Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 20, 2019 6:17 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
towarzyski.pelikan napisał(a):
Tylko że Chrystus ani słowem nie napomknął o Kościele katolickim. Kościół katolicki nie ma monopolu na chrześcijaństwo, oczywiście katolicy się ze mną nie zgodzą.

właśnie rozmieniłem wiarę ojców na drobne..
mam nadzieję, że za nie coś kupię..

Pt lis 09, 2018 11:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Do Boga nie chodzi się swoimi ścieżkami, łatwo o iluzję. Łatwo o zajęcie się sprawami świata, o czym pisałam wcześniej posiłkując się słowami św. Jana Pawła II. J.Tischner zostawił sprawę otwartą. Nie wiemy jaki świat zbuduje człowiek, którego wolność nie będzie ograniczona nakazami i zakazami instytucjonalnego Kościoła.

Chyba że te zakazy i nakazy instytucjonalnego Kościoła się zaimplementuje w systemie wychowawczym człowieka i w strukturze społeczeństwa w ogóle. Kościół ze sfery sacrum przeniesie się do sfery profanum.

Taki Kościół rozumiany jako wspólnota duchowa, jak to opisałaś w swojej wypowiedzi, to ja wspieram.

Pt lis 09, 2018 11:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kościół ze sfery sacrum przeniesie się do sfery profanum.

Ale dlaczego o to również walczy masoneria, a więc pomocnicy szatana na ziemi? Czy on ma rację?

Pt lis 09, 2018 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Ale dlaczego o to również walczy masoneria, a więc pomocnicy szatana na ziemi? Czy on ma rację?

Masoneria walczy o to, żeby sfera profanum została uświęcona sferą sacrum, żeby stopiły się w jedno?

Ja tak to widzę: nie będzie już duchownych i świeckich, tylko uduchowieni świeccy.

Pt lis 09, 2018 11:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Sfera sacrum wyeliminowana i jeden wspólny Kościół etycznych ludzi to będzie miłujący wszystkich Antychryst. Religia zredukowana do systemu wartości. Krzyż zniknie a pola widzenia. Niewielu pozostanie w Kościele Chrystusowym. To akurat opowiadanie Sołowiowa.

Pt lis 09, 2018 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tak to widzę: nie będzie już duchownych i świeckich, tylko uduchowieni świeccy.

no. a po drodze kapłaństwo kobiet, wpierw ministrantki, a jak ministrant luknie na ministrantkę to z pewnością mu się kapłaństwo zamarzy..

Pt lis 09, 2018 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Sfera sacrum wyeliminowana i jeden wspólny Kościół etycznych ludzi to będzie miłujący wszystkich Antychryst. Religia zredukowana do systemu wartości. Krzyż zniknie a pola widzenia. Niewelu pozostanie w Kościele Chrystusowym. To akurat opowiadanie Sołowiowa.

Ale ja nie mówię o eliminacji sfery sacrum.
Uważam, że sam fakt, że istnieją specjaliści od Boga (kapłani) ani nie służy tym kapłanom, bo są oderwani od profanum, nie zajmując się często niczym innym jak sprawami duchowymi, ani i osobom świeckim, które z kolei mogą się czuć oderwane za bardzo od tej sfery sacrum.

Oczywiście, dla katolików, którzy uznają zasadność obrzędów, sakramentów, hierarchii Kościoła to co ja proponuję, jest nie do przyjęcia. Ja to rozumiem. Dla mnie religijność się właśnie uobecnia przede wszystkim w systemie wartości, ale nie tylko. Symbolika, Biblia, święta, tradycje, to też jest dla mnie ważne.
watchman napisał(a):
no. a po drodze kapłaństwo kobiet, wpierw ministrantki, a jak ministrant luknie na ministrantkę to z pewnością mu się kapłaństwo zamarzy..

Jestem za zniesieniem kapłaństwa rozumianego jako taki właśnie "zawód". Jestem za kapłaństwem świeckim. Płeć nie ma tutaj nic do rzeczy. Kobieta może być lepszym kapłanem niż mężczyzna. Nie organ płciowy decyduje o czyimś autorytecie.

Pt lis 09, 2018 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem za zniesieniem kapłaństwa rozumianego jako taki właśnie "zawód". Jestem za kapłaństwem świeckim. Płeć nie ma tutaj nic do rzeczy. Kobieta może być lepszym kapłanem niż mężczyzna. Nie organ płciowy decyduje o czyimś autorytecie.
Ja też jestem za zniesieniem kapłaństwa rozumianego jako zawód, profesja..
Kapłan to ofiarnik. Tak jak Melchizedek.
Baby niech se ten obszar z łaski swej odpuszczą. Niech baczą na przestrogę: gdzie diabeł nie może tam kobitę pośle..

So lis 10, 2018 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Baby niech se ten obszar z łaski swej odpuszczą. Niech baczą na przestrogę: gdzie diabeł nie może tam kobitę pośle..

Ja tego nie rozumiem tak dosłownie. Większość kobiet nie nadaje na kapłanów, bo nie mają jaj, ale w dzisiejszym skrajnie sfeminizowanym świecie, to i facetów, którzy nadają się na kapłanów, nie ma wielu.

W świetle "gnostyckich Ewangelii" Maria Magdalena była ulubioną i najbardziej pojętną uczennicą Chrystusa.

Cytuj:
Rzekł im Szymon Piotr: "Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Rzekł Jezus: "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios"

Nawet kobieta może być mężczyzną.

So lis 10, 2018 12:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet kobieta może być mężczyzną.

To jest tylko gra. W rzeczywistości nie może.. Ja rozumiem Ciebie. Prowokujesz, by urodzić męskość. Daj Boże może się uda..
W świetle "gnostyckich Ewangelii" Maria Magdalena była ulubioną i najbardziej pojętną uczennicą Chrystusa.

Maria Magdalena była świętą, bo uznała boskość Chrystusa i Jemu oddała cześć. Vide: oburzony Judasz, że "zmarnowała" drogocenny olejek namaszczając nogi Pana Jezusa..
Trza wiedzieć komu oddawać cześć..
nie była kapłanką, a jest po Matce Bożej drugą..

So lis 10, 2018 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
To jest tylko gra. W rzeczywistości nie może.. Ja rozumiem Ciebie. Prowokujesz, by urodzić męskość. Daj Boże może się uda..

Może. Sama jestem przykładem kobiety, która stała się mężczyzną. I jestem pewna, że byłby ze mnie niezły kapłan.

"Kobiecość" i "męskość" to stany ducha. Nie każdy facet jest mężczyzną i nie każda kobieta babą.

To jest wyższy stopień gendera.

So lis 10, 2018 12:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może. Sama jestem przykładem kobiety, która stała się mężczyzną. I jestem pewna, że byłby ze mnie niezły kapłan.
rzeczywistości jednak nie oszukasz.. ale możesz ofiarować Bogu dziecko jako kapłana.. Wbrew pozorom to nie jest rzadkie. Jak jest zagrożona ciąża to w desperacji kobiety ofiarują dziecko Bogu..
"Kobiecość" i "męskość" to stany ducha. Nie każdy facet jest mężczyzną i nie każda kobieta babą.
To jest wyższy stopień gendera.
Każdy facet jest facetem i każda kobitka jest kobitką. Zdarza się tylko, że zapominają o swoich rolach..

So lis 10, 2018 1:04 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie . Ten kto widzi zmianę jest poza nią. Docierając do niezmiennej esencji to co zmienne też ulega zmianie. Rozkwita na swój sposób. Tymczasem pragnienia bycia lepszym, bardziej rozwiniętym i bliżej Boga to wciąż ambicje ego, które widzi siebie w tym co obserwowane. Wyobrażasz sobie kwiat mający ambicje aby szybko rozkwitnac , być lepszym niż wersja z poprzedniej wiosny ? Taki kwiat byłby neurotyczny. To samo dzieje się z człowiekiem. Piękno opiera się na tym co spontaniczne i naturalne

So lis 10, 2018 2:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
rzeczywistości jednak nie oszukasz.. ale możesz ofiarować Bogu dziecko jako kapłana.. Wbrew pozorom to nie jest rzadkie. Jak jest zagrożona ciąża to w desperacji kobiety ofiarują dziecko Bogu..

Rzeczywistość jest bardziej złożona, niż Ci się wydaje. Instynktu macierzyńskiego u mnie nie ma za grosz, więc kapłana raczej nie urodzę. Matka byłaby ze mnie kiepska. Natomiast jako kapłan mogłabym się przysłużyć i Bogu, i światu. Bardzo ważne jest, żeby człowiek trafnie rozpoznał swoje powołanie.
Cytuj:
Każdy facet jest facetem i każda kobitka jest kobitką. Zdarza się tylko, że zapominają o swoich rolach..

W świecie duchowym znikają podziały. Role płciowe mają uzasadnienie w sferze profanum, w sferze sacrum już nie.

Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.
Conan napisał(a):
Towarzyski Pelikanie . Ten kto widzi zmianę jest poza nią. Docierając do niezmiennej esencji to co zmienne też ulega zmianie. Rozkwita na swój sposób. Tymczasem pragnienia bycia lepszym, bardziej rozwiniętym i bliżej Boga to wciąż ambicje ego, które widzi siebie w tym co obserwowane. Wyobrażasz sobie kwiat mający ambicje aby szybko rozkwitnac , być lepszym niż wersja z poprzedniej wiosny ? Taki kwiat byłby neurotyczny. To samo dzieje się z człowiekiem. Piękno opiera się na tym co spontaniczne i naturalne

No właśnie tym się różnimy od roślin i zwierząt, że nas nie wyczerpuje to, czym jesteśmy. Sensem życia roślin i zwierząt jest życie, egzystencja, wypełnianie swojej ograniczonej natury. Sensem życia człowieka jest nieustanne przekraczanie siebie, nie życie, a życie wieczne. I to nie ego, ale esencja się do tego wyrywa. Ego to tylko narzędzie.

So lis 10, 2018 9:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rzeczywistość jest bardziej złożona, niż Ci się wydaje. Instynktu macierzyńskiego u mnie nie ma za grosz, więc kapłana raczej nie urodzę. Matka byłaby ze mnie kiepska.
Jaką byłabyś matką okazałoby się "w praniu". Teraz masz tylko jakieś wyobrażenie, które zweryfikowałoby życie.
Natomiast jako kapłan mogłabym się przysłużyć i Bogu, i światu. Bardzo ważne jest, żeby człowiek trafnie rozpoznał swoje powołanie.
Jest to niemożliwe. Nie trać czasu nad rozmyślaniem o nierealnych scenariuszach.
W świecie duchowym znikają podziały. Role płciowe mają uzasadnienie w sferze profanum, w sferze sacrum już nie.
Kobieta w Niebie nie przestaje być kobietą, a mężczyzna mężczyzną.
Matka Boża nie jest jakąś hybrydą damsko-męską tyko jest perfekcyjną kobietą..

So lis 10, 2018 10:52 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 37  Następna strona