Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 22, 2019 1:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona
 Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
To nie jacyś tam teolodzy wymyślili, że miłość nigdy nie ustaje, więc nie wciskaj, że postawa miłości bliźniego nie dotyczy świętych w niebie...

Miłość to nie wytrych, którym można przekręcać Bożą prawdę na rzecz ludzkich wymysłów teologicznych.
No to wskaż proszę tą prawdę Bożą w Biblii, która mówi, że członki Ciała Chrystusowego w niebie będąc pełni tego samego Ducha co Chrystus nie wstawiają się wraz z Nim za nami...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Oczywiście, że zgadzam się z Ap.Pawłem ale gdybym jego słowa "drugi Człowiek - z nieba" rozumiał po twojemu, tzn, że zaprzeczył bym narodzeniu się(przyjęcia ciała) Jezusa z Maryi...
Ja też nie przeczę , ale to nie ma związku ze zmartwychwstaniem Jezusa. Ap. Paweł to co opisali ewangeliści odnośnie zmartwychwstania, wyjaśnił Chrześcijanom w Koryncie w odniesieniu do ich zmartwychwstania.
No i gdzie w owym wyjaśnieniu Paweł twierdzi to co ty sugerujesz, tzn że otrzymamy ciała, które nie będą miały nic wspólnego z naszym obecnym ciałem...?

N lip 23, 2017 6:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Ponieważ padło dużo słów i przytoczono różne dziwne teorie, które niewiele mają wspólnego z tym, w co wierzę i ze Słowem Bożym, pozwólcie, że ponownie przypomnę, czym dla mnie jest ofiara Jezusa Chrystusa.

Jestem grzesznikiem i tak jak wszyscy i zasługuję na śmierć.
Sam sobie nie mogę pomóc, choćbym nie wiem jak się starał dobrze żyć i umartwiał się.
Uwierzyłem: w to, że Jezus cierpiał i umarł za moje grzechy, w to że zmartwychwstał i zapragnąłem aby stał się Panem mojego życia.
Moje grzechy zostały odkupione i przebaczone. Zostałem usprawiedliwiony i oczyszczony. Pojednałem się z Bogiem.
Stałem się dzieckiem Bożym.
To wszystko nie pochodzi ode mnie, ale jest dziełem Łaski Bożej.
Nie stałem się przez to bezgrzeszny, ale widzę, jak Duch Święty zmienia moje serce.
Już nie jestem niewolnikiem grzechu i nawet jeżeli się potykam, to nic nie może mnie wyrwać z ręki Boga. Już teraz mogę powiedzieć, że mam życie wieczne.

N lip 23, 2017 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesiu, to (prawie) wszystko prawda, tyle że bez związku z tematem.
Możesz odnieść się do tego co napisałem?

N lip 23, 2017 7:57 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney,
nie chcę się z Tobą spierać o rzeczy mniej istotne.
Dla mnie, to co napisałem jest właśnie odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule tego wątku.

Wybacz, nie chcę Cię urazić, ale czy Twój skomplikowany wywód jest w stanie pomóc komuś zrozumieć i przyjąć Ewangelię, albo czy pomoże chrześcijaninowi w tym jak ma żyć, aby się podobać Bogu ?

Może to zabrzmi pysznie, ale Bóg zmienił mnie trochę, przez te 32 lata od kiedy na nowo się narodziłem. Już nie zależy mi na tym, żeby moje było na wierzchu (przynajmniej nie zawsze :) )
Teraz najważniejsze jest dla mnie przekazywanie Ewangelii innym ludziom, bo Ewangelia to ratunek przed śmiercią (to taki skrót myślowy :) ).

Być może ta droga komunikacji nie jest najlepsza, ale skoro Bóg dał nam Internet...
Jednak, po raz kolejny widzę, że na forach takich jak to lub podobnych, większość ludzi nie szuka prawdy, tylko szuka przeciwnika i zastanawia się jak mu przyłożyć.

Mam jednak nadzieję, że to co piszę (staram się, żeby to nie były tylko moje słowa) nie trafia w próżnię, nawet jeżeli brak pozytywnych komentarzy.

N lip 23, 2017 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesiek napisał(a):
Jednak, po raz kolejny widzę, że na forach takich jak to lub podobnych, większość ludzi nie szuka prawdy, tylko szuka przeciwnika i zastanawia się jak mu przyłożyć.
No widzisz jak krzywdząco oceniasz większość tego Forum...
Przecież w polemikę z tobą(a przypominam ci, że jesteś na forum dyskusyjnym) weszło tylko kilka osób, które nie zawsze zgodziło się z twoją interpretacją biblijną, a mimo to ty masz pretensje do większości o to, że nie szuka prawdy pomimo, że tego nie wiesz, a przecież ty nie zawsze przekazujesz prawdę Ewangeli ale swoją interpretację tejże, a więc nie osądzaj swoją miarą większości, a jeżeli nie chcesz wchodzić w dyskusje, to nie pisz w działach dyskusyjnych tylko w świadectwach...:)

N lip 23, 2017 10:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem.

N lip 23, 2017 10:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No to wskaż proszę tą prawdę Bożą w Biblii, która mówi, że członki Ciała Chrystusowego w niebie będąc pełni tego samego Ducha co Chrystus nie wstawiają się wraz z Nim za nami...

Nie rozumiesz sahcim, że w Jezusie jest pełnia? Nikt nic nie może już do tego dodać. On jest jedynym doskonałym wystawiennikiem w Niebie, więc żaden zmarły człowiek nie może tu nic dodać swoją modlitwą. Słowo Jezusa jest w pełni wystarczające dla Ojca.
To Twój kościół wymyślił naukę o wstawiennictwie świętych w zaświatach i modlitwie do zmarłych.
Biblia nie zawiera takiej nauki. Jezus tego nie nauczał i apostołowie też.
A skoro tak jest, to nie ma tu czego wskazywać - chyba tylko to, że jest to czysty wymysł ludzki, który w istocie oddala ludzi od Boga.
sahcim napisał(a):
No i gdzie w owym wyjaśnieniu Paweł twierdzi to co ty sugerujesz, tzn że otrzymamy ciała, które nie będą miały nic wspólnego z naszym obecnym ciałem...?

Sorki zjadło mi jedną I. Ap. Paweł pisze o tym jeszcze w [II Kor.5.1-5].
Królestwo Boże nie jest z tego świata. Wszystko co z niego pochodzi nie ma nic wspólnego z naszym światem. Nic co ziemskie (ciało i krew) nie wejdzie do niego. My jako istoty duchowe otrzymamy nowe ciało z Nieba, bo tylko w ten sposób będziemy mogli dziedziczyć Królestwo Boże.
I dlatego Ap. Paweł napisał m.in. o drugim człowieku z nieba.

N lip 23, 2017 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Rozumiesz różnicę pomiędzy "poniósł cierpienie Z POWODU moich grzechów" a "poniósł moją karę"????

Oczywiście. Jedno i drugie przyjął za Ciebie.
Barney napisał(a):
Nic podobnego.JESTEM przestępcą.Te jurydyczne dyrdymały w rodzaju "jesteś uznany" nie mają nic wspólnego ze sposobem myślenia ewangelistów.

Nie uciekaj w czepianie się słów. Ciąży na tobie wyrok śmierci. Nie jesteś w stanie go przyjąć i żyć wiecznie z Bogiem.
Barney napisał(a):
Jesli tak, to ofiara Jezusa jest zbędna, bo i tak umrę.Widzisz, jakie androny wychodzą gdy sie wymyśli, że "Jezus poniósł moją śmierć"?

Bogu nie chodzi o Twoje doczesne życie tylko o życie w wieczności.
Gdyby wystarczyła tylko skrucha przed Bogiem za grzechy, jak to przedstawiłeś w oparciu o przypowieść o synu marnotrawnym, to Jezus nie musiałby umierać za Twoje grzechy. Odsyłam do Izajasza 53 - świetnie to wyjaśnił.

N lip 23, 2017 11:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie rozumiesz sahcim, że w Jezusie jest pełnia? Nikt nic nie może już do tego dodać. On jest jedynym doskonałym wystawiennikiem w Niebie, więc żaden zmarły człowiek nie może tu nic dodać swoją modlitwą. Słowo Jezusa jest w pełni wystarczające dla Ojca.
Ja prosiłem o wskazanie w Piśmie owej prawdy, którą ty nazywasz Bożą, a z której miałoby wynikać, że członki Ciała Chrystusowego żyjąc pełnią życia duchowego w niebie przestali się wstawiać za tymi, którzy jeszcze są "w drodze". Zatem albo wskażesz takie nauczanie albo to, co nazywasz prawdą Bożą jest tylko twoim wymysłem...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ap. Paweł pisze o tym jeszcze w [II Kor.5.1-5].
Apostoł Paweł w ww fragmencie nie mówi tego, co ty sugerujesz, tzn iż nasze ciała chwalebne nie będę miały nic wspólnego z tymi, w których teraz żyjemy gdyż wyraźnie masz napisane, że niebieski przybytek będzie przyodziany o ile tylko odziani, a nie nadzy będziemy...w co mamy być odziani aby otrzymać ów niebieski przybytek...?
Cytuj:
Królestwo Boże nie jest z tego świata. Wszystko co z niego pochodzi nie ma nic wspólnego z naszym światem.
To twój wymysł gdyż Biblia naucza, że krolestwo Boże jest w nas, chodzących po tym świecie...
Cytuj:
Nic co ziemskie (ciało i krew) nie wejdzie do niego.
No proszę...a Eliasz i Henoch nie zostali z ciałem wzięci do nieba ?
Cytuj:
My jako istoty duchowe otrzymamy nowe ciało z Nieba, bo tylko w ten sposób będziemy mogli dziedziczyć Królestwo Boże.
Nie bredź, bo my nie jesteśmy istotami duchowymi...istotom duchowym ciało nie jest potrzebne...

Pn lip 24, 2017 12:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
...Po siódme, Po ósme, Po jedenaste, cdn...

Im więcej piszesz tym więcej widać stworzoną przez Ciebie "humanistyczną ewangelię". Mieszasz wymogi Bożego prawa i sprawiedliwości z jakąś zemstą. Ty oświadczasz co jest sprawiedliwe, a co nie mimo, że Jezus z własnej suwerennej woli zdecydował zapłacić swoim życiem nasz wyrok. Umyka Ci, że Bóg mówi dobitnie o zastępstwie w poniesieniu kary [Iz.53,Gal.3.13,Kol.2.14, Hebr.2.9].
I tak ostatecznie starasz się tym wywodem zagadać prostą prawdę Ewangelii.

Dziękuję Bogu, że On objawia swoją prawdę w prosty sposób przez Ducha Św., i że zawarł w Biblii to ostrzeżenie [I Kor.2.5]: Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Obyś kiedyś tego doświadczył.

Pn lip 24, 2017 1:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ja prosiłem o wskazanie w Piśmie owej prawdy, którą ty nazywasz Bożą, a z której miałoby wynikać, że członki Ciała Chrystusowego żyjąc pełnią życia duchowego w niebie przestali się wstawiać za tymi, którzy jeszcze są "w drodze". Zatem albo wskażesz takie nauczanie albo to, co nazywasz prawdą Bożą jest tylko twoim wymysłem...
Wstawiennictwo zmarłych w zaświatach to wymysł Twojego kościoła, więc Ty wskaż. Tylko nie wiem gdzie, bo Biblia o tym nie mówi.
sahcim napisał(a):
Apostoł Paweł w ww fragmencie nie mówi tego, co ty sugerujesz, tzn iż nasze ciała chwalebne nie będę miały nic wspólnego z tymi, w których teraz żyjemy gdyż wyraźnie masz napisane, że niebieski przybytek będzie przyodziany o ile tylko odziani, a nie nadzy będziemy...w co mamy być odziani aby otrzymać ów niebieski przybytek...?

Mówi o tym wyraźnie Jezus [Obj.3.18]:Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, (...).
Te szaty to nasza duchowa świętość, którą otrzymujemy gdy rodzimy się na nowo. Przybytek z nieba to nowe ciało już nie z prochu ziemi.
sahcim napisał(a):
To twój wymysł gdyż Biblia naucza, że krolestwo Boże jest w nas, chodzących po tym świecie...

Ale to królestwo w nas nie jest z tego świata. Czym objawia się to królestwo w nas to Ap. Paweł jasno wyłożył [Rzym.14.7]:Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym
sahcim napisał(a):
Wg. wyjaśnienia Ap. Pawła ich ciała uległy przeobrażeniu, bo ziemskie skażone ciało nie może być w Królestwie Niebios.
sahcim napisał(a):
Nie bredź, bo my nie jesteśmy istotami duchowymi...istotom duchowym ciało nie jest potrzebne...

A w jakiej postaci są ci, którzy umarli? A w jakiej postaci jesteś skoro po śmierci opuszczasz swoje materialne ciało?
I kto tu bredzi drogi sahcim? ;)

Pn lip 24, 2017 1:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Wstawiennictwo zmarłych w zaświatach to wymysł Twojego kościoła, więc Ty wskaż.
No widzisz...nazywasz jakieś tezy prawdami Bożymi, a jak się ciebie prosi o udowodnienie, że takowymi są poprzez wskazanie ich boskiego pochodzenia, to odwracasz kota ogonem...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Te szaty to nasza duchowa świętość, którą otrzymujemy gdy rodzimy się na nowo.
Skoro zatem naszą duchową świętość otrzymujemy gdy rodzimy się na nowo tu na ziemi, to czy nie mamy dbać o to aby nienaruszony duch nasz, dusza i ciało, bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa...? Toż przecież jeżeli Chrystus w nas mieszka, to ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu, duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. A jeżeli mieszka w nas Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia nasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w nas swego Ducha (Rzym 8:10-11)...czyż nie tak Gregor ?
Cytuj:
Przybytek z nieba to nowe ciało już nie z prochu ziemi.
Przybytkiem z nieba jest nasze ciało uświęcane przez obecność w nim świętego Ducha:
("Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!" - 1Kor 6:19-20), które w momencie powtórnego przyjścia Pana zostanie przemienione w chwalebne/nieśmiertelne...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ale to królestwo w nas nie jest z tego świata.
To, że nie jest z tego świata nie oznacza tego, co ty twierdzisz, tzn że nie ma ono nic wspólnego z naszym światem...sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym są udziałem nowonarodzonych już na tym świecie i dlatego ciała niektórych świętych czyli tych, których ciała są świątynią Ducha Świętego, pozostają nienaruszone na powtórne przyjście Pana Jezusa...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wg. wyjaśnienia Ap. Pawła ich ciała uległy przeobrażeniu, bo ziemskie skażone ciało nie może być w Królestwie Niebios.
No właśnie...skoro zatem ich ziemskie ciało nie zostało unicestwione ale uległo przeobrażeniu w ciało chwalebne/nieśmiertelne(tak samo jak i ciała tych, których powtórne przyjścia Pana Jezusa zastanie żyjących na ziemi), to dlaczego by i te pogrzebane ciała świętych żyjących w niebie nie miały zostać w dzień powtórnego przyjścia Pana(czyli dzień Zmartwychwstania) przeobrażone w ciała chwalebne/nieśmiertelne...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

A w jakiej postaci są ci, którzy umarli?
Umarli, to ci co nie mają w sobie ducha(tchnienia)życia, tzn byty takowe można przyrównać do postaci trupów...
Cytuj:
A w jakiej postaci jesteś skoro po śmierci opuszczasz swoje materialne ciało?
Ja jestem w takiej postaci jaka została mi nadana w akcie stwórczym czyli jestem cielesno-duchową jednością, a ty na jakiej podstawie wiesz czym jest śmierć, i że ja po niej opuszczę swoje ciało skoro ów proces przejścia z ziemskiego życia do życia wiecznego nie jest końcem ludzkiego życia, a w tamtej rzeczywistości(jak sam pisałeś) czas nie istnieje...hę ?

Pn lip 24, 2017 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor - sorry, ale widzę że uprawiasz propagandę. Nawet jak Ci pokazałem, że to co spotkało Jezusa nie miało NIC wspólnego z Twoją karą (bo ani ofiara Jezusa nie uwolniła Cię od śmierci fizycznej, a jesli chodzi o śmierć wieczną, to Jezus takie kary nie poniósł).
Wybacz, ale wziąwszy to pod uwagę, a także wcześniejsze doświadczenia, skupię się na tych, którzy chcą rozmawiać na serio.

Wiesław - sądzę, że nie masz racji. "Soteriologia" (uprawiana zresztą zarówno przez protestantów jak i wielu teologów katolickich) zakładająca, iż Jezus musiał umrzeć by "zaspokoić sprawiedliwość Ojca" jest strasznym, bezpodstawnym, obrzydliwym oskarżeniem Boga.
Taki okrutny, formalistyczny Bóg nie ma nic wspólnego z Bogiem objawionym nam przez Jezusa Chrystusa.

Pn lip 24, 2017 6:05 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney,
używasz trudnych słów i usiłujesz wepchnąć mnie w jakąś szufladkę.
Nie rozumiem Twojego oburzenia w sprawie usprawiedliwienia przez wiarę.
Przecież Pismo bardzo jasno mówi o usprawiedliwieniu.

List do Rzymian 5 (1) Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, (2) dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.

2 list do Koryntian 5 (21) On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.

List do Rzymian 3 (21) Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. (22) Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: (23) wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, (24) a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. (25) Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się (26)w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa.

Pn lip 24, 2017 6:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wiesiek.. To co piszesz, nie jest na temat..

Pn lip 24, 2017 6:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona