Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 15, 2019 11:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
watchman napisał(a):
Jaką byłabyś matką okazałoby się "w praniu". Teraz masz tylko jakieś wyobrażenie, które zweryfikowałoby życie.

Niebezpieczne myślenie. Rodzicielstwo jest takim samym powołaniem jak kapłaństwo. Człowiek, który nie czuję powołania do roli ojca czy matki, nie powinien nigdy decydować się na dziecko. Tak samo człowiek, który nie czuje powołania do kapłaństwa nigdy nie powinien tym kapłanem zostać, licząc na to, że a nuż coś z tego wyjdzie. Człowiek, który podejmuje się roli rodzica/kapłana bierze odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale również za życie innych ludzi, których może skrzywdzić.
Cytuj:
Jest to niemożliwe. Nie trać czasu nad rozmyślaniem o nierealnych scenariuszach.

Księdzem katolickim nie będę, ale kapłanem świeckim w zasadzie już jestem. Nie wygłaszam kazań w świątyni, ale nauczam i głoszę Słowo Boże w internetach i przy piwie z przyjaciółmi.
Cytuj:
Kobieta w Niebie nie przestaje być kobietą, a mężczyzna mężczyzną.
Matka Boża nie jest jakąś hybrydą damsko-męską tyko jest perfekcyjną kobietą..

A skąd wiesz? Byłeś w Niebie?

So lis 10, 2018 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Niebezpieczne myślenie.
Życie nie polega na uporczywej asekuracji i wiecznym zabezpieczaniu. Trzeba zaufać Bogu. Alleluja i do przodu..
Księdzem katolickim nie będę, ale kapłanem świeckim w zasadzie już jestem.
Głosić Pana Jezusa to w zasadzie każdy katolik powinien. Nie powinno się mieszać pojęć. Kapłan to kapłan, a świecki to świecki. Duch pomieszania to nie jest dobry duch..
A skąd wiesz? Byłeś w Niebie?
Raczej nie byłem. Może w przedsionku.. To są zbyt mgliste wspomnienia i nie jestem ich pewien.. Z resztą chciałbym je zachować dla siebie ;)
Ale Matka Boża pokazywała się licznym i zawsze jako kobieta, śliczna pani..

So lis 10, 2018 11:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Życie nie polega na uporczywej asekuracji i wiecznym zabezpieczaniu. Trzeba zaufać Bogu. Alleluja i do przodu..

No właśnie - zaufać Bogu. Jeśli Bóg Ci mówi - zostań rodzicem, to nawet jeśli masz obawy, to powinieneś je przezwyciężyć. A jeśli Bóg Ci mówi - zostać kapłanem, to zaufaj Bogu i nim zostań.

Trzeba odróżniać głos tego świata od głosu Boga.
Cytuj:
Głosić Pana Jezusa to w zasadzie każdy katolik powinien. Nie powinno się mieszać pojęć. Kapłan to kapłan, a świecki to świecki. Duch pomieszania to nie jest dobry duch..

A sam mówiłeś, że jesteś przeciwny zawodowi "kapłana".
Cytuj:
Raczej nie byłem. Może w przedsionku.. To są zbyt mgliste wspomnienia i nie jestem ich pewien.. Z resztą chciałbym je zachować dla siebie ;)
Ale Matka Boża pokazywała się licznym i zawsze jako kobieta, śliczna pani..

Może tylko tak się pokazywała. Dla mnie Niebo nie jest materialne w takim sensie jak ten nasz świat. Natomiast wierzę, że byty zamieszkujące Niebo materializują się w objawieniach w konkretnych kształtach.

So lis 10, 2018 11:24 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Więc masz trochę błędne pojęcie na temat interpretacji katolików oraz tego, co miałam zamiar wskazać za pomocą tego cytatu. :wink:

Ok, To masz szansę mnie oświecić.

Czy przyjmowanie Eucharystii jest niezbędne do zbawienia czy nie?

Więc odpowiadam: kiedy ktoś nie poznał Chrystusa i w związku z tym nigdy nie przyjął Eucharystii wiadomo, że to nie będzie czynnikiem decydującym o jego zbawieniu. Generalnie przyjmowanie Eucharystii chyba nie jest absolutnie niezbędnym czynnikiem zbawienia (tak mi się wydaje) ale sądzę też, że ci, którzy w Boga wierzą, powinni przyjmować Komunię z jednego prostego powodu: ten cytat mówi o tym, że ten, kto Go nie przyjmuje, nie będzie mieć życia w sobie. Grzech jest swego rodzaju uśmierceniem człowieka. Więc Komunia i życie w Kościele chroni nas od grzechu i pomaga wzrastać w wierze. Watpię, aby coś takiego można było osiągnąć samodzielnie.
Czyli wszyscy ludzie przed Chrystusem zostali potępieni?

Nie, ludzie przed Chrystusem trafiali do szeolu i dopiero po ukrzyżowaniu mogli "przejść dalej". Też mogli dostać się do Nieba. Co nie czyni z nich od razu chrześcijan.

So lis 10, 2018 11:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Więc odpowiadam: kiedy ktoś nie poznał Chrystusa i w związku z tym nigdy nie przyjął Eucharystii wiadomo, że to nie będzie czynnikiem decydującym o jego zbawieniu. Generalnie przyjmowanie Eucharystii chyba nie jest absolutnie niezbędnym czynnikiem zbawienia (tak mi się wydaje) ale sądzę też, że ci, którzy w Boga wierzą, powinni przyjmować Komunię z jednego prostego powodu: ten cytat mówi o tym, że ten, kto Go nie przyjmuje, nie będzie mieć życia w sobie. Grzech jest swego rodzaju uśmierceniem człowieka. Więc Komunia i życie w Kościele chroni nas od grzechu i pomaga wzrastać w wierze. Watpię, aby coś takiego można było osiągnąć samodzielnie.

Wierzę, że ten cytat jest ważny, ale sądzę, że ma znaczenie symboliczne. Katolicka interpretacja kupy mi się nie trzyma. Dla mnie to już magiczne myślenie. I jeśli na kogoś przyjmowanie Eucharystii realnie oddziałuje, to ja bym w tym upatrywała efektu placebo. Jeśli ktoś wierzy w moc i znaczenie Eucharystii, to będzie ona go umacniać w wierze, a jeśli ktoś nie wierzy, to będzie to bez żadnej mocy sprawczej.

So lis 10, 2018 12:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś wierzy w moc i znaczenie Eucharystii, to będzie ona go umacniać w wierze, a jeśli ktoś nie wierzy, to będzie to bez żadnej mocy sprawczej.

Zgadza się, Eucharystię może spożywać jedynie ten, kto wierzy.

So lis 10, 2018 12:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie. To czym jestesmy jest już całością i perfekcja. Rozbudowuje się tylko fałszywa tożsamość. Nasze narzędzie. I albo będzie to robić w harmonii z naturą, albo też w sposób neurotyczny. Stad podalem przykład kwiatka. Kto Ci szepcze o ciągłej transendencji i o wykrywaniu się esencji do czegoś? Tak mówi cisza, nieuwarunkowane? Czy raczej to są podszepty umysłu który nigdy nie będzie usatysfakcjonowany?

So lis 10, 2018 2:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pelikanie, katolicy wierzą, że Bóg dał im siebie pod postacią chleba i wina, a że sam Chrystus nakazał Eucharystię odprawiać, toteż z niej korzystamy. Sakrament to widzialny znak niewidzialnej łaski.

So lis 10, 2018 4:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan, cos mi sie widzi ze z prostych i powszechnie znanych metod relaksu, poprzez wprowadzenie gornolotnych pojec i zmieszania tego z mistyka utworzyles sobie ideologie czy tez jakas wiare.
Wez sie ty zastanow czy nadawanie wymyslnych slow prostym rzeczom ma w ogole jakikolwiek sens poza komplikowaniem prostych rzeczy.
Obornik bedzie obornikiem, bez wzgledu na to czy nazwiesz go naturalnym nawozem czy tez uzyjesz nazwy lacinskie lub angielskiej. Bedzie tym samym i bedzie smierdzial tak samo nawet jak zmieszasz go z cukrem. :)

So lis 10, 2018 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Towarzyski Pelikanie. To czym jestesmy jest już całością i perfekcja. Rozbudowuje się tylko fałszywa tożsamość. Nasze narzędzie. I albo będzie to robić w harmonii z naturą, albo też w sposób neurotyczny. Stad podalem przykład kwiatka. Kto Ci szepcze o ciągłej transendencji i o wykrywaniu się esencji do czegoś? Tak mówi cisza, nieuwarunkowane? Czy raczej to są podszepty umysłu który nigdy nie będzie usatysfakcjonowany?

Jest prawdą, że jako Boże stworzenie jesteśmy perfekcyjni jako wyraz Bożego geniuszu, jak śpiewa Lady Gaga:
I'm beautiful in my way
'Cause God makes no mistakes
I'm on the right track, baby I was born this way

Ale odkrycie tej prawdy wcale nie oznacza, że mamy osiąść na laurach i jak narcyz przeglądać się w lustrze "Spójrzcie tylko, jaki jestem cudowny!".

Tak jak piszesz: albo będziemy iść przez życie w sposób neurotyczny, odpalając programy z podświadomości, chaotycznie, jak automaty (będziemy żyć nie naszym życiem), albo będziemy żyć świadomie, w zgodzie z naszą naturą. I wtedy wsłuchując się w siebie, znajdziemy drogę, którą mamy podążać. Wszystko się zacznie z czasem porządkować w sposób spontaniczny.

So lis 10, 2018 5:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Jeśli ktoś wierzy w moc i znaczenie Eucharystii, to będzie ona go umacniać w wierze, a jeśli ktoś nie wierzy, to będzie to bez żadnej mocy sprawczej.

Zgadza się, Eucharystię może spożywać jedynie ten, kto wierzy.

Ciekawi mnie jak wypełniają to polecenie Jezusa
J, 48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki»

Moim zdaniem samodzielnie ograniczają sobie łaskę.

So lis 10, 2018 5:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
KKK 1355: W czasie Komunii świętej, poprzedzonej Modlitwą Pańską i łamaniem chleba, wierni otrzymują "chleb niebieski" i "kielich zbawienia", Ciało i Krew Chrystusa, który wydał siebie "za życie świata" (J 6, 51). Pokarm ów nazywa się u nas Eucharystią (Dziękczynieniem). Może go spożywać jedynie ten, kto wierzy w prawdziwość naszej nauki, a ponadto został obmyty z grzechów i narodził się na nowo oraz żyje według przykazań Chrystusa.

N lis 11, 2018 12:35 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pięknie.
Ale odpowiedziałeś nie na moje pytanie.
Pytanie było jak ci którzy w wierzą w Jezusa ale nie wierzą w realna obecność w Eucharystii wypełniają to co zacytowałem. A to co Jezus mówi nie pozostawia wyboru.

N lis 11, 2018 2:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Pytanie było jak ci którzy w wierzą w Jezusa ale nie wierzą w realna obecność w Eucharystii wypełniają to co zacytowałem. A to co Jezus mówi nie pozostawia wyboru.

To jest proste. Nigdzie w tym cytacie nie jest napisane:
Będziesz przyjmował Ciało i Krew Chrystusa w postaci opłatka podczas mszy św. odprawianej w KK.

To, że KK tak to zinterpretował, nie znaczy, że o to chodzi w tym cytacie. A ja głowę dam uciąć, że w tym cytacie musi chodzić o coś bardzo głębokiego.

Sprawa z tym "ciałem i krwią" jest bardzo enigmatyczna, pobieżny risercz w necie kieruje na tego typu rozważania:
https://opoka.org.pl/biblioteka/M/ME/es ... euch2.html
Bez wiedzy bliblistycznej ciężko tutaj coś sensownego wykombinować.

N lis 11, 2018 10:15 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jockey. Jeśli czytasz Biblię przez niechęć do insytucjonalnego Kościoła zracjonalizujesz nawet słowa Jezusa, wmówisz sobie również że to czytanie przez urazowe okulary to nieprawda. Człowiek nawet nie zauważa, że zamist zakotwiczenia w Bogu demonstruje odniesienie do samego siebie. Wystarczy przyjąć inny punkt odniesienia i spójność zacznie się ukladać wedle innego porządku. Wyżej ta racjonalizacja, chociaż wydaje się, że slowa jezusa sa jasne.

N lis 11, 2018 10:16 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 37  Następna strona