Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 25, 2019 3:25 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Moja racja biblijna jest najmojsza! A Prawda? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
No cóż...zapytanie dotyczyło zupełnie innej kwestii. Jeśli biologia pozbawiła cię neuronów lustrzanych a wychowanie tej cechy nie kształciło, masz deficyt. Nie potrafisz wejść w cudzą skórę.
Czasem to komicznie nawet wygląda, bo ktoś mi niedawno sprzedał swoją skórę opisując moją osobowość. Takim sposobem mam diagnozę pewną i medyczną. W tej przypadłości też człowiek tego nie potrafi, więc udaje. Musi prezentować siebie takim jakim chciałby być.

Zacznij od początku, by wykazać mi, że błędnie diagnozuję. Można to sprawdzić tylko w jeden sposób a mianowicie: odpowiedz na pytanie YZ. Limit uników na dziś wyczerpany. Manipulacje, brak empatii, sztywność postrzegania...normalnie kumulacja.

So sie 10, 2019 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Opiekunowie mieli pełne prawo poprosić księdza o chrzest,

I sklamac w odpowiedzi na pytanie:"Prosząc o chrzest dla swoich dzieci, przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania ich w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowały Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?"

So sie 10, 2019 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Zacznij od początku, by wykazać mi, że błędnie diagnozuję. Można to sprawdzić tylko w jeden sposób a mianowicie: odpowiedz na pytanie YZ. Limit uników na dziś wyczerpany. Manipulacje, brak empatii, sztywność postrzegania...normalnie kumulacja.
No przykro mi, że dla ciebie odpowiedź to "odpowiedź należyta". Naprawdę nie wiem co mają wspólnego neurony lustrzane z tym, że ks Wojtyła odmówił chrztu dziecku na prośbę opiekunów z nadania nieżyjących już rodziców, tylko dlatego że dziecko mogło mieć jakiś krewnych. To kto mial większą jurysdykcję nad dzieckiem? Przybrani rodzice z nadania biologicznych rodziców, a którzy już z dzieckiem nawiązali wzajemną więź, czy krewni etniczni za oceanem?

robaczek2 napisał(a):
I sklamac w odpowiedzi na pytanie:"Prosząc o chrzest dla swoich dzieci, przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania ich w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowały Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?"
Ale co sugerujesz, że ci ludzie, który zaadaptowali dziecko, nie wychowali by go po katolicku?
Myślisz, że po to przyszli z prośbą o chrzest, bo chcieli się pozbyć chłopca?

So sie 10, 2019 5:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Z pewnoscia nie chcieli. Przywiazali sie do dziecka i dziecko do nich ale odpowiedz przed swoim sumieniem co bys zrobil.
Ja bym plakal ale przyznal bym ze wiezy krwi sa wazniejsze.

So sie 10, 2019 5:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Yachowitch przyznał, że jego rodzice, w obliczu niemal pewnej śmierci, poprosili o wychowanie syna jako Żyda, na co ojciec Wojtyła odpowiedział, że „byłoby niesprawiedliwie chrzcić dziecko, podczas gdy nadal była nadzieja, że ​​jego krewni może go zabrać. ”
Tu mamy sytuację etyczną. Rodzice chłopca, widząc szansę na uratowanie go, proszą jednocześnie, by wychowano go na żyda. To testament rodziców i w takiej sytuacji szukamy spadkobierców a nie czynimy się nimi sami. W naszej kulturze szanujemy wolę tych, którzy odchodzą. Szacunek oznacza umiejętność korzystania z rozeznania rozumowego, czyli znalezienie największego dobra w tej konkretnej sytuacji etycznej, dziś.

Gdyby nie pojawiliby się spadkobiercy wychowuje się dziecko w znajomości pragnień rodziców, ale nie można być świadkiem judaizmu, ale katolicyzmu. Pozostawienie dziecka w katolickiej rodzinie konsultuje się z takim księdzem jak był ks. Wojtyła. Pojawia się bowiem inna sytuacja etyczna, której rozwiązanie uzależnione jest min od zmysłu rzeczywistości. Co można/powinno się teraz uczynić.

Ks. K. Wojtyła był etykiem.

So sie 10, 2019 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Z pewnoscia nie chcieli. Przywiazali sie do dziecka i dziecko do nich ale odpowiedz przed swoim sumieniem co bys zrobil.
Ja bym plakal ale przyznal bym ze wiezy krwi sa wazniejsze.
Więzy krwi czyli co? Rasizm? Dziecka z matki żydówki się nie chrzci? Nie czytałeś w KKK, że chrzest jest do zbawienie koniecznie potrzebny?

Jedyną czystą sytuację odmowy chrztu przez ks katolickiego uwazałbym z następującą. Polacy wykradli dziecko żydówce, przychodza od księdza i mówią: oto mały żyd, uratujmy go od potepienia chrztem, bo jego rodzice na pewno go nie ochrzczą. Wtedy ksiądz może śmiało odmówić. Ale odmawiać chrztu gdy opiekunowie nadani przez samych rodziców proszą o chrzest dziecka, które dobrze się czuje w ich rodzinie? Dla mnie to jest bardzo podejrzana sytuacja i wskazuje na wyjątkowość z jaką Karol Wojtyła traktował żydów jako zwykły ksiądz i jako papież. Tak jakby uważał że żydzi poradzą sobie bez chrztu.

merss napisał(a):
Yachowitch przyznał, że jego rodzice, w obliczu niemal pewnej śmierci, poprosili o wychowanie syna jako Żyda, na co ojciec Wojtyła odpowiedział, że „byłoby niesprawiedliwie chrzcić dziecko, podczas gdy nadal była nadzieja, że ​​jego krewni może go zabrać. ”
Uważam to za niewiarygodne i "testament" wymyślony po całej sytuacji. "Żydowscy rodzice oddają chłopca na wychowanie do katolickich rodziców, jedncześnie prosząc by go wychowali na żyda". Ale skąd katolicy rodzice mają wiedzieć jak dziecko się wychowuje na żyda? To taki absurd jak gdyby muzułmanin oddał dziecko hinduistom i poprosił ich o muzułmańskie wychowanie dziecka.

So sie 10, 2019 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Te opowiastki przypinają mi bzdury jakie opowiadano o św.siostrze Teresie z Kalkuty. Ale oczywiście do uderzenia w Kościół - czy to od strony lewaków czy od strony sekciarzy - każda plota jest dobra.

So sie 10, 2019 5:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Te opowiastki przypinają mi bzdury
Czyli nie wierzysz w tą historię, że ks Wojtyła odmówił chrztu temu dziecku, pomimo prośby katolickich opiekunów z nadania biologicznych rodziców?

So sie 10, 2019 5:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Żydowskie dzieci były chrzczone i uczone katolickich modlitw. To im ratowało życie podczas wojny. Wynikało bowiem z przykazań miłości i życia, które jest bardzo cenną wartością. To zasada postępowania.
W sytuacji specyficznej postępuje się tak, by wybrać najwyższe dobro. Czyni wszystko, by odnaleźć rodzinę. Daje się sobie czas na to. Sprawie żydowskiego wychowania nie poświeca się czasu. Dziecko powinno wiedzieć, że jest żydem. I nic więcej.
Interpretowanie tego co powinni a czego nie rodzice dziecka to brak szacunku i elementarnej empatii. Wiesz lepiej co powinni. Korzystasz z autorytaryzmu i pobożności gorszej od trądu. Narzucasz innym swój obraz rzeczywistości, w którym Bóg pełni rolę ochroniarza twych pomysłów religijnych.

Żydzi wracali lub nie do wiary ojców. Powinni jednak znać swe korzenie.

So sie 10, 2019 5:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kodeks Prawa Kanonicznego napisał(a):
Kan. 868
§ 1. Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się:
1. aby zgodzili się rodzice lub przynajmniej jedno z nich, lub ci, którzy prawnie ich zastępują;
2. aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma, chrzest należy odłożyć zgodnie z postanowieniami prawa partykularnego, powiadamiając rodziców o przyczynie.
§ 2. Dziecko rodziców katolickich, a nawet i niekatolickich, znajdujące się w niebezpieczeństwie śmierci, jest godziwie chrzczone, nawet wbrew woli rodziców.

So sie 10, 2019 6:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Te opowiastki przypinają mi bzdury
Czyli nie wierzysz w tą historię, że ks Wojtyła odmówił chrztu temu dziecku, pomimo prośby katolickich opiekunów z nadania biologicznych rodziców?
Nie wierzę w sposób, w jaki to przedstawiłeś. Każde zdarzenie ma jakiś kontekst.
A Ty - jak każdy sekciarz - chwytasz się każdego sposobu, by uderzyć w Kościoł.

So sie 10, 2019 6:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
W sytuacji specyficznej postępuje się tak, by wybrać najwyższe dobro. Czyni wszystko, by odnaleźć rodzinę.
A ja głupi myślałemże wg Kościoła i katolika najwyższe dobro to pomóc drugiemu człowiekowi w zbawieniu się przez Chrystusa.

Jockey napisał(a):
Kodeks Prawa Kanonicznego napisał(a):
Kan. 868
§ 1. Do godziwego ochrzczenia dziecka wymaga się:
1. aby zgodzili się rodzice lub przynajmniej jedno z nich, lub ci, którzy prawnie ich zastępują;
2. aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma, chrzest należy odłożyć zgodnie z postanowieniami prawa partykularnego, powiadamiając rodziców o przyczynie.
§ 2. Dziecko rodziców katolickich, a nawet i niekatolickich, znajdujące się w niebezpieczeństwie śmierci, jest godziwie chrzczone, nawet wbrew woli rodziców.
Wszystkie warunki spełnione w tym przypadku.

Barney napisał(a):
Nie wierzę w sposób, w jaki to przedstawiłeś. Każde zdarzenie ma jakiś kontekst.
A Ty - jak każdy sekciarz - chwytasz się każdego sposobu, by uderzyć w Kościoł.
Możesz nie wierzyć w moje interpretacje, ale rozumiem że wierzysz, że ks Wojtyła odmówił dziecku chrztu, choć miał wszelkie warunki spełnione (jak Jockey wypisał) do tego by chłopca ochrzcić.

So sie 10, 2019 6:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cechą każdego człowieka jest jego tożsamość. To imię i przynależność do rodziny. Dlatego przed niewolą mamy zapisy biblijne, że Izraelici znali się z imienia. Kiedy opuszczają Egipt po ok 430 letniej niewoli nie mają już imion. Dlaczego? Bo faraon instytucjonalnie przejął nad nimi wladzę. Mojżesz nie ma imienia (ma rdzeń, imię niekompletne), imiona jego rodziców są nieznane a siostra matki daleko. Nie ma rodziny.

Dziecko powinno wrócić do swej biologicznej rodziny. Jeśli ciotka jest daleko pojawia się inna sytuacja etyczna.

So sie 10, 2019 6:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
W sytuacji specyficznej postępuje się tak, by wybrać najwyższe dobro. Czyni wszystko, by odnaleźć rodzinę.
A ja głupi myślałemże wg Kościoła i katolika najwyższe dobro to pomóc drugiemu człowiekowi w zbawieniu się przez Chrystusa.
To tak nie działa. Chrzest to nie obrzęd magiczny. Nawróc się chłopie.

So sie 10, 2019 8:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Chrzest to nie obrzęd magiczny.
Co ty nie powiesz.
Barney napisał(a):
Nawróc się chłopie.
Nawróciłem się z posoborowia na katolicyzm.

So sie 10, 2019 9:14 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona