Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 10, 2020 11:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Masz wszystko wyjaśnione. Napisałam zielonym kolorem. Usunięty post możesz wrzucić, ale proszę o sformatowanie go w postaci prozy albo używając kodu szkolnego: napisz wypracowanie pamiętając o akapitach, rozdzielaniu odrębnych partii postu, by nie wyszedł ani wiersz ani ściana tekstu. Postaraj się zmienić manierę pisania wierszem....no chyba, że to będzie naprawdę poezja.

So lut 15, 2020 7:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Masz wszystko wyjaśnione. Napisałam zielonym kolorem. Usunięty post możesz wrzucić, ale proszę o sformatowanie go w postaci prozy albo używając kodu szkolnego: napisz wypracowanie pamiętając o akapitach, rozdzielaniu odrębnych partii postu, by nie wyszedł ani wiersz ani ściana tekstu. Postaraj się zmienić manierę pisania wierszem....no chyba, że to będzie naprawdę poezja.

Ja od wielu lat ;piszę w wielu miejscach ,niemniej nie po raz pierwszy ułomnie.
Za to przepraszam i proszę o wyrozumiałość.Napisałaś o możliwości wrzucenia postu,ja jednak nie wiem jak do niego powrócić,i móc go poprawić.Jeżeli możesz proszę wyjaśnij,jak mogę to uczynić.

So lut 15, 2020 8:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No to ten post nam uciekł, jeśli nie masz go zapisanego w swoich notatkach. Jeśli jednak masz, wrzuć na forum. To forum ma swoją specyfikę, ale sądzę, że nie będzie z tym formatowaniem już problemu. To tylko sprawy techniczne. :)

So lut 15, 2020 8:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robertson...jeżeli chcesz mogę ci go wrzucić w "dopuszczalnej" formie wraz z moim odniesieniem do niego.

So lut 15, 2020 8:45 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Robertson...jeżeli chcesz mogę ci go wrzucić w "dopuszczalnej" formie wraz z moim odniesieniem do niego.

Tak ,proszę,pewnie pozwoli mi to zobaczyć go w "dopuszczalnej" formie,którą potraktuję jako "wzór".
Wielkie dzięki.

N lut 16, 2020 1:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Zwyczajnie prosiłem cię o odniesienie się do przytoczonych przeze mnie wersetów.
I to zrobiłem potwierdzając twoje zdanie, że Ten, który jest człowiekiem otrzymał to, czego nie posiadał od Boga...
Cytuj:
Podałeś kilka wersetów np. Kol. 2:9 i zwyczajnie się do niego odniosłem, wykazując, że widzisz w nim więcej niż jest w nim zawarte. Nie dowodzi on równości Ojca z Synem, ponieważ...
Wyjaśniłem, nie wykazałeś, że jest inaczej. Wykaż.
Skoro nie po to go podałem żeby dowodzić równości Ojca z Synem ale żeby ci uświadomić, że natura ludzka nie jest wszystkim co stanowi o tym kim jest Osoba o której Pismo mówi jako o posiadającym pełnię boskości, to dlaczego miałbym wykazywać coś czego nie twierdzę...?
Cytuj:
Teraz zwyczajnie rozważ werset z Mt.28:18: "została dana mi władza".
Wypowiedział je nasz Zbawiciel, już po swoim zmartwychwstaniu.
"Nie ma go tu bo został wskrzeszony" Mt. 28:7
"ujrzawszy go oddali mu hołd, a niektórzy powątpiewali" wer.17
"powiedział do nich mówiąc:
"Dano mi wszelką władzę" dosł. "została mi dana".
Powiedział to po swoim zmartwychwstaniu. Nie przed, tylko po...
I powiedział "została mi dana". Zwyczajnie pytam ponownie, czy w istocie jest tak jak napisałem, że już samo to określenie wskazuje, że ofiarodawca wspomnianej władzy zajmuje pozycję wyższą od odbiorcy, czy nie?
Już po zmartwychwstaniu. Jeden tj. Syn oświadcza "została mi dana władza". Pytam, czy zgadzasz się z wywodem, że nasz Zbawiciel otrzymuje władzę i zajmuje pozycję niższą od tego, który mu "ją d a j e" ?
Według mojej wiedzy, to stwierdzenie: "została mi dana" ukazuje "dającego" ponad tym, który ją "otrzymuje".
Nie wiem dlaczego kładziesz taki nacisk na fakt, że ww słowa są wypowiadane po zmartwychwstaniu...toż fakt zmartwychwstania jedynie potwierdza to, co o czym mówię od początku, a mianowicie, że odbiorcą wywyższenia/obdarowania jest człowiek (natura ludzka), a nie natura zbawiająca(Boska) w osobie Zbawiciela, bo chyba doczytałeś w Piśmie, że człowiek sam zbawić siebie(zatem tym bardziej ciebie) nie może... ?
Cytuj:
Jeszcze raz wykaż, że z powyższego stwierdzenia, nie wynika to, co napisałem. Jeśli tego nie uczynisz uznam swoje wywody za prawdziwe, ukazujące Ojca ponad Synem i odwrotnie.
Czasami mam wrażenie, że rozmawiam z człowiekiem, który nie czyta wpisów współrozmówcy i wciąż powtarza coś czemu nikt nie zaprzecza...jeżeli nie mam racji, to wykaż cytatem że gdzieś zaprzeczam iż Ojciec(Bóg) jest ponad Synem(człowiekiem)...
Cytuj:
Pozdrawiam i przypominam, że rozmowa jest nie tylko zadawanie pytań ale i na nie odpowiadaniem.
Wykaż cytatem na które twoje pytanie nie odpowiedziałem żeby się nie okazało, że kłamiesz...
Cytuj:
Zwyczajnie udowodnij, że w stwierdzeniu: "została mi dana władza" nie jest uwidoczniona wyższa pozycja tego, który daje nad tym, który odbiera.
Żeby stawiać taki warunek musiałbyś najpierw wykazać cytatem miejsce gdzie napisałem, że pozycja tego który daje czyli Boga nie jest wyższa od tego, który otrzymuje czyli człowieka...

N lut 16, 2020 2:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Niestety po raz kolejny piszesz,ze już coś pisałeś,że ja nie doczytałem.I tak zamiast rozmowy i dyskusji dostałem twoje pretensje,że to,że tamto.
Nie ma w podanych wersetach mowy,że wywyższenia doznało jego ciało.Jest mowa,że zostało dane mi imięMt.28:18.Przekonujesz,ze to "mi",to jego człowieczeństwo.Nie ma tam mowy,że to jego ciało gr.sarx doświadczyło wywyższenia. Z martwych wzbudzony tym czym był i jaki był mówi,że "dana została mi władza". Wiemy z tego rozdziału,że zmartwychwstał i zanim poszedł do nieba oznajmił,że "została dana mi władza". Nie widzę w tym miejscu rozróżniania tego co zostało wywyższone od tego co nie ,i co nie musiało.Masz pewne założenia,a ja pytam o nowotestamentowe tego podstawy.Przekonujesz,że nie występujesz przeciw temu,że zostało wywyższone jego człowieczeństwo,gdy ja czytam "została dana mi władza". Według wszystkiego co napisałem i o czym się przekonałem:czy tak się rzeczy mają,wiem,że nie przyjmę do wiadomości,że przyjmujący zajmuje pozycje równą dającemu.Już z samego tego faktu wiem,że jeden jest nad drugim,jak jeden zawdzięcza wszystko drugiemu.
I dam ci temu po raz ostatni wyraz,świadomy,że pozostaniemy przy swoim.I tak O.Hugolin H.Langhammer w swoim komentarzu do ostatniej nowotestamentowej księgi w odniesieniu do Apok.6:2 przeciwstawia sie utożsamianiu jeźdźca na białym koniu z naszym zbawicielem z tego powodu,że czytamy tam o nim,że dano mu wieniec. Inaczej,że "został mu dany..."Przyjmuje,że ponieważ nas zbawiciel posiada pozycję równą ojcu "posiada pełnię władzy z [Nim] na równi",nie można jeźdźca z nim identyfikować.
"Natomiast o pierwszym jeźdźcu [czytamy] "dano mu wieniec" [edothe stephanon]. Jest to tzw. pasivum divinum..W naszym tekście formuła ta mówi o c a ł k o w i t e j zależności od Boga ...".
Od jakiej? "całkowitej"Co?"zależności".
Jest to ta samo pasivum divinum ,czyli formą bierną wskazującą na theos ,jako s p r a w c y działania ,czy wywyższenia,czy posiadania imienia.
I samo to w sobie mówi o "całkowitej zależności" jednego od drugiego.W tym przypadku syna od ojca.To wszystko przekonuje mnie o słuszności moich wywodów.Ponieważ jednak masz odmienne zdanie,a ja żadnych dowodów z twojej strony,że jest inaczej uznaję swoje wywody za poprawniejsze od twoich.Niemniej już nie widzę powodu dalszej rozmowy na ten temat,ponieważ nie słyszę od ciebie nic,co mogłoby i powinno zmienić moje zdanie.
Ponad to nie uważam też,żeby wypowiedź z Jana 14:1-14 świadczyła o ich równości.W tym takie jak:"Ja jestem w Ojcu a Ojciec we Mnie wer.10 i 11.
W związku z nimi mam jednak pytania.Co znaczy ta wypowiedź?W jakim sensie,stopniu i sposób "ojciec jest w synu,a syn w ojcu"? To przytoczone przez ciebie miejsce mające świadczyć na rzecz tej równości.Z tego powodu proszę o ich wyjaśnienie i wykazanie jak wskazuje to na ich równość.Moim zdaniem wskazuje to na to,że :Ja i Ojciec jedno jesteśmy. Jana 10:30.To jednak ,moim zdaniem ,samo w sobie nie wskazuje na ich równość.

N lut 16, 2020 3:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przydało by się, abyś jeszcze nauczył się tego, iż spację stawia się po znaku interpunkcyjnym, a nie przed nimi. Tak samo wrzuca się ją po końcu zdania.

N lut 16, 2020 3:19 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przydało by się, abyś jeszcze nauczył się tego, iż spację stawia się po znaku interpunkcyjnym, a nie przed nimi. Tak samo wrzuca się ją po końcu zdania.

Dziękuje za uwagi.Nie miałbym nic przeciw temu,żebyś zamiast nich,czy oprócz nich odnosił się do tekstu.Ten dotyczy tematu dyskusji i argumentów z mojej strony przeczących równości ojca z synem.Pozdrawiam i nie widzę potrzeby ,żebyście na emeil wysyłali za każdym razem informację,że zabraliście głos.Rozumiem,że zaznaczyłem,że tak chcę,a teraz nie wiem,jak to odwołać,ale nie ma takiej potrzeby.

N lut 16, 2020 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zamiast dziękować za uwagi zabierz się lepiej za wprowadzenie ich w życie.

N lut 16, 2020 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robertson napisał(a):
Nie ma w podanych wersetach mowy,że wywyższenia doznało jego ciało.Jest mowa,że zostało dane mi imięMt.28:18.Przekonujesz,ze to "mi",to jego człowieczeństwo.Nie ma tam mowy,że to jego ciało gr.sarx doświadczyło wywyższenia.
Robertson...nie ma w tych przytaczanych przez ciebie wersetach napisane, że Autorowi chodzi o człowieczeństwo Chrystusa, bo to jest oczywista oczywistość dla świadków Zmartwychwstałego, że to właśnie Jego człowieczeństwo czyli ludzkie ciało zostało wyniesione do chwały Nieba...i to Synowi zrodzonemu z Maryi dano Imię ponad wszelkie imię, które oznacza: "Bóg zbawia"
Cytuj:
Z martwych wzbudzony tym czym był i jaki był mówi,że "dana została mi władza".
A to "czym" jeżeli nie człowiekiem był wg ciebie gdy został z martwych wzbudzony...hę ?
Cytuj:
Wiemy z tego rozdziału,że zmartwychwstał i zanim poszedł do nieba oznajmił,że "została dana mi władza". Nie widzę w tym miejscu rozróżniania tego co zostało wywyższone od tego co nie ,i co nie musiało.
Nie widzisz, bo może nie chcesz(?) widzieć w Zmartwychwstałym Jego człowieczeństwa...?
Cytuj:
Masz pewne założenia,a ja pytam o nowotestamentowe tego podstawy.
A które z moich "założeń" nie są wg ciebie nowotestamentowe...wymienisz ?
Cytuj:
Przekonujesz,że nie występujesz przeciw temu,że zostało wywyższone jego człowieczeństwo,gdy ja czytam "została dana mi władza". Według wszystkiego co napisałem i o czym się przekonałem:czy tak się rzeczy mają,wiem,że nie przyjmę do wiadomości,że przyjmujący zajmuje pozycje równą dającemu. Już z samego tego faktu wiem,że jeden jest nad drugim,jak jeden zawdzięcza wszystko drugiemu.
Wolno ci...w końcu widzisz w przyjmującym człowieka, no nie ?
Cytuj:
Jest to ta samo pasivum divinum ,czyli formą bierną wskazującą na theos ,jako s p r a w c y działania ,czy wywyższenia,czy posiadania imienia.
I samo to w sobie mówi o "całkowitej zależności" jednego od drugiego.W tym przypadku syna od ojca.To wszystko przekonuje mnie o słuszności moich wywodów.
Ponieważ jednak masz odmienne zdanie
Gdzie... wskaż, zacytuj to zdanie, bo inaczej jesteś kłamcą...
Cytuj:
Ponad to nie uważam też,żeby wypowiedź z Jana 14:1-14 świadczyła o ich równości.W tym takie jak:"Ja jestem w Ojcu a Ojciec we Mnie wer.10 i 11.
W związku z nimi mam jednak pytania.Co znaczy ta wypowiedź?W jakim sensie,stopniu i sposób "ojciec jest w synu,a syn w ojcu"?
W sensie równości ale natury boskiej, a nie ludzkiej...

N lut 16, 2020 9:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Już napisałem,ze ponieważ nie odpowiadasz na zadane pytania,piszesz ogólnikami ,omijasz niewygodne ci pytania,nie widzę potrzeby dalszej z tobą rozmowy odnośnie oczywistych dla mnie wywodów,które zamiast obalić,tylko odrzucasz.Wybrałeś taką metodę obrony ,to przy niej pozostań,nie rozwiązuje ona jednak dylematów,tylko je pogłębia.
Nic nie zmieni faktu,że w określeniu została mi [powtarzam m i ] dana władza Mt.28:18 wyrażona jest myśl o zależności tego,kto otrzymuje od tego ,który daje.I to "zależność całkowita". Jest to oczywiste i wynika z podanych wywodów.Wymownie o tym pisał O.H.Lankammer.Przy czym wspomniana zasada ,to zasada,która ma takie samo zastosowanie wszędzie.W tym i niewygodnych dla trynitarzy miejscach.
Teraz jednak ,żeby rozmowa miała sens,ponownie zapytam:
Po pierwsze w jakim sensie,po drugie w jakim stopniu, i po trzecie w jaki sposób ? ...Ja w Ojcu a Ojciec jest we Mnie Jana 14:10-11.
Zwyczajnie proszę,wysil się i odpowiedz na te pytania!
Rozumiem,że twoim zdaniem oznacza to równość nie w ich człowieczeństwie ,tylko w naturze theos.Teraz odpowiedz,w jakim sensie,w jakim stopniu i w jaki sposób?
Pozdrawiam.

Pn lut 17, 2020 10:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy tak ciężko jest wbić klawisz <Spacja> po znaku przestankowym?!

Pn lut 17, 2020 10:31 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czy tak ciężko jest wbić klawisz <Spacja> po znaku przestankowym?!

Pewnie nie trudniej , niż tobie chociaż raz konstruktywnie się do mnie odnieść. Przy czym nie mam żalu, że zwracasz mi na to uwagę, pozwoli mi to poprawniej pisać ,czytelniej.
Wolałbym jednak, żebyś zabierał głos odnośnie tematu, nie tylko mojego niepoprawnego sposobu pisania. Technicznych błędów pisania.
Pozdrawiam.

Pn lut 17, 2020 10:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mam nic do dodania w temacie (inni sobie świetnie radzą) poza tym, że Twoje dotychczasowe posty było bardzo trudno czytać.

Pn lut 17, 2020 10:47 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna strona