Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 22, 2019 6:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji: Jaka jest twoja miłość do Boga Jahwe? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapraszam do dyskusji: Jaka jest twoja miłość do Boga Ja
JAHWE znaczy "złap za rękę" nie wiem czy wiecie ale Stworzyciela nie wolno nazywać Bogiem ponieważ Bóg może oznaczać coś obraźliwego..

10 przykazań które Mojżesz otrzymał od Stworzyciela miało być przestrogą dla bibli i kłamstw zawartych w niej które doprowadziły ludzkość do zakładów mięsnych i ubojni zwierząt. Zło chciało krzywdy na najniewinniejszych a są nimi zwierzęta.

Pozdrawiam każdego kto kocha 5 przykazanie i wie na czym ono polega

Wt lut 27, 2018 8:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
OK.. W pierwszym zdaniu bluźnisz przeciw Bogu swemu, zapominając o tym, że
(Mk 1)29 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych».

Wt lut 27, 2018 9:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adrianson napisał(a):
JAHWE znaczy "złap za rękę" nie wiem czy wiecie ale Stworzyciela nie wolno nazywać Bogiem ponieważ Bóg może oznaczać coś obraźliwego..
Skąd wytrzasnąłeś te rewelacje ?
Cytuj:
10 przykazań które Mojżesz otrzymał od Stworzyciela miało być przestrogą dla bibli i kłamstw zawartych w niej które doprowadziły ludzkość do zakładów mięsnych i ubojni zwierząt.
Możesz wskazać te rzekome kłamstwa w Biblii ?

Wt lut 27, 2018 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiesz? Największym jest to, że Bóg zezwolił na zabijanie zwierząt na potrzeby ludzi. :)

Wt lut 27, 2018 10:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adrianson po prostu wyżej ceni swoje pomysły, niż Słowo Boże.
Nie ma platformy do dyskusji.

Wt lut 27, 2018 10:19 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
King napisał(a):
Chodzi o taki moment patrząc z Bożego punktu widzenia to znaczy z Bożej perspektywy gdy Ojciec nie zrodził jeszcze Syna przed wszystkimi wiekami
King...ale przecież przed zrodzeniem Syna, niezmienny w swej naturze Bóg, też musiał być w osobowej relacji do Tego, którego zrodził skoro przez Pismo nazywany jest Ojcem Odwiecznym, a poza tym czas wraz z całym Wszechświatem został stworzony przy współudziale Syna no nie ?
Toż gdyby był taki moment w istnieniu odwiecznego i niezmiennego Boga gdy nie byłby w osobowej relacji do Zrodzonego, tzn że w momencie takowym nie byłby tym kim jest odwiecznie czyli Ojcem...
Cytuj:
Poza tym twoje pytanie to offtop :)
Moje pytanie nie jest offtopem, bo świadczy o mojej miłości do Boga...

Do kogo odnosisz to ,,Odwieczny Ojciec''?
Podsumujmy twój bełkot ,,Syn Boży pochodzi od Boga Ojca'' a od kogo pochodzi Bóg Ojciec? W realu też jesteś nudniejszy niż flaki z olejem czy jeszcze nudniejszy?

O miłości do Boga świadczą uczynki.

Cz mar 01, 2018 10:58 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

W realu JAHWE to ludzki pomysł na to jak brzmiał Kiedys hebrajski tetrgram
Obrazek

Z wiki - która nie jest doskonała ale lepsza niz teza złap za ręke.

To cztery hebrajskie litery będące zapisem (nie właściwym imieniem) imienia własnego Boga w Biblii: jod, he, waw, he (hebr. יהוה). Termin „tetragram” pochodzi z języka greckiego i składa się z członów tetra, „cztero-” lub „cztery”, i grámma, „litera”; dosłownie znaczy więc „czteroliterowy”
Etymologia i pierwotna wymowa tetragramu jest nieznana. W literaturze naukowej można spotkać liczne próby ustalenia prawidłowej wymowy tetragramu; obecnie większość "uczonych" opowiada się za formą Jahwe.
Jak może oznaczać złap za ręke - w sumie nie wiemy nawet jak sie to wymawia - a co dopiero znaczy. Zatem to słowo "Jahwe" - może okazac sie wyssane z palca - nic pewnego narazie - i niech tak zostanie.

Pt mar 02, 2018 2:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Do kogo odnosisz to ,,Odwieczny Ojciec''?
Do Przedwiecznego czyli tego który zrodził Syna(Hbr 1:5)
Cytuj:
,,Syn Boży pochodzi od Boga Ojca'' a od kogo pochodzi Bóg Ojciec?
Od nikogo gdyż Bóg Ojciec jest źródłem wszelkiego pochodzenia...
Cytuj:
O miłości do Boga świadczą uczynki.
No więc jak ty możesz miłować Boga całym sercem, dusza i umysłem skoro jest w tobie tyle pogardy dla bliźniego swego...?

Pt mar 02, 2018 2:53 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
,,Odwieczny Ojciec'' występuje u Izajasza i co ciekawe wcale nie odnosi się do Boga Ojca( nie dotyczy to przekładu Septuaginta) bowiem na jednakową rangę Bóstwa Syna podaje się właśnie ów wers gdzie występuje zwrot ,,Odwieczny Ojciec'' Ten sam zwrot odnosisz do dwóch różnych osób w zależności od tego jak ci wygodnie, manipuluj więc sobie dalej myśląc że jestem na tyle głupi że się nie zorientuje...

Od nikogo Bóg Ojciec nie pochodzi no właśnie zgadza się, już myślałem że napiszesz że od Dziadka...chcąc, nie chcąc ustalamy więc pewną Chronologię Bóg Ojciec-Syn Boży-Reszta Stworzenia...

A skąd ty wiesz ile we mnie pogardy dla bliźniego? Śledzisz mnie w realnym życiu?

Pt mar 02, 2018 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
,,Odwieczny Ojciec'' występuje u Izajasza i co ciekawe wcale nie odnosi się do Boga Ojca( nie dotyczy to przekładu Septuaginta) bowiem na jednakową rangę Bóstwa Syna podaje się właśnie ów wers gdzie występuje zwrot ,,Odwieczny Ojciec''
Fakt iż Izajasz prorokuje o Jezusie(Słowie Bożym), że nazwą Go imieniem „Odwieczny Ojciec” nie oznacza, że imię to nie odnosi się do Tego od którego Słowo Boże pochodzi...patrz J 10:11 Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my.
Cytuj:
Ten sam zwrot odnosisz do dwóch różnych osób w zależności od tego jak ci wygodnie, manipuluj więc sobie dalej myśląc że jestem na tyle głupi że się nie zorientuje...
Sformułowanie „Odwieczny Ojciec” jest zwrotem odnoszącym się do Boga, który jest jednością Osób boskich gdyż wszystko stworzenie od Boga trójjedynego pochodzi...
Boże Słowo(będące same Bogiem - patrz J 1:1) „wyszło” od Tego od którego pochodzi więc także ma swoje pochodzenie, z tym że pochodzenie Słowa nie jest pochodzeniem poprzez stworzenie gdyż(jak możemy przeczytać w prologu Ew. Jana):
„Wszystko przez Nie(Słowo) się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało”, a zatem jest Stworzycielem, co potwierdza także Ap. Paweł w Kol. 1:16-17:
„Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.”
Jak więc widzisz pochodzące od Boga Słowo jest także ojcem ale jest ojcem wszelkiego stworzenia, natomiast jako że samo boskie Słowo „wyszło” od Tego, od którego wszystko pochodzi, to Słowo nazywa swoim Ojcem Tego od którego „wyszło”...
Cytuj:
Od nikogo Bóg Ojciec nie pochodzi no właśnie zgadza się, już myślałem że napiszesz że od Dziadka...chcąc, nie chcąc ustalamy więc pewną Chronologię Bóg Ojciec-Syn Boży-Reszta Stworzenia...
Wyżej starałem ci się wyjasnić kwestię pochodzenia...
Cytuj:
A skąd ty wiesz ile we mnie pogardy dla bliźniego? Śledzisz mnie w realnym życiu?
O „ilości” twojej pogardy dla bliźniego z którym rozmawiasz świadczą twoje słowa jakimi go określasz...

Pt mar 02, 2018 9:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oznacza, jedynie co możesz robić to mydlić oczy twoja Nauczycielka od Polskiego widzi jakie bzdury tworzysz? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem tylko dopasowujesz sobie fragmenty aby ci pasowały do twojej teologii, widzi to każdy Człowiek...Słowo Boże wyszło od Ojca, jak w moim schemacie to zobrazowałem więc w zasadzie myśmy się dogadali :-D

Gdyby Bóg był Trójjedyny(oczywiście sam dobrze słyszysz jak kretyńsko to brzmi) to powinno być coś takiego ,,Słuchaj Izraelu, Pan jest naszym Bogiem, Panem Trójjedynym'' Jasny i zrozumiały przekaz dla wszystkich, prostego ludu także, tego nie ma a zatem cała koncepcja tzw ,,Trójjedynego Boga'' nie ma racji bytu(poza tym jest absurdalna) więc twoje wyjaśnienie jest...żadne

Problemem w naszej ostatecznej zgodzie jest koncepcja Trójcy Świętej dlatego to wszystko wygląda tak jak wygląda...

Czy śledzisz mnie w realnym życiu że wiesz ile we mnie pogardy dla moich bliźnich z moją Rodziną włącznie?

Pt mar 02, 2018 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
...Słowo Boże wyszło od Ojca, jak w moim schemacie to zobrazowałem więc w zasadzie myśmy się dogadali :-D
A czy w twoim schemacie znajduje się taki moment w istnieniu Boga Ojca gdy Jego Słowo(Jezus) nie istniało w Nim, czy jednak Słowo Boże od zawsze istniało w Bogu(Ojcu) od którego wszystko pochodzi ?
Cytuj:
Gdyby Bóg był Trójjedyny(oczywiście sam dobrze słyszysz jak kretyńsko to brzmi) to powinno być coś takiego ,,Słuchaj Izraelu, Pan jest naszym Bogiem, Panem Trójjedynym'' Jasny i zrozumiały przekaz dla wszystkich, prostego ludu także, tego nie ma a zatem cała koncepcja tzw ,,Trójjedynego Boga'' nie ma racji bytu(poza tym jest absurdalna) więc twoje wyjaśnienie jest...żadne
Gdyby Bóg nie był jednością Osób Boskich, to stworzony na Jego obraz i podobieństwo Adam nie byłby jednością osób...
Cytuj:
Czy śledzisz mnie w realnym życiu że wiesz ile we mnie pogardy dla moich bliźnich z moją Rodziną włącznie?
Nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie każdy mój rozmówca istnieje w realnym życiu i to słowa moich rozmówców świadczą o nich samych zatem jeśli taki King pisząc w wątku nt swojej miłości do Boga używa pogardliwych określeń wobec swojego rozmówcy, to słowa Kinga zdradzają pogardę Kinga dla niego...

Pt mar 02, 2018 11:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widzę nudziarstwa nudziarza ciąg dalszy co niezmiernie zaczyna mnie coraz bardziej bawić :-D i oczywiście jesteś na tyle...inteligentny że nie rozumiesz schematu którzy przedstawiłem ino zadajesz debilne pytania...Ty musiałeś mieć naprawdę gigantyczne problemy w szkole na Języku Polskim, jak mniemam z takim flegmatyzmem miałbyś problem z ukończeniem nawet przedszkola.

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadziem...Lepiej połam sobie głowę i ukręć kark rozmyślając wielce problemem jak to się stało że Bóg nie przedstawił się Narodowi Wybranemu jako ,,Trójjedyny''(nawet mojego laptopa boli to słowo bo mi podkreśla na czerwono!) Izraelici-heretycy... :-D

Wiesz że kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego że wierzy w nie więcej osób? nawet jeśli to katolicy ;)

Wyznajesz typowy politeizm wierząc w trzech bogów i żaden twój bełkot nawet z błogosławieństwem papieża wygłoszonym nieomylnie niczego w tej kwestii nie zmienia. Nie przyznasz się do pomyłki bo najwidoczniej nie masz jaj, trudno takie rzeczy się zdarzają...chyba.

,,Adam, jednością Osób'' O! kolejna twoja perełka...dopisze sobie w odpowiednie miejsce, pisząc z tobą jak widać można się świetnie bawić :-D
Dobry humor jest bardzo ważny! Dobry humor+Dobry trening=Dobre zdrowie

Posty w internecie wyznacznikiem stanów uczuciowych dla Sahcima...sam widzisz jak to wygląda. Dla mnie ważne jest realne życie, Ksiądz stukający czyjąś żonę, Ciało Kierownicze ŚJ umaczane w pedofilie, pazerny jak najgorszy pasożyd, Żyd wyzyskujący Człowieka, mordujący Islamista ...to prawdziwa pogarda dla Bożych przykazań.

So mar 03, 2018 5:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Widzę nudziarstwa nudziarza ciąg dalszy co niezmiernie zaczyna mnie coraz bardziej bawić :-D i oczywiście jesteś na tyle...inteligentny że nie rozumiesz schematu którzy przedstawiłem ino zadajesz debilne pytania...
Pytanie nie jest debilne tylko ty zdając sobie sprawę, że odpowiedź mogłaby zdemaskować brak logiki w twoim rozumowaniu uciekasz się do starej techniki obrażania pytającego...
Cytuj:
Wyznajesz typowy politeizm wierząc w trzech bogów i żaden twój bełkot nawet z błogosławieństwem papieża wygłoszonym nieomylnie niczego w tej kwestii nie zmienia.
Wydaje ci się, że jak zarzucisz mi kłamstwo nie udawadniajac tego, to stanie się ono prawdą ?
Cytuj:
Nie przyznasz się do pomyłki bo najwidoczniej nie masz jaj, trudno takie rzeczy się zdarzają...chyba.
Zamiast uciekania się do tych prostackich wybiegów odpowiedz na postawione przeze mnie pytanie czy był w istnieniu Boga Ojca taki moment gdy Jego Słowo(Jezus) nie istniało w Nim ?
Cytuj:
,,Adam, jednością Osób'' O! kolejna twoja perełka...
Tak, perełka którą potwierdza Ksiega Rodzaju...
Cytuj:
Posty w internecie wyznacznikiem stanów uczuciowych dla Sahcima
Posty przez ciebie pisane są wyznacznikiem twoich stanów uczuciowych i własnie o tym mówiłem ale ty jak zwykle udajesz, że nie rozumiesz opisując dalej stan swojego wnętrza...

So mar 03, 2018 6:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Widzę nudziarstwa nudziarza ciąg dalszy co niezmiernie zaczyna mnie coraz bardziej bawić :-D i oczywiście jesteś na tyle...inteligentny że nie rozumiesz schematu którzy przedstawiłem ino zadajesz debilne pytania...Ty musiałeś mieć naprawdę gigantyczne problemy w szkole na Języku Polskim, jak mniemam z takim flegmatyzmem miałbyś problem z ukończeniem nawet przedszkola.

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadziem...Lepiej połam sobie głowę i ukręć kark rozmyślając wielce problemem jak to się stało że Bóg nie przedstawił się Narodowi Wybranemu jako ,,Trójjedyny''(nawet mojego laptopa boli to słowo bo mi podkreśla na czerwono!) Izraelici-heretycy... :-D

Wiesz że kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego że wierzy w nie więcej osób? nawet jeśli to katolicy ;)

Wyznajesz typowy politeizm wierząc w trzech bogów i żaden twój bełkot nawet z błogosławieństwem papieża wygłoszonym nieomylnie niczego w tej kwestii nie zmienia. Nie przyznasz się do pomyłki bo najwidoczniej nie masz jaj, trudno takie rzeczy się zdarzają...chyba.

,,Adam, jednością Osób'' O! kolejna twoja perełka...dopisze sobie w odpowiednie miejsce, pisząc z tobą jak widać można się świetnie bawić :-D
Dobry humor jest bardzo ważny! Dobry humor+Dobry trening=Dobre zdrowie

Posty w internecie wyznacznikiem stanów uczuciowych dla Sahcima...sam widzisz jak to wygląda. Dla mnie ważne jest realne życie, Ksiądz stukający czyjąś żonę, Ciało Kierownicze ŚJ umaczane w pedofilie, pazerny jak najgorszy pasożyd, Żyd wyzyskujący Człowieka, mordujący Islamista ...to prawdziwa pogarda dla Bożych przykazań.

Twoj post to jedno wielki adpersonam. Za kolejny w tym stylu dostaniesz ostrzeżenie.

So mar 03, 2018 6:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona