Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 16, 2019 10:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Cytuj:
[Zresztą to zaprzecza doktrynie Trójcy. Gdyż doktryna Trójcy zakłada, że wszystkie 3 osoby istniały od zawsze. Żadna nie stworzyła żadnej innej.

Tzn. Nie. przepraszam, nie do końca. Zależy w jakiej Trójcy. Bo widzicie... są różne. Do wyboru do koloru.

Przykładowo u prawosławnych jest tak zwany Monarchizm. Bóg Ojciec w monarchizmie stworzył i Syna i Ducha.

Ostatnio edytowano Śr paź 17, 2018 2:16 pm przez Danielps, łącznie edytowano 1 raz

Śr paź 17, 2018 2:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Intuicyjnie dobrze kombinujecie jednak, że Duch Święty jest czymś w rodzaju maszyny/nie osoby.

I znowu wymyślasz sobie bzdurę, którą nam przypisujesz. Zajmij się lepiej tym, co rzeczywiście głosimy i w co wierzymy na temat Trójcy Świętej, a swoje urojenia zostaw w spokoju.

Śr paź 17, 2018 2:15 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Danielps napisał(a):
Intuicyjnie dobrze kombinujecie jednak, że Duch Święty jest czymś w rodzaju maszyny/nie osoby.

I znowu wymyślasz sobie bzdurę, którą nam przypisujesz. Zajmij się lepiej tym, co rzeczywiście głosimy i w co wierzymy na temat Trójcy Świętej, a swoje urojenia zostaw w spokoju.

Podał analogię. Podał czy nie? Wymyśliłem to sobie, że podał taką, a nie inną?

Śr paź 17, 2018 2:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To co sobie podasz lub nie podasz jest bez znaczenia w momencie, kiedy przypisujesz nam swoje wymysły jako treść tego, w co wierzymy. Jak pisałem: Zajmij się tym, co rzeczywiście nauczamy na temat Trójcy i skończ z polemikami ze swoimi wymysłami na jej temat.

Śr paź 17, 2018 2:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Danielps napisał(a):

Podał analogię. Podał czy nie? Wymyśliłem to sobie, że podał taką, a nie inną?

Podalem analogie do twojej logiki, ale ty zrobiles z tego analogie do Trojcy Swietej.
Jesli by twoja zona poszla na zabieg zaplodnienia invitro, to ojcem zawsze bedzie lekarz ktory je przeprowadzil? :-)

Śr paź 17, 2018 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:
Jaka znowu wymyślona osoba...toż masz jak byk zapisane w Ewangeli Jana 3:13, że ta Osoba właśnie zstąpiła z nieba:
„A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.”
Tak samo masz zapisane Jego słowa u Jana 8:
23 A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestema z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata

Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.

Na wszystko odpowiedziałem. Szukajcie, a znajdziecie.

Ale powiem jeszcze raz. Fragment jaki temu zaprzecza "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam" J 20 - mowa jest tu o zesłaniu Ducha Świętego jaki był w nim. Był w nim, a nie był nim. To istotna różnica.
Jaaasne...Jezus mówi JA was posyłam, ale Danielps nie widzi JA w osobie Jezusa tylko Ducha Świętego... :D
Poza tym przegapiłeś czy zignorowałeś pierwszy werset, w którym jest mowa o Osobie, która zstąpiła z nieba i wstąpiła do nieba nieba:
„A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.”. O kim jest mowa w tym fragmencie...? ?

Śr paź 17, 2018 2:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Podalem analogie do twojej logiki, ale ty zrobiles z tego analogie do Trojcy Swietej.

Nie wiedziałem, że rozmawiamy o czym innym 8O . O czym?

Cytuj:
Jesli by twoja zona poszla na zabieg zaplodnienia invitro, to ojcem zawsze bedzie lekarz ktory je przeprowadzil? :-)

No wiesz... Sperma byłaby moja. Chyba. Jeżeli nie podmienili by próbówek.
Myślałem, że zacienienie uważacie jako tożsame z zapłodnieniem.

To tak nie uważacie? Ok. Dobrze wiedzieć.

Cytuj:
Jaaasne...Jezus mówi JA was posyłam, ale Danielps nie widzi JA w osobie Jezusa tylko Ducha Świętego... :D

A ty widzisz słowo "tak jak" i nie uważasz, że tu chodzi o analogiczność. No nic. Trudno. Zbyt emocjonalnie do tego podchodzicie.

Cytuj:
Poza tym przegapiłeś czy zignorowałeś pierwszy werset, w którym jest mowa o Osobie, która zstąpiła z nieba i wstąpiła do nieba nieba ? ?

Nie nie zignorowałem. Wyjaśniłem, że to musi być figuratywne, albo Chrystus nie miał na myśli, że "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam"

Jak->Tak= Tak samo/W taki sam sposób

Nie ma bata. Zwyczajnie jeżeli ktoś mówi. Zrobiłem jajecznice z pomidorami, a potem powie, że tak samo jak zrobił jajecznice tak samo zrobi kanapki, a potem nie dodaje do kanapek pomidorów tylko ketchup. To wtedy można zrozumieć - ahaaaaaa to on miał na myśli jajecznice z ketchupem.

Śr paź 17, 2018 2:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:
Co to ma do rzeczy?

1. Po pierwsze posyła ich jak Ojciec go posłał i nie są w Niebie.
Co to ma do rzeczy?
Danielps napisał(a):
2. Dalej jest fragment: "A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego." J 20,22

Jest definicja posyłania. Gdzie(nie z nieba), a jest tak samo posyłany. Więc niebo wystąpiło wcześniej figuratywnie. I jest definicja jak - poprzez tchnięcie Ducha Świętego.

Czaisz? Wątpie.
Rzeczywiście, nie przypuszczałem, że masz ludowe pojęcie Nieba jako miejsca. Jak jest tu, to nie ma tam.
Sorry, ale z takim prymitywizmem trudno dyskutować.

Cytuj:
Cytuj:
I co z tego? Skoro jedna osoba jest duchem, to druga nie może być?

Może, ale to odbiera zasadność istnienia III osoby.
Niby jak? Kolejne twierdzenie nie wynikające z przesłanki.
Cytuj:
2 Duchy? Jak je odróżnić?
Duchów jest znacznie więcej niż 2.

Cytuj:
Cytuj:
Nie ma takiego wynikania. To tak jakbyś powiedział: "przedmiot A jest szklanką, przedmiot B jest szklanką, to znaczy że A jest B".
Elementarny błąd wnioskowania.

Nie prawda. Adekwatny przykład jest taki, że przedmiot A przyczynił się do stworzenia przedmiotu B, a przedmiot C jest wskazywany jako ten przedmiot, który się przyczynił do stworzenia przedmiotu B. A to nie C. Chyba, że A to C to wtedy po co nazywać je inaczej i dlaczego C jest stwórcą B?
Bełkot nie związany z tym co napisałem.

Cytuj:
Duch zacienił więc jest ojcem Chrystusa(według was) na logikę
Chyba na Twoją :), bo na pewno nie na tę nauczaną w szkołach.
Cytuj:
bo uważacie, że wtedy Maryja poczęła, mimo tego nazywacie, że to Ojciec jest ojcem Chrystusa.
Bełkot. Nie tylko nie myślisz logicznie, ale także niepotrafisz się wysławiać.

Cytuj:
Cytuj:
Skup się chłopie i pomyśl ZANIM napiszesz, czy to co piszesz trzyma się logiki, bo odczuwam zażenowanie czytając takie androny.

Czy moderator w ogóle zagląda do tego forum? Może użytkownik Barney ma specjalne przywileje obrażania ludzi.
Obraziłbym CIę, gdybym napisał że jesteś (...). Tu stwierdzam tylko fakt.

Nie wiedziałem, że rozmawiamy o czym innym 8O . O czym?
Dużo nie wiesz. Najwyraźniej masz kłopoty z rozuminiem prostych zdań. Stąd zresztą Twoje kuriozalne twierdzenia.

Cytuj:
Cytuj:

No wiesz... Sperma byłaby moja. Chyba. Jeżeli nie podmienili by próbówek.
Myślałem, że zacienienie uważacie jako tożsame z zapłodnieniem.
.
Tak to jest, jak ktoś usiłuje zrozumieć subtelne pojęcia posługując się nieadekwatnym językiem. Jakby kowal usiłował opowiedzieć o elkektronice.

Cytuj:
Cytuj:

A ty widzisz słowo "tak jak" i nie uważasz, że tu chodzi o analogiczność. No nic. Trudno. Zbyt emocjonalnie do tego podchodzicie.
Nie. Po prostu staramy się Cię skłonić do:
  • logicznego rozumowania
  • jasnego wyrażania się
  • porzucenia maniery manipulowania poprzez zmianę znaczenia słów adwersarzy

Cytuj:
Cytuj:
Poza tym przegapiłeś czy zignorowałeś pierwszy werset, w którym jest mowa o Osobie, która zstąpiła z nieba i wstąpiła do nieba nieba ? ?

Nie nie zignorowałem. Wyjaśniłem, że to musi być figuratywne, albo Chrystus nie miał na myśli, że "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam"
Czyli to, co jest niezgodne zTwoimi mniemaniami po prostu usuwasz z Biblii?

Czy warto kontynuować tę farsę?

Ostatnio edytowano Śr paź 17, 2018 3:10 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Śr paź 17, 2018 2:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
sahcim napisał(a):
A ty widzisz słowo "tak jak" i nie uważasz, że tu chodzi o analogiczność.
No właśnie...tak jak Jezus(osoba) został posłany przez swojego Ojca, analogicznie i Jezus(osoba) posyła swoich apostołów, a nie ktoś inny... :D
Cytuj:
Cytuj:
Nie bredź tylko odnieść się do fragmentu mówiącego o ZSTĄPIENIU i WSTĄPIENIU, który ciągle ignorujesz..

Śr paź 17, 2018 2:57 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No właśnie...tak jak Jezus(osoba) został posłany przez swojego Ojca, analogicznie i Jezus(osoba) posyła swoich apostołów, a nie ktoś inny... :D

Tak jak. Tyczy się jedności miejsca, czasu i osób. Odniosłeś się jedynie do osób. Pomijanie niewygodnych informacji jakoś mnie nie dziwi.

Cytuj:
Nie bredź tylko odnieść się do fragmentu mówiącego o ZSTĄPIENIU i WSTĄPIENIU, który ciągle ignorujesz..

Odniosłem się. Mówi on tutaj zstąpieniu w sensie posłania. Mówi on w kontekście "posłania", czy też posłannictwa i żadne ataki ad hominem Barneya czy kogokolwiek tego nie zmienią.

Ja rozumiem, że Biblia jest fragmentami stosunkowo mocno ambiwalentna, by można uczynić z niej mistyczną księgę, którą można przy odpowiedniej chęci "zmusić" poprzez re-definicję słów, do mówienia rzeczy, o jakich Stary Testament przykładowo nie wspomina. Zdaje sobie o tym sprawę. Jedynie przedstawiłem możliwość, że nie trzeba nadmiernie komplikować mistycznymi odniesieniami.

Śr paź 17, 2018 3:07 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Ja rozumiem, że Biblia jest fragmentami stosunkowo mocno ambiwalentna, by można uczynić z niej mistyczną księgę, którą można przy odpowiedniej chęci "zmusić" poprzez re-definicję słów, do mówienia rzeczy, o jakich Stary Testament przykładowo nie wspomina. Zdaje sobie o tym sprawę. Jedynie przedstawiłem możliwość, że nie trzeba nadmiernie komplikować mistycznymi odniesieniami.

Hm.. Zdefiniuj Mistrzu co to wg Ciebie jest "mistyczne odniesienie". Czy wg Ciebie Biblia mówi [tylko] o świecie materialnym?

Śr paź 17, 2018 3:18 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Danielps napisał(a):

Hm.. Zdefiniuj Mistrzu co to wg Ciebie jest "mistyczne odniesienie". Czy wg Ciebie Biblia mówi [tylko] o świecie materialnym?

Nie. Mistyczne odniesienie to robienie z pojedyńczych słów znaczenie jakie się ma w mistycznych wizjach, a nie w tym co mówi Biblia.

Nikodemus miał podobne trudności w zrozumieniu co to znaczy "Zstąpić" należeć do nieba mimo tego, że znał stępujących jako Żyd i znał Boga:

"A był pewien człowiek z faryzeuszy, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski.
3:2Przyszedł on do Jezusa w nocy i powiedział: Mistrzu, wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić tych cudów, które ty czynisz, gdyby Bóg z nim nie był.
3:3Odpowiedział mu Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeśli się ktoś nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć królestwa Bożego.
3:4Nikodem zapytał go: Jakże może się człowiek narodzić, będąc stary? Czy może powtórnie wejść do łona swojej matki i narodzić się?
3:5Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
3:6Co się narodziło z ciała, jest ciałem, a co się narodziło z Ducha, jest duchem.
3:7Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić." Jana 3, 1-7

"Trzeba się narodzić na nowo. "

I "przyszedłeś od Boga" i Nikodemus to wiedział, gdyż Żydzi według słów Chrystusa wiedzieli w kogo wierzą. W kogo - przykładowo, że prorocy przyszli od Boga gdyż czynili dzieła Boże. Wy nie wierzycie, że Żydzi wiedzieli w kogo wierzą i nie wierzycie w to co oznacza "by przyjść od Boga" zstąpić od niego. Z nieba jakby to ujmując.

W jaki sposób schodzi się z nieba? Rodząc się na nowo. W jaki sposób? Mając tchniętego Ducha.

Śr paź 17, 2018 3:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać nad tą sofistyką. Najlepsze to to, jak ktoś twierdzi że Biblia tak w zasadzie nie mówi o niczym mistycznym. :roll:

Śr paź 17, 2018 3:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W jaki sposób schodzi się z nieba? Rodząc się na nowo.
Nic podobnego. Narodzenie na Nowo jest po to, by się dopiero w Niebie znaleźć.

Śr paź 17, 2018 4:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
W jaki sposób schodzi się z nieba? Rodząc się na nowo.
Nic podobnego. Narodzenie na Nowo jest po to, by się dopiero w Niebie znaleźć.

Barnej, wyglada na to ze w koncu wyszlo szydlo z worka na czym Protestanci opieraja swoje twierdzenie ze sa juz zbawieni. :)

W ogole to nie wiem czy zauwazyles ze on ciagle duzo pisze, i niby odpowiada na pytania, ale w taki sposob b y duzo napisac a nic nie odpowiedziec o co byl pytany.
Jeszcze ani razu w zadnym poscie nie napisal wprost co i jak on rozumie, tylko uzywa w odpowiedziach zarzutow zaslaniajac w ten sposob swoje rozumienie tego o czym pisze.

Śr paź 17, 2018 5:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Następna strona