Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2019 1:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 923 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona
 Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
witoldm napisał(a):
Jak już jest mowa o najtragiczniejszym wymiarze ludzkiego istnienia. To należy dodać że, piekło jako szczyt ludzkiej niemożności. Oraz otchłań jako nieustający czas tej niemożności. I ludzie tego dostępujący nie mają sensu swego istnienia. Więc sąd dla nich, jest uwolnieniem się od tego bezsensu. Ponieważ definitywnie zostanie to wszstko zniszczone. Tych stanów i możliwości, czyli także miejsc już nie będzie. Tu morze siarki - to teaz w świetle odkryć Astronomii to, rozszeżające się w swej agonii nasze słońce. Które w całości pochłonie ziemię i tych co się na niej będą znajdować. Sąd w tym kontekście to zwycięstwo tych co przetrwali. Bo będą się mogli cieszyć że istnieją. Dla pozostałych będzie to nicość. A nicość nie ma głosu. Więc nic nie znaczy. Wynikiem sądu jest przetrwanie tych co przetrwali, oraz koniec tych co zostali potępieni. Sąd więc jest dla wszystkich zbawczy, jedni bo przetrwali, a inni bo zakończyła się ich gechenna. I tym optymistycznym akcentem, można by podsumować temat pustego piekła. Po sądzie to nawet piekła nie będzie.

Sąd już w tej chwili się odbywa. Doświadczamy konsekwencji własnych wyborów. Ludzie jednak lubią fantazjować i kreować nowe światy z podobnymi regułami jak tu na ziemi. te wszystkie starożytne pisma są jak duchy martwych ludzi, którzy kontrolują współczesnych.

Cz lis 15, 2018 3:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan
To prawda przynajmniej na część ludzi tak to działa. Na tych co nie kierują się zasadą, po owocach ich poznacie. Czyli po ich czynach ich poznacie. Wtedy duchy przeszłości nie mają nad człowiekiem władzy. Ten cały ziemski ambaras polega na tym że, jak się da to wykorzustuje jeden drugiego w dowolny sposób. Gdyby się na prawdę bali piekła, to nikt by nie uwodził do swoich celów innych ludzi.

Cz lis 15, 2018 4:01 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Conan
To prawda przynajmniej na część ludzi tak to działa. Na tych co nie kierują się zasadą, po owocach ich poznacie. Czyli po ich czynach ich poznacie. Wtedy duchy przeszłości nie mają nad człowiekiem władzy. Ten cały ziemski ambaras polega na tym że, jak się da to wykorzustuje jeden drugiego w dowolny sposób. Gdyby się na prawdę bali piekła, to nikt by nie uwodził do swoich celów innych ludzi.

Witold,

znaczące jest czy człowiek jest przepełniony optymizmem, energią do działania, jest szczęśliwy, nie krzywdzi innych, nie marudzi nad swoimi problemami. Po takich owocach poznanym.
Duchy przeszłości rządzą wszystkimi, którzy żyją według starych Pism i się z nimi identyfikują.
Ja wole drugiej osobie pomóc, podać dłoń.

nie redukuj ludzi do dzikich zwierząt, którzy muszą mieć kaganiec w postaci piekła. Ja powiem, że gdyby byli inteligentni i świadomi, to by nie odwalali takich numerów.

Cz lis 15, 2018 4:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe
A co ja mogę, że przypisujesz mi redukowanie innych do poziomu zwierząt. Ani ja wiary w Boga nie wymyśliłem, ani nie mam władzy nad innymi. Tylko władcy mogą zredukować ludzi do poziomu zwierząt. Wystarczy że nie pozwolą ludziom na życie w dostatku. Metod na to mają aż nadto dużo. Dopiero co skończyła się 2 wojna światowa, był to szczyt zezwierzęcania ludzi.
Co do starych pism, to niby mam udawać że ich nie ma? Jeśli są to poznaję ich znaczenie. Właśnie po to by nie zmyślać tego do czego mogą służyć. A życie i tak samo rozstrzyga jakie priorytety zastosować. Zagadnienie piekła wyjaśnia rodzaj doświadczanego zła. Niby miałbym sam wymyślać powody istnienia tego typu zła? Z resztą dziwna jest twa reakcja na mówienie o Bogu. Oglądam zachodnie programy, tam nikt nie podważa kierowania się wiarą w Boga. Używają słów z wiarą związanych jako coś normalnego.

Cz lis 15, 2018 9:12 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold,

jak wychowałeś swoje dzieci ? Strasząc ich trollem z szafy czy raczej ucząc mądrze szacunku, miłości i współczucia do innych.

co do Boga i wiary- inni to za Ciebie zrobili. Każdy obraz Boga koresponduje ze stanem świadomości osoby, która go kreuje.

Stare pisma można czytać jako ciekawostkę , być może rodzaj inspiracji, ale klękać przed nimi ? To są przecież wytwory ludzkiej wyobraźni, ludzi, którzy nie mieli pojęcia o tym, że ziemia jest okrągła i bakterie są przyczyną chorób. I od nich mamy się niby uczyć ?

w zachodnich programach nikt nie podważa kierowania się wiarą w Boga ? chyba same religijne oglądasz :)

Cz lis 15, 2018 9:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet w tym temacie trudno rozsądnie z tobą rozmawiać. Zmyślasz i insynujesz, stawiając zarzuty bez sensu. A to o czym piszesz wygląda na to, że masz wypaczony obraz człowieka. Że ludzie żyją tylko emocjami, do nich zaliczasz spory o dawne sprawy. A co mi niby do tego jak było.
Swe życie, oraz życie swej rodziny opieram na bierzących sprawach.
Piszę bo sądziłem że masz problem ze zrozumieniem. Jak jest inaczej, to nie ze mną te numery.

Cz lis 15, 2018 9:30 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Rozsądnie dla mnie oznacza logicznie, bez magicznego myślenia. Ty jednak popłynąłeś z bajkami o piekle i Bogu.
Nie stawiam Ci zarzutów, tylko zachęcam do myślenia. Żałujesz, że nie da się kontrolować złych ludzi przez strach przed piekłem, to pytam czy tak się wychowuje dzieci ? zastraszając je głupawymi bajkami ? jest to inteligentne ?

Akurat moje stwierdzenia o człowieku opierają się o nowoczesną psychologię. Ty natomiast masz w głowie obraz człowieka według starożytnych Pism.

Cz lis 15, 2018 9:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Rozsądnie dla mnie oznacza logicznie, bez magicznego myślenia. Ty jednak popłynąłeś z bajkami o piekle i Bogu.
Nie stawiam Ci zarzutów, tylko zachęcam do myślenia. Żałujesz, że nie da się kontrolować złych ludzi przez strach przed piekłem, to pytam czy tak się wychowuje dzieci ? zastraszając je głupawymi bajkami ? jest to inteligentne ?

Akurat moje stwierdzenia o człowieku opierają się o nowoczesną psychologię. Ty natomiast masz w głowie obraz człowieka według starożytnych Pism.

Ale jak widac ta twoja cisze zaklocaja ci jakies demony bo zamiast podyskutowac sobie logicznie na jakims naukowym forum to blakasz sie po roznych tematach na forum Katolickim. :)
Cos ci slabo ta cisza wychodzi bo nawet nie daje ci spac i zmusza do wymyslania przeroznych insynuacji byle by tylko pisac o swoich wymyslach i ideologiach ktorym ulegles.
Szybkie lapanie powietrza podczas toniecia nie jest relakse a toniecie nie jest cisza, choc jestes wtedy sam na sam ze soba. :(
Moze powinienes poszukac sobie forum pasujace do twojej logiki to moze osiagniesz jakis poziom relaksu i ciszy.
Kup sobie tez maszynke do robienia mgly to i twoja mistyka bedzie pelniejsza-gesciejsza. :)

Cz lis 15, 2018 10:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2,

A dlaczego niby Biblia i religia katolicka nie mogą być logiczne ? To kwestia interpretacji pewnych metafor . Na razie mój spokój zakłóca tylko jeden demon, Ty :lol:

Trochę marudzisz :) nadmiar sexu nie daje mi spać :D

a tam, nie lubię głaskania po głowie. Fora, które nie stanowią dla mnie wyzwania, na których ludzie mi słodzą i utwierdzają w moich urojeniach ? To nie dla mnie, Nuudne

Chyba nie zacząłeś znowu palić ? Co ty z Tą mgłą ,. Warzywa !!! Zapamiętałeś ? :P

Cz lis 15, 2018 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2,

Trochę marudzisz :) nadmiar sexu nie daje mi spać.

A to teraz rozumiem twoja ideologie z tym relaksem w samotnosci i ta mistyka.
W tajemniczy -mistyczny sposob znikasz na relaks w samotnosci. Nie znam sie na medycynie, ale czytalem w jakichs medycznych czasopismach ze to szkodliwe tak w samotnosci zwlaszcza za czesto. :)
Jak za mocno sie przyzwyczaisz to nie bedziesz wiedzial co z zona robic jak sie ozenisz.

Pt lis 16, 2018 12:23 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2,

jakiej samotności ? nie projektuj na mnie swoich zabaw z rączka :) Ja jestem stary, żonaty chłop :lol:

Pt lis 16, 2018 12:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2,

jakiej samotności ? nie projektuj na mnie swoich zabaw z rączka :) Ja jestem stary, żonaty chłop :lol:
Tak i pewnie z renia grabowska. :) Potajemnie sie z nia spotykasz w samotnoaci co noc i nie mozesz spac. :)
Ty jestes stary i zonaty tak ja jestem Krolowa angielska. :)
Stary chlop nie chwali sie znikaniem w lazience i nie nazwie tego seksem. :)
Radzil bym zamiast pisania bzdur na forum udac sie do dobrego psychologa, bo moze jeszcze jest jakas szansa bys mial normalne zycie.

Pt lis 16, 2018 12:38 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Twoje fantazje są porażające :lol:
Opowiadaj dalej, jest ciekawie :D

Pt lis 16, 2018 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Twoje fantazje są porażające :lol:
Opowiadaj dalej, jest ciekawie :D

To musisz cos wiecej napisac, ale daruj sobie szczegoly.
Nie jestem psychologiem, ale wiem ze na forum sa ludzie ktorzy zajmuja sie pomoca ludziom z takimi jak twoje uzaleznieniami , wiec pytaj smialo jesli chcialbys z tym skonczyc.

Pt lis 16, 2018 12:46 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jestem tylko uzależniony od orzeszków pistacjowych, mniam :)

Pt lis 16, 2018 12:49 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 923 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona