Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 13, 2020 2:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Tulpa 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tulpa
dienicy napisał(a):
No. Juz ponad rok czekam na przepis na opetanie a tutejsi eksperci milcza.

Na tym forum jesteś objęty modlitwą forumowiczów, więc magicznie zabezpieczony. Mamy pomocników forumowiczów w niebie, w tym dwóch księży. Wpadłeś więc jak śliwka w kompot dopisując się do tej podejrzanej spoleczności. Zaklasyfikowano dienicy'ego- na chów. :D

Śr sty 28, 2015 9:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Podałbyś na forum publicznym - gdzie moga czytać różne osoby - najlepszy sposób na samobójstwo?

Śr sty 28, 2015 9:27 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Moje pytanie brzmi: Czy te tulpy naprawdę istnieją? Czy jest to tylko wymysł jakiegoś internauty? Sama nazwa jest po prostu idiotyczna :-P

Śr sty 28, 2015 10:06 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Opętanie? Brr... po co oni coś takiego tworzą? Co im to daje?
Dzięki wielkie za pomoc.

Śr sty 28, 2015 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Ci, ktorzy tworza i swiadomie rozpowszechniaja takie "poradniki" powinni zostac ukarani smiercia.

Nagle zaleciało mi islamskim fanatyzmem...

Śr sty 28, 2015 10:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tutaj się z MJ w pewnym stopniu zgadzam. Ogólnie jestem za karą śmierci, mogła by być stosowana za szczególnie potworne czyny.

Śr sty 28, 2015 11:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Osioł kopytny napisał(a):
Moje pytanie brzmi: Czy te tulpy naprawdę istnieją? Czy jest to tylko wymysł jakiegoś internauty? Sama nazwa jest po prostu idiotyczna :-P

Nazwa moze jest i glupia.
Lecz diabel ma wiele imion.
Niektore z jego imion sa jawnie absurdalne i niedorzeczne.
(Sam jest takim duchem).

Lecz to co opisuje ten "poradnik" to jest "instrukcja" jak wpuscic zlego ducha, jak sie dac opetac.

Jesli to jest zaczerpniete z buddyzmu, to nic dziwnego.
Buddyzm jest religia lucyferyczna.
"Medytacje" buddyjskie nie maja nic wpolnego z dobra modlitwa do Boga, lecz sa cwiczeniem w "oproznianiu umyslu" przez koncentracje na samym sobie.
I moga prowadzic do opetania.
Temu zreszta sluza.
Choc ci, ktorzy "medytuja" nie rozumieja tego, bo sa oszukani przez bozka, ktory za tym stoi, przez zlego ducha.

Buddyjska "iluminacja" (stan Buddy) to nic innego, jak tylko wejscie Aniola Swiatlosci, podstepnego aniola, ktorego imie zna kazdy katolik.

Wsrod buddystow jest wielu doskonale opetanych.
Doskonale opetanie to najstraszniejsza forma opetania, poniewaz jest to sprzedanie duszy diablu, calkowite i ostateczne oddanie sie diablu.

Buddysci, ktorzy "osiagneli iluminacje" to prawdziwe wilki w owczym odzieniu.
Za ich falszywa lagodnoscia kryja sie otchlanie piekielne i smiertelny podstep.

Lecz swiat tzw. Zachodu jest przeciez zafascynowany buddyzmem.
Odrzucil Prawde, Religie Prawdziwa, a sklonil sie w strone oszustwa i to strasznego oszustwa.

Śr sty 28, 2015 12:14 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wiesz co Mj - przeczytam to z ciekawości. Zobaczę, czy ma to jakikolwiek sens. Co do medytacji, to nie wiem, czy wiesz, ale jest takie coś jak medytacja chrześcijańska. Także wydaje mi się, że sama medytacja to nic złego. Raczej chodzi o intencje medytującego. Tak samo jest z modlitwą. Można się modlić do Boga, albo wzywać demony. Może się mylę, i to Ty masz rację. Czas pokaże. ;)

Śr sty 28, 2015 12:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Tutaj się z MJ w pewnym stopniu zgadzam. Ogólnie jestem za karą śmierci

Dorzućcie obydwaj do tego tortury, bo sama śmierć to za mało, żeby nasycić prawdziwych fanatyków.

Muszę jednak przyznać, że jakaś kara za głoszenie takich niedorzeczności jak w podlinkowanym tekście to powinna być. Proponuję zakaz oglądania dobranocki na 5 dni oraz pogrożenie palcem z jednoczesnym powiedzeniem "nu-nu".
Zerknąłem na tekst i oceniam go jako żałosny. Właściwie to chodzi o coś typu nakładka windows na system linux. Różnica jednak tkwi w tym, że to sam linux miałby niby ową nakładkę (emulator) zaprogramować. Nie wiadomo jakie maja być zasady współdzielenia zasobów (pamięci itp.), nie wiadomo jak tym sterować. A najbardziej nie wiadomo, czy to w ogóle możliwe - ja powątpiewam i to zdecydowanie.

Sugeruję żeby osoby mające zbyt wiele czasu wolnego pouczyły się czegoś pożytecznego zamiast tworzyć złudzenie nazywane "tulpa".

Śr sty 28, 2015 1:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Zacytuję parę zdań o tej nieszczęsnej tulpie:

Kazdy czasami rozmawia ze soba np. cwiczac trudna rozmowe z najblizszymi, przed egzaminem lub rozmowe kwalifikacyjna. W takiej sytuacji dostaje sie proste odpowiedzi. Mozna to nazwac
pieciominutowa tulpa. Taki twór ma bardzo ograniczone pole manewru oraz ma charakter stworzonyna wzór naszego wyobrazenia rozmówcy. Gdy przestaje sie cwiczyc — rozmawiac ze soba — postac
ta znika. Tulpa jest utrwaleniem tego zjawiska. Ma charakter taki jaki jej stworzymy oraz co najwazniejsze znacznie wieksze uprawnienia od tworu o którym zostało wspomniane przy cwiczeniu trudnej´
rozmowy.

Dialog wewnętrzny to tulpa? Śmiać się czy płakać?

Kreacja tulpy przebiega głównie przez narracje. Najwazniejszym czynnikiem jet mówienie do niej oraz uswiadomienie sobie, ze powstała juz przez sama chec jej stworzenia i słucha wszystkiego
co do niej sie kieruje.By stworzyc taki swiat nalezy zamknac oczy — lub nie jesli prosciej wizualizowac z otwartymi, tu wszedzie decyduje wygoda oraz osobiste preferencje. Po zamknieciu oczu nalezy wyobrazic
sobie swiat, w którym bedzie najprzyjemniej. Rozluznic sie i zapomniec o ciele. Nie nalezy starac sie zobaczyc wonderland przed oczami lub na powiekach, a powinno sie go zobaczyc go oczami wyobrazni tak jak kazda inna wyobrazona scenerie lub sytuacje. Moze to byc kawałek plazy, łaka, dach wiezowca, cokolwiek gdzie najwygodniej i najprzyjemniej. Po stworzeniu tego kawałka wonderlandu mozna siasc tam gdzie wygodnie i zwizualizowac tulpe. Jesli na chwile obecna nie ma pomysłu jak ma wygladac, mozna dac jej jakakolwiek forme — człowieka lub zwierzecia. Moze to byc nawet chmurka lub kula energii.

Zwykła zabawa wyobraźnią.

To, ze tulpa jest swiadoma bedzie najłatwiej zobaczyc w wonderlandzie. Jesli zauwazysz zmiany w otoczeniu np. drzewo którego nie ustawiłes wczesniej, bedzie oznaczało, ze zrobiła to tulpa. Zmiany ˙
moga byc równiez na wieksza skale. Wchodzac do wonderlandu mozesz zastac nawet zupełnie inne srodowisko. Jesli przed wyjscie wonderland był domem połozonym nad jeziorem a po wejsciu jest to dom połozony wysoko w górach, oznacza to, ze zrobiła to tulpa.

Żadna tulpa, to dzieje się samo.

Jak dla mnie ta tulpa to po prostu wymysł ;)

Śr sty 28, 2015 1:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli takie zabawy są prawdą, to ja czasem zmieniam u siebie klimat, np. zimę której się boję. Wyganiam ją choćby do Stanów, byle mnie, śmiertelnie nie zmroziła. Albo na pustynię, bo tam mniej szkód spowoduje. Takie myśli miałem, takie też wiadomości ze świata otrzymuję. Jakby wszystko miało sens.

Śr sty 28, 2015 1:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
dienicy napisał(a):
Podałbyś na forum publicznym - gdzie moga czytać różne osoby - najlepszy sposób na samobójstwo?
Nie posiadam takiej informacji i nie o samobojstwie tutaj mowa. Jezeli znalbym najlepszy sposob na samobojstwo i ktos by poprosil o porade to oczywiscie, ze tak. Lepiej, zeby taka osoba dostala prawdziwa informacje ode mnie niz stala sie ofiara misinformacji jakiegos idioty.

Śr sty 28, 2015 6:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Jezeli znalbym najlepszy sposob na samobojstwo i ktos by poprosil o porade to oczywiscie, ze tak.

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem?
Jeżeli jednak byś podał, to jesteś opętany.
Potwierdź, że podałbyś ten sposób (na samobójstwo).
To coś ci napisze.

Śr sty 28, 2015 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ostatnio 'porozmawialem' troche z gabrielem. 'Zrozumienie' nabralo zupelnie nowego rozmiaru i wymiaru a takze wiele den.

Potwierdzam i podbijam. :) Jezeli ktos bedzie potrzebowal zakonczyc swoje zycie to chetnie pomoge w miare mozliwosci (tj. nie mam zamiaru skonczyc jak doktor Kevorkian).

Śr sty 28, 2015 8:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dienicy napisał(a):
Potwierdzam i podbijam. :) Jezeli ktos bedzie potrzebowal zakonczyc swoje zycie to chetnie pomoge w miare mozliwosci (tj. nie mam zamiaru skonczyc jak doktor Kevorkian).

To znaczy gdy ktoś będzie chciał skoczył z 10 piętra, to go popchniesz?

Śr sty 28, 2015 8:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona