Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 8:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Profanacja Komuni Świętej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profanacja Komuni Świętej
Jaśminowa napisał(a):
Myślisz że pracujący tam psycholodzy i śledczy nie będą dociekać, co skloniło młodzież do takiego zachowania?

A to ich zachowanie świadczy o jakichś zaburzeniach psychologicznych?

mareta napisał(a):
A serio, myślę, że policja bada sprawę pod kątem ewentualnej przynależności do sekty.

Tylko po co? Co ma wyplucie hostii do przynależności do sekty? Bez sekty już hostii wypluć nie można?

Cytuj:
Cała reszta, to pole do przyszłej pracy rodziców, wychowawców, katechetów.

A katecheci tu po co? Przecież z zachowana tej młodzieży jasno widać na razie tylko jedno: że z religią katolicką za wiele wspólnego nie mają i raczej nie chcą.

Psycholog powinien najpierw porozmawiać z rodzicami - dlaczego dzieci protestowały w taki sposób przeciwko obrzędom religijnym (jeśli czyn był świadomy i celowy) lub dlaczego biorą w nich udział, jeśli są od nich jak najdalsze (jeśli nie zdawały sobie sprawy z tego, co robią). Jedno i drugie wskazuje na to, że te dzieciaki zostały do komunii wysłane bezmyślnie. Być może doszło do przymuszenia, co już jest naruszeniem ich praw. W każdym przypadku - pierwsi do bicia się w piersi są rodzice.

Pt kwi 29, 2016 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jaśminowa napisał(a):
[Widać że mało znasz się na pracy Policji. Myślisz że pracujący tam psycholodzy i śledczy nie będą dociekać, co skloniło młodzież do takiego zachowania?

Troszkę współpracowałam z policyjną komórką prewencji o ile dobrze pamiętam nazwę.
Mało się znam. Nie jest mi to potrzebne, ale myślę, że aż tak bardzo policjanci dociekać nie będą. To nie zachodni serial, ale polska rzeczywistość.
Jak wspomniałam, należy sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego młodzi tak postąpili i co zrobić w przyszłości, aby nie doszło więcej do takiej profanacji. To zadanie dla katechetów, rodziców, wychowawców.
Zawiodło wychowanie, o formacji religijnej jakiejkolwiek, wstyd nawet wspominać.
Od lat obserwuję:
Część młodych pilnie uczestniczy w zajęciach i lekcjach religii. Całkiem spora grupa symuluje praktyki, ale zbiera podpisy w indeksach do bierzmowania. Często podpisuje, że był u spowiedzi i zaraz potem wychodzi, ucieka. Mało formacji, za dużo biurokracji. Inni śmieją się podczas liturgii, zaraz potem idą do Komunii św i potem dalej w ławkach wygłupiają. Rodziców nie ma, bo to nastolatki, nie małe dzieci. Odnoszę wrażenie, że wcale się dziećmi nie interesują.
I mamy to, co mamy.

Pt kwi 29, 2016 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
karą dla tych gimnazjalistów powinno być wykluczenie z KK. Tymczasem państwo nie powinno się wtrącać w rytuały religijne. W innym przypadku może dojść do sytuacji, że człowiek będzie pociągnięty do odpowiedzialności za złamanie gałązki w lesie, bo w ten sposób obrazi uczucia mniejszości pogańskiej czczącej drzewa

So kwi 30, 2016 12:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
karą dla tych gimnazjalistów powinno być wykluczenie z KK. Tymczasem państwo nie powinno się wtrącać w rytuały religijne. W innym przypadku może dojść do sytuacji, że człowiek będzie pociągnięty do odpowiedzialności za złamanie gałązki w lesie, bo w ten sposób obrazi uczucia mniejszości pogańskiej czczącej drzewa
Nie ma symetrii.
Państwo ma obowiązek chronić (w rozsądnym zakresie) istniejące w jego ramach grupy (w tym grupy religijne) [zasada pomocniczości].

So kwi 30, 2016 10:13 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie ma symetrii.
Państwo ma obowiązek chronić (w rozsądnym zakresie) istniejące w jego ramach grupy (w tym grupy religijne) [zasada pomocniczości].

w rozsądnym zakresie ? Jak na mszę wejdzie jakiś pijak i zacznie obrażać Jezusa, to rozumiem, że interweniuje policja i prokuratura. Jednak sam fakt, że opłatek ma jakąś wartość, jest tylko wymysłem kleru, niczym więcej. To tylko cienki biały płatek chlebowy. Ludzi się nie karze za wyrzucanie kawałków chleba do kosza czy ich deptanie. Państwo/policja nie powinno zajmować się takimi bzdurami. Ale oczywiście w obrębie ideologii katolickiej, w której opłatek jest symbolem, takie osoby powinny ponieść konsekwencje kościelne,.

So kwi 30, 2016 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie ma symetrii.

w rozsądnym zakresie ? Jak na mszę wejdzie jakiś pijak i zacznie obrażać Jezusa, to rozumiem, że interweniuje policja i prokuratura. Jednak sam fakt, że opłatek ma jakąś wartość, jest tylko wymysłem kleru, niczym więcej. To tylko cienki biały płatek chlebowy. Ludzi się nie karze za wyrzucanie kawałków chleba do kosza czy ich deptanie. Państwo/policja nie powinno zajmować się takimi bzdurami. Ale oczywiście w obrębie ideologii katolickiej, w której opłatek jest symbolem, takie osoby powinny ponieść konsekwencje kościelne,.
Widzę że traktujesz każdy temat jako okazję do dotknięcia wierzących na tym forum (przyczynek do "wartości wnoszonych przez ateistów na forum").
Jednak nawet gdyby tak było jak piszesz (w co masz prawo wierzyć, choć jest nieprawdą), to szkodę liczy się według wartości dla poszkodowanego, a nie sprawcy.

Gdyby przyjąć przedstawioną przez Ciebie argumentację, wówczas np spalenie polskiej flagi byłoby "tylko spaleniem kawałka materiału, a jeśli sprawca go wcześniej kupił, to nie byłoby niczym złym".
Podobnie podarcie czyjegoś dyplomu, czy zniszczenie dzieła sztuki sprowadzałoby się do zniszczenia kawałka papieru czy płotna.

Niestety, podobne podejście do cudzych świętości staje się coraz powszechniejsze, co samo w sobie jest świadectwem upadku kultury.

Nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia do świątyni jakiegokolwiek wyznania - jesli ktoś jednak tam wchodzi z zamiarem profanacji, to sprawa przestaje być tylko sprawą religijną.
Dlatego mam nadzieję, że państwo będzie ścigać zarówno profanację Najświętszego Sakramentu, jak i np. wrzucanie świńskiej głowy do meczetu.
Obywatele mają prawo do ochrony swoich świętości. Przede wszystkim przed chamstwem.

So kwi 30, 2016 11:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widzę, że Ty wszędzie widzisz "dotknięcie wierzących", a ja tylko wykazuje nonsens pewnego punktu widzenia. Szkoda według wartości dla poszkodowanego ? Dla mnie ogromną wartością są płyty CD, ubóstwiam je.. oznacza to, że osoba niszcząca płytą CD na ulicy ma iść do wiezienia ? Bo ja sobie tak ubzdurałem ?

chyba nie bardzo przeczytałeś to co napisałem. Jak najbardziej jestem za odpowiedzialnością i kara wymierzona przez kościół ! Opłatek to przecież jego działka. Państwo natomiast powinno być neutralne i świeckie w tym kontekście. Tak wiec przykład z flaga jest nieadekwatny- to bowiem działka świeckiego państwa i analogicznie państwo za to karze .
To samo z niszczeniem cudzej własności czy dzieł sztuki. Tymczasem opłatek nie został ukradziony i tak miał się znaleśc w żołądku gimbusów, zgadza się ?

wystawianie na piedestał kawałków płótna, drewna czy chleba jest dla mnie upadkiem naszej inteligencji, Oddajemy hołd martwym rzeczom. Szanujmy je, gromadźmy, cieszmy się nimi, ale nie traktujemy jako złote cielce.

profanacja najświętszego sakramentu ? a profanacja drzew, zanieczyszczenie powietrza ? Uczucia np. ekologów nie maja znaczenia, mimo, że ich roszczenia są uzasadnione- bez powietrza, drzew nie przeżyjemy. bez opłatka jak najbardziej,. Państwo powinno się więc zajmować poważnymi sprawami .. a opłatki zostawmy księżom.

So kwi 30, 2016 12:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, tak sądziłem - przy pewnym stopniu zdegenerowania (nie tyle moralnego - choć rówież, ale przede wszystkim kulturalnego) nie jesteś w stanie wczytać pewnych wartości. Bynajmniej nie tylko religijnych.
Perły przed wieprze.
EOT

So kwi 30, 2016 1:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
No cóż, tak sądziłem - przy pewnym stopniu zdegenerowania (nie tyle moralnego - choć rówież, ale przede wszystkim kulturalnego) nie jesteś w stanie wczytać pewnych wartości. Bynajmniej nie tylko religijnych.
Perły przed wieprze.
EOT

acha, czyli argumenty się skończyły i zaczynasz prymitywne ad personam ? Wartością jest ludzkie życie, a zabijanie kogoś i umieranie w imię symboli, płótna, chleba jest dla mnie zwykła patologią. I to jest prawdziwe zdegenerowanie moralne- usprawiedliwianie i racjonalizowanie zbrodni w imię czegoś. A to często robisz jak poruszam temat zabijania niemowlaków w ST.

zdegenerowanie kulturalne ma ideologia , która niszczyła wartości symbole pogańskie, aby przeforsować własną religię.

zresztą ja cenie sztukę, obrazy, muzykę, architekturę kościołów- tylko po prostu nie oddaję im hołdu.
czy ogrodnik , który nie oddaje hołdu własnym grabiom jest zdegenerowany ogrodniczo ? Bzdura.
wymyślasz wiec jakieś dziwne , nie trzymające się kupy tezy,.

Nie myl pereł ze śmieciami, a innych ludzi ze świniami. To, że w coś wierzysz, oddajesz hołd nie oznacza to, że jest to jakakolwiek perłą, a inni ludzie są zbyt prymitywni by to zrozumieć. Osoba, która ma argumenty, potrafi logicznie i błyskotliwie wytłumaczyć swój punkt widzenia nie ucieka się do takich prymitywnych sztuczek.

So kwi 30, 2016 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
[. Jednak sam fakt, że opłatek ma jakąś wartość, jest tylko wymysłem kleru, niczym więcej. To tylko cienki biały płatek chlebowy. .

To tylko Twój punkt widzenia i spokojnie możesz go zachować dla siebie. Będę wdzięczna a w wraz ze mną grono katolików.

So kwi 30, 2016 4:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):

Nie myl pereł ze śmieciami, a innych ludzi ze świniami. To, że w coś wierzysz, oddajesz hołd nie oznacza to, że jest to jakakolwiek perłą, a inni ludzie są zbyt prymitywni by to zrozumieć. Osoba, która ma argumenty, potrafi logicznie i błyskotliwie wytłumaczyć swój punkt widzenia nie ucieka się do takich prymitywnych sztuczek.

Advaita.. Powiem jak najdelikatniej.. Inteligencja to także umiejętność zamilczenia wtedy gdy należy.. Z uporem maniaka forsujesz swoje bzdury, zamęczasz nimi ludzi i wypowiadasz się autorytatywnie w sprawach o których nie masz ABSOLUTNIE NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA. Co więcej, nie zamierzasz nawet spróbować sobie przyswoić tych spraw, by choćby jakoś sensownie móc o o nich dyskutować.
Przyswój sobie i Ty i inne (cenzored) mieniący się oświeconymi, że dla nas katolików Najświętszym z Najświętszych jest Ciało i Krew Chrystusa (kryjące się pod postacią hostii i wina) i wara wam mędrkować nad tym! Wasze przyśmichy są tej samej kategorii profanacją, co w wykonaniu tych dzieciaków.
Tak więc słusznie Barney mówi o nie rzucaniu pereł przed wieprze. To o Was (tacy jak Ty) jest ten fragment Biblii. Jak sobie chcesz szydzić, to idź sobie na Onet czy Pudelka, bo tam (być może) jest właściwsze miejsce. Zrozumiał, czy intelekt zbyt ciężki?

So kwi 30, 2016 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Barney napisał(a):
Perły przed wieprze.
EOT

.

Chłopie, to cytat z Ewangelii, a zarazem przenośnia. Sam Jezus użył tych słów.

So kwi 30, 2016 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):

To tylko Twój punkt widzenia i spokojnie możesz go zachować dla siebie. Będę wdzięczna a w wraz ze mną grono katolików.

oki, dlatego karą za profanacje powinny się zająć organizacja katolickie, a nie świeckie państwo

So kwi 30, 2016 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
mareta napisał(a):

oki, dlatego karą za profanacje powinny się zająć organizacja katolickie, a nie świeckie państwo

Ok, ale jeżeli czyn podlega pod paragraf, to i owszem. A wydaje mi się, że podlega, co łatwo sprawdzić w KK. Gość, który podarł Biblię ( Nergal) miał przecież sprawę w sądzie.

So kwi 30, 2016 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Advaita.. Powiem jak najdelikatniej.. Inteligencja to także umiejętność zamilczenia wtedy gdy należy.. Z uporem maniaka forsujesz swoje bzdury, zamęczasz nimi ludzi i wypowiadasz się autorytatywnie w sprawach o których nie masz ABSOLUTNIE NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA. Co więcej, nie zamierzasz nawet spróbować sobie przyswoić tych spraw, by choćby jakoś sensownie móc o o nich dyskutować.
Przyswój sobie i Ty i inne (cenzored) mieniący się oświeconymi, że dla nas katolików Najświętszym z Najświętszych jest Ciało i Krew Chrystusa (kryjące się pod postacią hostii i wina) i wara wam mędrkować nad tym! Wasze przyśmichy są tej samej kategorii profanacją, co w wykonaniu tych dzieciaków.
Tak więc słusznie Barney mówi o nie rzucaniu pereł przed wieprze. To o Was (tacy jak Ty) jest ten fragment Biblii. Jak sobie chcesz szydzić, to idź sobie na Onet czy Pudelka, bo tam (być może) jest właściwsze miejsce. Zrozumiał, czy intelekt zbyt ciężki?

Peter,

nie, milczenie nie jest oznaka inteligencji, jak człowiek czyta propagowanie różnego typu nonsensów. ja uważam, że to co Ty opowiadasz TO NIC INNEGO NIŻ BZDURY, a o Jezusie nie masz najmniejszego pojęcia, ponieważ on nie reprezentował sobą wskazówek na przynależność do ideologii, tylko stare jak świat nauczanie mistyczne, Dlatego jak sobie nie przyswoisz tych spraw,za każdym razem będziesz przegapiał przekaz tego pana.
masz obsesję na temat szydzenia . ja tylko napisałem, że tą sprawą powinien się zająć tylko kościół, a państwo pozostać neutralne, w innym przypadku dojdzie do takich nonsensów, że Ciebie zamkną w wiezieniu za obrażanie mojego intelektu na forum. Dla mnie to bowiem świętość i wara Ci mędrkować na ten temat !! :D
zrozumiałeś analogie ?

So kwi 30, 2016 7:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona