Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 21, 2019 12:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
Conan napisał(a):
Nie chodzi mi o naszą formą mentalno fizyczna ,tylko nasza esencję. Esencja jest poza czasem i formą, poza stawaniem się. Tu nic nie zdziałasz, Możesz ulepszać tylko narzędzia i maski, jakimi ta esencja się posługuje. A zrobisz to najlepiej jak pozwolisz aby ta esencja działała swobodnie, totalnie zakorzeniona teraźniejszości.

Sęk w tym, że ta esencja staje się tą "maską", o której mówisz. Ona się nimi nie posługuje jak jakiś kukiełkarz, tylko się w nie wciela. Twoja "maska" jest jednocześnie esencją. Wcielający się i ucieleśniony są tym samym.
Cytuj:
zawsze idziesz drogą. Nawet jak umysł podpowiada, że to są rozdroża..
Nie, nawet zejście z tzw drogi jest cały czas drogą

To jest prawda. Rozdroża są integralną częścią drogi.

N lis 11, 2018 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Kościołem katolickim jak i każdą inną instytucją kierują różne duchy, tak samo jest z każdym człowiekiem. Z jednej strony ciągnie go szatan, a z drugiej Bóg.

No ale mówimy o konkretnej nauce dot. przyjmowania Pana Jezusa. Zatem wierzysz, że przez 2 tys. lat dominowała w Kościele nauka szatana, a od niedawna przebija się nauka Boga, wyartykułowana już przez protestantów. Zatem obecna protestantyzacja Kościoła Katolickiego jest działaniem Boga, przywracającym w Kościele Katolickim właściwy porządek rzeczy? tak?

N lis 11, 2018 4:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Mamy dwie drogi: jedna prowadzi do zbawienia, druga do potępienia. I jak wynika z wizji św. Faustyny - do piekła idzie się szeroką drogą śpiewając i nie zauważa się skraju przepaści. Życie na ziemi rozstrzyga o wieczności człowieka. Chrześcijanie nie głoszą idei zbawienia wszystkich. Na temat pustego piekła Kościół się nie wypowiada.

To bajkowa wizja. Mająca na celu zastraszyć ludzi niewykształconych albo naiwnych. Jest jedna droga ku przebudzeniu, tylko czasami nas prowadzi tymczasowo głębiej w sen umysłu.

Te wizje piekła św. Faustyny to tylko odbicie jej własnej podświadomości. Gdyby urodziła się w starożytnej Grecji to by mówiła o Hadesie :)

wieczność jest faktem, nie czymś na co mamy sobie zasłużyć. Nie jesteśmy bowiem człowiekiem, który gra grę pt wieczność, ale jesteśmy Wiecznością grająca grę pt człowiek.

N lis 11, 2018 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
No ale mówimy o konkretnej nauce dot. przyjmowania Pana Jezusa. Zatem wierzysz, że przez 2 tys. lat dominowała w Kościele nauka szatana, a od niedawna przebija się nauka Boga, wyartykułowana już przez protestantów. Zatem obecna protestantyzacja Kościoła Katolickiego jest działaniem Boga, przywracającym w Kościele Katolickim właściwy porządek rzeczy? tak?

W tym konkretnym aspekcie rzeczywiście ujęcie protestanckie uważam za natchnione Bogiem. Co wcale nie oznacza, że protestantyzację KK rozumianą jako całość wpływów protestanckich na KK uważam za natchnioną Bogiem. Mogę się tylko wypowiadać o konkretnych aspektach.

N lis 11, 2018 4:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sęk w tym, że ta esencja staje się tą "maską", o której mówisz. Ona się nimi nie posługuje jak jakiś kukiełkarz, tylko się w nie wciela. Twoja "maska" jest jednocześnie esencją. Wcielający się i ucieleśniony są tym samym.

.

gdyby było tak jak piszesz, to nie byłabyś w stanie zobaczyć jakiejkolwiek maski. Maska maski bowiem nie zobaczy, tak samo jak nóż sam się nie pokroi.
Kto obserwuje te wszystkie zmieniające się maski ? Kto jest świadkiem ich modyfikacji ? czy ten świadek ma formę, podlega czasowi ?
Kto patrzy w tej chwili przez Twoje oczy ?

N lis 11, 2018 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W tym konkretnym aspekcie rzeczywiście ujęcie protestanckie uważam za natchnione Bogiem. Co wcale nie oznacza, że protestantyzację KK rozumianą jako całość wpływów protestanckich na KK uważam za natchnioną Bogiem. Mogę się tylko wypowiadać o konkretnych aspektach.

Tyle, że ten konkretny aspekt jest sercem katolicyzmu.
Ofiara Mszy Świętej. Wokół tego wszystko jest zbudowane. Cała teologia katolicka. Zatem cała teologia katolicka ma wg Ciebie źródło diabelskie..

N lis 11, 2018 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Tyle, że ten konkretny aspekt jest sercem katolicyzmu.
Ofiara Mszy Świętej. Wokół tego wszystko jest zbudowane. Cała teologia katolicka. Zatem cała teologia katolicka ma wg Ciebie źródło diabelskie..

A ja myślałam, że sercem katolicyzmu jest Bóg.

N lis 11, 2018 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
gdyby było tak jak piszesz, to nie byłabyś w stanie zobaczyć jakiejkolwiek maski. Maska maski bowiem nie zobaczy, tak samo jak nóż sam się nie pokroi.
Kto obserwuje te wszystkie zmieniające się maski ? Kto jest świadkiem ich modyfikacji ? czy ten świadek ma formę, podlega czasowi ?
Kto patrzy w tej chwili przez Twoje oczy ?

Bo esencja jednocześnie jest maską i jest ponad nią. Wcielając się w maskę ma z tyłu głowy, że to jej nie wyczerpuje. Ten obserwujący nie jest czymś odrębnym od tego co obserwowane. Twój umysł to od siebie oddziela, ponieważ umysł działa na zasadach logiki. A rzeczywistość się logice wymyka.

N lis 11, 2018 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja myślałam, że sercem katolicyzmu jest Bóg.

W tym nie ma sprzeczności. Ja wymieniłem główny aspekt katolicyzmu, czym się charakteryzuje. Jest nim kapłan uobecniający Ofiarę Pana Jezusa składaną Bogu Ojcu..

N lis 11, 2018 5:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Bo esencja jednocześnie jest maską i jest ponad nią. Wcielając się w maskę ma z tyłu głowy, że to jej nie wyczerpuje. Ten obserwujący nie jest czymś odrębnym od tego co obserwowane. Twój umysł to od siebie oddziela, ponieważ umysł działa na zasadach logiki. A rzeczywistość się logice wymyka.

Jednak będąc w totalnej ciszy, gdy maski znikają, to nadal jesteś. Jest sama esencja bez masek , które obserwuje. Nie ma wiec mowy o totalnym wcieleniu.
Esencja nic nie ma z tyłu głowy, tylko bezpośrednio doświadcza, że żadna maska jej nie definiuje . Ciało i umysł są obserwowanymi fenomenami. Nie jesteśmy tymi formami, natomiast jesteśmy rodzajem energii, która pozwala, aby te formy uległy manifestacji . I oto chodzi w wskazówce- obserwator jest obserwowanym . Nie, że jesteś formą A,B,C, tylko to, że każda forma jest ożywiana przez niezmienną esencje.

N lis 11, 2018 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
W tym nie ma sprzeczności. Ja wymieniłem główny aspekt katolicyzmu, czym się charakteryzuje. Jest nim kapłan uobecniający Ofiarę Pana Jezusa składaną Bogu Ojcu..

Sądzę, że nie każdy katolik się z Tobą zgodzi. To chyba aspekt, który Ty z jakiegoś względu uważasz za ten główny, najważniejszy.

Ja nie znam aż tak dobrze katolicyzmu, żeby się odnieść. Sama w życiu bym nie wpadła, że to jest serce katolicyzmu.

N lis 11, 2018 5:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sądzę, że nie każdy katolik się z Tobą zgodzi. To chyba aspekt, który Ty z jakiegoś względu uważasz za ten główny, najważniejszy.

Z pewnością nie każdy uważający się za katolika się z tym zgodzi. Żyjemy w czasach wielkiej apostazji i wiele herezji bujnie kwitnie.
Jeśli chcesz możesz zapoznać się z przesłaniem Matki Bożej do kapłanów, ks. Gobbiego, o tym czym jest ohyda spustoszenia..
OHYDA SPUSTOSZENIA – będąca wstrzymaniem stałej ofiary – JEDNYM ZE ZNAKÓW KOŃCA CZASÓW
W Orędziu z ostatniego dnia 1992 roku Maryja podjęła trudny temat znaków ‘końca czasu’. Po omówieniu znaków, które – jak sama stwierdza – “jasno ukazane w Ewangeliach, Listach św. Piotra i Pawła, realizują się w obecnych latach,” Maryja przechodzi do opisania ohydy spustoszenia. Mówi:
«...ujrzycie ‘ohydę spustoszenia’, o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte – kto czyta, niech rozumie».[7] Najmilsi synowie, aby zrozumieć, na czym polega ohyda spustoszenia, przeczytajcie to, co zostało przepowiedziane przez proroka Daniela: «Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. Wielu ulegnie oczyszczeniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją. A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.»[8]
Msza Święta jest codzienną ofiarą – ofiarą czystą składaną Panu na wszystkich ołtarzach od wschodu aż do zachodu słońca. Ofiara Mszy Świętej uobecnia ofiarę, którą Jezus złożył na Kalwarii. Przyjmując protestancką naukę, będzie się mówić, że Msza nie jest ofiarą, lecz jedynie świętą ucztą – to znaczy tylko pamiątką tego, czego dokonał Jezus w czasie Swojej Ostatniej Wieczerzy. Zniesie się w ten sposób odprawianie Mszy Świętej. Na tym właśnie zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo dokonane przez Antychrysta. Trwać to będzie około trzy i pół roku, to znaczy tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.

http://www.gobbi.pl/ohyda-spustoszenia.html

N lis 11, 2018 5:37 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Jak to? A cóż z Ostatnią Wieczerzą?

Czy Chrystus w świątyni katolickiej, przywdziawszy liturgiczne szaty, stał z kielichem wypełnionym opłatkami, a apostołowie ustawiali się przed nim ze złożonymi dłońmi, podczas gdy on wkładał im opłatek do ust, mówiąc "Ciało Chrystusa"? I to wszystko miało miejsce podczas Mszy św. w obrządku katolickim?

To jest traktowanie Biblii dosłownie. A wiemy, że ma ona metafory.
Ja równie dobrze mogę sobie na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy wziąć bułkę i kieliszek wina. Pomodlić się i uznać, że spożywam Ciało i Krew Chrystusa. Nawet będę wówczas bardziej wierna PŚ, bo nie ograniczę się tylko do chleba.

Wino na Eucharystii katolickiej też jest, tylko wypija je kapłan.
Albo mają rację, albo nie mają. Może być oczywiście tak, że zło wytykane mi przez innych ludzi rzeczywiście leży we mnie, a nie w nich, ale póki ja się sama do tego nie przekonam, nic to we mnie nie zmieni. Nie można się zmusić do bycia dobrym. Do tego trzeba dojrzeć.

No to może po prostu trzeba się nad sobą zastanowić.
Viridiana napisał(a):
Natomiast wierząc Biblii wiemy, że apostołowie zostali napełnieni Duchem Świętym, a następcami apostołów są księża. Ale to dosyć skomplikowany temat, bo nie wszyscy księża są dobrym przykładem. Materiał na długą dyskusję.

Ale tego, że następcami apostołów są księża, nie ma w Biblii.

Czyżby?
Gdy [Jezus] przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. 19 I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». - Mt 4, 18 - 19
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. - Mt 10, 40 - 41
Trzeba więc, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty od nas do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania».
Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. I tak się pomodlili: «Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą». I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.
- Dz 1, 21 - 26
Jak to obrazuje ostatni fragment, apostołowie mogli mianować nowych apostołów.
Viridiana napisał(a):
Chrystus założył Kościół.

Pytanie: co miał na myśli poprzez Kościół?

Że tak powiem, prawdopodobnie i tak nie zmienia to faktu tego, że go założył.
I sam powiedział, że ten, kto przyjmuje uczniów, Jego przyjmuje i nakazał im głosić.

N lis 11, 2018 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
To jest traktowanie Biblii dosłownie. A wiemy, że ma ona metafory.

Ja właśnie cały o tym mówię, że dla mnie przemowa eucharystyczna Jezusa jest metaforyczna. Tylko w tym przypadku nie mam pomysłu, co ta metafora ma oznaczać.
Cytuj:
Wino na Eucharystii katolickiej też jest, tylko wypija je kapłan.

A dlaczego tylko kapłan?
Cytuj:
No to może po prostu trzeba się nad sobą zastanowić.

Zastanawiać się nad sobą warto, ale z tym też trzeba uważać. Z doświadczenia wiem, że im bardziej jesteś po stronie Boga, tym bardziej jesteś znienawidzona przez ludzi wokół. Wyzywają Cię od najgorszych, plują na Ciebie, życzą Ci śmierci i kopią Cię po dupie przy każdej okazji. Łatwo wówczas ulec pokusie i dać się stłamsić.
Cytuj:
Jak to obrazuje ostatni fragment, apostołowie mogli mianować nowych apostołów.

Jakimi kryteriami kieruje się apostoł przy mianowaniu nowego apostoła?
Cytuj:
Że tak powiem, prawdopodobnie i tak nie zmienia to faktu tego, że go założył.
I sam powiedział, że ten, kto przyjmuje uczniów, Jego przyjmuje i nakazał im głosić.

Ustalenie tego, czym jest Kościół jest kluczowe. Bo może miał na myśli coś zupełnie innego niż KK. Może chodziło o jakąś nieinstytucjonalną wspólnotę wiernych.

N lis 11, 2018 8:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
To bajkowa wizja. Mająca na celu zastraszyć ludzi niewykształconych albo naiwnych. Jest jedna droga ku przebudzeniu, tylko czasami nas prowadzi tymczasowo głębiej w sen umysłu.

Nie. Nie byłoby potrzeby ofiary Syna, gdyby bylo obojętnym jak człowiek idzie i jakich dokonuje wyborów.
Benedykt XVI mocno podkreśla, że o przyszłości rozstrzyga ziemska teraźniejszość. Wiara oznacza przewartościowanie wartości, wprowadzenie nowych miar i wag ludzkiego istnienia z perspektywy wieczności. Człowiek żyjący dla wieczności nie jest tym od którego się ucieka. To czlowiek, który może dać innym coś z siebie, prawdziwie coś dla innych znaczy, człowiek którego można kochać. Cały czas Bogu chodzi o czlowieka, by nie zmarnował swego dobra na byle co. On nas nie potrzebuje, to my potrzebujemy Boga. Tak nas zaplanowano, że szczęśliwi będziemy jedynie w Bogu.

Można więc życie zmarnować na byle co. Ludzka wola daje rozumowi polecenie wykonanie tylko dobra, więc zło zostaje przedstawione jej jako dobro. To rola rozumu, by szukać takich obejść, by zło zostało przyswojone jako dobro. Pokusa też jest podawana jako dobro - należy ci się, jesteś tego wart, sam określisz co jest dobro a co zło -> to pokłosie grzechu pierworodnego. To też ułomności ludzkiej natury, nieodczytane zranienia, niewidzialna długo pycha.

N lis 11, 2018 9:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona