Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 23, 2019 6:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
 Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan?
@ Robertflash dlaczego tylko w koranie znalazłeś zachetę do abstynecji? czy Biblia namawia do picia? Zanim podejmiesz decyzje , decyzję tak ważna dla twojego życia, zastanów się i przeczytaj coś niecos o islamie. Weż koran i przeczytaj choćby sure Miriam. Zobacz ,że ten tekst nie trzyma sie kupt ni du..y. Raz gada tak a zaraz potem pitoli o czymś zupełnie innym . Weż sury medyńskie i potem mekkańskie i zobaczysz zupełnie innego Boga. Jesli allah jest prawdziwym bogiem, to nie wie w co wierzą chrześcijanie??? Trójca Święta w koranie to BOg, Jezus chrystus i Maryja!!!! Czy ty nie widzisz tych bzdur. Obejrzyj arabską TV dla chrześcijan i posłuchaj jak wytykanie są błędy koranu muzulmanom. Toć ta ich religia to śmiech ! I ten ich prorok morderca, gwałciciel i złodziej. Poczytaj! I ty chciałbyś związać swoje doczesne życie z ta zgrają! Ich usmiechy, życzliwość i pomoc nie są bezinteresowne. Ich misja tutaj jest szerzenie tej wrażej ideologii, bo religia toto nie jest. wiem , że dla ludzi zniecheconych chtrześcijaństwem to jakaś odmiana. Ale Jesus Chrystus to nie mahomet. Jesus nie każe mordować po odejściu od wiary. A muzułmanie mordują! Znam ich ! Znam ich bardzo dobrze! Nie wierz im! To wilki w owczej skórze. Mój mąż odszedł od islamu i nadal nie mówi o tym wszem i wobec. Ze strachu! Te zbiry tylko czyhaja na konwertytów. Te zbiry karają w Polsce tych, którzy nie przestrzegają np. ramadanu. A ten cały ramadan to tez nie wymysł muzułmanów tylko Sabatejczyków.Uśmiechaja sie do ciebie , bo maja nadzieję na nowy przychówek!!! Weź książkę ,, Dlaczego nie jestem muzułmaninem". Przeczytaj i pomyśl. Przeczytaj też książkę ,, Syn Hamasu". Nie podejmuj złych decyzji, bo na katolickim forum spotkałes idiotów. Ja też spotykam się z odrzuceniem i kpiną.Ale najważniejszy jest Jezus Chrystus i jego nauka. Czytaj Ewangelie a znajdziesz spokój. Pan Bóg odpowie na twoje pytania. Prawdziwy Bóg a nie brudny szatan.

Pn maja 11, 2015 6:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Robertflash napisał(a):
mamy jednego Boga, który tak samo wynagradza jak i karze

Trzeba jednak wiedzieć, kto Jest Mesjaszem.
W tym nie ma kompromisu.

Pn maja 11, 2015 12:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zatem nie można mówić o tożsamości. Można natomiast mówić o podobieństwach a te to tylko obraz -lub wyobrażenie Boga.
Nauka katolicka uczy że jest jeden Bóg i że jeżeli w jakiejś religii występuje dobro to tylko dzięki Duchowi który przenika wszystko.
Możemy zapytać tylko czy taka czy inna wizja Boga jest tożsama. Natomiast Bóg jest jeden i być może działa w islamie podobnie jak działał w śród Żydów. Wiemy przecież że był to ten sam Bóg jahwe ale jednak inaczej postrzegany obecnie przez żydów i chrześcijan. Zatem dla nas będzie to ten sam Bóg ale uważamy że nie do końca odkryty przez Islam i Judaizm.

Pn maja 11, 2015 1:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
@Sonia700
przypominam, że w Biblii też jest wiele nieścisłości.
Z jednej strony mamy miłować bliźniego swego jak siebie samego, a z drugiej niewolnictwo nie jest potępiane, a wręcz chwalone.

Pn maja 11, 2015 3:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@ Robertflash myslę, że chodzi ci o Stary Testament. Chrystus nigdy nie popieral niewolnictwa. W krajach, ktore przyjęły chrzest znoszono niewolnictwo. A to co dzialo się w Amerykach nie miało nic wspólnego z nauczaniem Jezusa. Natomiast w koranie niewolnictwo to normalka. A maąo tego jest wyraźny rasizm. W jednej z sur , teraz nie pamietam w której, jesli będziesz chciał to poszukam, jest wyraźnie napisane, że ludzie z czarna twarzą nigdy nie wejdą do nieba. Koran był napisany dialektem mekkańskim w w tym dialekcie czarny oznaczal Murzyna. Szkoda, że muzułmanie afrykańscy tak malo czytaja , a dialekty arabskie sa im obce.W przeciwnym razie zastanowiliby się czy warto wyznawać religię , ktora uważa ich za podludzi. Bin Laden uważał nawet , że wszystkie czarne kobiety powinny być sterylizowane. Wynikało to z jego rasowych uprzedzeń.A te uprzedzenia maja tam prawie wszyscy. Nawet ci ,, niby" postępowi NIGDY nie zgodziliby sie na wejście do ich rodziny człowieka o czarnym kolorze skóry. Będąc na Bliskim Wschodzie od razu widac, jak odnosza sie tam do ludzi z ciemniejsza skórą. Ciemne Arabki maja nawet problem z wyjściem za mąż.Wszyscy chca żenić się z kobietami o jasnej karnacji i najlepiej z prostymi wlosami. Ciemna skóra , krecone wlosy to powód do wstydu, bo wstydem jest posiadanie afrykańskich przodków. W Jemenie czarni obywatele pozbawieni sa wszelakich praw. Żyja na śmietnikach. Gdyby taki czarny zjadł posiłek z talerza, to ten talerz jest do rozbicia. Żaden biały nie weźmie z niego nic do ust. To są pariasi. I wszyscy o tym milczą.Ja znawcą Biblii nie jestem, ale w Nowym Testamencie nie znajdziesz pochwały niewolnictwa.Ja w każdym razie nie znalazłam. W Palestynie i w Izraelu żyją czarni Palestynczycy. Żenia się tylko między soba. Małżeństwo z białym nie wchodzi w gre. Nigdy i za żadne pieniądze. Ja takiego przypadku nie znam i nie słyszałam o takim.

Pn maja 11, 2015 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niewolnictwo w Starym Testamencie nalezy umiejscowić w konkretnym czasie. Bóg powoli wychowywał lud do tego, że każdy człowiek to nasz bliźni, ale nakazał szanować niewolnika.
Tu masz więcej na temat niewolników i niewolnictwa w Biblii:
http://biblista.pl/index.php?option=com ... Itemid=548

Pn maja 11, 2015 7:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
przypominam, że w Biblii też jest wiele nieścisłości.
Z jednej strony mamy miłować bliźniego swego jak siebie samego, a z drugiej niewolnictwo nie jest potępiane, a wręcz chwalone.
i faktycznie nawet w nowym testamencie by się coś znalazło ale nie w kontekście chwalenia samego niewolnictwa ale stanu obecnego w jakim się znajdujemy. Pierwsi chrzescijanie spodziewali się rychłego końca świata więc wiedzieli że nie zmienią tego stanu ale mogą się mimo to radować gdyż
" nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie "Gal 3,28.
A rozumienie pism to już calkiem inny temat. A ile niesciłości to tyle odłamów chrześcijaństwa.

Pn maja 11, 2015 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
viko napisał(a):
A rozumienie pism to już calkiem inny temat. A ile niesciłości to tyle odłamów chrześcijaństwa.

Nie ma nieścisłości, jest tylko stawianie swego rozumu/widzimisię na pierwszym miejscu.

Pn maja 11, 2015 9:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Nie ma nieścisłości, jest tylko stawianie swego rozumu/widzimisię na pierwszym miejscu.
oj są są lecz nie jest to żadne widzimisię lecz po prostu inna interpretacja. I każdy uważa że jego słuszna i ładnie ją uzasadni samą biblią. Na szczęscie nasza interpretacja od Ducha św. pochodzi hehe.

Śr maja 13, 2015 12:37 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam.
Po pewnej dyskusji z moim księdzem (chodzę na grupę do kościoła) doszedłem do wniosku, że koran jednak nie jest ostoją moralności.
Jest w nim pełno nienawiści, braku szacunku do kobiet oraz osób o odmiennych poglądach.
Teraz wiem że Bóg ni istnieje w koranie, a tylko w biblii.
Koran każe robić to co "słuszne" a biblia nakierowuje na to co słuszne.
Chociaż koran pozwolił mi odejść od nałogu alkoholu, to jednak w biblii znajduje to samo.
Dzięki księdzowi Piotrowi udało mi się odejśc od zielonej religii.
Nawet zastanawiam się czy nie przejść do Legii cudzoziemskiej i nie walczyć przeciw muzułmanom.

Cz maja 14, 2015 8:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie ulegaj chwilowemu zapaleniu, nie wybieraj się na żadną wojnę. Pamiętaj, że idąc na wojnę łatwo wykroczyć poza 5. przykazanie. Poczytaj sobie artykuły jakiegoś duszpasterstwa wojskowego, albo KKK.

Jeszcze będziesz miał okazję się wykazać, światowe konflikty zbrojne nasilają się, ojczyzna cię wezwie w swoim czasie.

Cz maja 14, 2015 10:40 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ksiądz Piotr powiedział, że zabójstwo muzułmana jest mniejszym grzechem niż grabież chrześcijanina
W samej Biblii napisane jest "idź i zabij niewiernego"
po tym co czynią muzułmanie zabicie chociaż jednego z nich jest w pełni uzasadnione
Oni nie posiadają religii, oni posiadają chore prawo które powinno być podcinane gardłami muzułmanów

Pt maja 15, 2015 8:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robertflash napisał(a):
W samej Biblii napisane jest "idź i zabij niewiernego"
po tym co czynią muzułmanie zabicie chociaż jednego z nich jest w pełni uzasadnione
\

w obronie własnej i na wojnie. W innym wypadku to będzie morderstwo. Zabicie za samo bycie muzułmaninem jest morderstwem.

Pt maja 15, 2015 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
w obronie własnej i na wojnie. W innym wypadku to będzie morderstwo. Zabicie za samo bycie muzułmaninem jest morderstwem.

Bardzo dobrze Pani napisała.
Powinna Pani jednak zwrócić uwagę na to,
że albo Robertflash źle zrozumiał nauczanie księdza Piotra,
albo ksiądz nie rozumie czego naucza.

Ogólnie wygląda na to,że Robertflash jest prowokatorem,
bo zmiana w locie (z minuty na minutę)
jest mocno podejrzana.

So maja 16, 2015 10:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hen napisał(a):
że albo Robertflash źle zrozumiał nauczanie księdza Piotra,
albo ksiądz nie rozumie czego naucza.

Najprawdopodobniej Robertflash źle zrozumiał
Cytuj:
Ogólnie wygląda na to,że Robertflash jest prowokatorem,
bo zmiana w locie (z minuty na minutę)
jest mocno podejrzana.

Bardzo możliwe.

So maja 16, 2015 10:51 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona