Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 03, 2020 10:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Profanacja Komuni Świętej 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profanacja Komuni Świętej
merss napisał(a):
Wątek dotyczy katolicyzmu i konkretnego czynu. O innych religiach możesz pisać w innych wątkach, są czynne. Tam daj nam poznać swą wiedzę a nie wyobrażenia o Polakach katolikach. Tej wiedzy jednak nie uświadczyliśmy.

Nie wiem, czemu uciekasz się do niskich ataków ad personam. Szczerze mówiąc, czuje się mocno rozczarowana Twoim wpisem, trochę takie podgryzanie nie przystoi. Pozwól więc, że na ten i podobne wpisy odpowiadać nie będę, bo nie bardzo widzę w tym sens.

Wt kwi 26, 2016 9:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
MonikaMaria napisał(a):
Nie dziwię się niechęci do islamu, ale uważam, że bezczeszczenie ich świętych miejsc za tak samo paskudne, jak bezczeszczenie Hostii.
I tu się zgadzam (choć nie do końca - pełna adekwatność byłaby, gdybyś napisała "bezczeszczenie ich świętych miejsc za tak samo paskudne, jak bezczeszczenie katolickich świętych miejsc").
Cytuj:
To jest to samo źródło i ten sam mechanizm.
Tu niestety nie mogę się zgodzić. Przynajmniej w dużej części przypadków.

Jeśli ktoś bezcześci jakiś obiekt cudzego kultu, to uderzy tam, gdzie boli. Stąd to porównanie - może inne byłoby bardziej adekwatne, ale nie jestem fachowcem od islamu.
Myślę też, że to ten sam mechanizm, gdyż stoi za nim brak szacunku dla cudzej inności, cudzych poglądów, a następnie dla cudzych wierzeń.

Wt kwi 26, 2016 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Myślę też, że to ten sam mechanizm, gdyż stoi za nim brak szacunku dla cudzej inności, cudzych poglądów, a następnie dla cudzych wierzeń.

MonikoMario sprawa, którą porusza autor wątku jest na tyle bolesna, że profanacji dokonali chrześcijanie,najprawdopodobniej katolicy.

Wt kwi 26, 2016 9:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Cytuj:

MonikoMario sprawa, którą porusza autor wątku jest na tyle bolesna, że profanacji dokonali chrześcijanie,najprawdopodobniej katolicy.

Chyba tylko z nazwy. Może ochrzczeni, ale na pewno nie wierzący i praktykujący. Żaden katolik nie podeptałby Ciała Chrystusa.

Wt kwi 26, 2016 10:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Chyba tylko z nazwy. Może ochrzczeni, ale na pewno nie wierzący i praktykujący. Żaden katolik nie podeptałby Ciała Chrystusa.

Dalabys sobie za to reke uciac? Rownie dobrze mogli byc satanistami. O tym, ze mogliby byc to katolicy wylacznie ''z nazwy'' a nie wierzacy i praktykujacy nie mam watpliwosci. Moze sa zagubieni, wpadli w zle towarzystwo, albo zajmuje sie nimi jakas sekta? To bada Policja.

Wt kwi 26, 2016 10:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
Cytuj:

Dalabys sobie za to reke uciac? Rownie dobrze mogli byc satanistami. O tym, ze mogliby byc to katolicy wylacznie ''z nazwy'' a nie wierzacy i praktykujacy nie mam watpliwosci. Moze sa zagubieni, wpadli w zle towarzystwo, albo zajmuje sie nimi jakas sekta? To bada Policja.

Miałam na myśli to, że katolik jako ktoś, kto wierzy w Boga i transsubstancjację nigdy by czegoś takiego nie zrobił.
Nie mogę oczywiście mieć pewności, skąd taki pomysł.

Wt kwi 26, 2016 11:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też tak uważam.

Wt kwi 26, 2016 11:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):

Wcale nie jestem tego pewien, do kościoła wszak może wejśc każdy a cytaty z Biblii i treści mszy zna niejeden ateista.

Gdyby ktos wrzucił do kościoła golonkę w Wielki Piątek miałoby to o wiele mnejszy ciężar gatunkowy niż takie zachowanie tych biednych, ogłupiałych i zagubionych nastolatków, pewnie tez bezstresowo niewychowanych.

Śr kwi 27, 2016 9:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... jasle.html

Cz kwi 28, 2016 9:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
O tym, ze mogliby byc to katolicy wylacznie ''z nazwy'' a nie wierzacy i praktykujacy nie mam watpliwosci. Moze sa zagubieni, wpadli w zle towarzystwo, albo zajmuje sie nimi jakas sekta? To bada Policja.

Serio? Policja bada, czyli ci młodzi ludzie są katolikami z nazwy i czy mają wątpliwości w wierze? Od kiedy wewnętrzne przekonania obywatela w kwestiach religijnych są sprawą policji?

Kto może wiedzieć, czy oni się uważają za katolików czy nie - chyba tylko oni sami. Natomiast rozczula mnie za każdym razem dzielenie włosa na czworo, czy katolikiem jest każdy ochrzczony, czyli postrzegany katolikiem przez Kościół (w dyskusji o apostazji i liczebności katolików zwykle tak) czy też tylko ten, kto się za katolika sam wyraźnie uważa (zwykle przy takich dyskusjach jak ta). Dla mnie w przypadku gimnazjalistów ciężko rozstrzygać, natomiast cała sprawa budzi mój opór, ponieważ sygnalizuje, że młodzieńcy mogli być do praktyk religijnych przymuszeni i w ten sposób zamanifestowali swój sprzeciw.

Dla równowagi - ci młodzi osobnicy zapewne uważają się za katolików, a jednak zdeptali publicznie flagę z symbolem Matki Boskiej:
http://www.narodowalodz.pl/lodz/mlodzie ... sa-wyroki/
Czy potępiacie równie mocno?

Pt kwi 29, 2016 2:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katka napisał(a):
natomiast cała sprawa budzi mój opór, ponieważ sygnalizuje, że młodzieńcy mogli być do praktyk religijnych przymuszeni i w ten sposób zamanifestowali swój sprzeciw.

Szkoda czasu i palców na pisanie z Tobą.

Katka napisał(a):
Dla równowagi - ci młodzi osobnicy zapewne uważają się za katolików, a jednak zdeptali publicznie flagę z symbolem Matki Boskiej:
http://www.narodowalodz.pl/lodz/mlodzie ... sa-wyroki/
Czy potępiacie równie mocno?

Patrzę i patrzę i żadnej Matki Boskiej tam nie widzę.
Albo ja źle widzę albo Ty łżesz.

Pt kwi 29, 2016 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katolik elementarnych rzeczy nie wie... czemu to nie dziwi? ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_europejska

Symbolika flagi
Według oficjalnej wykładni dwanaście nieodwracalnych złotych gwiazd rozłożonych w okręgu na lazurowym tle symbolizuje solidarność i harmonię między narodami Europy. Symbolika ta nawiązuje również do późniejszej dewizy Unii Europejskiej: In varietate concordia (z łac.: Zjednoczeni w różnorodności). Liczba gwiazd nawiązuje do starożytnej symboliki liczby 12 oznaczającej doskonałość i całość, nie zależy natomiast od liczby krajów członkowskich, ponieważ w chwili przyjmowania flagi Rada Europy liczyła już 14 państw członkowskich. Liczba 12 jest także odpowiednikiem liczby miesięcy w roku, godzin na tarczy zegara, znaków zodiaku itd. Krąg zaś, w który gwiazdy zostały ułożone, jest między innymi symbolem jedności. Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd

(...) Za fakt symboliczny niektórzy uznali i to, że flaga została przyjęta przez Radę Europy w dniu 8 grudnia, tj. w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Pt kwi 29, 2016 2:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katka napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
O tym, ze mogliby byc to katolicy wylacznie ''z nazwy'' a nie wierzacy i praktykujacy nie mam watpliwosci. Moze sa zagubieni, wpadli w zle towarzystwo, albo zajmuje sie nimi jakas sekta? To bada Policja.

Serio? Policja bada, czyli ci młodzi ludzie są katolikami z nazwy i czy mają wątpliwości w wierze? Od kiedy wewnętrzne przekonania obywatela w kwestiach religijnych są sprawą policji?

?

Nie żartuj, policja musiałaby mieć zdolność jasnowidzenia, póki co, jest jak jest. A serio, myślę, że policja bada sprawę pod kątem ewentualnej przynależności do sekty. Młodzież jest niepełnoletnia. Cała reszta, to pole do przyszłej pracy rodziców, wychowawców, katechetów. W tej kolejności. Od początku ciśnie się pytanie, dlaczego?

Pt kwi 29, 2016 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Katka napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):

?

Nie żartuj, policja musiałaby mieć zdolność jasnowidzenia, póki co, jest jak jest. A serio, myślę, że policja bada sprawę pod kątem ewentualnej przynależności do sekty. Młodzież jest niepełnoletnia. Cała reszta, to pole do przyszłej pracy rodziców, wychowawców, katechetów. W tej kolejności. Od początku ciśnie się pytanie, dlaczego?

Widać że mało znasz się na pracy Policji. Myślisz że pracujący tam psycholodzy i śledczy nie będą dociekać, co skloniło młodzież do takiego zachowania?

Pt kwi 29, 2016 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katka napisał(a):
jednak zdeptali publicznie flagę z symbolem Matki Boskiej:

To nie jest żaden 'symbol Matki Boskiej'. Sama się doucz.

Pt kwi 29, 2016 3:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona