Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 5:20 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
NowyLogin napisał(a):
Pokaż mi też niepodważalną i wiecznie obowiązującą książkę, którą mają np. fizycy i inżynierowie

Fizycy i inżynierowie tylko rozwiązują problem. Jeśli nie mają kagańca etycznego, mogą stworzyć (i stwarzają) różne urządzenia do coraz bardziej efektywnego zabijania ludzi.

Cytuj:
tak samo jak Żydzi i Chrześcijanie, mówiącą że muszą na życzenie jakiegoś prawodawcy kogoś zabić jeśli ludzie nie będą się uczyć wzorów matematycznych w szkole :D Wyznawcy tego Boga (tylko i wyłącznie dyplomatycznie pisanego teraz z dużej) mają taką książkę, która każe zabić za pracę w dzień święty (Wj 35,2) albo przyzwala na zadawanie cierpień niewolnikom zakazując im przy okazji buntu (1 P 2:18-21; 1 Tm 6,1-2).

Znowu zaczynasz? Nie Maciuś - to forum nie jest do wygłaszania głodnych komunałów, ani do leczenia frustracji.
Ja na prawdę nie mam nic do tego w jaki sposób interpretujesz cokolwiek, uważając ten sposób za najgenialniejszy - że wychodzi Ci z tego karykatura - trudno. W fizyce też trzeba umiejętnie dobrać układ współrzędnych bo inaczej nic nie wychodzi, albo jakieś bzdury.

Śr lis 07, 2018 11:08 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Conan
Z tym się zgadzam, trafnie to widzisz.
Lecz cóż z tego. Nie polemizuję, tylko stwierdzam. Tak samo stwierdzam jak ty to chcesz naświetlić. Czyli żyć bez opierania się na czymkolwiek. Żyć spontanicznie, pada deszcz to biorę parasolkę. Nie pada nie biorę. A jeśli zacznie później padać to po prostu zmoknę, z całymi tego konsekfencjami.
Takie życie to życie w pustce, oczywiście matrixa nie będzie wtedy. Czy jest tak mżliwe istnieć? Zakładam że tak, skoro są ludzie tak myślący jak ty.
Tylko że to tylko twoja projekcja. Bo wierzysz w świat nauki. Czyli jednak nie spontanicznie. Tak to wygląda po przyjżeniu się twym wypowiedziom. Oczywiście w realu możesz być zupełnie inną osobą, od tej z twych wpisów. A tu tyko poszukujesz czegoś lepszego od tego co masz w realu. Poszukiwać każdy może. Lecz u ciebie to poszukiwanie przyjęło postać wybiurczego zaprzeczania temu co jest, przy jednoczesnym uwypuklaniu innych istniejących aspektów.
Tymczasem nawet z bajkami trzeba się liczyć, ty się też z nimi liczysz. Tylko są one tobie nie wygodne. Robisz więc na nie nalot.
A z głębi ludzkich zachowań wynika, że nie chce się wtedy przyjmować czegoś. Co wymaga z resztą słusznie, dodatkowego wkładu pracy i to nad sobą. I to że widzisz mnie że ja czy inni tu marudzą, to ty odkrywasz siebie jako marudę. Możesz mieć nawet do tego powód, o którym milczysz. Nawet może być to słabość twa w jakimś względzie, której nie umiesz pokonać. Jest wrośnięta w ciebie, choć jej nie chcesz. Nikt tego nie chce. Skrócę swą wypowiedź by nie wszystko na raz.

Witold,

Jeżeli człowiek potrafi żyć i być szczęśliwym bez identyfikacji z jakąkolwiek ideologią/filozofia, to wówczas można powiedzieć, że jest silną zintegrowana wewnętrznie istotą.

człowiek, który rzuca papierosy też odczuwa pustkę. Zwróć uwagę, że wielu ludzi ucieka w wir pracy aby zdystansować się od swojego wewnętrznego smutku. Na emeryturze ten smutek ich dopada, Gdy stracili swoja pozycje społeczna, są sami z sobą. Praca wiec tylko przykryła ich chorobę. Analogicznie jest z religia.

Uwielbiam bajki, jednak sa one u mnie umiejscowione w kategorii bajki. Nie mylę ich z rzeczywistością. Ufam światu nauki w takim samym zakresie co Ty. Wsiadając do autobusu, do samolotu, używając internetu. Nauka działa, , wiec to nie jest kwestia wiary, tylko codziennego doświadczenia.

zaręczam Cię, ,ze nawet sam w głowie nie marudzę,. Bo to mnie najzwyczajniej nudzi :) mam tyle pasji i zainteresowań, że nie mam czasu na marudzenie.

Śr lis 07, 2018 11:09 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
NowyLogin napisał(a):
Pokaż mi też niepodważalną i wiecznie obowiązującą książkę, którą mają np. fizycy i inżynierowie

Fizycy i inżynierowie tylko rozwiązują problem. Jeśli nie mają kagańca etycznego, mogą stworzyć (i stwarzają) różne urządzenia do coraz bardziej efektywnego zabijania ludzi.

Cytuj:
tak samo jak Żydzi i Chrześcijanie, mówiącą że muszą na życzenie jakiegoś prawodawcy kogoś zabić jeśli ludzie nie będą się uczyć wzorów matematycznych w szkole :D Wyznawcy tego Boga (tylko i wyłącznie dyplomatycznie pisanego teraz z dużej) mają taką książkę, która każe zabić za pracę w dzień święty (Wj 35,2) albo przyzwala na zadawanie cierpień niewolnikom zakazując im przy okazji buntu (1 P 2:18-21; 1 Tm 6,1-2).

Znowu zaczynasz? Nie Maciuś - to forum nie jest do wygłaszania głodnych komunałów, ani do leczenia frustracji.
Ja na prawdę nie mam nic do tego w jaki sposób interpretujesz cokolwiek, uważając ten sposób za najgenialniejszy - że wychodzi Ci z tego karykatura - trudno. W fizyce też trzeba umiejętnie dobrać układ współrzędnych bo inaczej nic nie wychodzi, albo jakieś bzdury.
Yhym :roll: :D I tym jedynym kagańcem etycznym ma być książka kompletnie nieprzystająca moralnie ani intelektualnie do naszych czasów. Brawo.
Przy okazji ciekawymi wyrokami ferujesz jeśli ktoś się okaże nieco mądrzejszy od niej :D Ciekawe czy diagnozowałbyś wygłaszanie głodnych komunałów i frustrację, gdyby ktoś się tak wyrażał o Koranie, Hadisach albo Mein Kampf.
Pokaż mi rozsądny powód (poza oczywiście wyzwiskami wywołującymi wyłącznie uśmiech na mojej twarzy :D ), jaka jest różnica między nakazami zabijania i zadawania cierpienia innym ludziom w jednej książce i drugiej. Widzę tylko okładkę i nazwę. :roll:
Śpiewki o błędnych interpretacjach najmniejszego wrażenia na mnie nie robią. Zacytuj najlepiej te fragmenty w następnym poście zanim bezmyślnie kogoś zwyzywasz ( :D :D :D ) i dopiero potem pouczaj. :roll:

Śr lis 07, 2018 11:17 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,

Moim zdaniem prawdziwa mądrość ma swoje źródło w nieuwarunkowanym aspekcie naszej świadomości. Natchnienie to może mieć nawet Hitler mordując Żydów. Większość ludzi zbliża się tylko do obrazu Boga i mylą go z Bogiem. i jasne, zdają sobie sprawę z tego, że są coraz bliżej tego obrazu przez własne uczynki i sposób myślenia. Ten obraz jednak nigdy nie był prawdziwy.

Duchowy materializm to jednak dalej człowiek pragnący i człowiek chciwy. jeden chce samochodu i pięknej żony, a drugi czuje się lepszy bo wyszedł poza materialne i pragnie mieć łaski u Boga i żyć w raju. To jednak nadal ten sam umysł, tylko zmieniły się koncepty.

przekonanie to jednak conviction po angielsku :)

Kiedy lepiej zabrzmiałby Tusk przed komisją ? Mówiąc:

I have faith that my son is not guilty

czy raczej I am convinced that my son is not guilty.

Ok, tu mnie zaskoczyłaś- przyznaję. z jeden strony wierzysz w demony, którą są częścią folkloru wielu religii, a z drugiej masz wątpliwości do co zmartwychwstania . Faktem jest jednak, że bez wiary w zmartwychwstanie kościoły by świeciły pustkami.

W Biblii tych wskazówek do nieuwarunkowanego jest jednak jak na lekarstwo. gdy interesujesz się prog rockiem, to nie kupisz gazety o disco polo, w której jest tylko kilka porozrzucanych na różnych stronach wzmianek o Stevenie Wilsonie :)

Miliony ludzi modli się o dzieci w Afryce. i jakie są tego efekty ?

Piszemy tylko o uwarunkowaniach mentalnych. gdy je sobie uświadomisz, zrozumiesz, to tracisz nimi zainteresowanie,. To najskuteczniejsze czyszczenie.

tak, psychopatia to m.i.n efekt natrętnych myśli.
zależy też jednak jaki rodzaj spamu nosisz w swojej głowie. kiedy ten dialog zasila naszą nienawiść, strach, agresję, to wówczas droga do psychopatii stoi otworem.

Miłość jako uświadomienie sobie, że jesteśmy jednym w swojej esencji. Dwie różne fale, jeden ocean

Mocna wiara w demony plus post plus niewyspanie i demon już tańczy jak prawdziwy :) jeżeli jakiś egzorcysta by Ci powiedział, że Twój dom jest nawiedzony przez najgorsze duchy,. on to widzi dokładnie i musisz mu płacić codziennie 50 zł , a on przez kilka godzin ze swojej parafii bedzie walczył z tym demonami, to kupisz tą rewelacje ? Będziesz mu płaciła ?

mainstreamowa nauka jednak działa, Internet, samochód, nowoczesna medycyna...

Śr lis 07, 2018 11:33 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
Yhym :roll: :D I tym jedynym kagańcem etycznym ma być książka kompletnie nieprzystająca moralnie ani intelektualnie do naszych czasów. Brawo.

I kto tak uznał? Maciuś Bufonowaty. O Mistrzu!..
Masz takie ładne te ad coś tam, ale do siebie ich nie odnosisz..

Cytuj:

Pokaż mi rozsądny powód (poza oczywiście wyzwiskami wywołującymi wyłącznie uśmiech na mojej twarzy :D ), jaka jest różnica między nakazami zabijania i zadawania cierpienia innym ludziom w jednej książce i drugiej. Widzę tylko okładkę i nazwę. :roll:

Acha - znowu Maciuś z dumą obnosi się ze swoją ignorancją. Można być ignorantem, czegoś nie wiedzieć, ale być z tego dumnym? Porażka.
Nie - nie oznacza to nadmiaru inteligencji.

Cytuj:
Śpiewki o błędnych interpretacjach najmniejszego wrażenia na mnie nie robią. Zacytuj najlepiej te fragmenty w następnym poście zanim bezmyślnie kogoś zwyzywasz ( :D :D :D ) i dopiero potem pouczaj. :roll:

Całą Biblię mam Ci cytować? Dobrze się czujesz? Że "śpiewki o błędnych interpretacjach" nie robią na tobie najmniejszego wrażenia, jest raczej smutne (ciasne horyzonty, oj ciasne). Skoro tak, to o czym Ty chcesz TU DYSKUTOWAĆ? O pogodzie, czy o piłce? Ani jedno, ani drugie tak zasadniczo nie leży w tematyce forum..

PS. Ten rechot to taki nerwowy objaw zażenowania swoją ignorancją? W sumie to zdrowy objaw.

Śr lis 07, 2018 11:45 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Bufonowaty tzn. rzeczowo podchodzący do sprawy i obiektywny.
PeterW napisał(a):
Acha - znowu Maciuś z dumą obnosi się ze swoją ignorancją.
Kolejna nowa definicja słownikowa. Człowiek rzeczowy i obiektywny = dumny i ignorant.
PeterW napisał(a):
No, i tu muszę ci przyklasnąć. Bo głupotę i okrucieństwo książki tej czy innej potrafi wywnioskować człowiek i nawet niezbyt rozgarnięty.
PeterW napisał(a):
Całą Biblię mam Ci cytować? Dobrze się czujesz?
Nie, te konkretne fragmenty, które ci przytoczyłem:
Wj 35, 2: "Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym Szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią".
1 P 2:18-21: "Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie. Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami."
1 Tm 6, 1-2: "Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. Ci zaś, którzy mają wierzących panów, niechaj ich nie lekceważą z tego powodu, że są braćmi, ale niech im lepiej służą".

Co mi na to odpowiesz? :roll:
PeterW napisał(a):
Że "śpiewki o błędnych interpretacjach" nie robią na tobie najmniejszego wrażenia, jest raczej smutne (ciasne horyzonty, oj ciasne).
Czy cała treść Koranu unieważnia pojedyncze nakazy ponoszenia śmierci męczeńskiej w walce z niewiernymi lub wyłapywania ich i zabijania? Czy cała treść "Mein Kampf" unieważnia np. pojedyncze stwierdzenie, że Żydzi są głupi? Czy cała treść "Manifestu Komunistycznego" unieważnia pojedyncze stwierdzenie o obaleniu przemocą całego ustroju? Nie, nie i nie. Tego więc podwójnego standardu zgodnie z nieubłaganymi prawami logiki i interpretacji nie należałoby stosować w stosunku do akurat tej książki, która ci się podoba.
PeterW napisał(a):
Skoro tak, to o czym Ty chcesz TU DYSKUTOWAĆ? O pogodzie, czy o piłce? Ani jedno, ani drugie tak zasadniczo nie leży w tematyce forum..
Chrześcijaństwo, ateizm, religie, filozofie
Miejsce polemik chrześcijan z niewierzącymi i osobami wyznań niechrześcijańskich. Dyskusje o filozofii, teologii, etyce, itp.
Dokładnie taka informacja widnieje pod danym działem forum.
PeterW napisał(a):
PS. Ten rechot to taki nerwowy objaw zażenowania swoją ignorancją? W sumie to zdrowy objaw.
Zdrowy objaw wyśmiania człowieka zagubionego w swoich rozważaniach.

Ostatnio edytowano Śr lis 07, 2018 12:24 pm przez NowyLogin, łącznie edytowano 1 raz

Śr lis 07, 2018 12:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A powiedz - Nowy Login. Czy znasz kogoś kto na tym świecie niepodzielnie panuje. Rozwiązując wszelkie nieprawidłowości, czy nieprawdziwości? Do którego się zwrócisz i choć raz ciebie posłucha, czy posłucha się w takich kwestiach kogokolwiek.
Natomiast z poziomami inteligencji jest jak z wiatrem. Zawieje z tąd czy tamtąd i go nie ma. Nie ma stałej inteligencji, jeśli ktoś tak myśli, to tylko jest jego wyobraźnia. O tym samym mówimy, choć z różnych pozycji. Różnica w tej wymianie poglądów jest tylko ta, że każdy w inny sposób do tego dochodzi. Nikt tu z wierzących głupoty nie promuje. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że głupota ludzka istnieje. Więc trzebą ją dostrzegać i nie iść za nią, a jak się da to wykorzeniać. Ktoś to musi robić. To że się o niej mówi nie oznacza samej głupoty. Nie mówienie o głupoce jej nie usunie. Za to zwracanie na nią uwagę, pozwala na refleksje, a te z głupotą zrobią dobrą robotę. Niejeden głupiec zmądrzeje, stając się inteligentny gdy pozna swą głupotę. Warunek gdzieś ją musi poznać. Sama nauka nie rozwiąże, w sensie nie zmniejszy poziomu głupoty. Ona co najwyżej ją powiększy u tych, co sobie nie radzą, z dużą ilością danych. Na razie sama nauka nie ma mocy, by naprzykład przeprogramować ludzki mózg tak. By on zaczął chłonąć wszystko skutecznie, co sama nauka dostarcza do ogarnięcia. Inna sprawa że nasi super inteligenci nie rozwiązali prostego, prozaicznego, podstawowego problemu. A mianowicie, uniezależnienie bytowania każdego człowieka na ziemi, od waruków bytowania. W takim stopniu by nikomu nie brakowało na bezpieczne przeżycie swego życia. Od urodzenia do swej śmierci. Za to nie mam wątpliwości, że dla siebie takie crozwiązanie znaleźli. Proste świadectwo tego wynika choćby z tego, że bardzo ufają samej inteligencji. Bronią jej gdzie się da. Nie bez powodu dla siebie znanego. Nikt nie broni czegoś, co dla siebie nie przyniosło wyraźnych korzyści.
I w tym jest racja i to po obu stronach sporu. Tylko znowu ta sama uwaga, każdy widzi to ze swej pozycji. Inteligent z tej że jemu ona przyniosła profit. A mniej inteligentny z tej, że ma się czym żyjąc w wierze upomnieć o to samo czego broni inteligent. Tu należy przypomnieć, o nie stałości inteligentności u wszystkich ludzi. Ona jest też na różnych poziomach, często nie zachodzących na siebie. Jest wprost nie porównywalna wśród ludzi. Dlatego to że ktoś coś wie, jest cenne dla innych. W momencie gdy ta wiedza jest ukrywana, służy ukrywaniu działań szkodliwych dla innych osób. To jest to już barbażyństwo. Z którym z kolei walczy wiara. I nie wmawiajcie mi oponenci wiary, że chcecie dobra uzmysławiając wierzącym że wierzą niepotrzebnie w bajki. Te bajki są dla nas obroną, przed przewrotnością inteligentów. Naciągających na swoje ludzi, którzy czy ciężką pracą, czy stanem zdrowia uniemożliwili sobie ogarnięcie wszystkiego. Krótko nabycie wiedzy i bycie inteligentnymi. Tymi wpisami pokazujecie to, że jesteście jak ten bajkowy - wujek skrucz, ma i chomikuje nadal a innemu nie udostępni. To tylko z tego powodu wiara istnieje nadal i jest słuszną obrończynią tych którym inni uniemożliwiają lepsze życie. A że jest wtedy wiara solą w oku takim osobom. To wie każdy wierzący. Wiemy że logicznymi słowami nie oświecimy tych inteligentów którym się dobrze wiedzie. Bo to dla nich za trudne. Oni wolą zyskiwać a nie tracić. Dlatego wprost też tu na forum piszą do wierzącch. Bądźcie inteligentni i nie walczcie wiarą o swoje, walczcie inteligencją. Powiedz to inteligencie guralowi. A zobaczysz gwiazdy w biały dzień, jak ciupaską dostaniesz. Zapewniam was nie ma bardziej inteligentnego pisunięcia, a skuteczne to od razu. Więc się nie pysznijcie swoim, bo kamienie pujdą w ruch. I to ostatecznie przez samych inteligentów wywołane. Nikt was nie będzie wtedy żałował. Jeśli tak bardzo chcecie życia bez Boga. Wojna obronna zawsze jest słuszna. Wiara o niej mówi. To was boli. Bo znacie swoją winę. Inaczej to według swej inteligencji, zamknęlibyście się na głupotę i głupców. Tak jak by oni nie istnieli. Twali byście w samo zachwycie, swego statusu. To jak zaraza nie ustąpi. No chyba że zdaży się tsunami, czy coś równie tragicznego. To wszystko jest znane i inteligentom i głupcom. Bo nie sprawą inteligencji jest by wiedzieć, to tylko poza jeśli tym szpanują. Wiesz to się tym dziel, nie dzielisz się to sam tego co wiesz nie zachowasz. Tak to przebiega.
Myśli inteligentny że wszystkie rozumy pozjadał. A tu w zwykłych opresjach jakie za naturą ziemi się pojawią polegnie.
Tak wygląda mowa prawdy jak by ktoś nie wiedział. To słabeusze ratują także inteligentów, bo słabeusze wiedzą czym jest słabość. Znają na słabość sposób na ratunek. Inteligen myśli że wszystko wie i ratunek znajdzie czyżby? Biada inteligentom jak zabraknie pomocy dla nich od słabych i głupich.
Chcieliście prawdy macie ją. Ja niczym nie zagrażam, ani nie grożę nikomu. Lecz wskazuję prawdziwe zależności, które zlekceważone. Dokonają tego czego nikt nie chce, co ktoś słusznie może uznać za groźbę. Choć nikt tak na prawdę nie grozi, a tylko ukazuje.
Tym razem było długo. Ale emocje wokół tematu uzasadniają tą treść. Nie odnoszę się do ostatnich wpisów, bo w tym czasie sam pisałem.

Śr lis 07, 2018 12:23 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
PeterW napisał(a):
Bufonowaty tzn. rzeczowo podchodzący do sprawy i obiektywny.

Tak sobie tłumacz - bo co Ci pozostało.

Cytuj:
PeterW napisał(a):
Acha - znowu Maciuś z dumą obnosi się ze swoją ignorancją.
Kolejna nowa definicja słownikowa. Człowiek rzeczowy i obiektywny = dumny i ignorant.

A mówiłem, bez słownika ani rusz..
Maciuś - to paradoks - są ludzie (tacy jak Ty) którzy są dumni ze swojej ignorancji (niewiedzy, głupoty, ciasnoty umysłowej itp)

Cytuj:
PeterW napisał(a):
No, i tu muszę ci przyklasnąć. Bo głupotę i okrucieństwo książki tej czy innej potrafi wywnioskować człowiek i nawet niezbyt rozgarnięty.

Znowu swoje. Zrozum Maciusiu - za cienki jesteś do tego.

Cytuj:
PeterW napisał(a):
Całą Biblię mam Ci cytować? Dobrze się czujesz?
Nie, te konkretne fragmenty, które ci przytoczyłem:
Wj 35, 2: "Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym Szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią".

No i? Gdzie tu okrucieństwo?? Masz przestrzegać tego na serio, a nie na niby. To na takich co mają w dupie że ktoś musi na nich orać, jak oni sobie odpoczywają.. Nie kojarzy Ci się z niczym?

Cytuj:
1 P 2:18-21: "Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie. Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami."

Przetłumacz to sobie gieniuszu na obecną chwilę - masz rzetelnie wykonywać obowiązki w pracy. Nawet, jeśli ona jest mało przyjemna (nie pozwalają Ci pić kawki co pięć minut)

Cytuj:
PeterW napisał(a):
Że "śpiewki o błędnych interpretacjach" nie robią na tobie najmniejszego wrażenia, jest raczej smutne (ciasne horyzonty, oj ciasne).
Czy cała treść Koranu

Maciuś, skup się. Nie można tak od sasa do lasa biegać z myślami. Uspokój się i skup. Czytaj z moich warg - jesteś na forum katolickim, nie muzułmańskim - co mnie u licha obchodzi Koran???

Cytuj:
Czy cała treść "Mein Kampf" unieważnia np. pojedyncze stwierdzenie, że Żydzi są głupi?

Znowu sałata myślowa.. Rany chłopie - miej pretensje do Hitlera, czemu tu wyskakujesz z Mein Kampf??

Cytuj:
Czy cała treść "Manifestu Komunistycznego" unieważnia pojedyncze

Znowu jak wyżej - blablabla - byleby się popisać erudycją.
A ciocia Wiesia usmażyła pyszne placki z jabłkami..

Cytuj:

PeterW napisał(a):
Skoro tak, to o czym Ty chcesz TU DYSKUTOWAĆ? O pogodzie, czy o piłce? Ani jedno, ani drugie tak zasadniczo nie leży w tematyce forum..
Chrześcijaństwo, ateizm, religie, filozofie
Miejsce polemik chrześcijan z niewierzącymi i osobami wyznań niechrześcijańskich. Dyskusje o filozofii, teologii, etyce, itp.
Dokładnie taka informacja widnieje pod danym działem forum.

No.. Umiesz czytać, albo używać copy&paste - brawo. Czy widzisz tam cokolwiek o bredzeniu nie na temat, albo wrzucaniu komunałów?
Bo merytorycznie to jesteś cienki - nie powiem jak co, bo się zgorszysz.

Dopiszę to co skrzętnie pominąłeś:
Cytuj:
Że "śpiewki o błędnych interpretacjach" nie robią na tobie najmniejszego wrażenia, jest raczej smutne (ciasne horyzonty, oj ciasne). Skoro tak, to o czym Ty chcesz TU DYSKUTOWAĆ? O pogodzie, czy o piłce? Ani jedno, ani drugie tak zasadniczo nie leży w tematyce forum..

Tego to dotyczyło "mistrzu cienkiej riposty"

Cytuj:
PeterW napisał(a):
Zdrowy objaw wyśmiania człowieka zagubionego w swoich rozważaniach.

Och, ach, auć.. Udaję - Nie wyszło Ci..
Czekam na argumenty z poziomu maluchów z przedszkola..

Śr lis 07, 2018 1:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan.
Cytuj:
tak, psychopatia to m.i.n efekt natrętnych myśli.

Nie - natrętne myśli to objaw a nie przyczyna - mają swoje źródło w biologii mózgu. W tym przypadku neuronauki te zmiany zidentyfikowały. Zmiany u socjopatów zachodzą z dwóch powodów: wrodzone skłonności (obserwuje się już u malutkich dzieci znęcających się okrutnie nad zwierzętami i wychowywanie jest nieskuteczne) lub nabyte. Poza tym natrętne myśli to nie jest objaw osiowy w tym zaburzeniu osobowości.
viewtopic.php?p=1042176#p1042176

@NowyLogin
Cytuj:
Masz też tendencję do bardzo łatwego ferowania mocnymi stwierdzeniami bez konkretów tak jak już w innym miejscu o rzekomo większej podatności ludzi praktykujących medytację i satanistów na schizofrenię i mało tego - zajmowania przez nich ważnych stanowisk w naszym społeczeństwie

Miszczu! Nie napisałam o żadnej korelacji satanistów i ludzi medytujących ze schizofrenią. Masz tak nikłą wiedzę, że zaburzeniem jest dla ciebie jedynie schizofrenia. Trafiaja do psychiatrów, gdy Bóg pozwala na odsłonięcie manifestacji demonicznych. Trafiają do psychiatrów, bo zabawy z psychiką są niebezpieczne.

Śr lis 07, 2018 2:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie - natrętne myśli to objaw a nie przyczyna - mają swoje źródło w biologii mózgu. W tym przypadku neuronauki te zmiany zidentyfikowały. Zmiany u socjopatów zachodzą z dwóch powodów: wrodzone skłonności (obserwuje się już u malutkich dzieci znęcających się okrutnie nad zwierzętami i wychowywanie jest nieskuteczne) lub nabyte. Poza tym natrętne myśli to nie jest objaw osiowy w tym zaburzeniu osobowości.
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 6#p1042176

A natrętne, pesymistyczne myśli nie zmieniają czasem tej biologii mózgu ? Podobnie jak stres ma negatywny wpływ na prace żołądka

Śr lis 07, 2018 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Moim zdaniem prawdziwa mądrość ma swoje źródło w nieuwarunkowanym aspekcie naszej świadomości. Natchnienie to może mieć nawet Hitler mordując Żydów. Większość ludzi zbliża się tylko do obrazu Boga i mylą go z Bogiem. i jasne, zdają sobie sprawę z tego, że są coraz bliżej tego obrazu przez własne uczynki i sposób myślenia. Ten obraz jednak nigdy nie był prawdziwy.

Natchnienie polega własnie na czerpaniu z tego "nieuwarunkowanego aspektu świadomości".
Cytuj:
Duchowy materializm to jednak dalej człowiek pragnący i człowiek chciwy. jeden chce samochodu i pięknej żony, a drugi czuje się lepszy bo wyszedł poza materialne i pragnie mieć łaski u Boga i żyć w raju. To jednak nadal ten sam umysł, tylko zmieniły się koncepty.

Tak, masz rację duchowy materializm cały czas jest materializmem, ale trzeba przejść przez ten etap chciwości, żeby dojrzeć do postawy bezinteresownej. I dopiero wtedy spływa łaska.
Cytuj:
Kiedy lepiej zabrzmiałby Tusk przed komisją ? Mówiąc:

I have faith that my son is not guilty

czy raczej I am convinced that my son is not guilty.

A jaką widzisz różnicę pomiędzy wiarą a przekonaniem, nie na poziomie lingwistycznym, a na poziomie znaczenia?
Cytuj:
Ok, tu mnie zaskoczyłaś- przyznaję. z jeden strony wierzysz w demony, którą są częścią folkloru wielu religii, a z drugiej masz wątpliwości do co zmartwychwstania . Faktem jest jednak, że bez wiary w zmartwychwstanie kościoły by świeciły pustkami.

Nie napisałam, że wierzę w demony, tylko, że uznaję, że mogą istnieć. A co do zmartwychwstania nie tyle mam wątpliwość, co dla mnie to nie jest kwestią istotną dla mojej wiary. Pododbnie jest dla mnie zupełnie neutralna kwestia, czy Maryja była dziewicą albo czy Jezus miał dzieci.
W Biblii nie interesuje mnie fabuła, tylko sens.
Cytuj:
W Biblii tych wskazówek do nieuwarunkowanego jest jednak jak na lekarstwo. gdy interesujesz się prog rockiem, to nie kupisz gazety o disco polo, w której jest tylko kilka porozrzucanych na różnych stronach wzmianek o Stevenie Wilsonie :)

A może ich jest wiele, tylko Ty ich nie dostrzegasz, bo nie są wyłożone jak krowie na rowie, tylko trzeba się trochę bardziej wgłębić?
Cytuj:
Miliony ludzi modli się o dzieci w Afryce. i jakie są tego efekty ?

Modlitwa wtedy działa, jak jest zgodna z wolą Boga.
Cytuj:
Piszemy tylko o uwarunkowaniach mentalnych. gdy je sobie uświadomisz, zrozumiesz, to tracisz nimi zainteresowanie,. To najskuteczniejsze czyszczenie.

Ale uwarunkowania mentalne się biorą m.in. z uwarunkowań biologicznych. Możesz sobie oczyścić umysł i dystansować się od uwarunkowan mentalnych, a biologii nie zmienisz.
Cytuj:
Miłość jako uświadomienie sobie, że jesteśmy jednym w swojej esencji. Dwie różne fale, jeden ocean

I jak to się przekłada na Twoją postawę życiową?
Cytuj:
Mocna wiara w demony plus post plus niewyspanie i demon już tańczy jak prawdziwy :) jeżeli jakiś egzorcysta by Ci powiedział, że Twój dom jest nawiedzony przez najgorsze duchy,. on to widzi dokładnie i musisz mu płacić codziennie 50 zł , a on przez kilka godzin ze swojej parafii bedzie walczył z tym demonami, to kupisz tą rewelacje ? Będziesz mu płaciła ?

Jakie masz podstawy twierdzić, że egzorcyści to oszuści-naciągacze? Na czym się opierasz?
Cytuj:
mainstreamowa nauka jednak działa, Internet, samochód, nowoczesna medycyna...

Nowczesna medycyna działa tak średnio, w pewnych sferach działa, w innych nie. W nauce panuje paradygmat naturalistyczny, co ma przełożenie na jej osiągnięcia. Sa mianowicie mocno ograniczon, a niekiedy szkodliwe.

Śr lis 07, 2018 2:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,

Wtedy jednak te " natchnione" wskazówki generują cisze, wskazują na nią. Wychodzą poza brutalne bajeczki i zakurzone nauki moralne.

Nigdy jednak nie słyszałem od jakiegokolwiek chrześcijanina, że jego wiara w raj, oczekiwanie łask bożych to jedynie etap w jego rozwoju, Bo on niby celuje w całkowita transcendencję .

Kiedy mówię, że wierzę, że jabłka są słodkie, to oznacza to, że ich jeszcze nie spróbowałem. Widzę je i na tej podstawie spekuluję. Przekonanie nabieram po konsumpcji.

Oki, to w zasadzie słuszna postawa, aby wyjść poza fabułę w Biblii i wyciągnąć jej esencję.

Używając sofistyki i kombinując jesteś w stanie nawet z komiksu o Kajku i Kokoszu wyciągnąć cała masę mistycznych wskazówek:) Jeżeli kupujesz z prog metalem, to chcesz mieć taka muzę na płycie, Zgadza się :) Ty mi sugerujesz zainteresowaniem się folkiem góralskim, bo tam są śladowe elementy mojego ulubionego progu, Tylko trzeba dobrze szukać :) jaki to ma sens , skoro za folkiem nie przepadam ? ba, ten folk tylko sprofanuje te elementy progu.

jaki jest wiec sens modlitwy ? Bóg i tak o wszystkim decyduje.

uwarunkowania biologiczne determinują ilość i charakter spamu, moją rolą jest natomiast wyjść poza nie. Nikt nie mówił o zmianie biologii, tylko transcendencji dialogu w głowie.

jeśli chodzi o postawę życiową, te rzeczy doświadczam na głębszym poziomie . Tam gdzie wcześniej była gonitwa myśli, jest cisza. Moja relacja z kobietą jest przez to bardziej harmonijna, bez egotycznych wycieczek, narzekania, pretensji itp.

chwila, nic nie napisałem, że ten egzorcysta świadomie oszukuje,. On jest przekonany, ze w Twoim domu są demony, Co robisz ?

Mimo wszystko co wolałbyś przy zapaleniu wyrostka ? żebym się tylko pomodlił za Ciebie czy raczej zadzwonił po pogotowie ?

Śr lis 07, 2018 3:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
A natrętne, pesymistyczne myśli nie zmieniają czasem tej biologii mózgu ? Podobnie jak stres ma negatywny wpływ na prace żołądka

A skąd się one pojawiają? Dziedziczymy rzeczywiście skłonności do wielu zachowań i to stanowi połowę naszej osobowości. To, czy posiadamy wyższą aktywność prawego, czy lewego płata czołowego skutkuje tym, że myśli będą pogodne (>lewy), człowiek wesoły i dobrze usposobiony do innych. Takie osoby szybko dochodzą do siebie po porażkach i traumatycznych przejściach. Raczej nie zagraża im depresja. Loteria genetyczna w dużym stopniu więc decyduje o tym na jakich fundamentach budujemy.
Po jedenastym roku życia trudno nanieść diametralne zmiany. Szlaki nerwowe są utrwalone a zbędne neurony usunięte (nie jest bezwzględne). Dlatego też skuteczność terapii psychologicznych jest niska. To inny temat.

Śr lis 07, 2018 3:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
A skąd się one pojawiają?.

Np poprzez przebywanie z toksycznymi ludźmi. W miejscu pracy ,w domu i nie mając możliwości zmiany tego stanu rzeczy

Śr lis 07, 2018 3:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Na jednych ludzi to działa, na innych nie, więc? O. Dolindo miał psychopatycznego ojca. Nie poniosł szkód z tego powodu. Ludzie przeżywali obozy koncentracyjne i szybko wracali do pogody ducha, inni nie pozbyli się traumy do końca życia a sprawy obozowe wciąż gościły w ich snach.

Śr lis 07, 2018 3:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 37  Następna strona