Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 15, 2019 11:03 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Ata napisał(a):
W tej sytuacji wierzysz w nauczanie Kk, które w tym przypadku nie ma z Biblią nic wspólnego, zresztą w wielu innych przypadkach też nie :)

No, moze troche ma.
Przyznasz sie ze troche przesadzilas?

So paź 20, 2018 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ata napisał(a):
Biblia nic nie mówi o Trójcy, za to różne trójce bóstw były obecne w religiach pogańskich np. słowiański Trzygłów i zapewne stąd został zaczerpnięty ten pomysł

Wypadałoby przeczytać wątek, w którym się wypowiadasz. O triadach (nie: trójcach) bóstw pogańskich napisałem sporo tu viewtopic.php?p=1106078#p1106078

Również w tym wątku podano dość cytatów na temat Jednego Boga w trzech osobach.
"Trójca" to termin teologiczny - rzeczywistość Trójcy jest w Biblii obecna, ale sam termin jest późniejszy - robienie z tego zarzutu jest śmieszne.

So paź 20, 2018 9:48 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Tu masz cytat z opracowania

Dzięki, przeczytałam i odniosę się do końcówki: "Większość tych autorów jest, jak widać, dość późna, trudno tym samym na podstawie tak późnych świadectw udowodnić, że to właśnie mitraizm wpłynął na koncepcje chrześcijaństwa, mogło być równie dobrze odwrotnie, jak zresztą sugerują niektórzy badacze"

Czyli autor tutaj ani niczego nie obala, ani nie potwierdza

Jockey napisał(a):
Poważnie a w tym poleceniu to
Mt 28
16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»

Gdzie tu masz Trójcę? Równie dobrze ja mogę Ci podać cytaty, gdzie Duch Święty określany jest tchnieniem Bożym, mocą Bożą, palcem Bożym, a Jezus był Synem Człowieczym, Synem Bożym, więc kierując się zwykłą logiką, nie mógł być Bogiem Ojcem.
Mamy słowo przeciwko słowu, cytat przeciwko cytatowi, plus niezaprzeczalny fakt, że pojęcie "Trójcy" w Biblii nie występuje.

Barney napisał(a):
Wypadałoby przeczytać wątek, w którym się wypowiadasz. O triadach (nie: trójcach) bóstw pogańskich napisałem sporo tu http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 8#p1106078

Ok podałeś różnice między triadami bóstw, a Trójcą występującą w Kk, ale to niczego tu nie zmienia, bo pisałam już wcześniej, że Kk musiał dopasować te wierzenia do wiary w Boga Biblijnego. Bóg Biblijny był jeden, więc logicznym jest, że nie można było zrobić z Niego trzech oddzielnych bóstw.

Pozwolę sobie zacytować Twoją wypowiedź z tamtego posta:

Barney napisał(a):
Osoby Boskie są oddzielne - jak każda osoba są indywidualnościami, ale jednocześnie są istotami nieskończenie doskonałymi. Te dwa pojęcia „nieskończoność” i „doskonałość” powodują, iż nie jesteśmy w stanie ogarnąć rzeczywistości Boga swoimi zmysłami (w doczesności nie spotykamy się ani z nieskończonością, ani z doskonałością).
Myśli istot doskonałych są doskonałe – a doskonałość jest tylko jedna. Implikuje to ich doskonałą jednomyślność, która w połączeniu z miłością łączy je w doskonałej wspólnocie Trójcy
(Pisząc te słowa, nie sugeruję jednak, iż tajemnica Trójcy wyczerpuje się całkowicie w obrazie doskonałej wspólnoty)

Naprawdę widzisz jakiś sens i logikę w tym co piszesz? :D

Barney napisał(a):
"Trójca" to termin teologiczny - rzeczywistość Trójcy jest w Biblii obecna, ale sam termin jest późniejszy - robienie z tego zarzutu jest śmieszne.

Śmieszne to jest usilne upieranie się, że w Biblii jest coś czego tam nie ma, tylko po to by potwierdzić swoje oderwane od Biblii wierzenia. Biblia była napisana dla prostych ludzi i jej przekaz jest zrozumiały dla tych, którzy mają chęć ją czytać. Gdyby Bóg miał chęć objawiać się pod pojęciem "Trójca Przenajświętsza", to by się tak właśnie objawił, podobnie jak było w przypadku Tetragramu. Jeśli nawet ktoś na siłę chciał by się doszukiwać tej jak piszesz "rzeczywistości" Trójcy w Biblii, to i tak dopisywanie sobie do tego pojęcia "Trójca" jest dużym nadużyciem, a przecież głównie na tym opiera się cała wiara Kk.

N paź 21, 2018 7:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ata napisał(a):
[Ciach durnoprzepychankę]
Jeśli podstawą wiary chrześcijanina jest Biblia, to powinno się wierzyć w to co jest tam napisane, a nie w to czego tam nie ma

Podstawą wiary chrześcijanina jest nauczanie przekazane przez Apostołów. Biblia jest względem niego wtórna i wbrew tezom protestantów i post protestantów, nie zawiera kompletu nauczania, które oni głosili.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ależ nauczanie o Trójcy Świętej jest w Biblii. Nigdy nie mówiłem, że go tam nie ma. Stwierdziłem jedynie, że w Piśmie Świętym nie ma nazwy "Trójca Święta". :D

Nie ma tam takiego nauczania, (...)

Powtarzaniem tego zaklęcia nie sprawisz, że z Biblii znikną miejsca, w których jest mowa o Bóstwie Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Cytuj:
(...) zresztą gdyby było to temat nie budziłby takiej kontrowersji. Sami katolicy nawet nie bardzo potrafią wyjaśnić o co chodzi z tą Trójcą, w zasadzie nikt tego nie może ogarnąć, ale mimo to jest usilne upieranie się przy swoim

Po pierwsze, temat nie budzi kontrowersji. Co najwyżej niektórzy ludzie, którzy mają wizję Boga jak jakiegoś supermana, nie potrafią przyjąć do wiadomości, że Bóg nie jest człowiekiem i jest wszechmogący, przez co może być Jeden w trzech Osobach.
Po drugie zaś, w Kościele jest już sporo wiedzy na temat tego "o co chodzi z Trójca". Może pora się zapoznać?

Cytuj:
Błąd. Bóg objawił się ludziom osobiście, zaś w "finale" w osobie Syna Bożego, a nie "w Biblii". Biblia to nie Księga Mormona. Nie spadła z nieba z gotowym objawieniem. Jest zapisem objawienia.

Ok, myślałam, że masz na myśli jeszcze jakieś dodatkowe objawienia uznawane przez Kk ;) .

Nie odpowiadam za Twoje wymysły na temat Kościoła.

Cytuj:
Jak poczytasz dokładnie Pismo Święte, to znajdziesz i nauczanie o Trzeciej Osobie: Duchu Świętym. Trzeba jedynie nie pomijać wzrokiem tych fragmentów, które pokazują, że jest on Bogiem. :)

Nie będę się przekomarzać, więc napiszę tylko "vice versa" :D

Aha... Czyli zdajesz sobie sprawę, że są takie fragmenty, ale dalej będziesz udawać, że nie istnieją.

Cytuj:
I mamy zmianę tematu. Oczywiście dowodu, że Trójcę Świętą chrześcijaństwo "wzięło od pogan" (już pomijam, że w pogańskich religiach nie było nigdy czegoś takiego) nie ma.

Nie chrześcijaństwo, tylko Kk ;) , słowa "Trójca" w Biblii nie ma, więc z niej też nie mógł jej wziąć.

Chrześcijaństwo. Idź sobie do dowolnego wyznania chrześcijańskiego, a przekonasz się, że wiarę w Trójcę wyznaje każde.

Cytuj:
Czyli nie masz dowodu.

Ojej ale mnie męczysz, no przecież nie będę przeszukiwać teraz czeluści internetu :-D , ale masz tu jeden wpis, nie wiem czy tu można wklejać linki, to będzie na Ciebie w razie czego :-D . Polecam poczytać całość, bo tam jest ogólnie o Trójcy, ale tutaj wkleję tylko krótki cytat związany z tematem, który poruszyliśmy:

Prosiłem o dowody, a nie powtórkę z Twoich przekonań zapisaną innymi słowami.

N paź 21, 2018 7:45 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ata napisał(a):
PeterW napisał(a):
Tu masz cytat z opracowania

Dzięki, przeczytałam i odniosę się do końcówki: "Większość tych autorów jest, jak widać, dość późna, trudno tym samym na podstawie tak późnych świadectw udowodnić, że to właśnie mitraizm wpłynął na koncepcje chrześcijaństwa, mogło być równie dobrze odwrotnie, jak zresztą sugerują niektórzy badacze"

Czyli autor tutaj ani niczego nie obala, ani nie potwierdza

Poddaje w wątpliwość (w sposób uzasadniony) tezę o wpływie mitraizmu na chrześcijaństwo. Czyli (innymi słowy) nie ma podstaw do głoszenia że chrześcijaństwo wywodzi się z mitraizmu.
Cytuj:
Jockey napisał(a):
Mt 28
16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»

Gdzie tu masz Trójcę? Równie dobrze ja mogę Ci podać cytaty, gdzie Duch Święty określany jest tchnieniem Bożym, mocą Bożą, palcem Bożym, a Jezus był Synem Człowieczym, Synem Bożym, więc kierując się zwykłą logiką, nie mógł być Bogiem Ojcem.

A kto Ci Misiu Złoty nakłamał że Jezus jest Bogiem Ojcem??????

N paź 21, 2018 9:08 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ata napisał(a):
Jockey napisał(a):
Po pierwsze mowa jest o Trójcy chociażby w nakazie chrztu który daje Jezus wstępując do nieba. Czyli Trójce wprowadza Jezus a nie Kościół katolicki.

Nie ma w Biblii mowy o żadnej Trójcy i Jezus niczego takiego nie wprowadził.

Mt 28

OOOOO jakikolwiek argument. Wow... doczekałem się kolejnego argumentu...

Ale zaraz... Do kogo on mówił? Do Apostołów tak nie? Zobaczmy więc jak to zrozumieli:

Dzieje Apostolskie 2, 37
"Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych , a weźmiecie w darze Ducha Świętego . "

uuuuuuuuuuuuuuuuupsssss. Wydało się. Czy rozumiał on tak jak wy rozumiecie słowa Chrystusa? Czy używał waszej magicznej formułki? Nie.

Zwyczajnie rozumiał to w prawidłowy (nie w wasz) sposób. Chrzcijcie w imieniu Jezusa, który jest w jedności z Ojcem przez Ducha Świętego.

Weżmijcie w darze osobę? Czy moc Bożą? Co ma więcej sensu?.......

Wnioski

1. Jest Trójca(w sposób jaki ją przedstawiacie) i Piotr jest kłamcą, albo przynajmniej głupcem, albo się pomylił.
2. Nie ma Trójcy i jesteście kłamcami.
3. Trójca jest niepoznawalną tajemnicą niepoznawalnego Boga.

Czytając Biblię i znajdować tam Trójcę w sposób w jaki ją rozumiecie to zwyczajnie trzeba tego chcieć i ignorować sprzeczności.

Mam wkleić wskazane sprzeczności jakie ignorujecie?

N paź 21, 2018 10:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Jockey napisał(a):
Ata napisał(a):
Nie ma w Biblii mowy o żadnej Trójcy i Jezus niczego takiego nie wprowadził.

Mt 28

OOOOO jakikolwiek argument. Wow... doczekałem się kolejnego argumentu...

Ale zaraz... Do kogo on mówił? Do Apostołów tak nie? Zobaczmy więc jak to zrozumieli:

Dzieje Apostolskie 2, 37
"Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych , a weźmiecie w darze Ducha Świętego . "

uuuuuuuuuuuuuuuuupsssss. Wydało się.

O, to ciekawe. Co się niby wydało, skoro jest to zapis kazania, a nie przebiegu chrztu, więc tekst...
Cytuj:
Czy używał waszej magicznej formułki? Nie.

...jest zwyczajną bujdą tak w kwestii tego, że rzekomo św. Piotr nie posługiwał się formułą trynitarną w czasie udzielania chrztu, jak i kłamstwa o tym, iż jest to "magiczna formułka"?

N paź 21, 2018 11:04 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
O, to ciekawe. Co się niby wydało, skoro jest to zapis kazania, a nie przebiegu chrztu, więc tekst...

...jest zwyczajną bujdą tak w kwestii tego, że rzekomo św. Piotr nie posługiwał się formułą trynitarną w czasie udzielania chrztu, jak i kłamstwa o tym, iż jest to "magiczna formułka"?

Skoro Jezus powiedział, by chrzcić jak wy to wczytujecie w imieniu Trójcy, to dlaczego Piotr nie powiedział by chrzcić w imieniu Trójcy? Zwyczajnie dlatego, że źle to wyczytujecie(jak wam wygodnie).

N paź 21, 2018 11:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ata napisał(a):
Barney napisał(a):

Śmieszne to jest usilne upieranie się, że w Biblii jest coś czego tam nie ma, tylko po to by potwierdzić swoje oderwane od Biblii wierzenia.
Słusznie. Jednak Trójca w Biblii jest, i to wielokrotnie.
Cytuj:
Biblia była napisana dla prostych ludzi i jej przekaz jest zrozumiały dla tych, którzy mają chęć ją czytać.
Naprawdę? ;)
2P 3:15-16 bt4 "(...) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę."

Cytuj:
Gdyby Bóg miał chęć objawiać się pod pojęciem "Trójca Przenajświętsza", to by się tak właśnie objawił, podobnie jak było w przypadku Tetragramu.
Nikt nie twierdzi, że objawia się pod pojęciem "Trójca Święta". Mylisz rzeczywistość z językiem opisu.
Cytuj:
Jeśli nawet ktoś na siłę chciał by się doszukiwać tej jak piszesz "rzeczywistości" Trójcy w Biblii, to i tak dopisywanie sobie do tego pojęcia "Trójca" jest dużym nadużyciem, a przecież głównie na tym opiera się cała wiara Kk.
A niby czemu?
Tworzenie określeń naukowych do mówienia o rzeczywistosci jest nadużyciem???

Cytuj:
Poddaje w wątpliwość (w sposób uzasadniony) tezę o wpływie mitraizmu na chrześcijaństwo. Czyli (innymi słowy) nie ma podstaw do głoszenia że chrześcijaństwo wywodzi się z mitraizmu
I słusznie.
Przyjmowanie, iż chrześcijaństwo przejmowało cokolwiek z kultu Mitry jest mało prawdopodobne, i to przynajmniej z kilku powodów - oto niektóre z nich:[list]
[*]Po pierwsze kult Mitry nie był specjalnie atrakcyjnym wzorem dla chrześcijan; chrześcijaństwo jest religią monoteistyczną, zaś Mitra był jednym z bóstw w panteonie.
[*]Po drugie w Cesarstwie Rzymskim kult Mitry przyjął się później niż chrześcijaństwo (na przykład w Pompejach, zniszczonych wskutek wybuchu wulkanu w 79 roku, nie znaleziono śladów tego kultu); także wszelkie pomniki związane z Mitrą w Cesarstwie są datowanie najwcześniej na koniec I wieku.
[*]to kult Mitry znany był z przejmowania elementów z innych religii. Mamy nawet świadectwa wczesnochrześcijańskich ojców Kościoła, którzy skarżą się na to naśladownictwo. Oto dwa przykłady:
"[Diabeł] nawet boskie sakramenty naśladuje w obrzędach pogańskich. On przecież chrzci tych, którzy wierzą w niego i do niego należą; przyrzeka uwolnienie od grzechów przez chrzest, a nadto, o ile dobrze pamiętam, Mitras (Mitra) na czołach żołnierzy wyci-ska znak przynależności do siebie. Składa się też u niego ofiarę z chleba; obchodzi się uroczystości zmartwychwstania, a pod mieczem zdobywa się wieniec chwały. " (Tertulian ur. 155, Preskrypcja przeciw heretykom)

" (…) Dziecię narodziło się w Betlejem. Ponieważ Józef w owej miejscowości nie znalazł żadnego schroniska, stanął w jaskini, znajdującej się tuż w pobliżu miasteczka. (…) to dla tych właśnie słów ci, co sprawują Mitry misteria, za podpuszczeniem diabelskim głoszą, iż wtajemniczenia udzielają w miejscu, które nazywają jaskinią." (Justyn Męczennik ur. 100, Dialog z Żydem Tryfonem)

Jak chcesz się @Ata dowiedzieć czegoś rzetelnego na ten temat to polecam http://lewandowski.apologetyka.info/inn ... wo,158.htm

N paź 21, 2018 11:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Skoro Jezus powiedział, by chrzcić jak wy to wczytujecie w imieniu Trójcy
Nie "wczytujemy". Po prostu tak jest w tekście Ewangelii, i jest to cytat
Cytuj:
to dlaczego Piotr nie powiedział by chrzcić w imieniu Trójcy?
Użył skrótu myślowego. Dziś też tak zresztą mówimy - że ktoś został ochrzczony w Imieniu Jezusa.

Przy okazji: wprawdzie nie o to zapewne chodzi, ale cała Trójca ma jedno imię: Jahwe
Dlatego właśnie dwa poniższe stwierdzenia nie są sprzeczne:
  • Dz 4:10-12 bt4 "(...) to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni."
  • "Jam to, Ja jestem Jahwe i poza mną nie ma wybawcy" (Iz 43,11 bp).

Cytuj:
Zwyczajnie dlatego, że źle to wyczytujecie(jak wam wygodnie).
Poucz nas zatem ;) - jak "wyczytać" słowa: Mt 28:19 "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." tak, by wyszło że NIE nalezy chrzcić "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."
:mrgreen:

N paź 21, 2018 11:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney, oni to tlumacza tak samo jak tlumaczenie ze przestepstwa internetowe nie sa grzechem bo w Biblii nie ma mowy o internecie. :)

N paź 21, 2018 11:43 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dzieje apostolskie rozdział 2 przedstawia kolejne niewygodne fakty:

"Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością , że tego Jezusa , którego wyście ukrzyżowali , uczynił Bóg i Panem , i Mesjaszem ». " 26 werset.

Bóg(kto inny od Jezusa) uczynił go Panem i Mesjaszem. Jak to?

Ktoś kto jest Bogiem także według was ok... Ale jak to się ma, że Jezus nazywał TEGO Boga Jedynym prawdziwym?

Na dodatek... Jak możecie chrzcić w imieniu Jezusa Chrystusa skoro sami powiedzieliście, że Jezus Chrystus nie jest II osobą Trójcy - Synem?

Uważacie, że to ma jakikolwiek sens? Czy to zwyczajnie efekt Dunninga-Krugera?

Cytuj:
Poucz nas zatem - jak "wyczytać" słowa: Mt 28:19 "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." tak, by wyszło że NIE nalezy chrzcić "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."

Przecież napisałem................ W imię Syna będącego pojednanego z Ojcem za pomocą mocy Bożej - Ducha Świętego.......

Cytuj:
cała Trójca ma jedno imię: Jahwe

To w jaki sposób nie jest to Czwórca?

N paź 21, 2018 11:44 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Na dodatek... Jak możecie chrzcić w imieniu Jezusa Chrystusa skoro sami powiedzieliście, że Jezus Chrystus nie jest II osobą Trójcy - Synem?

Nie kłam że tak powiedzieliśmy. Jezus Chrystus JEST Synem i jednocześnie II osobą Trójcy Św.

N paź 21, 2018 11:49 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie kłam że tak powiedzieliśmy. Jezus Chrystus JEST Synem i jednocześnie II osobą Trójcy Św.

Cytuj:
Umarł Jezus Chrystus, a nie II Osoba Boska.
Wiesz chociaż jaka jest różnica pomiędzy Jezusem a II Osobą Trójcy?

15 październik 3 post od góry.

N paź 21, 2018 11:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Danielps napisał(a):
Cytuj:

Cytuj:
Umarł Jezus Chrystus, a nie II Osoba Boska.
Wiesz chociaż jaka jest różnica pomiędzy Jezusem a II Osobą Trójcy?

15 październik 3 post od góry.
A kto napisał, że nigdy nie twierdził iż śmierć jest końcem istnienia danej osoby/bytu...?

N paź 21, 2018 12:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Następna strona