Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lip 02, 2020 8:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
merss napisał(a):
Nie stosuję żadnej socjotechniki. Zapytam językiem filozofii i teologii. Jaką drogą postrzegamy rzeczywistość? Na czym polega formacja człowieka? Krótko. Chcę zobaczyć cel/tarczę do której można strzelać.
Proszę jednak nie używać terminów z grupy slangów. Grypsu więziennego też nie znam.

Rozumiem, że olewasz moje jedno pytanie i liczysz , że odpowiem na Twoje dwa ? :lol:

Wt lis 06, 2018 2:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
PeterW napisał(a):

Conan i Pelikan nie są tak nudni i pompatyczni jak Ty Maciusiu, wykazują nawet to że są inteligentni i twórczy w tych swoich.. eghm.. nonsensach. .

acha, wiara w istnienie demonów i objawiających się dziewic jest szczytem ludzkiego intelektu, a zwykłe wskazówki na bycie obecnym w życiu to już nonsens :lol: :lol: Wylądowałem w książce "Alicja w krainie czarów" czy jednak w rzeczywistości ?

Nie gardziłbym tak Alicją... , zwłaszcza że opisuje świat matematyki..

Wt lis 06, 2018 2:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Tak naprawdę to chyba każdy człowiek z poczuciem etyki i moralności ma takiego małego "policjanta", który wywołuje wyrzuty sumienia w razie złamania jakiejś zasady, tyle tylko, że u jednych ten "policjant" jest surowszy, u innych łagodniejszy.

i Każda religia twierdzi, że wymodelowany przez nią policjant jest tym najprawdziwszym, a on jest niczym innym jak czipem mentalnym w głowie.

Wt lis 06, 2018 2:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Nie gardziłbym tak Alicją... , zwłaszcza że opisuje świat matematyki..

Byłeś na Dziadku do orzechów i 4 królestwach ? Tam znowu opisany jest świat fizyki , Oznacza to, ze występujące tam stwory są prawdziwe ?
Poza tym o jakiej pogardzie Ty piszesz ? Lubie fantasy, tylko nie mylę tego z rzeczywistością

Wt lis 06, 2018 2:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Acha.. To dlatego tematem przewodnim Twojej filozofii jest yyy... spam mentalny? Czyż nie Ty pisałeś coś o ocenianiu przez abstrakcję?

Wt lis 06, 2018 3:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Acha.. To dlatego tematem przewodnim Twojej filozofii jest yyy... spam mentalny? Czyż nie Ty pisałeś coś o ocenianiu przez abstrakcję?

No acha :lol: Spam mentalny to nic innego jak niepotrzebne myśli.Np marudzenie Witolda to spam.
Abstrakcje ludzie kreują sobie w głowach i nazywają je dumnie głosem sumienia .
Tym wszystkim zajmuje się też psychologia. a demony ? No cóż. świat Harrego Pottera

Wt lis 06, 2018 3:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
No acha :lol: Spam mentalny to nic innego jak niepotrzebne myśli.Np marudzenie Witolda to spam.
Abstrakcje ludzie kreują sobie w głowach i nazywają je dumnie głosem sumienia .
Tym wszystkim zajmuje się też psychologia. a demony ? No cóż. świat Harrego Pottera

A czemu uważasz, że marudzenie Witolda to spam, a Twoje "pozytywnie myślenie" spamem nie jest?
I co kieruje Twoim sumieniem? Skąd czerpiesz wartości? Co jest Twoim kompasem?
I skąd wiesz, że demony nie istnieją naprawdę?

Wt lis 06, 2018 3:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
A czemu uważasz, że marudzenie Witolda to spam, a Twoje "pozytywnie myślenie" spamem nie jest?
I co kieruje Twoim sumieniem? Skąd czerpiesz wartości? Co jest Twoim kompasem?
I skąd wiesz, że demony nie istnieją naprawdę?

Spam to wszystko to co niekonstruktywne, powtarzające się i szkodliwe. Marudzenie i stękanie pasuje idealnie do tych kategorii. Moje pozytywne myślenie też może być spamem. Tak byłoby gdybym ciągle powtarzał to co mi się w życiu udało, co osiągnąłem. itp. na zasadzie offtopu.

Inteligencja i świadomość- tym się kieruję, Nie czipem pt. sumienie. Nie biczuję samego siebie, a mój umysł mnie nie torturuje.

Wartości czerpię tego co się sprawdza moim życiu. Nie są to wiec jakieś odgórne, narzucone mi abstrakcje, tylko rzeczy , które sam doświadczam, nad którymi kontempluję i następnie wyciągam z nich wnioski.

Moim kompasem jest świadomość i zmysły.

Demony to stwory powstałe w ludzkiej wyobraźni. W podręcznikach z biologii raczej nie znajdziemy tych poczwarek. Są one tylko nienaukową iluzją, rodzajem straszaka

Wt lis 06, 2018 3:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Spam to wszystko to co niekonstruktywne, powtarzające się i szkodliwe. Marudzenie i stękanie pasuje idealnie do tych kategorii. Moje pozytywne myślenie też może być spamem. Tak byłoby gdybym ciągle powtarzał to co mi się w życiu udało, co osiągnąłem. itp. na zasadzie offtopu.

A na jakiej pofstwie stwierdzasz, że marudzenie Witoldam jest niekonstruktywne, powtarzające się i szkodliwe? Jak oceniasz ten wpływ marudzenia na życie Witolda?
Cytuj:
Inteligencja i świadomość- tym się kieruję, Nie czipem pt. sumienie. Nie biczuję samego siebie, a mój umysł mnie nie torturuje.

I ta inteligencja i swiadomosć Ci mówią, co jest dobre, a co złe? :roll:
Cytuj:
Wartości czerpię tego co się sprawdza moim życiu. Nie są to wiec jakieś odgórne, narzucone mi abstrakcje, tylko rzeczy , które sam doświadczam, nad którymi kontempluję i następnie wyciągam z nich wnioski.

Czyli jakby się sprawdzało kłamstwo, kradzież, zabijanie, to będziesz to praktykował?
Cytuj:
Moim kompasem jest świadomość i zmysły.

Czyli nigdy nie wiesz, jak się zachowasz? Dziś nie zabijasz, a jutro może zaczniesz, jak Ci tak świadomość i zmysły podpowiedzą?
Cytuj:
Demony to stwory powstałe w ludzkiej wyobraźni. W podręcznikach z biologii raczej nie znajdziemy tych poczwarek. Są one tylko nienaukową iluzją, rodzajem straszaka

W podręcznikach od biologii nie ma też nic o miłości, prawdzie, dobru i szczęściu. Czy to iluzje? Poczwarki?

Wt lis 06, 2018 3:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,

Każdy rodzaj marudzenia jest generowaniem w sobie cierpienia. Ma to negatywny wpływ np na pracę serca, zamula człowieka inteligencję i może prowadzić do depresji. Oczywiście nie mam na myśli sporadycznego marudzenia.Witold jednak marudził nawet jak temat był o czymś innym. Diagnozuję tu jakiś rodzaj subtelnej kompulsji.

Inteligencja i świadomość również Tobie mówią co dobre czy złe,. Bo nawet jak wybierzesz sobie świętą księga z zasadami moralnymi to ten wybór nastąpił zgodnie z Twoim poziomem inteligencji i świadomości, Nie prawda ? ja mogę się inspirować wieloma rzeczami, np moralnością adwaity,. jedna to nie jest dla mnie żaden autorytet. Wyboru dokonuje moja inteligencja.

Są sytuacje gdy te rzeczy się sprawdzają. Np gdy powiem śmiertelnie chorej osobie, że nie ma dla niej lekarstwa, to jej stan jeszcze bardziej się pogorszy. Stosuję więc tzw białe kłamstwa. Zakompleksiona nastolatka zapyta się mnie czy atrakcyjnie wygląda.. Ja będę starał się tą osobę podbudować. Nawet kłamiąc, bo prawda tutaj nikogo nie wyzwoli. niektórzy mylą szczerość z brakiem kultury .

kradzież- na koloniach gościu pożyczył ode mnie kasę a potem nie chciał oddać. Wiec mu ja zabrałem. Nastolatek ma w w swoje szufladce strzykawki z heroiną, kradnę mu je.. zgłaszam dowód na policję. itp

zabijanie- morderca stoi nad łóżkiem mojego dziecka z nożem w ręku, ja jestem oddalony 10 metrów, ale mam pistolet, Strzelam wiec do dziada.

nie ma wiec złotych reguł , każda sytuacja jest inna. w każdej kieruje mną inteligencja.

Pytasz czy nie wiem jak się zachowam. Mogę to przewidzieć. Bo uważam się za dojrzała mądrą jednostkę, która nie chce generować cierpienia dla siebie i innych. Tymczasem gdy osoba religijna dowie się, że Bóg nie istnieje to może zacząć zabijać, bo nie wykształciła w sobie empatii. Jej moralność była sztuczna, opierała się na lęku przed karą bożą. Taki rodzaj wściekłego psa, któremu zdjęto kaganiec.

Miłość, prawda, dobro i szczęście, to albo uczucia, albo słowa które określają nasze samopoczucie. tak w skrócie oczywiście. Mamy wiec do czynienia z pewnymi określeniami, które nie maja życia same z siebie, Są wytworem ludzkiej myśli. Gdyby ktoś powiedział, że demon to tez tylko słowo określające stan ducha, to oki, zaakceptowałbym to. Ludzie jednak faktycznie wierzą w takie istoty, złe do szpiku kości, inteligentne stworzenia.
czy miłość, dobro i prawda jest stworzeniem, które ma analizować biologia ? Raczej nie.

super pytania :) Lubie takie rzeczy, mniam

Wt lis 06, 2018 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Każdy rodzaj marudzenia jest generowaniem w sobie cierpienia. Ma to negatywny wpływ np na pracę serca, zamula człowieka inteligencję i może prowadzić do depresji. Oczywiście nie mam na myśli sporadycznego marudzenia.Witold jednak marudził nawet jak temat był o czymś innym. Diagnozuję tu jakiś rodzaj subtelnej kompulsji.

Cierpienie ma swoje negatywne strony, ale ma swoje pozytywne strony. Cierpienie nie jest jakimś złem absolutnym. Może witoldm jest w takim momencie życia, gdzie to marudzenie jest mu potrzebne albo jest w jego mniemaniu uzasadnione.
Cytuj:
Inteligencja i świadomość również Tobie mówią co dobre czy złe,. Bo nawet jak wybierzesz sobie świętą księga z zasadami moralnymi to ten wybór nastąpił zgodnie z Twoim poziomem inteligencji i świadomości, Nie prawda ? ja mogę się inspirować wieloma rzeczami, np moralnością adwaity,. jedna to nie jest dla mnie żaden autorytet. Wyboru dokonuje moja inteligencja.

Inteligencja służy do rozpoznania tego, co dobre i złe, ale tego nie tworzy, a święte księgi mówią o tym, co dobre i złe, a nie tworzą dobra i zła. Na poczatku człowiek przyjmuje to z góry i się kieruje tą narzuconą moralnością, a z czasem sam dojrzewa do prawd zawartych w tych księgach.
Cytuj:
Są sytuacje gdy te rzeczy się sprawdzają. Np gdy powiem śmiertelnie chorej osobie, że nie ma dla niej lekarstwa, to jej stan jeszcze bardziej się pogorszy. Stosuję więc tzw białe kłamstwa. Zakompleksiona nastolatka zapyta się mnie czy atrakcyjnie wygląda.. Ja będę starał się tą osobę podbudować. Nawet kłamiąc, bo prawda tutaj nikogo nie wyzwoli. niektórzy mylą szczerość z brakiem kultury .

No dobrze, ale czemu chcesz kłamać tylko w tych wyjątkowych przypadkach? Sugerujesz, że nie opłaca się kłamać notorycznie? Np. jak będziesz słodził wpływowym ludziom, którzy są zepsuci moralnie, to oni ci to wynagrodzą. Staniesz się równie wpływowy jak oni. Co Cię powstrzymuje?
Cytuj:
kradzież- na koloniach gościu pożyczył ode mnie kasę a potem nie chciał oddać. Wiec mu ja zabrałem. Nastolatek ma w w swoje szufladce strzykawki z heroiną, kradnę mu je.. zgłaszam dowód na policję. itp

jw. Czemu nie uczyniłeś kradzieży swoją główną zasadą moralną? Dlaczego nie okradasz staruszek na ulicy? Czemu nie hakujesz kont bankowych? Czemu nie kradniesz czyjejś własności intelektualnej? Co Cię powstrzymuje?
Cytuj:
zabijanie- morderca stoi nad łóżkiem mojego dziecka z nożem w ręku, ja jestem oddalony 10 metrów, ale mam pistolet, Strzelam wiec do dziada.

A czemu nie zabijasz ludzi dla forsy? Czemu nie rzucisz się na jakiegoś bogatego kolesia, nie obmyślisz zbrodni doskonałej, żeby opływać w luksusy do końca życia?
Cytuj:
nie ma wiec złotych reguł , każda sytuacja jest inna. w każdej kieruje mną inteligencja.

To wytłumacz, co w tym nieinteligentnego, zeby uczynić kłamstwo, kradzież i morderstwo naczelnymi zasadami moralnymi?
Cytuj:
Pytasz czy nie wiem jak się zachowam. Mogę to przewidzieć. Bo uważam się za dojrzała mądrą jednostkę, która nie chce generować cierpienia dla siebie i innych. Tymczasem gdy osoba religijna dowie się, że Bóg nie istnieje to może zacząć zabijać, bo nie wykształciła w sobie empatii. Jej moralność była sztuczna, opierała się na lęku przed karą bożą. Taki rodzaj wściekłego psa, któremu zdjęto kaganiec.

Czmeu nie chcesz generować cierpienia? W jakiej księdze to wyczytałeś? Czy może inteligencja Ci podpowiedziała? Pewnie ta sama inteligencja każe psychopatom mordować innych ludzi?
Cytuj:
Miłość, prawda, dobro i szczęście, to albo uczucia, albo słowa które określają nasze samopoczucie. tak w skrócie oczywiście. Mamy wiec do czynienia z pewnymi określeniami, które nie maja życia same z siebie, Są wytworem ludzkiej myśli.

To nie są wytwory ludzkiej myśli, to są realne doświadczenia. Jak jestem szczęśliwa, to nie dlatego, że myślę, że jestem szczęśliwa, tylko się tak czuję. Itd.
Cytuj:
Gdyby ktoś powiedział, że demon to tez tylko słowo określające stan ducha, to oki, zaakceptowałbym to. Ludzie jednak faktycznie wierzą w takie istoty, złe do szpiku kości, inteligentne stworzenia.

A skąd wiesz, że takie istoty nie istnieją? Po prostu w to wierzysz? Takie śnienie umysłu?
Cytuj:
[
czy miłość, dobro i prawda jest stworzeniem, które ma analizować biologia ? Raczej nie.

Oczywiście, że nie. Bo to nie są terminy biologiczne. Podobnie jak anioły i demony. Co nie znaczy, że są nieprawdziwe i nierealne.

Wt lis 06, 2018 4:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Tymczasem gdy osoba religijna dowie się, że Bóg nie istnieje to może zacząć zabijać, bo nie wykształciła w sobie empatii. Jej moralność była sztuczna, opierała się na lęku przed karą bożą. Taki rodzaj wściekłego psa, któremu zdjęto kaganiec.

Tymczasem następny zaczął lewitować w samozachwycie, niczym nie uzasadnionym. Skąd Ty czerpiesz te mądrości?

Cytuj:
Miłość, prawda, dobro i szczęście, to albo uczucia, albo słowa które określają nasze samopoczucie. tak w skrócie oczywiście. Mamy wiec do czynienia z pewnymi określeniami, które nie maja życia same z siebie, Są wytworem ludzkiej myśli.

Jak się ich pozbędziemy, będziemy nieświadomie a szczęśliwie chrumkali trawę..

Cytuj:

Hm.. następny bełkot..

Wt lis 06, 2018 4:21 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski pelikanie,

cierpienie ma jednak negatywny wpływ na nasze serce, czy żołądek. Tylko umysł wymyśla idee, że cierpienie uszlachetnia.

Inteligencja tworzy koncepty dobra i zła. Przecież tzw święte księgi zostały napisane przy użyciu ludzkiej inteligencji.

To ty decydujesz, kiedy skłamać a kiedy nie. Każda sytuacja jest inna, , nie ma tutaj recepty. Co masz na myśli pisząc ludzie zepsuci moralnie ? Dla mnie to osoby, które min. straszą dzieci piekłem, wywołują w ludziach wyrzuty sumienia, eksploatują ludzka naiwność zarabiając na niej. Zaręczam Ci, nie chcę być wpływowy jak oni i nie słodzę im. I to nie jest kwestia powstrzymania samego siebie, tylko dobrego smaku,. Co powstrzymuje Cie aby nie posłuchać disco polo ? :) No chyba,ze trafiłem kula w płot bo lubisz taka muzę.

Co do kradzieży to samo. Inteligencja, świadomość, doświadczenie, preferencje. Nie żadna święta księga która tego zakazuje. Jeżeli jesteś inteligentną jednostką nie potrzebujesz nakazów z góry. Czym więcej we mnie teraźniejszości tym mniej tendencji aby szkodzić innym.

Powiedzmy, że w świętej księdze jest zapisane " nie kradnij". Ludzie są temu posłuszni. nagle ukazuje się oficjalny statement, że tłumaczenie było złe. Mozna jednak kraść :) i co ludzie robią, kradną, bo są zahipnotyzowani prawdziwością księgi ? czy raczej kieruja się swoim rozsądkiem
i inteligencją?

z zabijaniem ta sama historia. Chyba nie kreujesz z ludzi wściekłych zwierząt, którzy bez autorytatywnego głosu w głowie urządzają sobie samowolkę.

sama nie chciałabyś aby Ciebie okłamywano, okradziono czy krzywdzono. Widząc ludzką krzywdę wytwarzasz sobie empatię, współczucie do innych,. No chyba, ze ktoś ma zapędy psychopatyczne. Z tego można zrobić wywód na kolejny temat.
Inteligencja w służbie ego będzie krzywdziła innych, mniej lub bardziej świadomie,
inteligencja poza hipnozą persony wykazuje większe współczucie i miłość

Ok, demona jako uczucie bym zaakceptował, Tak jak już pisałem.
Nie ma żadnych logicznych czy naukowych przesłanek na to, że demony istnieją. kiedy się pojawią, wezmę je pod wzgląd. Zresztą szkoda życia na zajmowaniem się trollami pod łóżkiem :) Poważnie marnujesz swój czas na dociekanie, czy Twoje niewiara w wesołego duszka Kacperka nie jest czasem snem umysłu ?
Dla mnie poważna duchowość nie zawiera w sobie postaci z bajek, Ty jednak możesz sądzić ze jest inaczej,.

Wt lis 06, 2018 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
cierpienie ma jednak negatywny wpływ na nasze serce, czy żołądek. Tylko umysł wymyśla idee, że cierpienie uszlachetnia.

Może i cierpienie ma negatywny wpływna serce czy żołądek, ale do pewnego stopnia ma pozytywny wpływ na naszego ducha. I to nie jest żaden wymysł, ze cierpienie uszlachetnia. Ludzie, którzy w życiu przecierpieli, zyskują głębię, a ci co mieli rózowe życie bez żadnych problemów są naiwni i płytcy.
Cytuj:
Inteligencja tworzy koncepty dobra i zła. Przecież tzw święte księgi zostały napisane przy użyciu ludzkiej inteligencji.

Ale te księgi zostały spisane pod natchnieniem. Inteligencja służy spisaniu tego, co dyktuje Bóg.
Cytuj:
To ty decydujesz, kiedy skłamać a kiedy nie. Każda sytuacja jest inna, , nie ma tutaj recepty.

Ja akurat kieruje się w życiu zasadą "nie kłam". Robię czasem od niej wyjątki, ale to są właśnie wyjątki, bo świat nie jest czarno-biały. Nigdy jednak nie zakładam z góry, że gdzieś będę kłamać. W 99% przypadków uznam, że kłamstwo jest złe.
Cytuj:
Co masz na myśli pisząc ludzie zepsuci moralnie ?

Ludzie zepsuci moralnie to ci, którzy z premedytacją kłamią, kradną albo mordują innych ludzi.
Cytuj:
Dla mnie to osoby, które min. straszą dzieci piekłem, wywołują w ludziach wyrzuty sumienia, eksploatują ludzka naiwność zarabiając na niej.

Jeśli robią to z premedytacją, to są zepsuci moralnie, a jednak sądzę, że większość z nich robi to w dobrych intencjach.
Cytuj:
Zaręczam Ci, nie chcę być wpływowy jak oni i nie słodzę im. I to nie jest kwestia powstrzymania samego siebie, tylko dobrego smaku,. Co powstrzymuje Cie aby nie posłuchać disco polo ? :) No chyba,ze trafiłem kula w płot bo lubisz taka muzę.

Ja jednak nie mieszam estetyki z etyką. Kłamstwo np. jest najczęściej dużo piękniejsze i bardziej estetyczne niż prawda, a ja wybieram tę obrzydliwą, trudną i prowadzącą do cierpienia prawdę.
Cytuj:
Co do kradzieży to samo. Inteligencja, świadomość, doświadczenie, preferencje. Nie żadna święta księga która tego zakazuje. Jeżeli jesteś inteligentną jednostką nie potrzebujesz nakazów z góry. Czym więcej we mnie teraźniejszości tym mniej tendencji aby szkodzić innym.

A nie przyszło Ci do głowy, że ta sama teraźniejszośc, która właśnie taką tendencję w Tobie kształtuje, podyktowała swego czasu pewnym ludziom te święte księgi?
Cytuj:
Powiedzmy, że w świętej księdze jest zapisane " nie kradnij". Ludzie są temu posłuszni. nagle ukazuje się oficjalny statement, że tłumaczenie było złe. Mozna jednak kraść :) i co ludzie robią, kradną, bo są zahipnotyzowani prawdziwością księgi ? czy raczej kieruja się swoim rozsądkiem
i inteligencją?

A nie zastanawia Cię, czemu jednak w tych księgach się powtarzają te dobre nakazy, a nie złe? Przypadek? Czy coś za tym stoi?
Cytuj:
z zabijaniem ta sama historia. Chyba nie kreujesz z ludzi wściekłych zwierząt, którzy bez autorytatywnego głosu w głowie urządzają sobie samowolkę.

Mamy przecież ludzi bez tego wewnętrznego głosu na świecie. Poczytaj sobie o psychopatach. To może jednak ten wewnętrzny głos jednak jest nieodzowny?
Cytuj:
sama nie chciałabyś aby Ciebie okłamywano, okradziono czy krzywdzono. Widząc ludzką krzywdę wytwarzasz sobie empatię, współczucie do innych,. No chyba, ze ktoś ma zapędy psychopatyczne. Z tego można zrobić wywód na kolejny temat.

Oczywiście, że nie chcę być okłamywana, okradana i krzywdzona, ale sama przeież chętnie mogę kłamać, kraść i krzywdzić, jeśli mam z tego interes, czemu nie?
Cytuj:
Inteligencja w służbie ego będzie krzywdziła innych, mniej lub bardziej świadomie,
inteligencja poza hipnozą persony wykazuje większe współczucie i miłość

A przecież miłość i wpsółczucie to tylko jakieś abstrakcje umysłowe. Czemu niby persona miałaby być koniecznie jakąś gorszą abstrakcją? Prowadzącą na manowce? Jeśli persona jest dobra, to chyba wyjdzie to samo?
Cytuj:
Nie ma żadnych logicznych czy naukowych przesłanek na to, że demony istnieją. kiedy się pojawią, wezmę je pod wzgląd. Zresztą szkoda życia na zajmowaniem się trollami pod łóżkiem :) Poważnie marnujesz swój czas na dociekanie, czy Twoje niewiara w wesołego duszka Kacperka nie jest czasem snem umysłu ?
Dla mnie poważna duchowość nie zawiera w sobie postaci z bajek, Ty jednak możesz sądzić ze jest inaczej,.

Nie ma żadnych naukowych i logicznych przesłanek, zeby w życiu się kierowac miłością, a jednak to robię i wierzę w miłość.

Dla mnie poważna duchowość niczego nie wyklucza, jest otwarta. Sa na tym świecie, rzeczy, siły, zjawiska, które się nie śniły filozofom. Poczytaj sobie trochę o opętaniach, to może nabierzesz pokory w temacie.

Wt lis 06, 2018 5:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,

Ludzie okaleczani tez mogą być dojrzalsi, mieć głębie, w porównaniu z osobami zdrowymi, Oznacza to, że mamy się celowo kaleczyć, generować w sobie cierpienie, żeby zyskać głębię ? Byłoby to stadium przypadku masochisty. Jeszcze większą głębie uzyskasz przekraczając ego i to bez żadnego sado maso :)

To co teraz piszę też jest pod natchnieniem :) Kto decyduje, co jest spisane pod natchnieniem, co dyktuje Bóg a co zwykły człowiek ? Znowu Twoja inteligencja.

Oki, tylko ta zasada " nie kłam" wynika z działania Twojej inteligencji, a nie tego, ze zostałaś zahipnotyzowana święta księgą.

Nigdy, nawet w czasach szkolnych nie chciałem mieć z takimi ludźmi niczego wspólnego. Znowu wskakują tu osobiste preferencje i poziom świadomości .

Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Turek też ma dobre intencje jak w wymiarze mordu honorowego zabija swoja córkę. I co z tego ? nadal w oczach normalnego człowieka będzie on paskudnym mordercą.

ja nie widzę piękna w kłamstwie. Jest to tylko pewne narzędzie. ktoś Ci powiedział coś w tajemnicy. Druga osoba o to pyta, a Ty kłamiesz, że o niczym nie wiesz. Tolerujesz więc białe kłamstwa ?

Teraźniejszość niczego nie dyktuje, teraźniejszość wprowadza w cisze. Dyktuje tylko umysł i jego uwarunkowanie.

Ba, w księgach jest pełno złych nakazów ! nakaz kamieniowania prostytutek, oko za oko, księga wspiera niewolnictwo, listy apostolskie sa przepełnione mizoginią. Nie mów mi, że masz tylko wersję ugładzoną, dla dzieci.
A dlaczego w nowoczesnych wywodach filozoficznych jest wspierane to co dobre ? w taki sposób ewoluuje ludzka świadomość.

psychopaci jak najbardziej maja wewnętrzny głos każący im mordować, zemścić się itp. Psychopata nie będzie miał ciszy i harmonii wewnętrznej,. Bo cisza nie zmotywuje nikogo do paskudnych rzeczy, To robi tylko głos w głowie.

Sama chętnie możesz kraść dla korzyści ? To moim zdaniem twoja inteligencja i współczucie są na niskim poziomie. Wiem, że to tylko przykład.

Miłość i współczucie nie kreują jednak w Tobie fałszywego ja, a persona jest już rodzajem maski, w której szukamy samych siebie.

w życiu są za to mistyczne przesłanki by kierować się miłością, bo to nasza wewnętrzna natura. Czym mniej w nas spamu, wiara w bajki a więcej nauki i logiki, to większą szansa pojawienia się prawdziwej miłości. Logika dyktuje bowiem nasz wybór najbardziej adekwatnego partnera

poważna duchowość, która jest otwarta na sen umysłu pozostanie w tym śnie. Dla mnie duchowość to narzędzie dehipnozy a nie kreowania nowych światów. Kreowanie światów to zadanie dla tych co np. robią świetne filmy.

w necie jest mnóstwo nagrań z tzw opętań. Dla mnie to kabaret- przy całym szacunku dla cierpienia tych ludzi. Kabaret raczej w kontekście tego, że tam demon zawsze jest półgłówkiem, który bełkocze jakieś mało inteligentne rzeczy. Po prostu choroba psychiczna. Po co w to mieszać postacie z baśni braci Grimm ?

Wt lis 06, 2018 6:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 37  Następna strona