwykle na co dzień noszę tuniki ze spodniami w ktorych czuję się komfortowo. Chyba nie wygladam jak dziwadło , bo moje koleżanki tez czasami ubierają się tak jak ja.Przyznaje ci rację co do podziału na szkoły żeńskie i męskie, ale niestety takich w Polsce jest bardzo mało. A szkoda. bo nawet psychologowie uważaja , że taki podział jest pożądany.

Wt lut 03, 2015 4:06 pm
Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
A tak apropo te urbane skromnie muzulmanskie dziewczyny wiele potrafia
Orientujesz sie Soniu jak ogromny biznes w krajach muzulmanskich jest restoracja blony dziewiczej ? :)

Tak mnie zaciekawiłeś swoim pytaniem że postanowiłam poszukać. O to co znalazłam.. Hmm, bardzo interesujące. Szczególnie podejście muzłmanek. Szprytne dziewuszki...zapięte pod szyję.

http://polki.pl/we-dwoje/panie;doktorze ... 13394.html

Wt lut 03, 2015 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam ze sie wtryniam w damskie rozmowy o ciuchach ale tak zajrzałem z ciekawości i jak to przeczytałem to mi przyszły na myśl zakupy które ostatnio robiłem dla Córci (10 latek) która stanowczo zarządzała paramilitarnych mundurków w różne wzorki kamuflujące. Poważnie! Sama z siebie i spontanicznie, chciała żebym jej kupił takie coś:
Obrazek
Obrazek
Mama delikatnie mówiąc... nie była zachwycona, no ale Tata oczywiście nie odmówił, jak oczko w głowie prosi :wink:
No i dziecko tak chodzi...
No jak sądzicie, co z niego wyrośnie?

Wt lut 03, 2015 5:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A buty? Na szafach stoją pudła z nowymi, w piwnicy tenisowki. Poza tym te wzorki to tylko podróby, prawdziwe wojskowe mają inne wzorki. W moich szafach mam kolekcje butów, krawatów, koszul, podkoszulków, kalesonów, plóciennych majtasów, niebieskie i zielone t-sherty, szkarpetek ciepłych, letnich i wyjściowych, kurtki z podpinką, płaszcze, czapki, rogatywka, torby turystyczne, plecaki...mundury wyjściowe i polowe...to jest dopiero zestaw.
...i beretki odpowiednio składane...i sznury

A właścieciel gustuje w cywilnych ciuchach, do tego markowych.
Tak więc ...wyrośnie.

Wt lut 03, 2015 6:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sonia700 napisał(a):
W Częstochowie widziałam pielgrzymkę z Rosji i wszystkie kobiety miały spódnice sięgajace za kolana i chusty i szale na głowach.Szkoda, że to prawosławne kobiety okazywały szacunek Matce Bożęj a nie my.

Okazanie szacunku zakrywając włosy?? Oj, Soniu. Najpierw piszesz, że nieprzyzwoity strój to goły tyłek i piersi na wierzchu, a okazuje się, że trzeba się okutac od stóp do głów zakrywając włosy. Kobieta może pokazać twarz, brawo. A makijaż może być czy podkreślenie oczu czy ust jest już niedopuszczalne, bo kusi mężczyzn?
Moje ubranie spodnie+koszulka+sweter zimą też jest wygodne i nie jest okazanie braku szacunku Bogu. Jeśli ktoś ma problem patrząc na moją pupę w spodniach to... jego problem. I nie mam na myśli palca wielbłąda :twisted:

Wt lut 03, 2015 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
koteczek napisał(a):
Okazanie szacunku zakrywając włosy??

(3) Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg. (4) Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. (5) Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. (6) Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! (7) Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny. (8) To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. (9) Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. (10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.
(1 list do Koryntian 11:3-10)

Wt lut 03, 2015 8:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Labarum napisał(a):
koteczek napisał(a):
Okazanie szacunku zakrywając włosy??

(3) Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg. (4) Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. (5) Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. (6) Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! (7) Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny. (8) To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. (9) Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. (10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Wnioskujesz też za wydzieleniem miejsca w świątyni dla kobiet i dzieci, żeby nie musiał na nie patrzeć mężczyzna? Żydzi tak robili.
Ja zostałam stworzona jako odrębna istota na obraz i podobieństwo Boga, a nie poddana mężczyznom. Nie żyję po to by służyć mężowi. Jeśli masz takie podejście to współczuję żonie.

Wt lut 03, 2015 8:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zacytowałem Pismo Święte, które jako osoba określająca się mianem chrześcijanki powinnaś uznawać w całej rozciągłości.

Wt lut 03, 2015 9:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Owszem, zacytowałeś. I zapomniałeś o innych fragmentach, które nie stawiają kobiety w roli poddanej. Choćby przypomnij sobie opis stworzenia świata.

Wt lut 03, 2015 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
w Księdze Rodzaju jest napisane to samo.

Przed grzechem Adama i Ewy.
(18) Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc.
Ks. Rodzaju 2:18

(22) Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, (23) mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta.
Ks. Rodzaju 2:21-23

Po grzechu Adama i Ewy.
(16) Do niewiasty powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.
Ks. Rodzaju 3:16

Wt lut 03, 2015 10:42 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesz że są 2 opisy stworzenia świata? Tylko jak mężczyźni się wypowiadają to dziwnym trafem o tym drugim nigdy nie wspomną

Rdz 1"26 3A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». "

Kobieta nie jest służącą mężczyzny, jest mu równa i razem mają panować. Czyżby Bóg się pomylił? W sumie mógł stworzyć tylko mężczyznę, a kobietę jako zwierzę rozpłodowe.

Wt lut 03, 2015 11:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koteczek napisał(a):
Wiesz że są 2 opisy stworzenia świata? Tylko jak mężczyźni się wypowiadają to dziwnym trafem o tym drugim nigdy nie wspomną

Jakie 2 opisy?
koteczek napisał(a):
Kobieta nie jest służącą mężczyzny, jest mu równa i razem mają panować.

Pismo Święte wyraźnie stwierdza, że kobieta została stworzona po to, aby mężczyzna nie był sam. Bóg stworzył Ewę z ciała Adama, aby była pomocą dla Adama. Podałaś fragment mówiący o tym, że Adam i Ewa razem panowali nad zwierzętami. To są relacje ludzie - świat. Gdy jednak chodzi o relacje mąż - żona, to mąż panuje nad żoną. Żona ma być poddana mężowi we wszystkim oprócz grzechu. To oczywiście nie oznacza, że kobieta jest gorszym rodzajem człowieka. Adam przecież wyraźnie się ucieszył na widok Ewy jako osoby. Nie traktował jej przedmiotowo. Podobnie Ewa nie traktowała posłuszeństwa względem Adama jako niewolniczy przymus.
koteczek napisał(a):
W sumie mógł stworzyć tylko mężczyznę, a kobietę jako zwierzę rozpłodowe.

Kobieta została stworzona, aby towarzyszyć mężczyźnie i cieszyć go swoją obecnością. Wydawanie na świat potomstwa jest wtórne. Stosujesz fałszywą dychotomię - albo żona jest wyzwolona i niezależna od męża, albo musi mu służyć jak bity niewolnik. Oba modele są nieprawidłowe i nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem na małżeństwo.

Na ikonie św. Andrzeja Rublowa przedstawiającej Trójcę Świętą widać wyraźnie jak dwie Osoby pochylają głowy w kierunku trzeciej Osoby - Boga Ojca.
Obrazek

Wzorem prawidłowego związku mężczyzny i kobiety pozostaje niezmienne Trójca Święta. Bóg Ojciec jest źródłem bytu Syna i Świętego Ducha, dlatego mówimy o Jego monarchii względem Syna i Świętego Ducha. Nie ma tu jednak mowy o przymusie, lecz o miłości.

Wt lut 03, 2015 11:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Labarum napisał(a):
Żona ma być poddana mężowi we wszystkim oprócz grzechu.

Prawda, ale warto tutaj zaznaczyć, że nie od początku miała być żona poddana mężowi, ale dopiero po grzechu pierworodnym:
Rdz 3,16 napisał(a):
Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».

Poddaństwo żony względem męża nie jest więc - moim zdaniem - czymś nieodłącznym od jej natury, ale raczej jest wynikiem grzechu pierworodnego. Tak samo jak to, że "w pocie czoła musimy zdobywać pożywienie".

Wt lut 03, 2015 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
Prawda, ale warto tutaj zaznaczyć, że nie od początku miała być żona poddana mężowi, ale dopiero po grzechu pierworodnym:

Przed grzechem pierworodnym Bóg powiedział:
(18) Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc.
Ks. Rodzaju 2:18

Poza tym fragmentem mamy słowa św. Pawła, który bynajmniej nie mówi o relacjach po grzechu pierworodnym, ale odnosi się wprost do doskonałej natury związku Adama i Ewy przed grzechem pierworodnym.
Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny. (8) To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. (9) Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. (10) Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów.

Z tego wynika że od samego początku plan Boży wobec małżeństwa zakładał tak czy siak panowanie męża i poddanie żony. Po grzechu pierworodnym panowanie uległo "brutalizacji". Nie oznacza to jednak, że chrześcijaństwo odrzuca całkowicie władzę męża nad żoną. W Nowym Testamencie panowanie męża nad żoną i poddanie się żony mężowi jest przyrównane do wiecznej i niezmiennej relacji między Chrystusem i Kościołem. W 1 Liście do Efezjan (czyli już po odnowieniu ludzkiej natury przez Chrystusa) czytamy, jak mają wyglądać prawidłowe relacje między mężem i żoną:

(22) Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, (23) bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. (24) Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. (25) Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, (26) aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, (27) aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. (28) Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje.
(List do Efezjan 5:22-28)

Śr lut 04, 2015 12:17 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 891 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 60  Następna strona