Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 26, 2020 4:57 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 923 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 62  Następna strona
 Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe
Jockey napisał(a):
YZ nasz WielkiM nie zna hasła udowodnić w oparciu o źródła.

WielkiMasakrator nic z tego nie rozumieć.

Pn lut 16, 2015 12:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
WM znaleźć odpowiedź w forumowej wyszukiwarce. Sporo tego jest.
viewtopic.php?p=970304#p970304

Pn lut 16, 2015 12:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Już zrozumieć. Późna pora i brak znaków interpunkcyjnych robią swoje... :oops:
Dowodów na to, że przed chrześcijanami niedziela już była dniem świętym mam tyle ile jest w Wiki, np. w haśle [urlhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Mitraizm]Mitraizm[/url]. Nie będę tu mędrca strugał. Uważacie że jest inaczej? Że na Wiki jest źle? Że przed chrześcijaństwem nie świętowano w niedziele?

Pn lut 16, 2015 12:41 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss
te linki sa do uzasadnenia chrzescijan dlaczego swietuja w niedziele. Co, mieli wprost napisac ze niedziela byla wtedy juz zaakceptowana jako swieto i tak bylo wygodniej?

Pn lut 16, 2015 12:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Najpierw trza by rozkminić co to znaczy to świętowanie Niedzieli ?
Mnie akurat ten problem słabo dotyczy i nie dlatego że jestem ateistą ale że pracuję w ruchu ciągłym a wolne mam z harmonogramu (różne dni tygodnia, w tym i niedziele).
Wyglądało by że jak mam wolne w piątek to świętuję z muzułmanami jak w sobotę to z Żydami nie wydaje się wam że to troszkę paranoją zalatuje ?
Z niedzielą jednak i ja mam niejaki problem, bo czy tego chcę czy nie chcę od kilku lat muszę poświęcać swoje pieniądze i wolny dzień co by nie robić w cztery kolejne niedziele, tracę na tym finansowo (praca w niedzielę jest lepiej płatna ) i organizacyjnie (wolał bym ten dzień wykorzystać wedle własnego uznania + niedziela jest spokojniejszym dniem pracy niż w tygodniu).

Pn lut 16, 2015 1:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
art33
Cytuj:
Wyglądało by że jak mam wolne w piątek to świętuję z muzułmanami jak w sobotę to z Żydami nie wydaje się wam że to troszkę paranoją zalatuje ?

Nie ,nie jest paranoja bo zydzi pilnuja aby swietowac w soboty a muzulmanie w piatki ...a Tobie jak popadnie wiec jestes mniej farbowanym ateista niz np Swiftlark czy WielkiMasakrator
Caly czas jednak pozostaje dziwne ubieranie choinki w grudniu czy dawanie prezentow na sw Mikolaja bo ateistyczny dziadek mroz jakos wam nie pasuje :D

Pn lut 16, 2015 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gabriel, zrozum człowieku, że to że ktoś ma wolne od pracy w danym dniu, nie oznacza że świętuje!! Większość pracowników sklepów, wg Twojej logiki, świętuje w różne dni, nie tylko w niedziele, no a bezrobotni codziennie. Przecież to bez sensu!
Świętować oznacza obchodzić coś uroczyście. Czy jak ktoś nie idzie na 8 do roboty i śpi do 10, to robi to uroczyście? A potem jak się poleni trochę, to też uroczyście? A jak pójdzie z dzieckiem na sanki, to też świętuje?

P.S.
Znalazłeś już te artykuły o wróżkach w Czechach? :roll:

Pn lut 16, 2015 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator
Cytuj:
Gabriel, zrozum człowieku, że to że ktoś ma wolne od pracy w danym dniu, nie oznacza że świętuje!!

Albo pracuje abo swietuje . a swietowac mozna w rozny sposob
Kiedy sie nie pracuje mozna wyjechac na narty , albo pojsc do kina
Cytuj:
no a bezrobotni codziennie. Przecież to bez sensu!

To ze sa bezrobotni nie oznacza ze nic nie robia tj nie pracuja
Cytuj:
Świętować oznacza obchodzić coś uroczyście

Czyli wg Ciebie swietowanie nie oznacza pojscia do kina ? :-D
Cytuj:
A jak pójdzie z dzieckiem na sanki, to też świętuje?

Oczywiscie , slyszales o wypoczynku czynnym ?
Cytuj:
Znalazłeś już te artykuły o wróżkach w Czechach?

Jeszcze nie , ale przeciez sam przyznales mi racje tj ze im bardziej laicki kraj tym wiecej wrozek i innej ezoteryki

Pn lut 16, 2015 5:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Caly czas jednak pozostaje dziwne ubieranie choinki w grudniu czy dawanie prezentow na sw Mikolaja bo ateistyczny dziadek mroz jakos wam nie pasuje :D

Dokładnie tak, masz 100% racji - każdy ateista to po prostu ukryty wierzący :D Każdy z nas ubiera choinki, chrzci dzieci oraz - co najważniejsze! - święci jajka na Wielkanoc.

Każdy. Zapamiętajcie. I oceniajcie wszystkich z góry, dokładnie tak jak robi to gabryś. :D

Pn lut 16, 2015 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath
Cytuj:
Każdy. Zapamiętajcie. I oceniajcie wszystkich z góry, dokładnie tak jak robi to gabryś.

Jak Kali ukrasc krowa to dobrze a jak Kalemu ukrasc krowa to zle ? :)

Pn lut 16, 2015 5:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Albo pracuje abo swietuje . a swietowac mozna w rozny sposob
Kiedy sie nie pracuje mozna wyjechac na narty , albo pojsc do kina

Dla Ciebie "nie pracować" automatycznie oznacza "świętować". W porządku. Możesz tak to sobie zdefiniować. Niemniej powszechne rozumienie słowa "świętować" jest nieco inne i o ile ZAZWYCZAJ świętowanie łączy się z niepracowaniem, to ten warunek po pierwsze nie jest konieczny, a po drugie nie jest wystarczający.

gabriel napisał(a):
To ze sa bezrobotni nie oznacza ze nic nie robia tj nie pracuja

I tu, bardzo celnie, strzeliłeś sobie w stopę :D Bo skoro bezrobotny, czyli osoba nie mająca pracy, coś jednak robi, to Twoim zdaniem nie świętuje. Czy jak ja nie idę do pracy w niedzielę, to znaczy że nic nie robię? A jak umyję podłogę, to to jest świętowanie czy praca?

gabriel napisał(a):
Czyli wg Ciebie swietowanie nie oznacza pojscia do kina ? :-D

Nie. Absolutnie. To normalna rzecz, którą od czasu do czasu człowiek robi dla rozrywki. Ale żeby od razu nazwać to świętowaniem?? A wg Ciebie świętowanie polega na chodzeniu do kina??? A obejrzenie M jak Miłość w TV to też świętowanie? JAK DEFINIUJESZ ŚWIĘTOWANIE?

gabriel napisał(a):
WielkiMasakrator napisał(a):
A jak pójdzie z dzieckiem na sanki, to też świętuje?

Oczywiscie , slyszales o wypoczynku czynnym ?

No to świętowanie czy wypoczywanie? Strasznie wszystko mieszasz...

gabriel napisał(a):
WielkiMasakrator napisał(a):
Znalazłeś już te artykuły o wróżkach w Czechach?

Jeszcze nie , ale przeciez sam przyznales mi racje tj ze im bardziej laicki kraj tym wiecej wrozek i innej ezoteryki

Ale nie bardzo wierzę by były jakieś istotne różnice między Polską a Czechami. A nawet podejrzewam że jest odwrotnie (ze względu na skłonność Polaków do ulegania zabobonom) :D No ale ja tylko bezpodstawnie podejrzewam, a Ty czytałeś artykuły (liczba mnoga!), więc bez trudu do nich dotrzesz, jak mniemam...

Pn lut 16, 2015 5:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator
Cytuj:
Możesz tak to sobie zdefiniować. Niemniej powszechne rozumienie słowa "świętować" jest nieco inne i o ile ZAZWYCZAJ świętowanie łączy się z niepracowaniem, to ten warunek po pierwsze nie jest konieczny, a po drugie nie jest wystarczający.

Dla katolika swietowanie oznacza pojscie do Kosciola I powstrzymanie sie od pracy bo tak nakazal Bog
Ale ateista nie idzie do kosciola , a i jak np odkurzy dom tez moze byc to w ramach swietowania
Cytuj:
I tu, bardzo celnie, strzeliłeś sobie w stopę :D Bo skoro bezrobotny, czyli osoba nie mająca pracy, coś jednak robi, to Twoim zdaniem nie świętuje

Zwykle bezrobotny pracuje na czarno bo skad kase na zycie miec musi
Powtarza zwykle , bo sa wyjatki jak zawsze
Cytuj:
Nie. Absolutnie. To normalna rzecz, którą od czasu do czasu człowiek robi dla rozrywki. Ale żeby od razu nazwać to świętowaniem?? A wg Ciebie świętowanie polega na chodzeniu do kina??? A obejrzenie M jak Miłość w TV to też świętowanie? JAK DEFINIUJESZ ŚWIĘTOWANIE?

Tak jak napisalem dla katolika swietowanie oznacza pojscie do kosciola i powstrzymanie sie od pracy
Tak wiec ogladniecie czegos w TV jest jak najbardziej swietowaniem , a juz dla ateisty jak najbardziej
Mozna tez pojsc do kina ,na lodowisko czy na narty i od jest swietowanie takze w formie czynnego wypoczynku

Cytuj:
No to świętowanie czy wypoczywanie? Strasznie wszystko mieszasz...

Swietowanie do wlasnie wypoczywanie + pojscie do kosciola ( nie dotyczy ateistow )
A jaka to forma wypoczynku czy bierna czy czynna to juz zalezy od czlowieka
No bo chyba nie tylko swieto dla ateistow to pojscie na pochod 1 majowy czy obecnosc na akademii z okazji rewolucji pazdziernikowej
Cytuj:
Ale nie bardzo wierzę by były jakieś istotne różnice między Polską a Czechami

Jak napisalem i Ty sie z tym zgodziles , im bardziej laickie panstwo tym wiecej wrozek i innej ezoteryki
To teraz znowu zmieniasz zdanie ?

Pn lut 16, 2015 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to przecież ateista świętuje codziennie! Bo przez 8 godzin pracuje, przez 8 śpi, a pozostałe 8 ma wolne i leży przed telewizorem! Czy dotyczy to także teisty? Wszak nie ma przykazania by codziennie chodzić do kościoła.

Jeśli chodzi o wróżki to generalnie się zgadzam, ale jak już pisałem, nie sądzę by w Czechach było ich jakoś specjalnie więcej niż w Polsce. Co więcej, wydaje mi się, że może być zgoła odwrotnie ze względu na skłonność Polaków do zabobonów. Ale mnie się tylko tak wydaje, podkreślam. Nie snam badań, artykułów nie czytałem. To tylko moje widzimisie. Wyssane z palca. Ty zaś czytałeś artykuły. I jakoś strasznie nie chcesz się nimi podzielić...ciekawe dlaczego? Czyżbyś czytał je we śnie??

Pn lut 16, 2015 5:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator
Cytuj:
No to przecież ateista świętuje codziennie! Bo przez 8 godzin pracuje, przez 8 śpi, a pozostałe 8 ma wolne i leży przed telewizorem! Czy dotyczy to także teisty? Wszak nie ma przykazania by codziennie chodzić do kościoła

Swietowanie liczy sie raczej na dni a nie na godziny
Tak wiec jesli w danym dniu ateista idzie do pracy to ten dzien swiatecznym nie jest
Podobnie jest u chrzescijanina + obowiazuje go pojscie do kosciola w swieto chrzescijanskie
A co reszte zrobi z pozostalym dniem to jego sprawa byleby nie pracowal
Tak jak napisalem wypoczynekmoze byc czynny lub bierny
Cytuj:
I jakoś strasznie nie chcesz się nimi podzielić

Czyli zgadzamy sie obaj tylko Ty dodatkow chcesz o tym poczytac
Tak jak napisalem , nie mam kazdego artykulu kotry przeczytalemw zyciu na internecie pod reka , postaram sie go znalesc.Powtarzam postaram sie go znalesc

Pn lut 16, 2015 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Swietowanie liczy sie raczej na dni a nie na godziny

Tak? A niby dlaczego??

gabriel napisał(a):
Czyli zgadzamy sie obaj tylko Ty dodatkow chcesz o tym poczytac

Zgadzamy się tylko z częścią! Ja sądzę, że w Polsce jest więcej wróżek niż w Czechach czy krajach skandynawskich, ze względu na skłonność Polaków do zabobonu. Też chyba gdzieś o tym czytałem...

Pn lut 16, 2015 6:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 923 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 62  Następna strona