Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 20, 2020 11:41 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 A wujo44 ( o katolikach) powiedział... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: A wujo44 ( o katolikach) powiedział...
lekarstwo napisał(a):
Czyli
1. Uważasz, że tradycja Kościoła Katolickiego jest nieprawdziwa, tak? Ale w jakim sensie nieprawdziwa? Ci, którzy ją tworzyli kłamali, czy co?
2. Uważasz, że ci którzy spisywali Pismo Św. nie należeli do powszechnego Kościoła, który później rozrósł się do postaci Kościoła Katolickiego?
3. Czego dokładnie nie akceptujesz w tradycji czy wierze Kościoła Katolickiego?

Ad. 1. Uważam, że Tradycja religii rzymskich-katolików jest nieprawdziwa, np. kult świętych, modlitwy do zmarłych, instytucja papiestwa, kult tzw. " Matki Boskiej", chrzest niemowląt jest błędny i jest sprzeczny z Pismem. Pewnie są rzeczy w Tradycji, które są pewną praktyka i w sprawach mało ważnych, czy nawet bez znaczenia, są do tolerowania.
Bez znaczenia jest, czy ci którzy ustanowili Tradycję kłamali, mylili się ( tak zwyczajnie po ludzku), czy też zostali zwiedzeni.
Ad. 2 Ci, którzy spisali Pismo należeli do Kościoła, ale nie należeli do religii rzymskich-katolików, której wtedy nie było.
Ad. 3. Tak jak pisałem powyżej, rzeczy, które są niezgodne z Pismem. Np. to, że biskupi nie maja żon, dzieci.

Pt lut 16, 2018 10:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Ad. 1. Uważam, że Tradycja religii rzymskich-katolików jest nieprawdziwa, np. kult świętych, modlitwy do zmarłych, instytucja papiestwa, kult tzw. " Matki Boskiej", chrzest niemowląt jest błędny i jest sprzeczny z Pismem. Pewnie są rzeczy w Tradycji, które są pewną praktyka i w sprawach mało ważnych, czy nawet bez znaczenia, są do tolerowania.
Bez znaczenia jest, czy ci którzy ustanowili Tradycję kłamali, mylili się ( tak zwyczajnie po ludzku), czy też zostali zwiedzeni.
Ad. 2 Ci, którzy spisali Pismo należeli do Kościoła, ale nie należeli do religii rzymskich-katolików, której wtedy nie było.
Ad. 3. Tak jak pisałem powyżej, rzeczy, które są niezgodne z Pismem. Np. to, że biskupi nie maja żon, dzieci.

Argumenty wspierające powyższe rozumowanie znajdujemy w Piśmie.

I tak:

1 Tym 4:1-3

1 Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane2. 3 . 3 Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę

2 Tym 4:3,4

3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej naukinie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli2 nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!

Gal 1:8

. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty

1Kor 4:6

6 Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać poza to, co napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego

Powyższe wersy stanowią bardzo silną przesłankę za odrzuceniem Tradycji KK.

So lut 17, 2018 9:54 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Argumenty wspierające powyższe rozumowanie znajdujemy w Piśmie.

I tak:

1 Tym 4:1-3

1 Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane2. 3 . 3 Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę

2 Tym 4:3,4

3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej naukinie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli2 nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!

Gal 1:8

. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty

1Kor 4:6

6 Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać poza to, co napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego

Powyższe wersy stanowią bardzo silną przesłankę za odrzuceniem Tradycji KK.

Tradycja Katolicki wzbogaca, wprowadza nowe rzeczy aby zyskać jak największą liczbę osób wiernych Bogu, w swym kościele.
Wy natomiast, trzymacie się tylko jednego - TYLKO PISMO - nic ponad to.
Aż chce się zacytować przypowieść o talentach, który obala wasz mit.

Jak wiemy, jeden ze słóg od swego pana otrzymał 5 talentów, inny natomiast 1talent.
Ten, który miał 5, podwoił zysk dla swego pana, natomiast ten z 1 talentem, zakopał powierzony majątek nie robiąc z nim nic. (Tylko Pismo, nic ponad to).
Teraz rozmowa Pana ze sługą :
Panie! Wiedziałem o tobie, żeś człowiek twardy, że żniesz, gdzieś nie siał, i zbierasz, gdzieś nie rozsypywal Bojąc się tedy, odszedłem i ukrylem talent twój w ziemi; oto masz, co twoje. A odpowiadając, rzekł mu pan jego
Sługo zły i leniwy!
Wiedziałeś, że żne, gdzie nie sialem, i zbieram, gdzie nie rozsypywalem.
Powinieneś był więc dać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem.
Weźcie przeto od niego ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów.
Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitowac będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma.

Nie ma nic złego w tradycji i obrzędach KK, jest natomiast budowanie wiary, sakramenty, eucharystia, chrzest, komunia święta, spowiedź,modlitwa wspólna, święta religijne i inne, które budują, wzmacniają i szerza wartości chrześcijańskie i wzmacniają moralność i etykę, i właściwe postępowanie.
Nie można opierać się tylko na jednym, bo przyjdzie ktoś i zacznie podważać to jedno i wyrwie z korzeniami, natomiast tam gdzie jest ogół wielu, nie wyrwie, tylko ten co podważał, sam się złamie.

So lut 17, 2018 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):

Co do punktu 1, to są to sprawy drugorzędne do przedyskutowania i udowodnienia, że Kościół Katolicki nie błądzi. Nie ma sensu w tym wątku nad tym się rozwodzić.

Ale wątpiąc w prawdziwość tradycji, wątpisz w to, że Duch Święty czuwał nad swoim ludem i wyobrażasz sobie, że pozwolił się On pokonać przez ludzi, którzy mogli kłamać, mylić się, być zwiedzionymi. Czaisz, jak w ten sposób degradujesz Ducha Świętego? Zabraniasz mu kierowania swoim ludem, stopniowego rozwoju swojego Kościoła? Dlaczego więc nie składasz ofiar ze zwierząt i nie chodzisz w szacie zrobionej z jednego rodzaju materiału?

Jeśli ci, którzy spisali Pismo nie należeli do "rzymskich-katolików", to w którym momencie nastąpił rozłam między nimi? Albo może "rzymscy katolicy" w ogóle nigdy nie byli w Kościele, tylko wymyślili sobie wszystko sami? Masz jakieś opracowania historyczne na ten temat, czy to tylko twoje mniemania? Bądź poważny - podeprzyj swoje poglądy czymś konkretnym.

@Maxik
Szatan też zna Pismo, więc ostrożnie z tym wybiórczym posługiwaniem się Biblią, by nie uznano cię za narzędzia diabła.
Kto ci zabrania się żenić? Po czym poznajesz, które nauki są zdrowe, które są zmyślone? Skąd wiesz, czy św. Paweł mówiąc o tym, aby nie wykraczać poza to, co napisane nie miał na myśli innego pisma napisanego do nich wcześniej? Bo skąd to założenie, że chodzi o Nowy Testament, który dopiero "się pisał" i nie był w pełni wszystkim znany? Jeśli już, to mógłbyś pomyśleć, że chodzi o Stary Testament, który już był wtedy napisany. Czyli nie powinieneś wykraczać poza Stary Testament. To bardziej logiczne. Obrzezałeś się już?

So lut 17, 2018 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Co do punktu 1, to są to sprawy drugorzędne do przedyskutowania i udowodnienia
To nie są sprawy drugorzędne, tylko podstawowe ! To m.in. one decydują, że mamy do czynienia z różnymi wiarami, mimo tego, że wydaje się, że są zbliżone.
O tym, czy coś jest tożsame decydują m.in. różnice.
lekarstwo napisał(a):
Ale wątpiąc w prawdziwość tradycji, wątpisz w to, że Duch Święty czuwał nad swoim ludem
To błędny wniosek, to jak to się stało, że macie różne Tradycje ? DŚ czuwa nad Kościołem, co nie znaczy, że ludzie są mu posłuszni.
lekarstwo napisał(a):
wyobrażasz sobie, że pozwolił się On pokonać przez ludzi, którzy mogli kłamać, mylić się, być zwiedzionymi.
Od kiedy to w ogóle taka myśl, że DŚ mógł zostać pokonany przez ludzi ma sens ?
Ludzi mogą kłamać i to w Kościele: Dz 20:29 bw "Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody," I to DŚ przestrzegał !
lekarstwo napisał(a):
Czaisz, jak w ten sposób degradujesz Ducha Świętego?
Degradacja DŚ to odstąpienie od nauczania, a nie trzymanie się tego co naucza Pismo.
lekarstwo napisał(a):
Zabraniasz mu kierowania swoim ludem, stopniowego rozwoju swojego Kościoła?
Zabraniam mu ? 8O Mylisz rozwój Kościoła z błędami. Np. chrzczenie niemowląt to nie rozwój Kościoła, tylko błąd ludzi, którzy uważają, że w ten sposób niemowlęta stają są uczniami i przyjmowani są do Kościoła.
lekarstwo napisał(a):
Dlaczego więc nie składasz ofiar ze zwierząt i nie chodzisz w szacie zrobionej z jednego rodzaju materiału?
Dlatego, że to jest Stare Przymierze. To nie ma nic w spólnego z tym, o czym piszesz.
lekarstwo napisał(a):
Jeśli ci, którzy spisali Pismo nie należeli do "rzymskich-katolików", to w którym momencie nastąpił rozłam między nimi?
Trudno ocenić, który to moment zdecydował, myślę, że schizma wschodnia to już jest ten czas kiedy możemy mówić o religii rzymskich-katolików.
lekarstwo napisał(a):
Albo może "rzymscy katolicy" w ogóle nigdy nie byli w Kościele, tylko wymyślili sobie wszystko sami?
Może.
Myślę, że w religii rzymksich-katolików mogą być chrześcijanie, tylko wcześniej czy później Bóg ich wyprowadzi, jak będą mu posłuszni.
lekarstwo napisał(a):
Masz jakieś opracowania historyczne na ten temat, czy to tylko twoje mniemania? Bądź poważny - podeprzyj swoje poglądy czymś konkretnym.
Myślę, że to się da odszukać w necie, np.:
https://www.youtube.com/watch?v=HK7l8SX ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=77Y5782yEWA
https://www.youtube.com/watch?v=zMuq3Tx ... yw&index=1
Jakoś tak specjalnie tego nie kolekcjonuję.
lekarstwo napisał(a):
Skąd wiesz, czy św. Paweł mówiąc o tym, aby nie wykraczać poza to, co napisane nie miał na myśli innego pisma napisanego do nich wcześniej?
Ale nie mamy innego pisma !

So lut 17, 2018 3:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):

Tradycja Katolicki wzbogaca, wprowadza nowe rzeczy aby zyskać jak największą liczbę osób wiernych Bogu, w swym kościele.

Czyżby cel uświęcał środki?

Cytuj:
Wy natomiast, trzymacie się tylko jednego - TYLKO PISMO - nic ponad to.

Trzymamy się Bożego Pisma i Tradycji, ale w jego ramach.
Za ludzką tradycje dziękujemy. Stosunek Jezusa do niej był jednoznacznie negatywny. Nie ma sensu powielać błędu faryzeuszy i saduceuszy.

Cytuj:

Nie ma nic złego w tradycji i obrzędach KK, jest natomiast budowanie wiary, sakramenty, eucharystia, chrzest, komunia święta, spowiedź,modlitwa wspólna, święta religijne i inne, które budują, wzmacniają i szerza wartości chrześcijańskie i wzmacniają moralność i etykę, i właściwe postępowanie.

Można by rzec: szatan również przybiera postać anioła światłości.Tylko cóż z tego, skoro jest z zasady zły? A czyż na sądzie ostatecznym nie będzie ludzi, których główną linią obrony będzie czynienie dobra na chwałę Jezusa? Co im Jezus odpowie? Idźcie precz!

Warto pokusić się o głębszą refleksję i uzmysłowić sobie, że tylko Pismo powinno stanowić podstawę wiary i moralności do formowania chrześcijańskiej świadomośći. Czyż mamy powielać błędy krytykowanych przez Jezusa obłudników i nakładać na ludzi brzemiona, których źródłem jest ludzka tradycja?

Cytuj:
.
Nie można opierać się tylko na jednym, bo przyjdzie ktoś i zacznie podważać to jedno i wyrwie z korzeniami, natomiast tam gdzie jest ogół wielu, nie wyrwie, tylko ten co podważał, sam się złamie

A dlaczego mnożyć byty?
Im więcej nauczycieli tym większy zamęt.

lekarstwo napisał(a):
Szatan też zna Pismo, więc ostrożnie z tym wybiórczym posługiwaniem się Biblią, by nie uznano cię za narzędzia diabła.
Kto ci zabrania się żenić?

Oczywiście, że wybiórcze posługiwanie się Biblią jest złe.Tylko kto tak czyni?

A czy to u Was nie jest tak, że osoby które zapragną zostać duchownymi, nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego? Jest to zakaz który piętnuje 1 list do Tymoteusza definiując go, jako odpadnięcie od wiary. Taka norma wchodzi w ramy ludzkiej tradycji, której w denominacjach protestanckich nie uświadczysz. Podobnych przykładów jest znacznie więcej w KRK.

Cytuj:
. Skąd wiesz, czy św. Paweł mówiąc o tym, aby nie wykraczać poza to, co napisane nie miał na myśli innego pisma napisanego do nich wcześniej? Bo skąd to założenie, że chodzi o Nowy Testament, który dopiero "się pisał" i nie był w pełni wszystkim znany? Jeśli już, to mógłbyś pomyśleć, że chodzi o Stary Testament, który już był wtedy napisany. Czyli nie powinieneś wykraczać poza Stary Testament. To bardziej logiczne. Obrzezałeś się już?

Nie muszę się specjalnie zastanawiać co miał na myśli Paweł, skoro mam już ustalone (natchnione) Pisma NT, samą zasadę, oraz denominacje które stosują ją w praktyce. W takim kontekście dość łatwo zdiagnozować jaki Kościół nie spełnia powyższych kryteriów. Dlatego pytanie o obrzezanie traci tutaj sens.

So lut 17, 2018 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Uważam, że Tradycja religii rzymskich-katolików jest nieprawdziwa, np. kult świętych, modlitwy do zmarłych, instytucja papiestwa, kult tzw. " Matki Boskiej".

W innym dziale zapytalem: "Czy nie-katolicy sluchaja roznych piosenek w ktorych przewija sie motyw "Ave Maria"? Nigdy? - Czasem? - Czesto?. I co o tym myslicie.
Ja bardzo czesto siadajac przed komputerem wybieram na you tube nagranie np Filipinek, Anny German, Rubika, i tysiaca innych."
Jakie jest Twoje zdanie, Wuju?

So lut 17, 2018 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Uważam, że Tradycja religii rzymskich-katolików jest nieprawdziwa, np. kult świętych, modlitwy do zmarłych, instytucja papiestwa, kult tzw. " Matki Boskiej".

W innym dziale zapytalem: "Czy nie-katolicy sluchaja roznych piosenek w ktorych przewija sie motyw "Ave Maria"? Nigdy? - Czasem? - Czesto?. I co o tym myslicie.
Ja bardzo czesto siadajac przed komputerem wybieram na you tube nagranie np Filipinek, Anny German, Rubika, i tysiaca innych."
Jakie jest Twoje zdanie, Wuju?

Zdanie jest jednoznaczne, uchowaj Boże !
NIe wiem jak inni, ale ja nie słucham tego rodzaju piosenek.
Wydaje się, że samo zawołanie "Ave Maria" ( Zdrowaś Mario) jest neutralne, bo nawiązuje do Łukasza 1:28, ale niestety jest to sformułowanie, które dotyczy zwracania się do tzw. " Matki Boskiej" - modlitwy do niej, a to już jednoznacznie niewłaściwe, bo do ludzi zmarłych ( którzy zasnęli) zwracać się nie wolno.
Za tym sformułowaniem, określeniem kryje się kult tzw. " Matki Boskiej", a od tego należy trzymać się z daleka :-(

N lut 18, 2018 10:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Jeśli ci, którzy spisali Pismo nie należeli do "rzymskich-katolików", to w którym momencie nastąpił rozłam między nimi?
Trudno ocenić, który to moment zdecydował, myślę, że schizma wschodnia to już jest ten czas kiedy możemy mówić o religii rzymskich-katolików.

Rozumiem, że przed schizmą wschodnią wszystko było jeszcze ok i nie było rzymskich katolików?

wujo44 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Skąd wiesz, czy św. Paweł mówiąc o tym, aby nie wykraczać poza to, co napisane nie miał na myśli innego pisma napisanego do nich wcześniej?
Ale nie mamy innego pisma !

Nie chodziło mi o Pismo św., człowieku! :?

wujo44 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Masz jakieś opracowania historyczne na ten temat, czy to tylko twoje mniemania? Bądź poważny - podeprzyj swoje poglądy czymś konkretnym.
Myślę, że to się da odszukać w necie...
Litości, please! Nie odsłyłaj mnie do youtubowych filmików.

N lut 18, 2018 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Rozumiem, że przed schizmą wschodnią wszystko było jeszcze ok i nie było rzymskich katolików?
Tego nie napisałem, napisałem, że od wielkiej schizmy możemy już mówić o religii rzymskich-katolików, wcześniej to jest sprawa dyskusyjna.
lekarstwo napisał(a):
Nie chodziło mi o Pismo św., człowieku!
Ale mi chodziło.
lekarstwo napisał(a):
Litości, please! Nie odsłyłaj mnie do youtubowych filmików.
A dlaczego nie ? Bo, że niby na youtubie ? Filmy są rzetelne i dobrze zrobione, z powoływaniem się na źródła.

N lut 18, 2018 12:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Ale mi chodziło.

Tyle, że kwestia dotyczy tego, czy św. Paweł piszą co nie wychodzeniu "poza to, co napisano" miał na myśli teksty, które dzisiaj stanowią NT. Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakikolwiek realny dowód?

N lut 18, 2018 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
wujo44 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Ale mi chodziło.

Tyle, że kwestia dotyczy tego, czy św. Paweł piszą co nie wychodzeniu "poza to, co napisano" miał na myśli teksty, które dzisiaj stanowią NT. Masz na to, poza swoim przekonaniem, jakikolwiek realny dowód?
Chodzi o pewną myśl, która mówi o odnoszeniu się do tego co napisano, tak jak w poniższym wersecie: Dz 17:11 bw "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają." Bo jeśli miał na myśli coś innego, to co ? Co było spisane na moment wypowiadania tego zdania, a o co chodzić mogło św. Pawłowi ?

N lut 18, 2018 1:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie interesują mnie Twoje "wnioski" oparte na protestanckich manipulacjach wyrwanymi z kontekstu fragmentami Biblii. Pytanie jest proste:

Masz jakiś rzeczywisty dowód (Twoje "wnioski" i przekonania nim nie są), że w 1 Kor 4,6 św. Paweł nakazując nie wychodzić poza to, "co zostało napisane" miał na myśli teksty Pisma Świętego?

N lut 18, 2018 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie interesują mnie Twoje "wnioski" oparte na protestanckich manipulacjach wyrwanymi z kontekstu fragmentami Biblii. Pytanie jest proste:

Masz jakiś rzeczywisty dowód (Twoje "wnioski" i przekonania nim nie są), że w 1 Kor 4,6 św. Paweł nakazując nie wychodzić poza to, "co zostało napisane" miał na myśli teksty Pisma Świętego?
A mnie nie interesuje, że ciebie nie interesuje :P
Masz namiary na to o czym mówił św. Paweł ( czym jest to "napisane" o czym mówił ), a co nie byłoby Pismem, to podaj. Nie masz ! Więc trzymamy się Pisma !

N lut 18, 2018 1:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli nie masz dowodu. No, ale żeby nie było: Skoro twierdzisz, że upierasz się trzymać Pisma, to zacytuj lub wskaż w Biblii miejsce, w którym zapisano, że w 1 Kor 4,6 św. Paweł miał na myśli teksty, które obecnie stanowią Pismo Święte.

N lut 18, 2018 2:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona