Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 11:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
 Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Allah jest tożsamy z Bogiem chrześcijan?
Pokój. Dawno mnie nie było.

Polecam:

http://www.hidaya.pl/dlaczego-islam/kontrowersje/allah-bog-abrahama-stworca-i-pan-swiatow-czy-poganskie-bostwo-ksiezycowy-bog/

35:25 A jeśli cię uznają za kłamcę, to przecież kłam zadawali już ci, którzy byli przed nimi.

So maja 21, 2016 3:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Myśle że jeżeli ktś wierzy w Boga wszechmogącego który stworzył wszechświat i inne wymiary jak i człowieka. To mówimy o tym samym Bogu, bo inny być nie może. Nie znam się na religi muzułmańskiej ale chyba oni też uważają go za omnipotentnego który stworzył świat. Tyle tylko że gdzieś słyszałem że allah to inaczej księżyc ale nie jestem pewny.

Cz maja 26, 2016 1:01 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Nie można postawić znaku równości pomiędzy Bogiem chrześcijan i Żydów a Bogiem islamu czy hinduizmu (tam jest wielu ale to inny temat). Bóg chrześcijan i Żydów a Allah to całkiem inne osoby. Porównaj ich cechy i podejście do człowieka. Tak samo jak bóstwa hinduizmu.

Cz maja 26, 2016 10:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Porownaj bogow z Przymierza Abrahama, Mahometa, Joe Smitha. Bog zydow, muzulmanow czy chrzescijan to calkiem inne osoby, albo wyznawcy tych religii maja rozne ulubione Przymierza z Bogiem.

Cz maja 26, 2016 11:52 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nie można postawić znaku równości pomiędzy Bogiem chrześcijan i Żydów a Bogiem islamu czy hinduizmu (tam jest wielu ale to inny temat). Bóg chrześcijan i Żydów a Allah to całkiem inne osoby. Porównaj ich cechy i podejście do człowieka. Tak samo jak bóstwa hinduizmu.

A czy Jockey zna nauczanie Jana Pawła II w tej kwestii?

Może przypomnę:

. Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga, poddania się Jego woli i ufności w Jego dobroć. Wierzymy w tego samego Boga, Boga Jedynego, Boga Żyjącego, Boga, który stwarza świat i swoje stworzenia doprowadza do doskonałości.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... now-1985r/

Kto w takim razie kłamie?Jockey czy Papież?

So lut 03, 2018 6:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
Jockey napisał(a):

Może przypomnę:

. Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga, poddania się Jego woli i ufności w Jego dobroć. Wierzymy w tego samego Boga, Boga Jedynego, Boga Żyjącego, Boga, który stwarza świat i swoje stworzenia doprowadza do doskonałości.

Takie zdanie można przypisać nawet Indianom z Ameryki Północnej, którzy wierzyli w wielkiego Manitue, jedynego Boga wszystkich ludzi. Zgadza się? Zgadza!

Nikt tu nie kłamie, każdy mówi w to w co wierzy!
Jeżeli ja wierzę w jednego Boga, który stworzył niebo, ziemię i człowieka.
To jak w takim razie nazwać Indian, którzy wierzyli że wszystko stworzył Bóg, ziemię, niebo i czlowieka tylko pod inną nazwą.

Czy starożytni Żydzi znali Indian?
Czy Indianie znali Żydów?
Czy przez to że się nie znali, Indianie są potępieni na wieki? Lub Aborygeni, Maoryci czy Eskimosi?
No tak zastanówcie się na prosty rozum, czy wikingowie, Słowianie przed chrztem w Chrystusa, czy Murzyni w Afryce biegający za lwem, zanim zawitali do nich misjonarze są potępieni bo nie poznali Boga prawdziwego są potępieni na wieki?
Nie było wymiany informacji, skąd mogli wiedzieć o innym Bogu? Skąd?
Hindusi, Chińczycy, Japończycy, itd. Miliardy lub miliony innych ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z Biblią, co z nimi?

N lut 04, 2018 2:25 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie było wymiany informacji, skąd mogli wiedzieć o innym Bogu? Skąd?
Hindusi, Chińczycy, Japończycy, itd. Miliardy lub miliony innych ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z Biblią, co z nimi?

Wszyscy pochodzimy od Ewy, matki wszystkich żyjących (w ciele). Bóg natomiast jest Bogiem duchów wszystkich żyjących. Wszyscy też dla Niego są żywi gdyż, będący cząstką Boga duch daje życie, sam będąc nieśmiertelny. Na poziomie najważniejszej z trzech części naszego jestestwa, czyli na poziomie ducha więc, wszyscy, bez względu czy na Ziemi, czy w Hadesie, jesteśmy żywi.

Zatem, czy to Hindus, Chińczyk, czy Japończyk; żyd, chrześcijanin, czy muzułmanin, wszyscy, po wypełnieniu swych zadań, dopełnimy i dostąpimy zbawienia, które dokona się na bazie nieśmiertelnego ducha właśnie.

N lut 04, 2018 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
Wszyscy pochodzimy od Ewy, matki wszystkich żyjących (w ciele). Bóg natomiast jest Bogiem duchów wszystkich żyjących. Wszyscy też dla Niego są żywi gdyż, będący cząstką Boga duch daje życie, sam będąc nieśmiertelny. Na poziomie najważniejszej z trzech części naszego jestestwa, czyli na poziomie ducha więc, wszyscy, bez względu czy na Ziemi, czy w Hadesie, jesteśmy żywi.
Ja w kwestii formalnej Eli...skąd wziąłeś tezę, że duch ludzki jest cząstką Boga...?

N lut 04, 2018 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):

Moim zdaniem, ludzie, którzy nie słyszeli o Chrystusie, albo nie dosłyszeli, tzn. usłyszeli ale nie zrozumieli o co chodzi, a są dobrzy będą ostatecznie zbawieni.
Natomiast potępieni będą ci, którzy usłyszeli i zrozumieli lecz wybrali zło.

Chrześcijanie są szczególną grupą uprzywilejowaną, tzn. mogą dostępować szczęścia zbawienia już teraz na ziemi. Szczęściem tym jest łaska świadomości Boga - tego kim On jest. A Bóg jest dobry, jest miłością, w której nie ma ani jednej cząstki zła. Szczęście z dogłębnego poznania tego faktu jest doznawaniem zbawienia już w tym życiu na ziemi.

Głoszenie Ewangelii jest zatem dawaniem innym możliwości doznania szczęścia już teraz na ziemi. Szczęściem tym jest Pan Jezus Chrystus - Jemu chwała i dzięki na wieki!

N lut 04, 2018 9:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
Maxik napisał(a):
Jockey napisał(a):

Może przypomnę:

Nikt tu nie kłamie, każdy mówi w to w co wierzy!
Jeżeli ja wierzę w jednego Boga, który stworzył niebo, ziemię i człowieka.

To żart?

Papież powiedział te słowa w imieniu wszystkich Katolików czy tylko w swoim? Bo jeżeli wszystkich, to każdy katolik który twierdzi, że nie wierzy w tego samego Boga co muzułmanie zwyczajnie kłamie (w świetle słów Papieża)

Chciałbym więc zadać pytanie:

Czy oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego różni się w tej kwestii od tego co powiedział Papież Jan Paweł II?

Pn lut 05, 2018 8:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To forum dyskusyjne a nie oddział rzecznika UNK o najwyższym stopniu referencji. W wielu sprawach katolik może mieć zdanie odrębne. Każdy ma inny obraz Boga, czyli widzi Go przez inne okno. Każdy z nas patrzy na otaczającą nas rzeczywistość w swoich okularach. Okulary dobiera się jednak w zależności od rodzaju doświadczeń organizmu. I tak widzimy jedynie interpretację rzeczywostości, bo tak mamy skonstruowany aparat mózgowy. Kiedy docierały kiedykolwiek do mnie informacje o mnie samej, czasem odnosiłam wrażenie, że widziano zupełnie kogoś innego. Mam nawet na PW skandaliczny list, w którym użytkownik w dogmatyczny sposób przypisuje swoim wyobrażenom o mnie prawdę. On w nie wierzy. Niech sobie wierzy. Czy to w jakikolwiek sposób mnie zmieni? Może dobrze, że się odslonił po kilku latach fałszu?

Cóż dopiero powiedzieć o Bogu, którego człowiek nie poznał i często szuka intuicyjnie. Jedni są na początku drogi, inni doszli prawie na szczyt. Nie zrozumie rozpoczynający wędrówkę tego o czym opowiada Szczepan widzący otwarte niebo. Powinni wszyscy dojsć do tych samych postaw, bo prawo naturalne zostało wpisane w każdego człowieka. Będzie więc szukal Boga i będzie układał sobie relacje z bliźnimi...bo to jest dobre dla niego. Wzorem relacyjności jest Trójjedyny Bóg, tak to widza trynitarze. Najwięcej im dano. To jedynie zobowiąznie.

Wiara jest drogą, więc siłą rzeczy wciąż widzi się inaczej. Muzułamnie posylaja swe dzieci do elitarnych szkół katolickich, więc nie obawiają się, że zostanie wpojona ich dzieciom etyka wyprowadzona od innego Boga. Oni sami mają również obraz innego Allaha. Na poziomie przynależności do konkretnego odłamu i swej dojrzałości.

Wykorzystana ideologicznie religia też przedstawia wygodnego dla jej przesłań Boga. Z kazdej religii można uczynić ideologię.

W innym wątku też przedstawiasz obraz zupelnie innego Boga i myślenie odebrałam jako niezwykle powierzchowne, nastawione na wygranie gry o Boga a nie pochylenie się nad słowami adwersarza. Inaczej widzisz Boga niż trynitarze a czytasz tę samą Biblię.

Prawdy o Bogu nie można nikomu narzucić, musi zobaczć sam. To już sprawa jego wolności wewnętrznej. Niewiedza może być zawiniona lub niezawiniona. Problem zaczyna się dopiero wówczas, gdy inny obraz Boga rzutuje na ludzkie wybory tak, że człowiek odcina sobie drogę do zbawienia. Problem zaczyna się w miejscu, gdzie człowiek usposobiony jest do poznania prawdy, ale świadomie zamyka sobie tę drogę.

Chcesz wbijać kij w mrowisko? Widzieć inną osobę nie oznacza, ze to nie ta sama osoba. Widocznie Bogu to nie przeszakadza, że mamy tak dużo religii. Traktuje nas indywidualnie i zbiorowo. Człowiek został usposobiony, by umieć odczytać prawdziwą Księgę Życia, czyli iść w kierunku wlaściwego celu. :-D

Pn lut 05, 2018 10:25 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ja w kwestii formalnej Eli...skąd wziąłeś tezę, że duch ludzki jest cząstką Boga...?

Historia człowieka żyjącego rozpoczyna się gdy Bóg ożywia go tchnieniem życia*
wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.** (Rodz 2,7)
Aby następnie, po serii wydarzeń orzec:
Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat (Rodz 6,3)
Duch dodajmy, którego Bóg daje i który, po śmierci ciała, do Boga wróci.

W Nowym Testamencie Jan w swym pierwszym liście:
Poznajemy, że my trwamy w Nim,
a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha
(1Jan 4,13)
mówi że Bóg przez Ducha trwa w nas. Jezus natomiast potwierdza, że Duch od Boga pochodzi.

Jeśli - dalej - tylko w jednym Człowieku na Ziemi mieszkała cała Pełnia, jeśli tylko jeden był skarbnicą wszelkiej mądrości to my nie dorównując Mu posiadamy zaledwie cząstkę tego, co On, Jezus posiadał w pełni.

--------------------
*“Tchnienie życia” o którym biblijny komentarz do Rodz 6,17: tchnienie życia. Wyraz ruah oznacza powietrze w ruchu, zarówno powiew wiatru (Wj 10,13; Hi 21,18), jak i tchnienie wychodzące z nozdrzy (7,15.22; itd.). Ruah więc to siła życiowa, myśli, uczucia, namiętności, poprzez które się wyraża (41,8; 45,27; 1 Sm 1,15; 1 Krl 21,5; itd.). U człowieka jest ono darem Bożym (6,3; Lb 16,22; Hi 27,3; Ps 104,29; Koh 12,7). Jest także mocą, którą Bóg działa zarówno w stworzeniu (1,2; Hi 33,4; Ps 104,29-30), jak i w historii ludzi (Wj 31,3), zwłaszcza za pośrednictwem proroków (Sdz 3,10+; Ez 36,27+) oraz Mesjasza (Iz 11,2+). Por. Rz 1,9+
**Użyty w tym miejscu hebr. rzeczownik nefesz oznacza istotę ożywioną tchnieniem życiowym ((objawiającym się także przez „ducha”, rûah, 6,17+; Iz 11,2+); por. Ps 6,5+).

Pn lut 05, 2018 6:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):

Może przypomnę:

To żart?

Papież powiedział te słowa w imieniu wszystkich Katolików czy tylko w swoim? Bo jeżeli wszystkich, to każdy katolik który twierdzi, że nie wierzy w tego samego Boga co muzułmanie zwyczajnie kłamie (w świetle słów Papieża)

Czy oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego różni się w tej kwestii od tego co powiedział Papież Jan Paweł II?

Wskaż w nauczaniu katolickim gdzie Kościół oficjalnie mówi ze Allah i Jezus to ta sama osoba.
Oficjalna nauka mówi ze każda religia ma jakieś poznanie Boga a tylko chrześcijanie w Kościele katolickim znają pełnie Objawoenia Boga.
Nauczanie zawarte jest w dogmatach nauczaniu soborow oraz w Magisterium. Wiem ze jak każdy krytyk Kościoła nie masz pojęcia co Kościół naucza a co jest zdaniem prywatnym danej osoby. A jak już jesteśmy przy osobie Św. Jana Pawła II to należy wykazać ze jego wypowiedz była nieomylna i buła nauczaniem wygłoszonym ex catedra

Pn lut 05, 2018 6:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przeczytaj ten art
http://gosc.pl/doc/2352399.Czy-wierzymy ... amego-Boga
Bo sam raczej nie znajdziesz dokumentów nauczania katolickiego

Pn lut 05, 2018 6:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Maxik napisał(a):

Może przypomnę:

To żart?

Wskaż w nauczaniu katolickim gdzie Kościół oficjalnie mówi ze Allah i Jezus to ta sama osoba.
Oficjalna nauka mówi ze każda religia ma jakieś poznanie Boga a tylko chrześcijanie w Kościele katolickim znają pełnie Objawoenia Boga.
Nauczanie zawarte jest w dogmatach nauczaniu soborow oraz w Magisterium. Wiem ze jak każdy krytyk Kościoła nie masz pojęcia co Kościół naucza a co jest zdaniem prywatnym danej osoby. A jak już jesteśmy przy osobie Św. Jana Pawła II to należy wykazać ze jego wypowiedz była nieomylna i buła nauczaniem wygłoszonym ex catedra
Jednak polecam przeczytać ze zrozumieniem pytanie, a nie zamieniać pytanie na inne, bo to nic nie da.
Jak nie masz nic do powiedzenia w sprawie pytanie, to nie zaciemniaj sprawy.
Wojtyła mówił, że katolicy i muzułmanie wierzą w tego samego boga, Franciszek mówi, że katolicy i muzułmanie to dzieci boga, co jak podkreśla jest absolutnie pewne dla wszystkich ( 8O :?: ) ( rozumiem, że w jego opinii jesteście dziećmi tego samego boga) ( https://www.youtube.com/watch?time_cont ... YQ15bpnzQE ).

W związku z tym wyznajcie tego samego boga, czy innego niż muzułmanie ? Papieże mają rację, czy się mylą ?

PS.
NIe pisz mi o nauce katolickiej, tylko o tym do czego zachęcają was papieże.

Pn lut 05, 2018 7:31 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona